0 oy
1,192 göst.
Aile kategorisinde (2,561 puan) tarafından

Başlığa ne yazacağımı bilemedim hanımlar ama sizinde fikrinizi almak istiyorum yorumlarınızı merak ediyorum 

Ben hastanede tedavi görürken eğer sağ salim evime dönersem aşure yapıp dagiticam dedim ve rabbim nasip etti eşimde yardım etti yaptık ve mahallede tanıdık tanımadık herkese dağıttı eşim herkesin kapısıni çalmış vermiş (ALLAH KABUL ETSİN ) 

ŞİMDİ SORUMA GELEYİM 

Ben aşure dağıtılırken küçük aşure kasetlerinde dağıtmaya karşıyım kimse evinde tek yaşamıyor ve bir çok insan ikinciye istemeye çekinir o yüzden büyük tencerem var onun içine koyar kapağını kapatır gittiğimiz yerde kab getirirler kepçe ile bol bol koyarız her sene böyle yaparım verdim yer doyasıya ailesi ile yesin isterim bugün eşim dağıtırken 2 kişi bu ne görgüsüzlük insan tabaklara koyarda dağıtır diye laf etmiş eşime morali bozulmuş bana göre görgüsüzlük olarak görmüyorum  ama yinede sizlere danışmak istedim benimde keyfim kaçtı çünkü biraz 

48 Cevaplar

+9 oy
(4,117 puan) tarafından
Asıl bunu dile getirmek görgüsüzlük. İnsanlarda hiç düşünce kalmamış valla. Diyecen sizin gibi a.y.ılara böyle dağıtıyoz diye . Hey Allahım yaaaaa
tarafından
Ahahahb ayılar çok güldüm insanlar hep konuşur
(4,117 puan) tarafından
Ama çok gıcık bir durum. Emin ol kendileri de görgüsüzlüğün alâsını yapıyorlardır da işte...
-Reklam-
+7 oy
(15,725 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aşure tadımlık bir şeydir bana kalırsa büyükte olsa hazır kapta verilmeli veya hane başı iki kase versen dört kişilik aileye yeter açıkçası kepçe kepçe verilen şeyden almaya daha çok çekinirdim ben 
+3 oy
(4,176 puan) tarafından
keşke  biride bana tencere şeklinde getirse o kadar canım çekti burda kimse yapmamış  ya da yapan var bize getiren yok  görgüsüzlük   kendileri farkında  değiller 
+3 oy
(4,938 puan) tarafından
Derler derler…Kase ile dağıtsan kime yetecek bu derler. Bol kepçe dağıtsan görgüsüz derler. 

Yani ne yaparsan yap insanlara YARANAMAZSINIZ.
+1 oy
(2,449 puan) tarafından
Ne görgüsüzlüğü ya hu? Valla bizde her sene kazanda yaparız temiz kovalara katıp kepçeyle dağıtırız. Çoğu artık işin aşuresinde değil onun yerine bir Allah kabul etsin demek çok mu zor ya
+1 oy
(453 puan) tarafından
Kimi kaselerle dağıtır kimi kepçeyle görgüsüzlükle alakası yok. 
+1 oy
tarafından
Tövbe estağfurullah icimden geçeni Allâh bilsin sizde anlayin yazmak istemem ☺
+1 oy
(3,520 puan) tarafından
Bence alakasız densiz insanlara denk gelmiş eşin. İstediğin gibi istediğin şekilde dağıtırsın. Önemli olan pişirip dağıtmak bunun lafı mı olur 
+1 oy
(236 puan) tarafından
Yani sizin düşünceniz de güzel aslında ama öyle diyenler kendileri ayıp etmiş gereksiz sacmalamişlar boşver takmayın Allah kabul etsin inşallah canım 
+1 oy
tarafından
Bizim orda da öyle dağıtan var 
+1 oy
(2,105 puan) tarafından
Ben ilkkez duydum garip ama mantıklı düşünmüşsün
+1 oy
(825 puan) tarafından

Nerde şöyle komşu beee. Beceremeyeceğimi bildiğim için onca malzemeyi çöp etmiyim diye hiç bulaşmıyorum aşure yapmaya, ama şöyle düşünceli komşuyu Allah herkese nasip etsin. Yaptığınız düşünceli harekete görgüsüzlük diyen görgüsüzdür asıl. Bırak sen onları, onların yerine bana ver öyle ben yerim :angel:

+1 oy
(712 puan) tarafından
Sen görgüsüz  degilsinde canim onlar bence saygisiz allah kabul etsin diyip insani mutlu etmek nekadar zor yaaaaa tabiki senin dusuncen cok guzel bende her sene 1 kiloluk kavonoza koyar yollarim bi tabak evet bazi evlere gervekten yetmiyor  mesela bana yetmiyo ve ikinciyi istemeye utaniyom :)) sen enguzelini yapmissin rabbim kabul.etsin takma bile
0 oy
(10,094 puan) tarafından
sizin gönlünüz bol, başkalarına ne bakıyorsun 
0 oy
(1,971 puan) tarafından
Vllh cnm bence hiçte görgüsüzlük değil tam tersi biri bana öyle getirse ne kdr açık elli gözü yok biri derim yiyebilecegim kadr alırım ayıp değil sen boşver onları hayrını yaptın ya gerisini takma 
0 oy
(4,343 puan) tarafından
Sen bosver o dağdan inmeleri de sen nasilsin toprak nasil bebis nasil onu söyle iyimisin halin keyfin nasil
0 oy
(4,307 puan) tarafından
Valla bnde kase ile uğraşmam canım tencereye koyarım dağıtırım üzerinin süsünü de koydugumda atarım verdiğim evde Allah kabul etsin senin de hayrını kuzum rabbim mizanina koysun
0 oy
(151 puan) tarafından
Hiçte görgüsüzlük değil ince düşünce bence bu keşke herkes sizin gibi ince düşünse. Mesajla bize 1 kase bende eşimde çok severiz ikimizde diğeri yesin diye yiyemedik bile bunu söylim ona göre düşün 
(151 puan) tarafından
Bu arada Allah kabul etsin gönülleri bol güzel insanlar :)
0 oy
(87 puan) tarafından
1. Si gorgusuluk değil, aksine tek kullanımlık ürünler ile doğayı daha a kirletmedir. 2. Si onsallah o nu soykeyenlere aşure vermemiştir. 3. Sü, bunun böyle olduğunu düşünüyorsa bile, söylemesi, soylemesekli, külliyen yanlış. Gunaylar defterletine bolca puan eklemislerdir. 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bence görgüsüzlük değil diyen komşun görgüsüzün terbiyesizin önde gideni Allah kabul etsin dersin alırsın ne kadar ayıp

İlgili sorular

+2 oy
20 cevap 1,125 göst.
28 Haziran 2024 Moda kategorisinde Busra05 (1,951 puan) tarafından soruldu
+2 oy
33 cevap 1,174 göst.
14 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Masallinam38 (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 360 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Berfingok (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 950 göst.