0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (556 puan) tarafından
Ben gecen sene yaptım ve buzluktan cıkardıktan sonra yiyemedim mecbur attım ben ayıklayıp buzdolabı posetlerıne koyup atmıştım buzluga ama çıkardıktan sonra eriyınce buzu çok kotu koktu ve tadıda kotuydu sız nasıl yapıyorsunuz nasıl yapmam lazım buzluktan cıkınca İlk gunku gibi taze olması İcin 

11 Cevaplar

+2 oy
(324 puan) tarafından
Rengi dönene kadar kavuruyorum domates ve azıcık tuzda atıyorum. Soğuyunca porsiyonlayıp atıyorum buzluğa
(16,707 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum..hem öyle yaptım hem çiğden attım. Allah'tan çiğden attiklarim azdı tadı kötü oluyor
(324 puan) tarafından
Çiğden hiç atmadım ama kavrulmuş daha pratik olur zaten. Sonuçta geçte pişen bişey. Sen soğan atıyor musun çiğden. Onu çok duydum aklıma yatıyor. Kimi kokar diyor kimi ben atıyorum bişeycik olmuyor diyor. Bende bi gün oturayım yemeklik doğrayıp doğrayıp atayım kolay olur diye düşünüyorum
-Reklam-
+1 oy
(6,530 puan) tarafından
Domatesle kavurup attım ve donu çözülmeden attım ocağa dolaptan çıktı tencereyle buluştu 
0 oy
(14,487 puan) tarafından
buzunu eritmeden hemen pisiriyorum 
0 oy
(3,489 puan) tarafından
Ben sokluyorum. Kaynar su da 4 5 dk tutup hemen soguk suya atip bekletiyorum yine 3 4 dk. Sonra posetliyorum. Taze kupkup dogradigim domateste koyuyorum posete. Oyle buzluga atiyorum. Ben kavurarak sevmiyorum domates cok oluyo. Cikarinca da direk atiyorum tencereye.
0 oy
(9,274 puan) tarafından
Buzu çözülmeden atacaksınız pişirmeye canım o zaman sorun olmaz 
0 oy
(585 puan) tarafından
Fasulyenin kilosu ne kadar sizin oralarda.  Ben yapayım dedim ama yemeklik anca alabildim o da yarım kilo 
(556 puan) tarafından
Valla bu hafta pazarda anlamadığım şekilde taze fasulye bollugu ve ucuzlugu vardı :D 30 tl Di Ayşe kadın fasulye izmirdeyim
(585 puan) tarafından
Hatay'da geçtiğimiz cumartesi kilosu 90 TL diye yarım kilo alabildim
(556 puan) tarafından
Bizde oyle 120 tl den aşağı yoktu fasulye pazarda bu hafta nasıl olduysa 30 tl Di buzlugumda yer olsaydı 10 kilodan aşagı almazdım çunku taze fasulyeyi çok seviyorum
0 oy
(147 puan) tarafından
Rengi dönene kadar suda biraz haşlıyorum çok değil ama soğutup buz dolabı poşetine koyuyorum geçen bugünde çıkardım buzluktan kıymalı yaptım çok güzel oldu valla 
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Biz hep fasulyeyi iyice kavururuz rengi dönünceye kadar sonrada domates atar biraz daha kavururuz birde fasulyeyi haşlayıp normal atıyoruz o da güzel oluyor çıkarıp soğanı kavurup üstüne yumurta kırınca çok lezzetli oluyor
(556 puan) tarafından
O zaman bende kavurup atayım
0 oy
(4,469 puan) tarafından
Ben cigdende koydum azicik kavurdumda koydum cigden koyunca once salcali domatesli suyunu kayniyorum direk icine atiyorum cozulmesini beklemiyorum
0 oy
(180 puan) tarafından
Biz hep çiğden doğrar yıkar atarız valla gayet iyi oluyor 
(556 puan) tarafından
Bende çiğden koydum gecen sene ama hepsi çop oldu tadı çok kotuydu :(
(180 puan) tarafından
Yok valla benim annem ablamda aynı çiğ koyar kaynanam görümcelee hepsi çiğ koyar
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Temizleyip yıkıyorum taze fasulyeyi buz dolap poşetine koyuyorum yapacağım zaman çıkarıyorum çözülmesini beklemiyorum  koku her hangi birsey olmuyor 
(556 puan) tarafından
Acaba çözülmesini beklediğim ıcjnmı oyle oldu çiğden koydum tadı berbattı
(1,571 puan) tarafından
Evet ondan  olabilir  birde öteki türlü dene

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 748 göst.
0 oy
27 cevap 452 göst.
23 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤ Bulut Miraç ❤‍‍ (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
19 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Aybukee (1,260 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
5 Eylül 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu

397,208 soru

11,880,253 cevap

35,994 kullanıcı

...