0 oy
146 göst.
önce Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından
4 gün oluyo 22 bucuk aylık kızım artık sütten kestim komple bu arada 4 aylık gebeyim . şimdi bebegim 4 gündür emmedigi için göğsüm hafif ağrıyo çok değil ama birazcık dolduğu belli. sol mememden zaten 1 2 aydır gelmiyor. şimdi sağsam süt üretimi devam eder diye düşünüyorum sağmadan bu ağrı geçer mi bilgisi olan yazarsa sevinirim anneler

6 Cevaplar

0 oy
önce (2,623 puan) tarafından
Bende aynı şekilde elimle biraz sağmıştım. Rahatladı artmadı dene istersen 
önce (406 puan) tarafından
elimle yapsam ne kadar yapabilirim hani süt üretmeye devam eder mi
önce (2,623 puan) tarafından
Çok değil biraz biraz yaptım ben özellikle duş alırken soğuk su tutarak yapıyordum rahatlıyordu. Çok aşırı ağrım olmadı. Benimde 1 tanesindeydi ama artmadı yani. Çok yapma istersen az az. Dayanıyordum ben çok şiddetli değildi ağrısı ams artmasın diye yaptım.
-Reklam-
0 oy
önce (570 puan) tarafından
Lahana sar geçiriyor ağrıyı diyorlar, ne kadar doğru bilmiyorum ama
lahana yok şuanda ya insallah bilgili anneler çıkar
0 oy
önce (3,208 puan) tarafından
Memeyi sagmamak lazim. Sagdikca sut uretimi devam eder. Masaj yapabilirsiniz. Hafif agri olacaktir o da cekildikce gecer ama agri cogalir ve yanma durumu gbi olursa doktora danisin. Bunun ilaci var diye biliyorum. Solda zaten yokmus hic ellemeyin sagda cekilir yavas yavas.
anladim cnm bende gün içi masaj yapıyordum cok olmasada rahatlatiyordu geri şuan başladı abartılacak kadar ağrı şişlik tabi yok sadece biraz ağrıyor sağmadan süt geri çekilir dimi ağrı gider mi bugün bakıyom biraz dolu gibi gözüküyor
önce (3,208 puan) tarafından
Ben biraktirdiktan sonra kendi kendine cekilmisti. Sen yine gozle duruma gore doktora gidersin.
0 oy
önce (551 puan) tarafından
Ben lap diye emzirmeyi kestim bu yüzden göğsümde süt kaldı haliyle , başta günde 2 kere sağdım ama çok değil hemen şişlik geçecek kadar, sonra 1 e düşürdüm az sağınca zaten üretim azalıyor, sonra baktım şişlik olmuyor bıraktım sağmayı. Hiç sağmazsanız zor olabilir çok acıyor 
benim çok ağrımıyo hafif masaj yaptım biraz rahatladim ama öyle bakalim
0 oy
önce (543 puan) tarafından
Dayanamıyorsan az bişey sag cnm rahatlarsın. Agrı ilk 3 gün çok olmuştı bnm. Dayanılmaz oldgunda sagmıştım sonra çekiliyor ztn
0 oy
önce (750 puan) tarafından
Konudan alakasız nasıl kestin sütten aşamaları anlatır mısın ben de kesmek istiyorum 22 ayligiz tam , 2 yaşında tamamen kesmiş olmak istiyorum 
valla ben uğrasmak istemedim direk vermedim hiç bikac gün agladi hala öyle alışcak gibi gözüküyor memesiz uyutabiliyorum
önce (750 puan) tarafından
Benimki hep memeyle uyur bu zamana kadar hep böyle oldu dışarıda olduğu zaman arabasında vs uyur ama evde kucakta uyuması belki saatler alıyor gerçi bu ara memeyle de uyumuyor ama neyse
benimki normalde geceleri hep memeyle uyurdu ama artık sütten kesme zamanım gelmisti birde 4 aylık gebeyim ilk 3  gün geceleri meme vermedigim zaman aglamisti baya sonra bi sekilde uyutabildim geri 5 gündür sütten kestim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 28 göst.
1 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde duygumiray (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
0 oy
2 cevap 73 göst.
0 oy
3 cevap 134 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mnguuu (48 puan) tarafından soruldu

390,978 soru