0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 14 aylık anne baba gel mama teyze dede ver su(burr) diyor bu ayına kadar ne televiyon ne telefon verdim eline sürekli oyun oynadım ama sanki dil gelişimi geride gibi hissediyorum sürekli bıcır bıcır kendi kendine konuşuyor ama teşevizyon izleyenlerin çocukları daha fazla kelime söylüyor acaba arada eğitici çizgi filmlerinden açsam ı dil gelişimi için siz ne düşünüyorsunuz televizyon hakknda

4 Cevaplar

0 oy
(9,731 puan) tarafından

Tv hakkında bişey diyemem ama 14 aylık bebeğin oturup senle sohbet etmesini beklemiyorsundur heralde canim :)

(137 puan) tarafından
:) ay ondan değilde geçen biri yazmış 14 aylık bebeğim nerdeyse 30 kelimesi var bizimki daha ****** seslerini çıkarmayınca belki iyi olur dedim
(9,731 puan) tarafından
Ekran için daha erken canım yaşı küçuk. Zamanla dillenir merak etme bir anda oluyor zaten nasl olduğnu anlamıyorsun bile :)
-Reklam-
0 oy
(9,454 puan) tarafından
hayır gayet normal. o televizyon düşüncesini de at kafandan en doğrusunu yapıyorsun 
(137 puan) tarafından
Ayy öyle mi diyorsnz zaten normalde çok karşıyımda öyle görünce acaba mı dedim
(9,454 puan) tarafından
tabii ki sakın tv açma ne güzel hiç açmamışsın gerk yok. 2sene tv açma. sen konuş onunla
0 oy
(19,780 puan) tarafından
Trt çocuk tavsiye ederim eğitici  yarım saati geçmeden izletebilirsin onun dışında telefon tablet verme canım benim oğlum 2 yaşında baya baya konuşuyo anlıyo hatta bazı şeyleri kendi öğreniyo maşallah diyimde senin bebeğin daha iki yaş bile değil öğretirsin bence sürekli konuş sohbet et 
(137 puan) tarafından
Herşeyi biliyor eşyalarının yerlerini komutları da güzel alıyor sadece kelime sayısı sanki az geldi bugüne kadar hiç izletmedim sürekli oynuyorum konuşuyorum belki biriktirip birden söylicek bilemedim ya
(19,780 puan) tarafından
O zaman bi anda konuşur şaşırırsın valla bak sen sürekli iletişim kur gerisi kolay Allahın izniyle
(1,074 puan) tarafından
Benimde aynıydı canım daha orumcekte gezerken babanı uyandır gel dedigimde bi anda komut almış gibi ayağa dikilir yatak odasına giderdi :)) 20. Ay'a kadar anne bile demedi varsa yoksa I I I işini gorduruyodu. Ne zamanki 20 aylık oldu birden açıldı şu an 30 aylık o kadar uzun cumleler kuruyo ki maşallah çok konuskan. Tv izlemedi benim kizimda tek çocuk evde bi tek beni görüyo diye dedim ama evde ablası abisi kalabalık ailede büyüyen çocuklar bile 30 aylık oldu hala konuşmuyo. Biraz da yaptı meselesi sabret bakalim
(19,780 puan) tarafından
Aynen canım doğru söylüyor arkadaş sabır meselesi ♥️
0 oy
(102 puan) tarafından
Hic alakası yok canim oğluma 2.5 yaşına kadar hiç ekran vermedik buna rağmen al karşına sohbet et yani 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nesli54 (361 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gamzeeee66 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde Nudem (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 140 göst.