+1 oy
247 göst.
Aile kategorisinde (349 puan) tarafından
Eşimin ailesi ayrı halaları ayrı hepsi bir alem. Gurbetteyiz 1000 km'lik yol gelmiş ve yeni taşınmışız. Bilirsiniz taşınma masrafları vs. 2. halasının traktörü bozulmuş. 1. Hala eşimi sözde yanlışlıkla aramış böyle böyle bir durum var diye. Eşim hemen para göndereyim 10 bine yakın diyor. Daha az gönder diyorum Allah bize verir diyor. Göndereceğim diyor. Ya hayır eşimin babası var, bekar kardeşi o yalanın yanında çalışıyor, 2 tane daha kızkardeşi var yalanın. Her seferinde eşimden maddi manevi yararlanıyorlar. Gerçekten bıktım. Eşim bende ki birikimleri alacak bizim en ufak sıkışma durumunda ona güveniyor. Çok sinirlendim eşim askeri personel diye her haltı buna söylüyorlar. Bizim kızımız ailemiz yok sanki 

8 Cevaplar

0 oy
(523 puan) tarafından
Borç olarak verılecekse versin sorun olmaz
(349 puan) tarafından
Ne borcu. Eşimin maaşının sadakasi oluyormuş eşime göre
-Reklam-
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Okurken sinirlendim ama eşine sinirlendim kendini kullandırıyor o yüzden diğerlerinden istemiyorlar ondan istiyorlar bi laf vardır sen eşşek olursan semer vuran çok olur o hesap
(349 puan) tarafından
Hah o eşek benim. Gurbet elde tek başıma zefillik çek ama elalem sefa sürsün
0 oy
(1,840 puan) tarafından
Ya allah askina ana baba kardes tamam diyoruz hos onada hos karsilamiyorz ama kardesm anam babam diyorlarda hala ne alaka yavrum ne sacma bisj bu.esinemj guvenio yasiyorlar ayrica esin bi ailesi oldgnn farkinda degilmi.birikjm sendeyse ben olsam vermem.bak cok ihtiyaci olur yoksul olur dersnki bu kadin muhtac rabbm bizede yardm eder buna yardm edersek ama herseyde esin araniyorsa bu adam kullanmaktir belliki esinde farkinda degil yada kusura bakma ama *****.ben olsam vermem birikimimj.he benden kisiota veriyorsa harcamalarimj arttirirm kismam fazla alir yada fazla verdm derim atatim kenra baskasi yiycegine ben yerim daha iyi
(349 puan) tarafından
Ya maddi anlamda orta halli 1. halanin durumu ama her şeyde eşim koşuyor. İstiyorlar mı istemiyorlar mı bilmiyorum. Ben bir şeylerden kısıp birikim yapıyorum. Elalemin memleketinde tek başıma çocuk bakıyorum. Eşim görevden göreve gidiyor. Hiç mi beni düşünmez.
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Eşin çocuk mu ya hiç mi anlamıyor kullanıldığını
(349 puan) tarafından
Yok anlamıyor. Bana da paragöz diyor kendisi. Allah verirmiş bize. Korkuyorum bir gün bu yüzden günaha gireceğim diye
0 oy
(3,350 puan) tarafından
Esin gercek bir enayiymis masallah. Sanki hastalik varda sadakasi diyo. Bu keyfi durum yoksa parasi yaptirnasin.
(349 puan) tarafından
Köyde yaşadığı için hala traktör onun için ihtiyaç. Fakat eşimin bekar kardeşi o hala ile yaşıyor. Gayette kendi maaşından verebilir. Ki halanin kardesleri de var yigenlere sıra gelene kadar.
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Başlığı okuyunca kendimi gördüm bende kocamın sülalesinden bıktım. 

Allah yardımcın olsun 
(349 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun. Eşime Allah akıl fikir versin
0 oy
tarafından
Ufak bi sıkışma oldu mu benden isteyecek dedin ya sende verme biraz zorlanır bi daha ayağını yorganına göre uzatır vermez
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Benim eşimde memur mühendis yaşadığımız yerden sebze meyve gidince yeme içme yü bizden isterler ve eşimde yapar gına geldi diğer kardeşleri de çalışıyor eşimin evinde oturuyorlar kaç evinde eltim gr evinde de kiracı va r eşinden boşanmış şuan kaç gr kp erkek kardeşi gr oğlu hepsi bir aradalar hakkımı helal etmiyorum zehir zıkkım olsun sende öyle söyle o para da şeninde çocuğunun da hakkı var 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 279 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 652 göst.
0 oy
8 cevap 537 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ayse54 (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 558 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmuurr55 (98 puan) tarafından soruldu