0 oy
301 göst.
önce Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından

Kizlar 7 yil once esimle tanismadan once kapandim talihsiz bir olay gecti basimdan eskiden nisanliydm nisanlim vefat etti ondan sonra kapandm.. aradan zaman gecince acilmak istedim ama hep bir engeller cikti sonra esimle tanistm o da kapali kalmami istedi 7 yildir evliym ama ben hala kapaliliga alisamadm tesetturu seviyorum sadece başortusunde asiri daraliyorum.. esime sadece basimi acaiym diyorm yine kapali giyeym diyorm ama asla istemiyor.. ama ben boyle hic mutlu degilm.. sirf basimi kapatmamak icin evden cikmak istemiyorm bir yere gidesm gelmiyor.. inanin basim agriyor o şalı yaptigimda hep kavga ediyoruz bu konu acildiginda ne yapcagm bilmiyorm... dua ediyorm tesetture alisaym die ama olmuyor 

13 Cevaplar

+1 oy
önce (1,172 puan) tarafından
7 yıldır zatn kapalisin nasıl acilmadiysan bence yine onyle sürdür açılma günah zatn o ur tarafi düşün bende istedim ilk zmn zor geldi eşim izin vermedi çok içimde kalmisti böyle açık giyinmek falan ama sonra düşündüm giyinip millete gösterip niye günaha gireyim aldım şort elbise crop falan evde görsen açığım dışarda şükür tesettürlüyüm 
önce (6 puan) tarafından
Canim ben inanki nasil kapandm nasil bu 7 yil gecti bilmiyorm onceden onkadar acik giyinirdim ki okul zamnlarinda inanki suan gozumde yok onlar sadece basimi acayim istiyorm o da şalda cok daraliyorm
önce (1,172 puan) tarafından
Aslında açılmak istediğin içindir şeytan vesvese ediyor seni bogocak derece getiriyor
İpek şallar var çok güzel yumuşak önünü sıkmadan bağla rahat oluyor terleme yapmıyor bende kullanıyorum çok güzeller
Şuan eşin karşı sen acilamiyorsun ve bunu düşündükçe daha zorlanirsin
-Reklam-
0 oy
önce (2,259 puan) tarafından
Eşin seninle.kapali tanışmış sonuçta .açık tanissaydi olurdu da yani şimdi kapalı tanışınca .bende erkek olsam istemezdim senin açından bakıyorum sana hak veriyorum özgürsün bu konuda ama eşin istemesse yapacak bişey yok.alismaya çalış canim
önce (6 puan) tarafından
Esimde aynisini diyor kapali tanistm senle oyle kalacaksn diyor
önce (2,259 puan) tarafından
E sencede haklı degilmi kocan?
0 oy
önce (952 puan) tarafından
Eşin istemese bile aksini yapabilecek misin? 
önce (6 puan) tarafından
2 cocugum var onlar olmasa belki
0 oy
önce (3,979 puan) tarafından
Tesettürlü değilim belirteyim o yüzden nasıl bir duygu bilmiyorum ama ben tesettüre girecek olsam enine boyuna düşünürüm acaba yapabikirmiyim bedenimi kapattım ama ruhumu nefsimi de kapatabilirmiyim diye siz başta hata yapmışsıniz bir anlık karar değil tesettür bana göre tabi buradaki tesettürlü hanımlar seni daha iyi anlar fikir verir ben eşin yönünden düşünüyorum seni tesettürlü olduğun için kabul etmiş şimdi sen açıldın diyelim evinizde huzursuzluk çıkacak 
önce (6 puan) tarafından
Canim bir anlik karar dedgn nisanlim vefat etmisti o pskolojiyle yapmistm.. ama esimle tanismam da abir anda oldu kiz kardesm dugunde tanistim normalde uazktan akrabaymisz ki ben kiz kardesimin dugunden sonra acilcaktm
0 oy
önce (501 puan) tarafından
Tessettürden açığa geçince için rahat edermiki 
0 oy
önce (469 puan) tarafından
Ne oluyor böyle. Herkez açılmak istiyor. Tamam mutlu değilsiniz de eşin için değil Allah rızası için kapanman önemli 
0 oy
önce (2,360 puan) tarafından
Baş otunu sıkı bagliyorsun ya da topuz yapıyorsun muhtemelen o yüzden ağlıyordur basın 
önce (6 puan) tarafından
Yok canm ya o kadar geysek yapiyorm ki surekli sal duzeltiyorm sıkı yapmadgm icin.. ama pakolojik sanirm istemyerek yaptgm icin
önce (2,360 puan) tarafından
Bak ben kapalıydım ve kötü hissettiğim bir zaman açılma kararı aldım açıldım. Çok zor bir dönemdi acildigimda rahatladigimi düşündüm ama zaman geçtikçe cok pişman oldum. Hala açığım ama cesaretimi toplasam tekrar kapanirim. Çok pişman oldum gerçekten hiçbir şey için değmezmiş
İnsan yaşayınca anlıyor ama keşke şeytana uymasaydim o kararı almasaydın diyorum şimdi. Sana da acilmamani tavsiye ederim Allah yardımcın olsin
0 oy
önce (824 puan) tarafından
Son cümlende dua ediyorum tesettüre alısayım diyosun demek ki hala içinde tesettürlü kalma isteği var.. Bacım şeytana uyma vesveseye kapılma şal sıkıyosa pamuku eşarplar da var boğazına sıkmaya hiçç gerek yok önden tuttur bırak omuzlarına kadar örtsün inan daha rahat edersin.. Allah için kapalı kalacaksan devam et eşinin isteğiyle değil sen sürekli dua et şeytanın ve nefsinin şerrinden sığın sürekli Rabbim'e bu dünya gelip geçiçi biliyorsun ahıretını yakma bacım yakma
önce (6 puan) tarafından
Tesettr videolari izliyorm ama napcahmi sasirdm.bu gece bile kavga ettik bone takamiyorm ben bone takcamisim die.. ben diyorm.suan kapali kalabildigme sukredym boneyle hayatta duramiyorm
0 oy
önce (1,665 puan) tarafından
Acı ama gerçekten şuan şalın içinde daralıyorsun basın ağrıyo ya. Eğer açılırsan yarın bir gün kabre girdiğinde daha çok daralacaksın :(
0 oy
önce (4,042 puan) tarafından
Canım bol bol oku kendine. Şeytan seninle hassas yönünden çok uğraşıyor. Mümkünse ilim ortamlarında bulunmaya çalış haftada bir iki haftada bir. Mesela pinterestten aç tesettür yaz. Senin karşına öyle güzel ve anlamlı sözler hikayeler sünnet ve hadisler çıkacakki iyiki diyeceksin... Rabbim daim etsin hakkını vererek istekle kapalı kalmayı nasip etsin. 
0 oy
önce (809 puan) tarafından
Kapanmam gerektiğine inanmayan biri olarak diyorum ki eşin haklı maalesef..o seni öyle tanımış ailesine öyle tanıtmış..sadece kendi açısından değil ailesi falan seni açık görünce de rahatsız olabilir..
0 oy
önce (1,282 puan) tarafından
Kur'an okuyunuz k sizi rahatlatacaktır 
önce (1,282 puan) tarafından
Meallerini okuyunuz Kur'an'ın o size yol gösterecektir açılmak çok günah ahiretini ateş etme tek saçının teline hesap verebilecek sen acil veremezsiniz kimse veremez yapmayın
0 oy
önce (2,221 puan) tarafından
Kafanı değiştirmeyi dene diki konulara odaklan imanını güçlendir derim. Tesettür den çıkmak hiç doğru değil 

İlgili bir soru bulunamadı

389,346 soru

11,640,876 cevap

35,436 kullanıcı

...