0 oy
159 göst.
önce Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından

Kızlar kızım 20 aylık emziriyorum ama iki damla süt ya geliyor ya gelmiyor

Diyet için sütten kesmeyi bekledim ama kilolarım doğumdan sonra başını alıp gitti :unsure:

Diyete başladım bugün olacak gibi değil

Kahve çay detoxlar vs. önerebileceğiniz etkili şeyler var mı kızlar bir yerden başlamam gerekiyor artık :)

7 Cevaplar

+1 oy
önce (478 puan) tarafından
Valla bende bı 10 kilo var ama napcam bilmiyorum üstelik daha benim ki 50 günlük 
önce (19 puan) tarafından
Emzirince elı kolu bağlanıyor insanın
Benimki büyük artık 2 yaşına girecek o yüzden başlamam gerektiğini düşünüyorum artık
önce (16,673 puan) tarafından
Senin o o10 kg bir yıla gider bence. Benim 1 yılda 12 kg gitti
-Reklam-
+1 oy
önce (143 puan) tarafından
Hamile kalmadan önce 28 kilo verdim ki sonrası da rahat edim hamilelikte de 15 kilo aldım doğumda 10 kilosu gitti mükemmeldi herşey sonra sütüm olmadı vitamin kullanmaya başladım kış ayı geldi sürekli evde kaldım va derken hop 30 kilo almışım kalçamın üstünde kalça çıktı geçen hafta diyete başladım düşüp bayıldım çünkü kızım halla emiyo nasıl olacak bilmiyorum ama bu kilolar ile yaşanmaz 
Çok kötü olmuş yaa
Valla o kadar dişimi sıktım ki şu emzirme dönemi hayırlısıyla bir bitseydi diye :)
Herşeye bebişlerimiz için katlanıyoruz işte
Verirsiniz inşallah sizde yorumdan anladığım kadarıyla kafanıza koyduğunuzu yapan birisiniz :))
önce (143 puan) tarafından
Emzirme bi bitseydi hayırlısı ile çünkü çok yorucu sonrasında spor diyet verilir ömrün boyunca aldım verdim kilo o kadar yorucu ki bıktım artık keşke bende yesem yesem kilo almasam
+1 oy
önce (92 puan) tarafından
Bnmki de 13 aylık bnde başlayım diyorum ama bebem zorla yemek yiyor süt de azalursa temelli hiç kilo alamaz diye korkuyorum baslayamiyorum hala doğum yaptığım kilodayım bı başlasam diyete spora bırakmam daha da isteee bana görümcem lazım onunla inatlasinca bırakmıyorum bn diyeti sporu ama küsüz konuşmuyorum ben :)) çok şükür 
Hahahaa
Bence bunu da bir fırsata çevirin sizi görünce Aaaaa bu bizim gelin miiii nasıl zayıflamış desın :D
0 oy
önce (559 puan) tarafından
Ben çayla kahveyle verdim hepsinin geri aldım bı ayda 7 kilo verdim sidmi ise sağlıklı yapıyorum 6 kilo verdim aralıklı oruç yaparım ama 1 buçuk ayı geçti başlayalı hafta sonları izin veriyorum misafir gelince izin veriyorum kendime
Aslında en iyisi sporla desteklemek ama işte çocuktan dolayı dışarı çıkamıyorum
Çıkınca da çok fazla duramıyorum biraz yaramaz bizimki hiperaktif :)
0 oy
önce (13,229 puan) tarafından
Aralıklı oruç 

Dükkan birası detoksu 

Her gün yürüyüş 

Vücudun yeteri kadar su 

Günde iki kupa bitki çayı 

Son 4kilo 300 gr kaldı benimde 
Deneyelim bakalım inşallah bende faydasını görürüm :)
0 oy
önce (581 puan) tarafından
Bende de kilo yok ödem var :D elim yüzüm şiş ne yapcam bilmiyorum 
Çok önerilen bir detox var da bu ödem için aşırı işe yaradığını söylüyolar
Ama hiç kullanmadım
0 oy
önce (435 puan) tarafından
Ben 80 le doğuma gittim kuzum doğumdan sonra, 75 E indim diyet yok tabi oğlum geldi 1 yaşına sıkı Bi diyetle 58 im şuan sonra bıraktım ama halen 8 fazlalığım var istesem veririm ama maalesef şu agiz herseyi istiyor yaptığım diyet standart benim.

Ben lise döneminde 90 kiloydum insanların dalga gecmesiyle yine bu diyeti yaptım 45 kiloya kadar düştüm. (tabi bazı özel bedenlerde vardı)

Yaptığım diyet 

Sabah uyanır uyanmaz Bi çay bardağına 1 yemek kaşığı elma sirkesi 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıp az bise şu birakip burnumu tutup içerim üstüne 1 bardak su 

ondan sonra cy içiyorum su içiyorum. (asla aç karn kahve bitki çayı icemem kusarm) 

Saat olur 12, 13 kahvaltı hazırlıyorum oda, 1 yumurta haşlama 2 zeytin salatalık,yeşillik  çok küçük peynir. Yumurtanın üstüne bol pulbiber. 

Başka günkü kahvaltım. Yulaf tost, yeşillik roka dere otu maydanoz iki dal salatalık 2 zeytin. 

Başka gün kahvaltısı, yumurta salatası. Yunusta haşlaması 1 tane doğrayıp üstüne istediğin yeşilleri doğruyorum, peynir zeytinyağ marul salatalık karıştır tamam. 

Başka gün kahvaltı, akşamdan küçük kavanoza yulaf 3 yemek kaşığı, 2 yemek kaşığı yoğurt, varsa herhangi bir meyvenin yarısı yoksa salatalık, Tarçın, keten tohumu. 

Ara öğün, Kefir yanına yarım dan da yarım yeşil elma. 

Yada kuru kaysı yada kuru incir. 

Ara öğün tarçınlı Türk kahvesi kuru kaysı yada incir yada 7 tane leblebi. 

Ara öğün, yeşil çay yada kiraz sapı çayı. (gün içinde mutlaka tarçınlı Türk kahvesini içerim) 

2.ara öğün yeşil çay içiyorum. Limonlu (yazın söyle bise yapıyorum limoni sıkıp buz kalıbına döküp su da bırakıp donduruyorum, çayları min içine atıp soğuk içiyorum. 

Aksam yemeği olabildiğince hafif, büyük boy 1 kase salata, iki kaşık yoğurt, bi parça haşlanmış yada yağsız ızgara tavuk.

Aksam yemeği kabakla havucu rendeliyirum kavurup zeytinyağı pulbiber yoğurtla yiyorum. 

Yada akşam yemeğinde sebze yemeği var ben yine salatamı yapıyorum yanına yoğurt. 

Pilavlarida 3 yemek kaşığı dan fazla yemiyorum ilk önce salatadan yemeğe başlıyorum. Doymadan kalkıyorum. 

Aksam en geç 18:30 dan sonra kati gıda asla yok, sıvı var, gece kiraz sapı çayı içiyorum. Çok acıkırsm

Yoğurt, bi tane salatalık zeytinyağı keten tohumu pulbiber nane zerdeçal zencefil karıştırıp yiyorum.

Iki günde bir deroks suyu hazırlıyorum. Dukan birasi

Maydanoz suyu özellikle maydanoz suyu ödemi atıyor adet döneminde çok yapıyorum, 1 dmek maydanoz sapı yarım limon 1 tane salatalık yarım yeşil elma kaynatıyorum süzüyorum soğuyunca toz tarçın, soğuk siguk içiyorum günde 1 bardak. Gün içinde evde varsa maden suyu içiyorum sade 

Günde 100 tane ip atlıyorum saat fark etmez, köpek için 50 tane mekik iki bacak hareketi. 

Benim diyetimin en büyük özelliği asla siviyla katı karıştırmamak, hiç bir yemeğin kahvaltının yanına bile içecek cay bile içmiyorum, çorba varsa çorba salata çorbayla yemek dahi yemiyorum. Sabah uyanır uyanmaz kahvaltı yok sabah 7 de uyaniyirum 12 de kahvaltı akşam yemeği en geç 18:30 da yenmiş oluyor. 

Ben hamileyken diyetisyene gitmiştim diyetisyen bana bu bilgiyi verdi yemeklerin yanında sıvı alma sıvı alınca yemekler rahat aşağı gidiyor açlık hissin devam ediyor yeme isteği oluyor dıe. 

Yani aklıma gelen bunlar bende başlayacam yine son 8 kilo. Günde 2 litre mutlaka içiyordum. 

Yasak olan, abur cubur her türlü paketli gıda içecekler. Ya zaten içecek neki ayran Kefir dışında gözümde çöp hepsi şeker, ben ekmek tüketmiyorum sevmiyorum ama tüketen tam buğday kepek çavdar ekmeği oda kahvaltıda akşam yemeğinde yasak. 

Yemeklerimi neredeyse tuzsuz yapıyorum turşu yemiyorum bu dönemde tuz demek otomotikmen ödem demek. 

Şeker yok hayatımda şekerin her türlüsü, 

Hamur işleri yemem. Canım pizza mi çekti yulaf tan poğaça mi çekti yulaf tan yapıyorum internetten araştırın. Yulaf tan tatlı bile yapıyordum mükemmel oluyordu. 
Yaa teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınız aynısını deneyeceğim bakalım
Umarım bende kilo verebilirim bu şekilde :)
önce (435 puan) tarafından
Rica ederim işe yararsa yaz canım buraya

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 198 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 217 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 268 göst.
0 oy