+1 oy
106 göst.
Diğer kategorisinde (435 puan) tarafından
22 buçuk aylık kızım var 16+2 haftalığim 4 aylık olucam. hamile kaldigimdan bu aya kadar emzirdim hep. artık kesmek istiyorum. zaten sol gögsümden süt gelmiyor artık diğer göğsümden de azalmaya başladı. normalde sol mememden hiç ememiyordu. gündüz meme aklına gelmiyor bi sikıntı yok şükür geceleri uyandigi vakit emerek uykuya gectigi icin bikaç gün zorlanıcam dün gece başladım sütten kesmeye memesiz geri uyutmak zor olmuştu baya ağladı ama alışmadi tabi bi hafta sürede alışır unutur dimi geceleri?  sizler ne düsünüyosunuz

5 Cevaplar

0 oy
(5,329 puan) tarafından
zaten buyumus hatta gec bile . ama hamileyken enziriliyor o ayri bisey. seninki buyumus gerek yim sana eziyet  niye bir debedn uc kisiyi beslesinki. bence kes gtsin
(435 puan) tarafından
evet hamileyken emziriliyomus duyduguma göre belli bi aya kadar ve sütün tadın da değişiklik bile olabiliyomuş artık sol gogsumden zaten 1 aydir süt gelmiyordu hiç diger mememden de azalmaya basladi normalde 2 yasinda kesicektim ama hamile oldugum icin şu vakit artik sütten kesme vakti geldi dün gece başladim her uyandiginda meme yerine su verip sakinleştirmeye calisiyorum cok zor oluyor insallah bikac gune alışır
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Zaten iki yaşına gelmiş artık bıraktırman lazım hamile olmasan bile

Çocuk şuan ihtiyacı olan vitamini herşeyi yemeklerden alabilir süte ihtiyacı yok. Ama sen onu emzirdikçe vitamin kaybediyorsun bu bebeğini de olumsuz etkiler
(435 puan) tarafından
bende öyle düşünüyordum zaten kesme zamanım geldi
0 oy
(815 puan) tarafından
Bebeğin yeterince büyümüş, hani 4 5 aylık olsa mecbur emzirirsin de mamayla yemekle de durabilir artık o, vücudunu dinlendirip yeni bebeğe hazırlık yapması için fırsat vermen daha doğru olur. Görümcemin kızı çok küçüktü, 7 aya kadar emzirdi ama meme yeterince dinlenmesini için sonraki çocuk yaşına girmeden memeyi bıraktı süt çıkmıyo diye. Çocuk 4 5 aylıkken mama vermeye başlamak zorunda kaldı ayrıca doymadığı için
(435 puan) tarafından
anladım cnm zaten dün geceden sütten kesmeye basladim benim icin sadece geceleri sıkıntı emerek uykuya gectigi icin emmeden geri uyutmak cok zor ya ağlamasi benim kafamda hala dolaniyo
(815 puan) tarafından
Sıkıntılı bi mesele Allah kolaylık versin
0 oy
(10,020 puan) tarafından
22 aylık bebeği sütten kesebilirsin zaten canım kocaman olmuş 
0 oy
(1,810 puan) tarafından
Bende 22 aylıkken kestim yemek yemiyor diye sonra hamile olduğumu öğrendim doktor bana kesmeseydin 5-6 aylık olana kadar emzirseydin demişti

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
15 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 241 göst.
23 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
13 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Doruk2019 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 286 göst.
8 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 12345678 (139 puan) tarafından soruldu

399,402 soru

11,946,756 cevap

36,102 kullanıcı

...