+2 oy
781 göst.
Diğer kategorisinde (3,445 puan) tarafından

Zaman çok hızlı her saniyeyi dolu dolu yaşayın 1 ay geldi de geçti salı günü dönüş Allah'ın izniyle ve ben çok üzülüyorum o kadar alıştım ki yalnız kalcam ;):(

20 Cevaplar

+1 oy
(545 puan) tarafından
Bende annemlerdeyim doncegimiz gun yaklastikca icime bi okuz oturuyor donunce okadar yalnizimki seni cok iyi anliyorum cok zor 
(3,445 puan) tarafından
Benimde öyle yalnızım koskoca şehirde ailemde çok uzak tek başıma çocuk büyütmek ne zormuş şu 1 aydır anladım ne çok yorulmuşum aslında ailemin yanına gelince anladım
-Reklam-
0 oy
(1,125 puan) tarafından

Bizde Eylül de gideceğiz annemlerin yanına ve çok heyecanlıyım günlerin hemen geçmesini bekliyorum ama daha çok var yaaa :(

(3,445 puan) tarafından
Sayılı günler kalmış geçer canım :)
0 oy
tarafından
Bende 1 aydır annemdeuim 1 hafta daha kalacam ama benim ki hastalıktan dolayı evimiz yakın istediğim zaman görebiliyorim anne evi rahatlığı var Rabbim tekrar bir araya getirsin inşallah 
(3,445 puan) tarafından
Amin inşallah gönüllülerimiz bir olsun
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Bende 2 gün kalayım dedim 1 gün bile huzur bulamadım döndüm tıpış tıpış evime
(3,445 puan) tarafından
Aa çok üzüldüm senin adına benimde ufak tefek şeyler olur ama görmezden gelirim ailem sonucta kimse 4 4 Luk değil
(2,605 puan) tarafından
Mesela cam açmayın çocuk düşer dedim diye bütün gün offf çok sıcak çocuğun yüzünden yanıyoruz dediler bilmiyorum benim bira zoruma gidiyo ya
0 oy
(619 puan) tarafından

Seni çok iyi anlıyorum o kadar psikolojikmen cokmusum ki gittiğim gün kendi kendjme derim 1 hafta kalcam ama hemen geçecek. Hiç bişey anlamadan. Zaten böyle yapa yapa adam gibi keyif alamıyorum eve geldiğm gibi hemen gün sayarım 1 ay geçsin diye sürekli böyle bı döngüdeyim :D

(3,445 puan) tarafından
Yalnız olmadığımı bilmek de güzel :))
0 oy
(16 puan) tarafından
Bende şimdi otobüs bindim köye annemlere gidiyorum 1 ay kalacagım giderken dönüş hüsnü cöktü şimdiden
(3,445 puan) tarafından
Gitmeden dönüşü düşünüyor insan uzak olunca :(
0 oy
(2,439 puan) tarafından
İnşallah annemlere gideceğim zaman da gelir. Bebemle tek insan çok üzülüyor 
(3,445 puan) tarafından
1yil 1 ay gelemedim gebelik bebek derken 5 aylik olunca geldik şimdi de dönmek zor geliyor
0 oy
(827 puan) tarafından
Benim ailem de 1 hafta kalıyorum diye şikayetçi, daha fazla kalmamı istiyorlar ama herkesin evi barkı var sonuçta. Siz yine iyisiniz dönüşte evinize gideceksiniz. Ben annemden sonra kaynanama gidicem benim ki daha beter :D
(3,445 puan) tarafından
Senin gibi bir arkadaşım daha var ne zaman ailesine gelse dönüşe kaynanasina da gitmek zorunda kalıyor yoksa eşiyle arasini açıyorlar
(827 puan) tarafından
Normalde öyle olmaz. 20 günlük yıllık iznimiz var yarı yarıya önce annemde sonra kaynanam da  kullanıcaz insallah. Ama hiç gitmek istemiyorum oraya çünkü köyde kafamın sardığı kimse yok, cehennem gibi geçecek benim için:(
0 oy
(1,400 puan) tarafından
Bende bir hafta memleketteydim annemin yanında sadece 1 gün kalabildim keşke daha çok vaktim olsa
(3,445 puan) tarafından
Keşke canım keşke
0 oy
(975 puan) tarafından
Bende 1 hafta oldu geleli 1 ay kaldım ama zaman çok hızlı geçti dediğin gibi kendi evim olsa sıkıntı etmem ama ben bide kaynanayla oturuyorum 
(3,445 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Merak etme yalnız değilsin ayni durumdayiz ailemden 16 saatlik uzaklıkta yaşıyorum şuan ailemin yanında 2 aylığına geldim bende günler çok hızlı geçti iki hafta sonra evime döneceğim ama orada kimsem yok tek başımayim ve seneye yaza kadar gelemem düşündükçe içim sıkılıyor seneye kadar napicam zaman nasıl gececek diye 
(3,445 puan) tarafından
Uzaklık zor :(
0 oy
(3,556 puan) tarafından
Ben de mi bir sıkıntı var bilmiyorum ailem genel olarak iyi insanlardır gittiğimiz zaman bizi el üstünde tutarlar bir dediğimiz iki yetmezler ama ben iki gün kaldığımda 3 gün kendi evimi arıyorum özlüyorum 3 gün asla kalmak istemiyorum
(1,093 puan) tarafından
Sende sıkıntı yok aslında. Demek ki ailenden çok uzakta değilsin. Uzaklık ve ayrılık süresi artınca gurbette yalnız kalınca bir başına bebek büyütünce öyle oluyor.  :)
(3,556 puan) tarafından
Ben de tam 3 yıl boyunca gurbetteydim canım hatta belki 3,5 yıl tam hatırlamıyorum ama yine aynı hissediyordum ne bileyim belki de ben kendi düzenime çok alıştığım için şu anda evet yarım saat mesafe var aramızda ama çoğu zaman gittiğimde iki gün kalırım 3 gün çok nadir ama bu uzaktayken de böyleydi maksimum 3 gün geçince kendi düzenimi aramaya başlıyorum ben yoksa oğlum küçükken ben de gurbette büyüttüm tek başıma
(3,445 puan) tarafından
Mesafeler uzak olunca istediğin zaman gelemiyorsun
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Ben de gurbette bir başıma üç çocuk bakıyorum kardeşim. Seni anlıyorum. 
(3,445 puan) tarafından
8 ay o kadar zor bir gebelik yaşadım ki en son doğuma alındım 8 aylik doğurdum 5 ayda tek başıma uğraştım kimse elimden tutmadı eşimin ailesi çok kalabalık olmasına rağmen 1 aydır o kadar rahatım ki kendi ailen gibi kimse olamıyor
0 oy
(4,422 puan) tarafından
Alışırsın. Zaman en iyi ilaçtır.  İnsanın kendi evi gibisi yok
(3,445 puan) tarafından
Öyle de ailemi belki 6 ay belki 1 yıl göremeyeceğim
0 oy
(462 puan) tarafından
Eşleriniz nasıl 1 ay bırakabiliyor 

Valla bnmki olsa ağlar 1 hafta zor kalıyorum senede 1 kere gittiğim halde
(3,445 puan) tarafından
Aileme dayanamıyorum bende onu sürekli görüyoruz ama ailemi senede 1 defa
(3,445 puan) tarafından
Bu benciligi de eşim bize yapmıyor şükür
(462 puan) tarafından
Bencillikle ne alakası var kendını kandırma
Adam özlemimize dayanamıyor diyorum 1 ay benim için çok uzun süre
(3,445 puan) tarafından
Ne konuda kaldırıyorum kendimi söyler misin ailemi senede bir defa görüyorum 1150 km yoldan 1 hafta için mi geleyim zaten 1 gün yolda geçiyor eşimde bizimle geliyor 10 gün beraber kalıyoruz o dönüyor 20 gün sonrada biz özleyecek aylar yok ortada ki olsada ailemide özlüyorum onlarda torunlarını özlüyor eşim de senede bir buna müsade ediyor gel gel diyip darlamiyor
(462 puan) tarafından
Benımkı darlıyor senin kı darlamıyorsa ne mutlu sana
0 oy
(4,717 puan) tarafından
Aynı gün yola çıkmıştık bızde bı kac Gune döneceğiz nasıpse cok hızlı geçti seneye kadar goremem:((
(4,717 puan) tarafından
Tam gün belirlemedik cnm oglum hastaydı 5 gundur yatış verdi. Daha bu sabah cıktık normalde geçen haftaici yola çıkacaktık ama nasip biraz kendimize gelelim gideriz inşallah.. Esın yanınızda mı sen bebısle tek mi doneceksn
(3,445 puan) tarafından
Eşim 10 gün kalıp döndü canım uçakla döneceğiz biz
(4,717 puan) tarafından
Ohh yol derdi yok biz arabamizla döneceğiz esımle birlikte
(3,445 puan) tarafından
Esyamiz çok fazla ama nasıl yaparız bilmiyorum
(4,717 puan) tarafından
Evet bizdede oyle yer sıkıntısı oluyor
0 oy
(881 puan) tarafından
Ben daha bebişle gitmedim seneye inşallh bebişle ilk gidişim olcak gelip gitmelere hiç dayanamıyorum burya geliyom ev değişik herşey bomboş ne işim var burda diyom eşim ilgi gösteriyor daha çok agalrim köyde gidince ilk bı hfta zor alışyom düzene evmi özlüyorum ama sonra gunelr gectikce eve gelsim yok annemelr uzüzlceek die onalra daha çok üzülüp algılıyorum kendi dönecem ona ayrı agliyom eşim diyor ne yapayım goturyorum olmuyor bırakıyorum olmuyor aşırı duygusalim bide hiç daynamyom şuan seni çok iyi anlıyorum ailen cokmu uzak cnm bende eve gelince eşim işe gider yapa yanlız his ederim önce eski komsualr vardı iyi kötü morell oluyorlardı şimdi onalrda da yok tek insan sıklyor evde  senye nasip olursa kızımla gidcem eşim diyor erken gideriz eşim döner biz kalırız biraz 3 yıl oldu gitmedim her yıl gidyirdum alismistim
(3,445 puan) tarafından
Yaklaşık 13 14 saat uzaklıkta canım:)
0 oy
(427 puan) tarafından

Gelenin işi gitmek derdi annem şimdi bende uzağım aileme Gurbet zor :(

(3,445 puan) tarafından
Hemde çok zorr
0 oy
(6 puan) tarafından
Gecen hafta da benim annemgil döndü. Almanyada yasiyorum ve annemgil dogum icin yanimiza gelmisti Türkiyeden, sezeryan dogum yaptim bana ve bebegime o kadar iyi bakti ki ilk zor zamanlarinizda gece gündüz yaninizdaydi ve dediginiz gibi zaman cok hizli.. dönüs vakitleri geldi ve gittiler sükür sag saglim vardilar ama ben evde hala kendimi yalniz hissediyorum, burukluk var icimde hep anılar kaldi... 
(3,445 puan) tarafından
Benim dogumumda da annem geldi bana bebeğime baktı Allah razı olsun dolabima kışlık ta yaptı kimse ailen gibi olmuyor :))
(6 puan) tarafından
Kesinlikle :)
0 oy
(236 puan) tarafından

Evet anlıyorum seni bende 1aydir İstanbuldym annemlerde son10 günüm kaldı ve çok zor gerçekten :'(

(3,445 puan) tarafından
Senin yine 10 günün varmış tadını çıkar aşkom ben salı günü dönüyorum :(

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 409 göst.
25 Aralık 2021 Aile kategorisinde Medine18 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 222 göst.
27 Haziran 2021 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 778 göst.
12 Ocak 2020 Aile kategorisinde koruyu melek (10 puan) tarafından soruldu