0 oy
453 göst.
Aile kategorisinde (331 puan) tarafından
Kızlar biz kaynanamlarla berbaer kavanoz domates yapcaktık bende haberim olsun eşimden para alayım vereyım ya da o size versin dedim az önce biz uyuklarkem görümcem aradı abi nerdesin dedi ses hoparlorde değildi bu arada ama ortam sessız olunca cok net duyuldu neyse işte eşim evdeyım dedı o da sesım dısarda mı dedi hayır dedi esim o da domates için 500 lira istedi yapalım diye domatesin kilosu 10 lira ortalama ben tas patlata 30 kg alırım o da 300 eder yani kendı parasını da dahıl edıyor isteyebılır gecen sene ben yapmadım bana verdıler kavanoz ondan oncekı sene parayı komple onlar verdide bu kadar basit bişey için neden sesim dısarda mı diye sordu iyi düşünmek istiyorum yengemde duysun ver mı hıparlore demek istedi yüzüne vurayım mı kız niye öyle dedin böyle gizli kapaklı mı hep bişeyler dersin abine diye 

10 Cevaplar

+1 oy
(2,140 puan) tarafından

Belki o an parası yok çekindi yüzüne vuracak birşey yok bu kadar fesat olmayın kendin diyorsun yaptılar verdiler diye böyle yenge evden ırak ortalık karıştırmaya bayılıyorsunuz görende seni kocandan ayırmaya çalışıyor da  gidip yüzüne vuracaksin :D hiç gülecek halimde yoktu 

(7,892 puan) tarafından
Tamamen böyle düşünüyorum yorum yapmama gerek kalmadı :D tamamen fesatlık 200 tl yle görümce zengin yenge fakir olacak sanki komedi wndksk
(2,140 puan) tarafından
Bayanın yorumlarına baktım cnm karın ağrısı farklı kıskançlık neymiş 2 buçuk milyara gözlük almış miş kıskançlık ve fesatlık
(7,892 puan) tarafından
Her sene bedavadan Almayı biliyormuş konserveleri madem almasaydı şimdi 200 tl nin peşine düşüyor
(2,140 puan) tarafından
Gerçekten öyle cnm
-Reklam-
0 oy
(86 puan) tarafından
Söylemelisin. Ben söyleyemem ama soypenmesi gerekiyor
(331 puan) tarafından
Vurcam yüzüne
(86 puan) tarafından
Geçen senekileri onlar vermiş dedin , belkide sen öyle sanıyorsun :)
(331 puan) tarafından
Yok öyle cunku esım verse bana da yapım asamasında iş kitlerler merak etme canım
(86 puan) tarafından
Hi anladım canım. Fitneci gibi oldum ya. Bak tuh
(331 puan) tarafından
Hhaha cunku esımın verdıgı sene berbaer yaptık karnım burnumda hamıleydım
0 oy
(5,151 puan) tarafından
Bu kadar basit şeyi neden uzatacaksınki belki sen tepki verirsin diye düşündü yada parası yoktu çekindi bin tane nedeni olabilir
(331 puan) tarafından
Ya su donem esım borca girdi de mesela evin eksikleri var ben esımı sıkmak istemiyorken o niye böyle cesaretli esımden almıyor cesareti para konusunda pistir ama gorumcem fazla arsız
(5,151 puan) tarafından
İyide yazdığına göre iki seferdir onlar yapıyor bu defa parası yoktur abisine demiştir seninkini o alırken sana arsız desin ister misin
(331 puan) tarafından
Tmm okey bu kadar basit bişey için ne diye gızlı saklı söyluyor esımde boyle alısıyor bana söylemıyor sonra ortamlarda abım cımrı dıyorlar asıl ben esıme demeyı unuttum bısey yaptın mı soyle onlar bıze bısey yaptı mı on defa der bende kocamı savunayıö dimi
(5,151 puan) tarafından
Başka yerlerden bakıyoruz o yüzden anlatamıyorum iki sene onlar yapsa ben zaten ayıptır der biz alalım derim siz hep yiyen taraf olmak istiyorsunuz o yüzden baya farklı düşünüyoruz kocan çocuk değilki savunasın  kardeşimden bende bişey istesem kocası yada karısı duysun istemem başa kalkılacak malzeme çünkü bunlar
(331 puan) tarafından
Ama işte o zaman ortamda allah razı olsun bu sene abim verdi desin saklamasın bende ortamda karısı olarak küçük düşüyorum savunulcak bi yan bırakmıyorlar gercı esım haklarından geliyor kamama
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Ben olsam bir aradayken derim ki canım domates konservesi yapacaz , benimki taş çatlasın 300 lira tutar alacam haberin olsun derim :)
(331 puan) tarafından
Bende konusunu accam kaynanama dicem kayınbabam alcak mı ben oglundan para alayım 30 kg yeter bana diye
(1,778 puan) tarafından
Ama bunu eşinin yanında söylemelisin ve görümcende olmalı, alsın aslında bişey demem de gizli istemesine sinir olurum sadece
(331 puan) tarafından
Yok abisinin yanında rezil etmicem evirir cevirir benı haksız cıkarır ben oyle demedım ya da demek istemedim diye
(1,778 puan) tarafından
Sen 500 ün konusunu acmayacaksin ki kocana 300 lira vermesinin yeterli olduğunu diyeceksin sadece o da s.lk değilse anlar herhalde
(331 puan) tarafından
Evet aklıma o da geldi hiç bişey olmamıs gibi kaynanama dıcem anne baba kaç paradan bulmus kgsını sonra esıme dıcem
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Aman canım takılma böyle şeylere bazen he de geç eşin senin duyduğunun farkındadır ben çok olmadığı sürece bu tarz şeylere takılmıyorum ben para biriktirdiğim kartı bazen eşime veririm kardeşiyle çıktığında para harcamış olur ama eli boştur ne yaptın diye sormam belki elinde yoktur senden çekinmiştir
(331 puan) tarafından
Ya kusura bakmasın o zaman bir gözlüğe 2 bucuk vermesin
(1,098 puan) tarafından
Benim eşimde yapar gözlüğünü yeniledi 3 bine sonra babasına param yok arabaya gaz al dedi aldırdı :D
(331 puan) tarafından
Evet belescıler bende onlardan alıştım mesela dogum günü pastasını cocugumun halasına aldırdım
(1,098 puan) tarafından
Ohh mis öyle olana öyle yapacaksın onlar yapıyorsa sende yap ben ilk başlarda eşime kızardım şimdi bende yapıyorum onlar kullanırsa bende ilk fırsatta kullanıyorum
(331 puan) tarafından
Aynen evindeki sucuga kadar getıroyor esım ben önceleri yazık ayıp dıyordum sımdı oh iyi yapmıs dıyorum dnsnsn
0 oy
(740 puan) tarafından
Herşeyi sorun etmeyin bu kadAr bende abime birşey söylerken isterken yalnızken isterim kardeş ilişkisi diye birşey var her şeyde araya girmeyin .200 lira fazla olmuş ne olacak .2 senede onlar size yapmış yani 
(189 puan) tarafından
Evliyse kardeşten önce karısı gelir çocuğu gelir kimsenin nafakasına ortakçı olmayın kardeşiyim diye hakka girmektir bu ben asla helal etmem mesela başıma gelse neden gizli istiyorsun herkes oradayken isteyemiyorsan hiç istemiyceksin yanlış bişey var ki gizliden yapıyorsun
(740 puan) tarafından
Konu benim birşey istemem değil ben post sahibine istinaden dedim .çok şükür kimseden birşeye ihtiyacim yok benim. tek mevzu para değil başka bir şey de isteyebiliriz onu demek istedim .burada önemli olan kardeşinin gizli istemesi değil eşi söylüyormu  söylemiyormu verdiği parayı karısına asıl olan bu olur
(189 puan) tarafından
Tabi asıl olan eşin söylemesidir ama gizli istememekte önemli
0 oy
tarafından
Ben konuyu anlamadım ama işin içine para girince ben konudan uzak durmayı tercih ederim
0 oy
(412 puan) tarafından
Bence para hesabı yapman yanlis. Öncekileri onlar vermiş sonuçta. Senden cekinmis de olabilir belki o yüzden sormuştur. Ben büyütmem
0 oy
(19,637 puan) tarafından
Bence şakaya getir de 
0 oy
(988 puan) tarafından
Kendi elinde yoktur nazı abisine geçmiştir belki. Yoksa 200 lirayla ne sen fakir olursun ne o zengin..

Bence yüzüne vurulacak bir mesele değil. Olsa bile sen kötü olursun bimdomates parası için böyle dedi diye

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 483 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Huzunlu_poncik (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 455 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,547 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 578 göst.
23 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ÖzEn (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 402 göst.
25 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mahinur gns (362 puan) tarafından soruldu

395,486 soru

11,830,813 cevap

35,902 kullanıcı

...