0 oy
436 göst.
Aile kategorisinde (26 puan) tarafından
Oğlum 26 aylık doktora ishal için götürmüşdüm bu çocuk nie hayla hiç bişi konuşmuyor die bi başladı çocuk gelişim bolumune yönlendirdi direk orası da 3 ay sonra Sina kontrol verdi fakat neden konuşmuyor anlam veremiyorum oyunlar oynuyoruz ne desem yapar ne istesem getirir fakat ne istiycek olsa el hareketleri ile getirtmeye calisio anne,baba,kedi,dede,nene,mama,su,al,

Demeyi biliyor ama kendini ekstra asla anlayamıyor işaretlerle göstererek anlatmaya çalışıyor yapmassamda enson kendini anlatamiyor die ağlamaya başlıyor ne yapacağımı şaşırdım 

16 Cevaplar

0 oy
(43 puan) tarafından
Erkekse normal erkekler geç konsuur eşimin kuzeni babayı bile 5 yaşında dedi şimdi okula başladı olabilir yani genetik babası kekeme oğlanın mesela
(26 puan) tarafından
Erkek inşallah konuşur ya
-Reklam-
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Dil bağı var mı diye baktınız mı? 
(26 puan) tarafından
Kestirmistim
0 oy
(712 puan) tarafından
Benim arkadasin cocugu 4 yasinda yeni  basladi konusmaya isine oyle geliyor ihhh ihhhh diye diye yaptiriyor herseyi yapma bi sure istedigini bazi seylerde ismini tekrar et mesela elma mi istiyosun gibi
(26 puan) tarafından
Gercekdende sanki konuşmak istemiyor
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Erkek çocukları geç konuşur diye duyuyorum hep. Ama anlatamayincs ağlıyor diyorsunz. Bi yorumda okumustm çocuk aynı böyle agliyomustu anlatamayinca meger çocuğun kulağında sorun varmış duymuyormusta ondan agliyormus. Benmki sadece Bi oneri.. doktor daha iyi bilir tabi. Kızım 27 aylık maşallah çok iyi konuşması flan ama konusmasaydi kesinlikle iyi bi doktora giderdm iyice de araştırırdm neden diye.
(26 puan) tarafından
Kulağında sorun olduğunu sanmıyorum çünkü çok net duyup tepki veriyor zaten tek sıkıntısı işaretle cevap vermesi
0 oy
(2,715 puan) tarafından
Canım çocuğun hiç kelimesi yok değil ki çocuğun kekimkeri var tabi her çocuk o yaşta şakır şakır konusnaz doktirlar bir kaç kelimesi varsa korkulacak bir şey yok diyorlar yaningecte konuşabilir 
(26 puan) tarafından
Benim doktor direk gelişim bölümüne sevk edince bı tedirgin oldum yoksa bende erkekler geç konuşur dir duymuştum arada kaldm bu sefer
(2,715 puan) tarafından
Korkma canım benim görümcemin oğlu şuan 3 yaşında oda aynı vallla nerelere götürdü doktor  normal dedi bir kaç kelimesi varsa kokmayin dedi
(26 puan) tarafından
E ozmaan var elhamdülillah hiç yok deil en azından
(2,715 puan) tarafından
Yani canım hayla tam konuşamıyor bazı kelimeleri var i kadar
0 oy
(5,380 puan) tarafından
Bnm kızım bir buçuk yaşında konuşmaya başladı  oğlum   bir buçuk yaşında anne baba dede nene başka yok şu dedirtemiyorum bı türlü sanki inat etmiş  hep eliyle işaret eder koşarak mutfağa gidince subister bnde al oğlum su derim bibara diyordu vazgeçti . Bende erkekler geç konuşur diye duydum yok kafaya takarım ;)  sağlıklı olsunlarda konuşurlar inşallah 
(26 puan) tarafından
İnşallah ya herşeyi anlıyor çünkü
0 oy
(3,809 puan) tarafından
Benim yeğenimde gec konuştu acele etmeyin derim
(26 puan) tarafından
Biraz dhaa beklicrm
0 oy
(3,666 puan) tarafından
Hareketleriyle istemesine izin vermeyin. Tabi öyle anlamıyorum konuş diye diye sinirlendirmek de iyi değil ama. Gösterince anlayamıyorum bazen diyin tatlı tatlı. Tek hecesini diyerek söylese bile mutlu olun sevindiğinizi belli edin belki öyle öyle açılır. Bir de tv telefon varsa iyice kısıtlamanız lazım. 
(26 puan) tarafından
Deniyorum gercekden hemde çok ama aşırı inat bı çocuk susmuyor aynı şey işaret etmeye devam ediyor ıh ıh die anlamadm Ali ne dedin ne istiyorsun biberonmu vs diyincede aglio
0 oy
(1,843 puan) tarafından
Bnm oğlan 2 ay snr 4 yaşında olacak yeni yeni konuşmaya başladı 
(26 puan) tarafından
Geç deil ozamn benimki için
(1,843 puan) tarafından
Yok cnm erkekler genelde geç konuşur derler ztn ama elinizden geldiğinin fazlası olarak ekrandan uzak tutun konuşmayı en çok kolaylaştıran birinci adım bu olur
0 oy
(757 puan) tarafından
Kaynımın kızı Eylül'de 3 yaşına girecek çocuk daha anne baba bile diyemiyor. Ekrana çok maruz kalmış.
(26 puan) tarafından
Benim oğlumda arada telefon izliyor ama günde toplasan yarım saat anca
0 oy
(21 puan) tarafından
Bütün çocuklar aynı yaşta konuşacak diye bişey yok her çocugun kendine has karakteri vardır kimsenin dediğine takılma kimi çocuk geç konuşur kimi çocuk erken bukadar basit 
(26 puan) tarafından
Bekleyeyim biraz daha ozamn
0 oy
(810 puan) tarafından
Ekrana çok mu maruz kalıyor? Tv, telefon, tablet. Bir de arkadaşları ile sık sık oynuyor mu ?
(26 puan) tarafından
Yegenlerimle oynuyor ve benle yegenlerim oyuncak paylaşmayi sevmediği için sürekli kavga ediyorlar
0 oy
tarafından
Canım ozel eğitime gitsin benimki de öyle senin ki gibi 4 yaşında öldü konuşmadı bekle dediler konuşur dediler kreşe ver dediler yok 
(26 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah kız yazıni yanlış yazmışsın yanlış okudum Allah korusun benimkide öyleydi 4 yaşında öldü olarak okudum başta ne dio bu dedim kendi kendime ayy rabbim hepimizin evladını korusun
tarafından
Amin canim ah bu telefonlar yazdığımı değiştiriyor bazen sinirden duvara vurasım geliyor
0 oy
(358 puan) tarafından
Bol kitap okuyun herşeyi ama herşeyi sanki karşınızdaki yetişkin biriymiş gibi anlatın konuşun onunla 
(26 puan) tarafından
Dinlemezki yerinde durup suratıma zor bakio
0 oy
(7,184 puan) tarafından
Komşunun oğlu 3 yaşında yeni yeni konuşmaya başladı ama hala düzgün cümlesi yok. Erkeklerde geç oluyor. Kelimeleri varsa sıkıntı etme bol bol kitap oku. Benim kızım çok çizgi film izledi baya kelime öğrendi. Zararını görmedim yararı baya oldu 26 aylık 
(26 puan) tarafından
Ozmaan bize daha geç deil
0 oy
(11,058 puan) tarafından
 Canım aha benim kız böyleydi.biz eliyle ne gösterirse göstersin anlamamazliktan geldik mecbur konustu
(26 puan) tarafından
Bende şuan bı tık onu yapmaya calisiom

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
0 oy
5 cevap 201 göst.
12 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lazina54 (318 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 276 göst.
16 Eylül 2021 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 805 göst.
5 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde S.polat (657 puan) tarafından soruldu

398,112 soru

11,905,843 cevap

36,033 kullanıcı

...