0 oy
562 göst.
önce Diğer kategorisinde (604 puan) tarafından
Ayy kızlar şaka gibi resmen geçen ay 800 lira gelen elektrik faturamız bugün 1750 gelmiş zamlanmış mı anlamadık asgari ücret al 1750 elektriğe ver telefon su faturaları da ayrı çok şükür ki kiracı değliz kiracı olanların Allah yardımcısı olsun kızımın bakım maaşı olmasaydı vay halimize ( ve kimse linçlemesin lütfen kızım duysaydı da keşke borçlu olup o parayı almasaydım) 

26 Cevaplar

0 oy
önce (581 puan) tarafından
Kız evde işletme mi var o nasıl fatura biz 350 TL'yi anca görüyoruz
önce (604 puan) tarafından
Klima gece ful açık gündüz belli saatlerde açılır çamaşır bulaşık makineler ütü vesaire ve normal fırın kullanırım cidden çok ya bizde anlamadık ama sadece bizim değil tüm komşuların kaynanamların 1200 1500 gelmiş
önce (581 puan) tarafından
Oo klima var normal o zaman
Urfa 50 derece yanıyoruz valla klima olmasa vay halimize
O da gün içerisinde kapatırım klimayı
önce (257 puan) tarafından
Aynen canım yaniyoruz
-Reklam-
0 oy
önce (9,412 puan) tarafından
Bizim bu ay daha gelmedi iki üç güne gelir bakalım ne kadar gelecek ama 1750 de çok gelmiş 
Komşuların kaynanamların hepsi 1200 1500 civarı gelmiş bizim daha yüksek tabi
0 oy
önce (311 puan) tarafından
Bizde ütü yok çamaşır bulaşık buzdolabı süpürge klima var 1250 geldi klima hiç durmuyo bu arada biz sukrediyorz
0 oy
önce (610 puan) tarafından
300 lira gelen biz.. 
0 oy
önce (8,219 puan) tarafından
anacım hiç haber izlemiyor musunuz? geçen ay zam yaptılar her yerde haber oldu. bu ayda doğal gaza zam yaptılar 
0 oy
önce (505 puan) tarafından
Eğer klima kullanıyorsanız o yüzden bu kadar yüksek gelmiştir belki de
önce (753 puan) tarafından
Bizde klima yok. Bize de hep 1000 civarı gelir.
0 oy
önce (753 puan) tarafından
1000 liradan az fatura gelmez normalde bize. Zam geldiyse 1500'e çıkmıştır.
0 oy
önce (11,527 puan) tarafından
Biz de urfadayız klima bizde de var. 460 geldi sanırım. Sizin binadan hat çekmiş olmasınlar.
0 oy
önce (528 puan) tarafından
Bizede 2.300 geldi
önce tarafından
Bize 3200 geldi geçen ay bize de 2300 gelmişti
önce (528 puan) tarafından
Demi çok fazla ama yaa
0 oy
önce (16,673 puan) tarafından
Bizim 1020 gelmiş. Bu ay çok evde değildik. Ondan heralde. Yoksa sizinki gibi gelirdi heralde 
0 oy
önce (185 puan) tarafından
Ben son cümlene takıldım neden bakım maaşı alıyorsun diye linçleneceğini düşünüyorsun ki?
Eşim der kızım sağolsun bize yetişiyor sonrada üzülüp şöyle der keşke cihaz olmadan duysaydı da kuru ekmek yeseydik diye bizde sürekli pil alıyoruz cihazı için ve bu cihazlar çok pahalı onun içinde ayrıyeten birikim yapmaya çalışıyorum ne olur ne olmaz diye ya şöyle düşündüm kızımıj bakım maaşını alıyoruz diye üstünden geçiniyprsunuz ve seviniyorsun diye yorum almamak için yazdım
Kızımın görmediği 3 aylıkken netleşmişti o zaman pes etmedim devlet hastanesi doktorları kızımızı muayene bile etmiyordu peşine düşmeyin diyorlardı. Evlenirken altınlarla aldığımız arabamızı satıp duyduğumuz her ilden özel doktora götürdük rahat 150-200 bin paramız gitmişti ki o zaman bu paralara ev alınıyordu. Sonra altından kalkamadık eşim asgari ücretle çalışıyordu ev kira falan bize dediler ki bakım maaşına başvurun en azından doktor masrafı çıksın ağlayarak başvurmaya gitmiştim hiç unutmuyorum etraftan çekiniyorduk tabi krizi fırsata çeviriyormuş gibi gören çok insan var. Neyse bir doktor bulduk dedi ki peşini bırakmayın tedavisi yok ama gözünü uyarırsanız görebilir özel doktor özel eğitmen falan derken şuan aldığım bakım maaşının üstüne eşimin maaşını ekliyoruz ve doktora öğretmene veriyoruz doktorumuz ayrı şehirde yol parası vs. Şükür karşılığını aldık şuan ne kadar gördüğünü bilmesek de bir yere çarpmadan gezebiliyor bu bile bizim için mucize. Belki o maaş olmasaydı biz eğitmenine doktor masrafına yetişemicektik ve hiç ilerlemeyecekti gözü. İnsanlar hep konuşur lütfen öyle düşünüp kendinizi üzmeyin hiç kimse evladından böyle maaş almak istemezdi ama bu utanılacak saklanacak birşey değil zaten devlet didik didik araştırıp veriyor üstünden geçinilecek durum olsa vermezler düzenli habersiz eve gelip kontrol etmezler ters durumda direk kesmezler vs. Umarım ilerde her hastalığın bir tedavisi bulunur da böyle şeylere muhtaç kalmak zorunda kalmayız.
Haklısın canım kızın içinde çok üzüldüm Rabbim dermansız dert vermesin benim kızımda doğduğu zaman 5 defa rop muayanesinden geçememişti 6 ıncı sefer geçti ve seviniyprduk ki kalça  çıkığı tespit edildi bandaj kullnadık sonraki kontrole gittiğimizde düzeldiğini öğrendik o kdar mutluydum ki en sonda 9 aylıkken yine işitme testlerine girmeye başladı ve o zaman öğrendik duymadığını ,çok zor günlerdi bi ayağımız hep hastanedeydi ama hepsi geride kaldı hamd olsun bizde ameliyat ettirdik implantlı bi çocuk şimdi de yaşıtları gibi konuşsun diye çabalıyoruz
Görmeyen ve duymayan çocuklarda maalesef konuşma geriden gelebiliyor kızım 33 aylık konuşmuyor mesela. Sadece bir sürü kelimesi var. Çocuk psikiyatri,dil konuşma terapistleri,çocuk gelişimciler normal karşılıyor çünkü en önemli duyusu eksik. Bizimde sürekli bir ayağımız hastanedeydi daha 2 aylıktı 20 tüp kan alınmıştı küçücük bebek... şükür şimdi sadece göz doktoru kontrollerimiz kaldı
Benim kızımda 31 aylık çok şükür 30 a yakın kelimemiz var ikili cümle kurmayada başladı ,zaman herşeyin ilacı Rabbim evlatlarımızı korusun♥️
0 oy
önce (960 puan) tarafından
Evde ne vards o kadar fatura geliyor
0 oy
önce (143 puan) tarafından
Geçen ay bize 360 bu ay 560 gelmiş şuan eşim dedi bu ay fırın bile acmadik ki vantilatör çalışıyordu 360 geldiğinde bile 
0 oy
önce (648 puan) tarafından
Bize 300 TL geliyor elektrik faturası.  Dogalgaz 140 TL.  Su faturası 400 TL falan . Her ay değişiyor ama fazla oynamıyor rakamlar
0 oy
önce (1,908 puan) tarafından
Banada 1725 geldi klima sürekli çalışıyor bence normal 
0 oy
önce (14 puan) tarafından
Annemlerin 2150 tl gelmiş benimde bu ay faturam gelmedi niye acaba
0 oy
önce (598 puan) tarafından
Günde en az 22 saat klima çalışır geceleri çift klima çalışır .2000 bin geldi zam geldiği için normal oldu artik
0 oy
önce tarafından
3200 geldi bize klima hiç kapanmadan çalışır 
0 oy
önce (257 puan) tarafından
Bizim geçen ay 1511 geldi bu ay hayal edemiyorum. Ama mecbur Urfa gibi bir yerde klima 24 saat açık 
0 oy
önce (326 puan) tarafından

Rekor bizde canısı 1800 TL fatura geldi :D

Sizde klima kullanıyorsunuz dimi bide cidden fazla gelmiş haa
önce tarafından
Evet hep açık 18 de bide kapı da açık tüm evi soğutmak için çabalıyor :) ama evim küçük bende şaşırdım ama yapacak birşey yok
Anladım canısı bizde klima açıyoruz ama gün içinde 10/12 saat tek açık kalıyor klima
önce tarafından
Bizimki hep açık eylülde serinler bi ağır fatura daha ödeyince normale döner artık
Valla hayırlısı olsun, hangi şehirdensiniz, ben Mardin Nusaybin

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,870 göst.
29 Ocak 2023 Aile kategorisinde DeryaDenizz (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 1,014 göst.
22 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Gülsüm12345 (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 579 göst.
4 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (4,001 puan) tarafından soruldu