0 oy
295 göst.
önce Aile kategorisinde (133 puan) tarafından
Kızlar bi haftadır çok kötüyüm çok mutsuzum boğuluyorum resmen bebeğim hasta ona zaten elim kolum bağlı sanki içimde sürekli yanan bir ateş var geçmiyor bunun dışında eşime ailesine aileme herkese çok kırgınım eşim benimle hiç ilgilenmiyor. Normalde erkekler kadınlara yaklaşır işten gelir ben gidip sarılırım yemek yerken gününü sorarım çay yapıp yanına otururum konuşurum kafasını telefondan kaldırmaz hıhı der geçer. Evlenmeden önce arkadaşlarımla gezerdik birbirimize gider gelirdik, evlendikten sonra eşim ailesi ve ailem dışında hiçkimseye gitmeme izin vermiyor kimseyi eve çağırmama izin vermiyor böyle yapa yapa hiç arkadaşım kalmadı yapayalnızım. Kardeşlerim var onlarla yan yana gelince de bizim de moralimizi bozuyorsun modumu düşüyor diyorlar haklılarda. Az önce annem aradı arkadaşları kızlar evli arkadaşım beraber çıkıyorlar eşimi aradım çıkıyorum diye ne işin var onların evinde memleketten akrabaları geldiyse bize ne dedi gitme dedi kapattı. Böyle izin vermiyor diyince çok zoruma gidiyor cahil bir insan değilim üniversite mezunuyum 9 aylık bebeğim var ama böyle yapa yapa arkadaş bırakmadı çevremde tüm gün bekliyorum ki akşam gelsin konuşalım diye onu da yapmıyor çok bunaldım zaten kaynana görümce evlerden ırak zarar vermesinler de yararlarını isteyen yok. Eşim ailesi böyle diye benimde böyle olmamı istiyor ablaları annesi hiç evden çıkmaz evlerine de kimse gelmez sosyal yaşantıları sıfır bu yüzden psikolojik olarak hiç iyi değiller iki kızı antidepresan kullanır sorsan en iyisini onlar yapar ben kapıya bile çıksam hesap sormaya kalkar karışmaya çalışır ben napıcam arkadaşlar kafayı yemek üzereyim bir yol olsa da çıksam bu hapishaneden

8 Cevaplar

0 oy
önce (346 puan) tarafından
Canim o zaman kocana gideyim mi diye değil de çıktım diye haber ver. Sen niye kocanın kölesi gibi davranıyorsun. Biraz baskinligini hissettirmen lazım. Veya akşam geldiğinde bugün falanca arkadaşımla falanca yere gittik güzeldi de. Niye arayıp izin istiyorsun yobazdan. 
önce (133 puan) tarafından
Kendin söyledin işte canım yobaz böyle bir şey yaparsam evde kıyamet kopar on günlük evliydim dışarı çıktım diye kaynanam arayıp benden izin almadan nereye gidiyorsun demişti lafi evirdi çevirdi alt katımda oturuyorlar kapıyı vurduk açan olmayınca telaşlandık demeye getirdi kocamda aynı annesi istiyor ki nefes aldığımda bile haberi olsun
önce (346 puan) tarafından
Zor canim seni anlıyorum. Benimde kaynanam öyle yapmıştı. Evde yokken bende çıktım, eşime çıktığımı söylemedim. Hemen ortalığı ateşe vermiş nereye gitti , basina bir sey mi geldi , telefonum yok arayamıyorum komsuya aramaya gittim diye. Komşudan eşimi aratmis. Eşim aradı ağzına geleni saydı bana. Dedim annen yalan söylemesin komşuya önce gitmişti evden çıktığını görmedim ve karışmasın dedim. Açıkçası eşim yobaz değil o avantajım var , kaynanaminda hiç emri altına girmedim. Baştan önünü kestim.
Akşamdan sabahı için olan planını söyle mesela kızlarla yarın için anlaştık falanca yere gidecez falan de. Olmaz derse ayıp olur söz verdim bir kere de. O direttikce sende diret.
-Reklam-
0 oy
önce (1,933 puan) tarafından
İzin almak diye bir olay olamazki izin almak ney bir kere haber vermek söylemek olur evlilikte kimse kimsenin sahibi değil hayat arkadaşı sadece izin almaz haber verdim sadece de kapat olayı bu konuları büyütmeye gerek yok kesin net ol karsindaki bunu görünce zaten yemez oyle konuşmayı 
Nasıl yapıcam acaba bacım anası alt katımda oturuyor kapının önüne çıksam nereye ne zaman gelirsin bilmem ney bir sürü soru soruyor gider oğlunu doldurur benim başıma yollar ben artık kaldıramıyorum gerçekten izin almak derken bile midem bulanıyor yakıştıramıyorum kendime ne hale getirdiler beni ben böyle bir insan değildim
İnerken sorarsa kocama hesabımı verdim amnecim nasıl güzel evlat yetiştirmişsin maşallah de her gün dua ediyorum sana yerde yatmasin nurda yatsın diye de hayırlı günler annem görüşürüz de geç git hızlı hızlı bak nasıl yapacağını unut gelişine vur lafı ya sesiz olup ezilirsin ya kafayı kırarsın herkese lafı yerleştirirsin kayınvalidem dolduruyorsa güzel cümlelerle iğneleyici yüz fadmle belirtip söyle ona ondan öncede kocana şöyle ağla zirla böyle dedi bende annem böyle daha iyi degilmi senin için vb. Dedim bana kötü baktı tersledi vs. Diye ondan önce uygunca yolunu yap o anasiysa aynı yatagada senle giriyor baş et yoksa çok ezilirsin
Az önce annem eşimi aradı gelsin dedi eşim komşuya gitsin seninle uzağa gitmesin dedi bende onu aramadan gittim geldim giderken kayınbabam sordu nereye diye arkadaşıma kahvaltıya hadi görüşürüz dedim gelince de daha merdivenlerde kaynanam kapısını geldin mi kızım dedi evet dedim bebekle oynadı uykusu var uyutcam dedim aldım gittim iyi ki öyle yaptım evde durum ağlicaktım yoksa benim bir şekilde eşimi bu duruma alıştırmam lazım ama aramı bozmadan bunu nasıl yaparım bilmiyorum
Annen eşini arıyor gelsin diye eşin uzağa gitmesin diyor kırmak için demiyorum yanlış anlama beni benim annem eşimi gelsin diye aramaz egerki söylemek zorunda kalıyorsada diyeceği benim kızımın aklı fikri yokmu nereye gidil gitmemesi gerektiğini bilmeyecek sen kim oluyorsun bu derece kısıtlıyorsun daha hissedersem böyle birşey geri göndermem kızımı der kölemi verdim size gezecek dolaşacak tabiki der ağzının payını fena verir bozulacaksa aran bozulsun bazı şeylerde tartışmak iyidir önünu alır büyük olayların bu demek degilki hemen tartış ufak ufak alıştırmaya çalış güzellikle baktım güzellikten anlamıyor tam olayı çıkar daha sesi çıkmasın ailesinede hiç yaskın kalma üst katında oturuyorsun diyede  herşeyine karışamazlar onlar kim eşinin bile çoğu şeye hakkı yokken
Bütün yazdıklarında haklısın ama galiba biraz annem yüzünden bu haldeyim eşim arkadaşıma gidiyorum dediğimde kızmıştı biraz tartıştık anneme dedim ben gelemiyorum gidin siz diye sonra dedi eşin mi müsade etmedi bende dayanamadım evet anne dedim dert yandım bi kız için mi eşinle aranı bozacaksın gitmezsin olur biter dedi annemde öyle diyince aklıma yattı kavga etmek yerine yumuşadım hemen tamam dedim sonra da önünü alamadım işte ama açık açık gitme de demiyor o zamanlar gebeydim işte hamilesin ya bir şey olursa şimdi bebekleyim yok bebeğin düzeni bozulur hava sıcak uykusu bozulur orası rahat mı bilmem ne
0 oy
önce (79 puan) tarafından
Ne kadar süredir evlisiniz
1 yıl 8 ay
9 aylık bebeğim var
Daha çok geç değil yeni evli sayılırsınız şimdiden ipleri eline alabilmen için geç değil
Biri de nasıl yapacağımı söylese keşke :)))
Yapacam dicen yapacan gidecem dicen gidecen zamanla da bunu kabullenecek tartışabilirsiniz bu yüzden ama pes etme yoksa bir bakacaksin ki hiç bir işini dışarda halledemez hale getirmisler özgüvenin yok olmuş öyle işte
0 oy
önce (178 puan) tarafından
Sen ipleri salmissin kaynanan almis yonetiyor canim  valla ben disari cikacam zaman veya bi arladasla olacam zaman gidebilirmiyim degil ararim ben su arladasla veya cocuklarla suraya gidiyorum haberin olsun derim keza esimde oyle arar surdayim su saate gelirim der hepimizin bi hayati var evliyiz diye kole degiliz ne esler ne bizler
Haklısın bende aynı senin gibi düşünüyordum ne ara bu hale geldim inan bilmiyorum yok kavga çıkmasın yok aramız bozulmasın diye huyuna gide gide bu hale getirdim kendimi biz nişanlıyken benden izin almana bile gerek yok derdi şimdi nerden nereye
0 oy
önce (309 puan) tarafından
Böyle hayat mı olur canım senin bir an önce kendi hayatının iplerini eline alman lazım onun ailesi ayrı siz ikiniz ayrı bir ailesiniz alt katında oturuyor olmaları senin hayatına karisacaklari anlamına gelmez.  Eşinle güzelce konuş böyle olmuyor de bu şekilde yapamıyorum de evlilik bu değil sen onun kölesi değilsin hayat arkadasisin senin de kendine ait bir hayatın çevren özel alanın var eşin buna karışamaz. Dik dur ezdirme kendini kızın varmış birde şimdiden psikolojin bozulursa kızına nasıl iyi bir anne olacaksın onu düşün kızın böyle bir hayatın içinde nasıl buyuyecek
Oğlum var bende senin gibi düşünüyorum hamilelik riskli geçti sonrasında bebek hasta üstüne çok düştük derken benim hiç sosyal hayatım kalmadı zaten eşim de sağolsun hiç müsaade etmedi ama bakıyorum çevremde kimse böyle değil kötü niyetle söylemiyorum özür dilerim ama ilkokul mezunları bile bizden daha medeni bu izin konusunda bi şekilde benimde bunun önünü almam lazım ama kırmadan aramı bozmadan nasıl yapıcam bilmiyorum
0 oy
önce (530 puan) tarafından
Ailesinde ne gördüyse onu istiyor kendi çevrelerinde kimse olmayan aileler gelinin de aynı olmasını isterler .benim kaynana gorumcede aynı kimseyle görüşmezler ne akraba ne arkadaş .eşimde gorusmezdi kimseyle pek çevresi yok ha bana karışmaz karışamaz di da zaten ilk başlarda .ama ben kendi cevremle gide gele alıştı eşim birileriyle görüşmeye gidip gelmeye .

Kesinlikle izin verme sana müdahale etmesine bebeğini al çık her gün bir yerlere .arkadaslarinla dışarda görüş gerekirse böyle devam edersen o bebeğin tek başına büyür gider insan görmeden .gerekirse kavga et resti çek ne yapabilirki sana .
Hayatım benimde eşim böyle bende çocuklu ailelerle tanışmaya çalışıyorum çift olarak görüşelim alışsın diye eşimin belirli bir arkadaş çevresi de var onlarla da arada çıkarız ama eşim kendi söz konusu olunca çok medeni çok açık görüşlü bayan arkadaşları var onlarda evli iş dolayısıyla çok geniş bir çevresi var ama gelgelelim ki konu ben olunca sanki mağaradan çıkmış gibi oluyor neymiş onun tanımadığı kimsenin evine gidemezmişim yolda beni yalnız görenler ne dermiş yani o adamın bunları söylemesi çok çok saçma geliyor çifte standart resmen
önce (530 puan) tarafından
Yaptığı çok yanlış canım madem kendine sosyal sende çıkacaksın .sürekli onun arkadaşlarının eşleriyle gorusemezsin ki. Senin kendi arkadaşlarınla buluşup oturup dertlesmen lazım .bende eşimin arkadasl eşleriyle görüşürum ama onlara derdimi sırrımı anlatmam sadece hosbes sohbet ederim .kendi arkadaslarimla paylaşırım herşeyimi .izin verme bir yerde dur demelisin yoksa gerçekten sonra yalnız kalırsın bir adamla ömür geçmez .ne kadar seversem seveyim ben sadece eşim var etrafımda kimse olmasada olur diyemiyorum bana arkadas ta lazım  yani
0 oy
önce (14,085 puan) tarafından
Annemlerle bir yere gitmek için eşinden izin almaya alıştırman hata olmuş. Yanımda annem babam varsa her yere giderim eşimde hiç bir şey demez diyemez. 
İşte benim bunu çözmem lazım ilk görüştüğüm kişi eşimdi ve eşimle evlendim 21 yaşında gerçekten hiçbir şey bildiğim yokmuş ilişki hakkında büyüklerin lafına uydum huyuna git gittiğin yerlere haber ver ailesine saygısızlık etme diye diye kafama kazıya kazıya öğrettiler şimdi hata yaptığımı anladım ama dönemiyorum bu durumdan benim yavaş yavaş kırıp dökmeden bunları halletmem lazım ama nasıl yapıcam bilmiyorum bu konu hakkında soru bile sorsa karşısında oturup ağlıyorum çünkü çok doldum beni anlamıyor kendisi çok zor işte çalışıyor keşke benimde evde sıkılmaya vaktim olsa diyip duruyor ne var bunda bende kimseyle görüşmüyorum işten doğru eve geliyorum bende böyleyim abartılacak ne var diyor kıyaslıyor sürekli biri bana bi akıl versw keşke
0 oy
önce (445 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bende de var bitane bakkala gitsem dert oluyor sırf bu yüzden boşanmak istiyorum bazen hiç bir yere yollamaz ama arkadaşlarımın bize gelmesine karışmaz yeter ki ben evden dışarı çıkmayın derdi benle kendi de her yere gider haber vermez kaç kere kavga ettik faydada etmiyor ne desem boş yani Allah akıl fikir versin bunlara bize de sabır 
Senin yine evine gelse bir şey demiyor benimki direk der milletin bizim evde ne işi var diye bayramda bile kimse gelmez anasına çok ahlaksız bir kadın kimse arkadaşlık dahi kurmuyor onunla akrabaları bile selam vermiyor o da öyle görmüş öyle öğrenmiş milletin bizim evimizde ne işi var diyor misafir ağırlamayı bile benden öğrendiler düşün
Kaç yaşında kadın öğle yemeği vaktinde misafire sadece çay bisküvi verirdi ben geldim sarma kısır börek tatlı yemekler alıştırdım onları görümceme tok gideriz aç döneriz kişi eşi müteahhit yani sen düşün durumları iyi ama öyle görmüşler eşimle bu konuları düzeltmem gerek ama nasıl yapıcam bilmiyorum

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 856 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Linkin (16,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 507 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde Defneee.. (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
78 cevap 1,604 göst.
5 Nisan 2021 Aile kategorisinde Aslıhanınannesi (2,039 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 634 göst.