0 oy
684 göst.
Aile kategorisinde (725 puan) tarafından
Kızım ateşlendi sabah doktora götürdük acile çingene bı aile geldi karşımızda oturdu kadınla kızları kızıma dikatlice bakıyor kendime çevirdim yüzünü kalktı yanımıza geldi eline bacağına dokunuyor ateşi var abla diyo dokunmasana dedim keyfimizden gelmedik herhalde biliyorum ateşi olduğunu bişi olmaz korkma diyo daha dokunmaya çalışıyor ittim elini çek şu elini ya dedim eşim diyo sakin ol bişi olmaz nasıl bişi olmaz dedim el kdar bebek dokunma diyorum hala elliyor başını sinir oldum ya 

15 Cevaplar

+12 oy
(158 puan) tarafından
çingene diye ne oluyor sonuçta insan sen nadide eser misin ne var insanlık edip ateşine bakmış naptıki bu kadar dokunarak. böyle tepki vereck kadar ne yapmış olabilir nefret ediyorum insanları küçük görenlerden
(1,093 puan) tarafından
Merveelifnass bi garipsin gerçekten. Post sahibi değilim ama elin kadını ne diye benim bebeme dokunsun ki. Ona ne yani.. Dokunma demesine rağmen tekrar ellemiş başını gözünü. Sen çocuğunu herkese dokunduruyorsun heralde..
(158 puan) tarafından
Asıl siz garipsiniz bu kadar yabani olmayın
(13,316 puan) tarafından
Hayır elin kadını bile daha iyi niye özellikle çingene
(352 puan) tarafından
Herkes her ırkı sevmek zorunda mı bende surileri sevmem mesela
(13,316 puan) tarafından
Sevmek zorunda değilsiniz ama ayrımcılık yapar şekilde davramazsınız. İnsana insan olduğunu için değer vermek lazım. Yoksa illa herkes birinden hoşlanmıyor olabilir
(506 puan) tarafından
Cingene demesi evet yanlis bi bayan geldi yazabilirdi orda haklisim merve dogru bisey dedin fakat baskasinin bebegime ellemesini bende istemem ama şu  yonden istemem etrafta cesit cesit hastalik cikti ister istemez insan korkuyor bebis zaten hastaymis belki karsidaki insanda farkli bi hastalik var o yuzdenn dokunmayi tercih etmem mesela dun hastanedeydim benim kizimi bitane 5 yasinda bi cocuk sevmek icin annesine soyledi benim arkam dönüktü  bayan cocuguna oglum bebis küçük  hem belki anneside izin vermwz sevmemizw dedi okadar mutlu oldumki cocuga döndüm  cantamda cikolata vardi onu verdim sevdirirdim ama kizimin atesi var sana da bulasabilir o yuzden yaklasma tamam mi tatlim dedim guldu gitti ama bagirmadan kirmadan yaptim arkadas ordada hata yapmis
(591 puan) tarafından
Ben dokunsun ne olur dedim oğlum 1 hafta hastanede yattı cigerleri çocuktan çocuğa geçen bi enfeksiyon kapmış kadının kızıda hastaymış meger o yüzden dokunmalarına gerek yok
(7,451 puan) tarafından
Eda98 surilerde sana bayılıyor du. Bıkmadınız şu ırkçı tavırlarınızdan. Çingene suriyeli başka? Insanin çocuğuna ellemesini istememesi çok normal ama herkese aynı tavrı koymazsanız samimi olmazsınız.
(506 puan) tarafından
Tamam iste zaten kimse kimsenin bebegine dokunamaz bu kanununende suc aile izin vermedigi surece yasak ama cingene veya bagirmak filan bunlar yerine kibarca uyarmak daha guzel olmazmi
(7,451 puan) tarafından
Tabiki en güzeli o . Ama ben dikkat ediyorum. İnsanlar herkese tepki vermiyor hastanede zaten genelde böyle temaslar oluyor. Eli yüzü düzgün bakımlı bir bayan sevse sesleri çıkmıyor ama şöyle gariban biri yaklaşsin anin da bebekleri ni çekiyorlar sanki öcü gelmis gibi. Ne biliyorsun birinin birinden temiz olduğunu. İşte ozaman samimi olmuyor. Benim tepkim oyuzden. Yoksa tabiki bende hoşlanmam ellenmesini istemem ama karsimdakini de asagilamadan uyarir8m
(591 puan) tarafından
Önceden olsa bende karşıydım ırkçılığa ama ülkemizde aşırı derece rahatsız edici olmaya başladılar bir çoğumuzun tahammülü yok artık onlara karşı
(506 puan) tarafından
Insanları  dış  gorunuse gore yargilamak cok ayip merhamet temizlik kimdedir kimse bilmez  mesela ablam bayan kuaforu bacim sakin dış  gorunuse inanma bayan bi geliyo bakimli makyajli parfum kokulari agdaya bi yatiyo ic camasirinda buyuk tuvaleti yapismis kalmis diyo dış  gorunus sadece aldatmacadir benim gozumde herkes birbirine saygili anlayislo kibar olsa nekadar guzel bir dunyada yasardik aslinda
(725 puan) tarafından
Valla kızlar ben daha 6 7yaslarinda kendi üvey abimden taciz görmüş biriyim hiç kimsenin dokunmasına müsade edemem kim kırılırsa kırılsın suriyelisinide dilencisinide sevmem ve bu kadın sürekli gördüğüm biri kocası oturur arabada iki üç tane dükkanları tek tek dolaşır dilenirler niye gelip çocuğumla ilgilensin kucağındaki bebeğe acıyorum sırf duygu sömürüsü yapmak için sürekli doğurup dilendiriyorlar herkese saygı duymak zorunda değilim
(506 puan) tarafından
Anlattigin olayla bizimde dedigimiz koniyla senin soylediginin alakasi yok yasadigin agir bisey evet rabbim kimseye yasatmasin ben zaten cocuga dokunmasi konusunda haklisin diyorum cingene vs diye anlatim yapman  yanlis birisi sana burda ne biliyim iste tipsiz kadinin biri vs gibi itamda bulunsa hos olurmu
(725 puan) tarafından
Çingene dediğim dilenci yani ilcem küçük sürekli görüyoruz yerde oturuyorlar dükkanları dolaşıyorlar zaten bir sürü mikrop taşıyor şahsen beni güzellikle biri uyarsa bırakırım niye ısrarla devam etsinki
(352 puan) tarafından
Nihanim evet bana bayılmıyor suriler sana bayılıyormuş al evine besle
-Reklam-
+1 oy
(425 puan) tarafından
Kadının yaptığı hoş değil ama sizin yaptığınız da hoş değil 
(725 puan) tarafından
Neresi hoş değil cnm güzellikle dokunma dedim ateşli hala elini tutuyo ateşine bakıyor ortalık hastalık kaynıyor zaten tepki vermeyince anlamıyor
+1 oy
(424 puan) tarafından
Bende galiba hoşlanmazdım. Ama sizin yaptığınız pek hoş değil daha sakince söylesen belki ellemezdi bir daha.
(725 puan) tarafından
Yok kuzum önce güzellikle dokunmayalim dedim tebessüm ettim baktım boynunu elliyo kollarını tutuyor sinirlendim insan bı kez dedimi anlaması lazim
+1 oy
(34 puan) tarafından
Vallahi bacım hiç sakin olacak bir şey yok ilk dikkatl bakıyor sonra gelip dokunuyor tanımazsın etmezsin konu çocuğunsa hiç Polyana olmaya gerek yok izin de verme sertte ol hakkın 
(725 puan) tarafından
Yani ne münasebet ya sen dışarda dilenicen kir içinde gelicen 4aylik bebeğin orasına burasına dokunucan kim olsa rahatsız olur sırf insan diye her tipe verip izinmi vericez
+1 oy
(118 puan) tarafından
Bende sinir ölüyorum ya sonuçta dokunma demişsin daha niye dokunmaya çalışıyorsun ortalık hastalık kaynıyor zaten benim ki 19 aylık benim uyarmama bile gerek kalmıyor kendi bağırmaya başlıyor 
(725 puan) tarafından
Anlamıyor bacım dışarda sürekli görüyorum dileniyo yerlerde oturuyo niye dokunuyon bebeğe ben bilmiyormuyun nesi oldugunu
(118 puan) tarafından
Anlamazlar canım gecende parkta otururken yenidoğan bir bebek annesi gezdiriyor yanında da küçük bir çocuk dolanıyor 50 defa dokunma dedi laf anlamadı annesi desen sohbet derdine düşmüş çocuk umrunda değil 1 yaşından sonra kimsenin dokunmasına zaten kendileri izin vermiyor kızıma uzaktan biri birşey desin kıyamet kopar
+1 oy
(774 puan) tarafından
Yabancı birisinin dokunmasına tabii ki tepki gösterebilirsiniz fakat ayrıştırıcı kimlikler kullanmanızı doğru bulmuyorum. 
0 oy
(714 puan) tarafından
Yabancı bı çocuğa ailesinin rızası olmadan dokunmak bende hoşlanmam öyle şeylerden 
(725 puan) tarafından
4aylik bebek hasta hangi sıfatla kontrol etmeye çalışıyorsa sanki ben bilmiyom ateşi olduğunu
(714 puan) tarafından
Kaç yaşında bunu yapan insan
(725 puan) tarafından
35filan vardi
0 oy
(420 puan) tarafından
Eskiden olsa size biraz sert cikmissiniz derdim ama suan ckk iyi anliyorum bende ozellikle oglumu okula gogurdugumde yasiyordum Allah'ım ben bebek arabasinin ustunu kapatiyorum kadin gelip şak diyr açıp birde elleriyle yanaklarina dokunsu abla napiyosun ya beni taniyomusin yok e nerden bu samimiyet dedim e bebe sevdim nolmus dedi kadin bana sanki kedi kopek seviyor sonra bir kiz cocugu yapisti diyorum elleme hic sanki ben yokmusum gibi daha cok yapisiyo anneside anca gel elleme diyo gelip almiyo en son cek elini diyip elini iteklemek zorunda kaldim anneside gotururken gel zaten hastasin bosver elleme demesin mi.. peki ya sonrası 7 aylikti bebegim yuksek ates huysuzluk surekli aglama ve yemek yememe tombul cocugum elimde zayifladi ogun bugundur kimseye musade etmiyorum sizde en dogrusunu yapmissiniz .. daha gecen hafta komsumun kizi kucagina alip opmek istedi vermedim henuz kucuk o buyunc gelir opturur dedim gitnis baska cocugu almiw vermezsen verme diyo bide valla siz bir opecek dokunacaksiniz bizim 1 hafta 10 gunumuzr mal oluyo ustune hastaligin yorgunlugu ve ilac paralari da cabasi 
(725 puan) tarafından
Yani bebeğim ztn prematüre doğdu hassas bağışıklığı düşük kadın dışarda dileniyor sürekli yerlerde oturuyorlar ben güzellikle dokunmayalim dedikçe hala kolunu tutuyo boynununelliyo ateşi var diyo en son sesimi biraz yükselttim ne olmuş diyo dokundum sadece yav sana bu hakkı kim veriyo ben küçükken kendi ailemden birinin tacizlerine ugramisim niye yabancilari saygiyla karsiliyim
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Haklısın bende hoşlanmam çocuğuma dokunulmasindan iyi yapmışsın.devir öyle bı devirkki gerek yok.kocan da rahat olmasın bukadar 
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Güzel bi şekilde uyarabilirsin ama bence insan ayrımı yapiyorsun 

Aksine giyimi kusami düzgün okumuş etmiş biri yapsa o hareketi aksine hoşuna gider çingene diye kizmissin bence hiç hoş değil insan ayrimi yapman
(1,617 puan) tarafından
Ha bende sevmem kim olursa olsun gelipte dokunamaz
0 oy
(926 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun..Çocuğuna yabancı bir insan dokunmaması konusunda evet haklı olabilirsin ama çingene tabirini kullanmakta hiçte haklı değilsin.
0 oy
(7,451 puan) tarafından
Çingene olmayıp şık giyinimli kibar Bi bayan ellese rahatsız olmayacak tiniz sanirim. Yabancı kimsenin başkasının bebeğine ellemesini bende istemem ama sizin çingene gibi diye söze girmeniz farklı tarafa gidiyor. Belki o çingene diye beğenmediğin evinde sen den benden temizdir. Yani böyle ayrımcılık yapmaya gerek yok.
(725 puan) tarafından
Çingene diye ayirmiyorum kimseyi onları defalarca görüyorum çarşıda kocaları arabada oturuyo uzaktan seyrediyo ellerinde bebek dileniyorlar çocukları alet ediyorlar insan her yerde temizi kirlisi kendini belli ediyo normal bir insanda olsa yine rahatsız olurum kimin ne niyetle değdiğini bilemem
0 oy
(6,984 puan) tarafından

Geçen hastanede rutin kontrolü vardı oğlumun, ilkkez kan verince yıktı ortalığı:unsure: Orda bi yaşlı amca gelip başını okşadı ufacık bi iğneden mi korktun deyip susturdu:)  bazılarımızın tavırları kendisine aittir naparsanız yapın, zaten yavaştan kıyamet alametleri gözüküyor meselâ savaş sarmaya başliyor etrafımızı. Kalp kırmaya hiç gerek yok şu ölümlü dünyada... 

0 oy
(11,528 puan) tarafından
Tepkin normal ama buradaki çingene ifaden yanlış. Ben gelip dokunsam mesela bu tepkiyi vermeyecek miydin ? Tepkilerini sınıfsal ayırıyor gibi olmuşsun bu ifadeyle
(725 puan) tarafından
Yok cnm herkese karşı tepkim bu romandi yani erkekleri dışarda bı arabada bekliyo onlarda elinde bebek dileniyorlar sokakta yanındaki cocuklarada acıdım
(11,528 puan) tarafından
O zaman çingene deme kadının teki de geç canım. Kendini yanlış ifade etmişsin böyle
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Cingene tabirin dışnda bi sorun gormuyorm canm sonuna kadr haklisjn.bende dokunlmasndan hoslanmam bende tepkimi koyarim cunku turlu turlu adinj bile bilmedgmz hastaliklar cikiyor.ayrica cocugu onceden suzup yaninjza gelmeside garip.dogru olani yapmssnz.buraya yazdgnz tabir yanlis sadece
(725 puan) tarafından
Ben suriyeli ve dilencileri sevmiyorum saygıda duymam bacım gidip dışarda dileniyor bir sürü mikrop taşıyor gelip benim çocuğumu süzüp sevmesi hoşuma gitmiyo önce güzellikle uyardım baktım anlamiyo dokunmaya devam etti elini ittim dokunma bebeğime dedim bişi olmaz korkma diyo zaten hasta sen daha niye elliyosun
(1,693 puan) tarafından
Zaten bebegine dokunmasini dogru bulmadim burda dogru ilani yaptigini dusundm bende suriyeli falan sevmem ama burda dedigm gibj sadece tabirin hos degil yazdm canm.bana gore

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 399 göst.
4 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 293 göst.
19 Temmuz 2021 Aile kategorisinde bebek2020 (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 411 göst.
25 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Pıtırcık (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 176 göst.

391,088 soru

11,700,565 cevap

35,587 kullanıcı

...