0 oy
275 göst.
Diğer kategorisinde (813 puan) tarafından
Kızlar yıllar önce bir dileğim için adak adadım gerçek oldu ama üç yıldır kesmedim kimse de bilmiyor şimdi size iki sorum var birincisi kenarda köşede tek bir çeyreğim var adak kurban ne kadar tutar ve nasıl parayı halledebilirim ikincisi de nasıl kestirecegim kendim halledemem Dağ başında çocuk büyütüyorum gurbetteyim esim asker  ancak eşim yapacak da nasıl olacak

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Biz nerden bilelim bacm eşinle hal edersin
(813 puan) tarafından
Eşim bilmiyor canim adak adadigimi oyuzden sordum size
tarafından
Haa anladım bilgim yok bu konuda canm
(813 puan) tarafından
Teşekkürler canım
-Reklam-
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Hayır kuruluşları var adaklaro sizin adınıza kestiren oralar olabilir bildiğim kadarıyla cemaat yurtları da adak kurban kesiyorlar ama siz eti akrabalarınıza dağıtacaksanız zor kesip etini dağıtmaya yardım edecek birileri lazım 
(813 puan) tarafından
Nereye gittiği önemli değil ihtiyaç sahibi olsun yeterli
(1,098 puan) tarafından
Dediğim gibi yapın o zaman hayır kuruluşları veya cemaat yurtlarıyla bir konuşun imkanınız varsa :)
(813 puan) tarafından
Sağol canim
0 oy
(2,068 puan) tarafından
Ćnm bnm de vardi adak biz esimle istanbuldayız kaynima soyledik aldi ve imamla bırlıkte kestrdi onlar memlekete bnm adimi soyleyip kestiler sende çok beklteme cnm 
(813 puan) tarafından
Bekleyince ne oluyor onu merak ediyorum eşimle huzursuzluklarimiz oluyor son zamanlarda onunla alakalı olabilirmmi
(900 puan) tarafından
Olabilir. Hangi şehirdesiniz?
(2,068 puan) tarafından
Olbilir cnm bnm bi hoca arkadşım var abla o bna bekletmeyin imkaninz varsa demişti
0 oy
(2,272 puan) tarafından
Bende boşanırsam kurban kesicem dedim boşandım kesmedim. Sonra yeniden evlendim eşimle de sorunlarımız oluyodu eşime söyledim ben ordan kurtulursam kurban kesecem diye adam adamıştım dedim. Sağolsun benim bilezikleri bozdurmuştuk borçlar için para senin nasılsa senin adağınıda keselim dedi bi kuran kursuna koyun alıp götürdük ben hocaya vekalet verdim onlar kestiler. Eğer maddi durumun Türkiye de yetmiyosa yurt dışına gönderebilirsin oralar daha uygun. 
(813 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(15 puan) tarafından
Bende bir adak adamıştım ağzımdan çıkmıştı birden dileğimde gerçekleşmişti kesememiştim sürekli dert olmuştu bana aklımdaydı 1 sene sonra eşime anlattım hemen hal edelim demişti afrikaya göndermiştim parasını orda kesiyorlar adak kurbanı resim video falan göndermişlerdi çok şükür 3500 TL den başlıyor sanırım ben sorduğumda vakıfa öyle demişti bende parasını göndermiştim 
(813 puan) tarafından
Çok sağol canim
0 oy
(152 puan) tarafından
Yani adak adandığı zaman muhakkak yerine getirmek gerekiyor. İmkânınız varsa en kısa zamanda kesip dağıtmaya çalışın. Siz kendiniz yapmıyorsanız da güvenilir hayır kuruluşları var hatta ben kendim de bu hayır kuruluşlarının birinin içerisindeyim. İsterseniz ismini söylerim araştırabilirsiniz. ☺️
(813 puan) tarafından
Olur canim bekliyorum
(152 puan) tarafından
Sordum dönüş yapacaklar insaAllah
(813 puan) tarafından
Tamam canim
(152 puan) tarafından
Ben şimdi görseli yeni mesaj olarak ekliyorum ☺️
(813 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(152 puan) tarafından

Adak fiyatları... YETİM DÜNYASI 

image

(813 puan) tarafından
Türkiye çok pahalıymış herşey olduğu gibi
(152 puan) tarafından
Öyle malesef.. Ama önemli olan adağınızı yerine getirmeniz. Başka ülkelere gönderebilirsiniz.
0 oy
(13,140 puan) tarafından
Yurtdışında da kestirebilirsin daha uygun oluyor
(813 puan) tarafından
Tamam canim bakalım ya
0 oy
(6,478 puan) tarafından
Eşine söyle canım durum böyle böyle de sıkıntı çıkarır mı fiyatlsr pahalı çünkü bı ceyrekle olmaz 
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Canım parasını biriktirince hayır kuruluşuna verebilirsin adak olarak kesiyorlar. İhlas vakfı falan var. Ama mesela çevrende ihtiyacı olan birine de vekalet verip adak djye kestirebilirsin. Etini de istediğin gibi kullan dersin. Adagin olur insaAllah.
(813 puan) tarafından
Doğrudur sağol canım inşallah bakalim
0 oy
(3,021 puan) tarafından
İnsan izi diye bir dernek var Afrika'daki çocuklar için kurban kesimi yapıyorlar. Oraya mesaj atıp fiyatını öğrenebilirsiniz, çeyreğiniz de yeterli olur orada kurban daha uygun ülkemize göre. Bir de kesilirken ve çocuklar yerken video çekip size gönderiyorlar. 
(813 puan) tarafından
Sağol canim
0 oy
(22 puan) tarafından
Afrikaya gönder canım hem daha uygun hem daha hayra geçer. Bizde kayınpederimin kırkı için yemek parası gönderdik, yemek sırasında duasını edip  video falan çekip attılar ismini falan da yazmışlardı. 
(813 puan) tarafından
Tamam canim sağol
0 oy
(40 puan) tarafından
Genelde buyuksehirlerde ****** pazari gibi yer olur adaklik vs..yazar taze gidip kestirebiliyorsnz oyle bir yer yok mu sizin oralarda
(813 puan) tarafından
Öyle yer yok köy gibi bir yerdeyiz ama bir şekilde hallolur o da ben eşim bilmiyor dedim canim yani kadın başıma girisemem öyle şeylere vakfa bağışlanabilir mesela

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 673 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melek06 (858 puan) tarafından soruldu
+1 oy
58 cevap 2,544 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (613 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 341 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nur343746 (1,865 puan) tarafından soruldu

395,476 soru

11,830,348 cevap