0 oy
414 göst.
Diğer kategorisinde (1,353 puan) tarafından
Kızlar arkadaşım var karı koca benim üniden arkadaşım ama pekte bi samimiyetimiz yok bir ara vardı karı koca işe girince konuşmamaya başladık kız arkadaşımla yani ayda yılda bir konuşuyorduk.Geçen mesaj attı napıyosun diye sonra sizin olduğunuz ilde kamp yapıcaz sizle beraber yapalım diyoruz dedi bende daha cevap vermedim şansa gelecekleri günden 1 gün sonra biz izne ççıkıcaz dinleniriz öyle çıkarız diye düşünmüştüm ve zar zor izin aldık onlarda 2 gün kalırız demiş yani kamp yapıp akşamda bize gelicekler ya da gelicekler bize birşeyler yiyip hep beraber gidicez 5 saatlik yoldan gelicekler eşimde nöbete kalıyor o gün napıcam bilmiyorum bir yandan birgün aramamış sormamış kabul etme zorla izne çıktık iznin ilk gününde memlekete git diyor gidicekler daha ne arar ne sorarlar bende gitsem ağırlarmı benim gibi diyorum bir yanımda gelsinler diyor ayy bilmiyorum siz olsanız napardınız benim yerimde kızlar ya birde size sorayım dedim

15 Cevaplar

0 oy
(3,556 puan) tarafından
Ben olsam kabul etmem öyle bir samimiyetiniz de yokmuş kendine ait planım var haydi samimi olduğum bir insan olsa neyse ayıp olur dersin
(1,353 puan) tarafından
Birde ondan öncede ben gideyim dedim aramıştım hatta onu size sonrada başka ile gidicez dedim ben senin yerinde olsam başta bize değil oraya giderim sonra bize gelin dedi eşim olmayacak ben sizi ağırlarım dedi bilemedim bende gitmemiştiö zaten
(3,556 puan) tarafından
Ne bileyim kuzum yine de sen bilirsin kendi planım varken misafir ağırlamak içimden gelmez yani benim kaldı ki Dediğim gibi samimi olduğum birisi olsa hadi yine neyse samimi de değilmişsin niye kendi planımı bozup üstüne bir de misafir kahrı çekeyim ki
(1,353 puan) tarafından
Eşime söyledim canım  biz izne gidicez zorla aldım zaten dedi bende öyle söylerim dedim bide gelicek masrafa zaten giricez kendileri gelsin gezsin bizle ne işi var dedi bende demekki bizide istiyorlar dedim saf olma seni kırk yılda bi arıyo gezmeye gelicek gezip gidicek çıkanda bizden çıkıcak dedi o da doğru diyorda zannedersem ben çok safım ya ya da aşırı iyi niyetliyim
(3,556 puan) tarafından
Aynen öyle adım gibi eminim ki kalacak yere para vermemek için ya da yeme içme masrafından az da olsa kaçabilmek için senin yanına geliyorlar yoksa niye normal zamanda seni arayıp sormasın ki sen de aşırı iyi niyetlisin ki böyle insanlar için kendi planını mahvedeceksin eşin çok doğru söylemiş sakın kabul etme
-Reklam-
0 oy
(10,027 puan) tarafından
kimseyi zorla ağırlamak zorunda değilsin. kendi planın varsa pnu yap, arkadaşına da durumu anlat biz gidiyoruz diye. 
(1,353 puan) tarafından
Evet o da doğru ya biz izne gidicez desem olur yani şimdi ayıp olsunda istemiyorum kaç senemiz hep beraber geçti.diye bir yandanda boşver daha nerde görücen diyorum
(10,027 puan) tarafından
başka zaman inşallah dersin. bunun için strese sokma kendini
0 oy
(5 puan) tarafından
O tarihte evde olmayacağım canım başka yerde tatil planımız var felan derim ben :) 
(1,353 puan) tarafından
Evet ya öyle diyeyimde kurtulayım yoksa gelmesi masraf gitmesi masraf ee bende gidicem illaki masrafım olucak ekstraya girecek bunlarda geldiler diyelim mangal yaparız et çok seviyorlar tatlıda bide bizim misafirimüz olmuş olur değilmi
(5 puan) tarafından
Evet masraf ayrı bir kenara birde hiç sormadan plan yapması felan gıcık olduğum tıp tam :D
(1,353 puan) tarafından
Evet bende dedim size gelicem diye ama ben gezip bi çayını içip eve gidicektik yolumuzdan geçiyordu olduklatı şehir kendimiz gezer çaylarını içer döneriz dedik o da başta buraya gelmeyin bir il daha var gezin orayı sonrada bize gelirsiniz dedi ünide de böyleydi hep kendi biliyormuş gibi davranıyordu Allah eşine sabır versin varya herşeyde profösör olanı bende sevmiyorum iyiydi beraber vakit geçirdik ama o huyunu hiç sevmiyordum
0 oy
(508 puan) tarafından
Bir sorsaydi musaitmisin planın var mı diye kafasına göre plan yapmis emri vaki gibi olmuş. 
(1,353 puan) tarafından
Evet evet kısmet olursa gelicez demiş geliyorsan gel yani ben ne alaka kaldıki benle yapmak istemesinden değil 2 gün kalıcaklar ya kamp bahane bunlarda kalırız diyorlar
0 oy
(455 puan) tarafından
Eşim izne ayrılıyor memlekete gidiyoruz de. Önceden haberim olsa izni ona göre ayarladık kusura bakma de çık işin içinden.
(1,353 puan) tarafından
Evet öyle diyicem canım bide 2 gün kendileri için gelicekler ama bize kitlenicek herşey misafirimiz gibi olucaklar ben davet etmiş olsam neysede ee bende tatile gidicem benimde masrafım olucak ekstra bunlarda olucak ekstraya giricez birde yetmiyormuş gibi
(455 puan) tarafından
Yani zorla kendini davet ettirmiş gibi oluyor böyle. Belki sadece görüşmek istediği için haber vermiştir bilemiyorum karakterini arkadaşının. Ama çok derin düşünme üzerine yalan söylemiyorsun sonuçta olanı söylüyorsun. Maalesef cakışmış sizin izninizle yapacak birşey yok
0 oy
(261 puan) tarafından
Istemiyosan kabul etmek zorunda değilsin.  Biz izne çıkıyoruz planlarımız vardı kusura bakmayın sizi başka zaman ağrılarız dersin olur biter . Onların tatili var sizin yok mu 
0 oy
(2,190 puan) tarafından
Daha önceden haberim olsaydı kendimi ayarladım ama eşimle işten izin aldık ve şu gün gidicez diye direk söyle bence. Aşırı samimi olmadığın arkadaşın için yıllık iznini bozma değmez 
0 oy
(2,764 puan) tarafından
Şahsen tatile cikmissiniz misafir gelse onlarla ugrasacaksin ve tatilini sen iş yaparak gecireceksin en iysii kabul etmemek zaten samimiyette yokmuş ne yapacaksa sizde eşinde yikmus nobetteymis ben olsam kabul etmezdim 
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Tatil için izin aldığınızı söyleyebilirsiniz. Bir d ene kadar erken söyşereneşz o kadar iyi. Çünkü onlar da planını ona göre ayarlasın. 
0 oy
(1,395 puan) tarafından
Canım tam da o gün biz izne çıkacağız başka zaman  evde olduğumuzda gelirsniz seve seve size katılabiliriz diyebilrsin
0 oy
(15,646 puan) tarafından
Uğruna fedakarlık yapacak samimiyetim yoksa biz izindeyiz memlekete gidiyoruz der geçiştiririm 
0 oy
(248 puan) tarafından
Ona sizinde planınızın olduğunu onlarla olamayacağınızi söyleyin bu normal bir durum 
0 oy
(572 puan) tarafından
Ben olsam kabul etmem sahsen bizimde izin gunumuz ama planımız vardi gec kaldiniz baska zaman insallah derdim
0 oy
(845 puan) tarafından
Samimi değilsem kabul etmem
0 oy
(3,632 puan) tarafından
Kendi planim varsa bozmazdm haliyle reddederdim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
24 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Hayal53 (386 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 354 göst.
0 oy
5 cevap 57 göst.

399,434 soru

11,947,564 cevap

36,102 kullanıcı

...