0 oy
813 göst.
önce Aile kategorisinde (1,982 puan) tarafından

Selamın aleyküm hanımlar nasılsınız  yemekler hazırmi neler yapıyorsunuz 

Ben bugün hiç iyi değilim ağrım var  ilaç azıcık zehirledi ama iyiyim yan etki sadece isal etti oda işime yaradı bağırsaklarım rahatlar :silly: 

ASIL SORUMA GELEYİM 

Eşleriniz ev işlerine yardımcı olurmu yapmasını beklermisiniz yoksa erkek iş yapmaz kafasındamisiniz :angel:

Açık konuşayım normalde eşim pek iş yapmaz yemek yaparken masayı hazırlarken kaldırırken arada yardım eder kahve yapar arada arada ama hasta olduğum Zaman prensesler gibi bakar suyumu bile ayağıma getirir normal de pek iş beklemem çünkü inşaat işi yapıyor fazlasıyla işi ağır diye ama hasta olsamda olmasam da oglumuzla sürekli ilgilidir 

image

40 Cevaplar

+5 oy
önce (168 puan) tarafından

Eşimden yardım isteyince kaynanam :D

image

önce (1,982 puan) tarafından
Kahkaha attım Allah da seni güldürsün
önce (168 puan) tarafından
Amin canım inşallah rabbim hep güldürsün inşallah senide
önce (314 puan) tarafından
Ahahshah harikasınız
-Reklam-
+2 oy
önce (624 puan) tarafından
Haftasonu dip köşe temizlik yaptığımda eşim bana yardım eder. Oyuncakları ortalıktan toplar yeri gelir evi de o süpürür. Bence böyle olmalı zaten hayat müşterektir. erkek adam iş yapmaz yardım etmez diyenler çok aciz benim gözümde
Sonuna kadar katılıyorum
+1 oy
önce (89 puan) tarafından
Eli ayağı tutuyor çok şükür, neden iş yapamasın ki?
Yapmayan yapmıyor bacım
+1 oy
önce (7,014 puan) tarafından
Benim eşim de inşaatçı eve gelir ah vah yapar ayılır bayılır suyu bile ayağına gelsin ister hiçbişeye yardım etmez. Ama bi telefon gelsin arkadaşlarından bi anda turp gibi olur gider kahveye
Benimkine trilyon versinler gitmez cnm her akşam arar arkadaşları niye gitmiyorsun git derim karimla çocuğumla zaman geçirmek varken ne işim var der gitmez yorgunum diyorsa gerçekten yorgundur
önce (1,257 puan) tarafından
Aynı benim eşim
önce (309 puan) tarafından
Benimde eşim aynı şekilde mhmd8mrn evde ölü taklidi yapıyor dışarda sapasağlam
önce (7,014 puan) tarafından
Yanlız olmadığım için sizinle teselli buldum şuan :D
+1 oy
önce (21 puan) tarafından
Herkesin eside iş yaparmis 

Bnmki yok sıfır asla bı bardak çayı bile bn doldururum aslaa aslaaa 

İstermiydim cooook en azından kendi işini kendi yapsa yeterdi
önce tarafından
Yok kız benim ki yapar da yaptırmam
+1 oy
önce (1,793 puan) tarafından
Her türlü yapar hatta benden daha iyi yapar ben mi kocayım o mu karı ayırt edemezsiniz :)) 
0 oy
önce (4,561 puan) tarafından

Yapar ama yapmasa dah iyi sanki ya sabah menemen yapcam diye heryeri kırmızıya boyadı oraları temizledi beyseki sonra başladı bu klima tozlanmış diye onun filtresini falan yıkadı banyo battı dedim elleme ben yıkarım öyle diyince hortumu taktı kapının önünü yıkadı kahvemi içip girişcem artık banyoya keşke artık işe gitse 

Ama çocuk bakma dedinmi 10 anneye taş çıkartır ☺️
Erkeklerin genelinde var bu bacım benimkide mutfağa girdimi bomba atmış oluyor
0 oy
önce (648 puan) tarafından

Yapmaz alismamis.  Eli yakışmaz hemde :P:D 

Benimkide evlenince yapmaya başladı
önce (648 puan) tarafından
Ben alistiramadim geç geliyor işten. Kuaför kendisi.  Herseyi ben yapıyorum suanlik yetiyorum kendime :)
0 oy
önce (378 puan) tarafından
Genelde yapmaz ben söylersem yapar bide agır islerı yardım eder ama bende beklemem çok yoğun çalışıyor ama şöyle bısey var benı asla peşinden yormaz yemek sıkıntısı yapmaz elbise o bu sorunları yapmaz sabah erkenden sessızce kalkıp işe gider saolsun... 
Maşallah benimkide yapmaz ama canı kırk yılda bir birşey ister müsait olunca yaparmisin der
önce (378 puan) tarafından
O kadar olur zaten anlayış gördükten sonra hıc bişey ınsana zor gelmez zaten
Gerçekten öyle cnm
0 oy
önce (109 puan) tarafından
Hamilelikten önce hic is yaptirmaz beklemezdimde ama riskli gebelik olunca Allah razi olsun yorgun uykusuz elinden ne gelirse yapar. Ama sagligim yerinde olsun ben her işimi yaparim esime de seve seve hizmet eder keyif alırım bundan
Hasta olmadığım süre bende beklemem
0 oy
önce (16,561 puan) tarafından
Aleyküm selam canım. Valla bende sabahtan beri daha şimdi ayak bastım eve. Oğlanı Sabah hastaneye götürmüştüm..ordan görümcem hile gittik sonra pazara uğrayıp eve geldik. Yemeğim var şükür şimdi kalkıp sabah bulaşıkları yıkayacam sabah yıkamadan çıkmıştım. Ev dağınık toplayacam pazardan aldıklarımi yerleştirecem.
Kolay gelsin cnm geçmiş olsun çocuğun neyi var önemli bir durum değildir inşallah
önce (16,561 puan) tarafından
Bu 15 gündür lenf bezleri şişmişti kontrole götürüp duruyorum canım.
0 oy
önce (1,299 puan) tarafından
Benim eşimde yapar evlendiğimizden beri ütüyü hep eşim yapar evde genel temizlik yapacaksak bana yardım eder bende çalıştığım için hep birlikte yapamaya alıştık şimdi izinliyim ama yinede hala aynı şekilde devam ederiz
Maşallah ne güzel
0 oy
önce (14 puan) tarafından
Sadece temizlikte yardım eder aşcılık okumasına rağmen yıllardır daha bır kez elinden birşey yemedim isterim yapmasını ama benım ıstegımle degıl kendı dusuncesı ile ısterım o yüzden dile getirmem. Temizlikte ise gayet güzel yapar acıkcası benden daha detaylı ve iyi yapar dıyebılırım
Maşallah
0 oy
önce (1,485 puan) tarafından

ben kendime patlıcan yemeği yaptım, eşim sevmediği için ona makarna yapacam 

benimki yapmaz ya hamileyken yada hasta iken süpürge tutar siler falan ,ama genelde yapmaz yapmasını isterim tabi, yok erkek ev işi yapmaz yapmasını istemem diyen de yalan söylüyor bence :))
önce (1,485 puan) tarafından
çok geçmiş olsun bu arada canım ❤️
Bencede aynı duyguyu paylaşıyoruz

Çok teşekkür ederim cnm Allah razı olsun ♥️
0 oy
önce (859 puan) tarafından
Benim ki canı isteyince çok güzel yapıyor heryeri pırıl pırıl yapar benden daha temiz :))))hasta olduğum zamanlarda yapıyor valla hakkıni yemiyim şimdi çocuklara bakar evi temizler yemek yapar o konuda bir şansliyim zaten
0 oy
önce (283 puan) tarafından
Erkek yapmaz kafası degılım kesınlıkle. Çünkü o bırey ben bırey . Hadı bır hafta iş ıvın gıdıp bır yerde kalsa sureklı menemen yapıp yemesın. Malarnasını pılavını temızlıgınj yapsın ama bunu bızım nesıl yapmaz bızım neslımız bunu yapacak nesıller yetıstırebılır ama. Hasta olunca kendınj yorma menemen yap der :) :) şaka bır yana dısardan soylerız. Kalkıp ev süpürmez. Ama şu düşüncem de var o sabahın 6 sından aksamın 6 sına kadar calısıp para kazanıp ıhtıyaclarımı karsılıyorsa bende sabah 9 da kalkıp ev yemek sıl süpür yapayım o kadarını da . Karsılıklı iş paylasımj  böyle. Ama her zaman femınıstım :) 
0 oy
önce (419 puan) tarafından
Bir kadının yapmadığı işleri dahi yapar tek kelime 
Maşallah
0 oy
önce (610 puan) tarafından
Eşim iş konusunda beni asla bunaltmadigi için ben hiç birşey beklemem. Amma sofraya yardım eder kendi çayını kendi alır oğlumu alıp dışarı çıkarır ben rahat işimi yapiyim diye. Hatta ayda bir işe götürür o günde benim gezme günüm olur. :) Hasta olduğumda da herşeyi hazırlar genelde ben yer içer yatarım :) 
0 oy
önce (595 puan) tarafından
Benim eşim yapar yardım eder benim işim olduğunda yada hasta falan olursam ev süpürür çamaşır serer yemek yapar allah razı olsun 
0 oy
önce (9,412 puan) tarafından
Yemek heniz yapmadım kahvaltılik tarzı yapicam menemen falan. 

Benim eşim elinden geldiğince yardim eder cocukda bakar.mesela dün dışarı çıkacaktık ben evi süpürdüm o da arkamdan sildi. Bazen mutfağı falan toplar.cocuklari yedirir içirir yıkar uyutur 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 75 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 540 göst.
15 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 272 göst.