0 oy
338 göst.
önce Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
Yaşadığınız yerde kiralık ev fiyatları ve çalışma imkanı nasıl. Artısı eksisi nedir. Yaşadığınız yeri önerir misiniz. Artık burada durduğum her dakika için boğuluyorum. 

15 Cevaplar

0 oy
önce (4,562 puan) tarafından
Ev yok hayatım olanlarda 15 20 bin hepsi hasarlı 

Yaşadığım yeri eskiden önerirdim ama şuan tam anlamıyla şantiye alanı yıkım yeni inşaat vs tozdan ve enkazdan başka hiç bişey yok (Hatay antakya )
önce (84 puan) tarafından
Evet bir çarşısı gitti diğer çoğu yerleri hasarlı binaları bile hasarsıza az hasarlıya çevirdiler aylardır ev bulamıyorum tokiyi bile 13-15 e kira diyorlar
Mevs aynen öyle iskenderunda yaşam var en azından antakyada o bile yok en basiti AVM ye bile oraya geliyoruz
önce (30 puan) tarafından
Antakya da ki Primemall açılmadı mı
Yok canım 8 ay sonra açılacakmoş
önce (30 puan) tarafından
Hıı. Rabbim yardımcımız olsun düzelir inşallah
-Reklam-
0 oy
önce (8,222 puan) tarafından
büyükşehirlerde zor. 10-15bin aşağı kira yok. almaya kalksan 2 milyondan başlıyor evler. iş imkanı onu bilemem adana gitgide küçülüyor. havalimanı bile kapanıyor daha ne olsun
Bende adanalıyım memleketimin durumuna çok üzülüyorum ama bir yer bulamazsam yine de oraya gideceğim sarıçam da falan bir sürü evler var ama hasar durumu nedir veya o taraflar nasıl hiç bilmiyorum ben ilçesinde yaşıyordum
edevlette yazıyordu deprem zamanı binaların hasar durumu hala yazıyor olabilir
Bakmak lazım o zaman sürekli kiralık ev ararken karşıma hep o taraftan ev çıkıyor çoğu yere göre uygun sa acaba hasarlı falan diye mi diye düşündüm
o taraf daha ucuz, şehir o tarafa doğru büyüyor ama imkanları az şu an o yüzden ucuz
Sonuçta bir sağlık ocağı marketi falan vardır sanırım benim için bunların olması yeterli aslında
Vardır herhalde o kadar bilmiyorum, çok sık yolum düşmez o tarafa ama gelişiyor günden güne. evleneceğimiz zaman bakmıştık oraya istediğimiz gibi yoktu stat çevresinde. istediğimiz gibi olanlar da uzaktı dolmuş bile geçmiyordu o yüzden tercih etmedik. ama 3 senede bariz bir gelişme var
3 senede çoktan olmuştur bakmak lazım
0 oy
önce (960 puan) tarafından
10 binden başlıyor kiralar
Neresi orası acaba
Kastamonu
Beğeniyor musunuz Yaşadığınız yeri güzel bir yer ise neresi olursa olsun taşınmayı düşünüyorum
Yani 7 sene öncesine göre evet güzel üniversite gelince hareketlenmeye başladı üniversiteden önce sessiz sakin koca merkezde bir tane bimden başka market yoktu şimdi adım başı market AVM doldu
Ben o tarz yerleri çok severim böyle gürültü kalabalıktam uzak
0 oy
önce (329 puan) tarafından
Mardin Nusaybinli olarak burada en yüksek kira 7000 en düşük ise 2500 TL bizim evimiz iki katlı müstakil al kat kiraya verdik 1500 TL eşim Allah rızası için çocuğu hasta bir aileye verdi, buranın tek eksisi aşırı sıcak olması 
önce tarafından düzenlendi
Sıcak k falan gram umrumda değil şu an bulunduğum yerden o kadar bunaldım ki eşime neresi olursa olsun gideceğim gidelim dedim ama şehirler hakkında hiç fikrim yok hamileydim doğum olmadan çekip gitmek istiyorum
Valla ben kendim buradan çok ama çok memnunum hatta tokiler var onların kirası yanılmıyorsam 7500-5000 arası bişey ama TOKİ de baya güzel haklarını yiyemem hatta buranın kiraları o kadar az geldi ki bana eşime sordum niye böyle diye o da bana hendekten sonra değişti yenilendi işte çoğu kişi gidince herşeyin fiyatı düştü bide aşırı sıcak diye kimse pek yanaşmıyor buralara dedi ama şuan çarşısı olsun parkı olsun valla çok güzel ben sevdim buraları sadece sıcağı sevmiyorum Allah'tan klima var yoksa imkanı yok gebeyim dayanamazdim sıcağa
Bende hamileyim en fazla da bu yüzden bunalıyorum.  Bizim burda yeni yapılan tokiler henüz marketi ulaşımı hiçbir şeyi yokmuş 13 e verirler yıllık peşin istiyorlar veya emlakçıya veriyorlar hemen kendileri yaşamıyor Başkasına pahalı pahalı vermeye çalışıyorlar eşiöe söyleyeceğim bakalım havasına bir şekilde alışır insan
Alışırım diyorsan buyur gelin hakkınızda hayırlısı olsun inşallah canısı
Amin inşallah
0 oy
önce (89 puan) tarafından
Ankara'da bizim muhit 20 bin ile başlıyor kiralar. O da kötü evler. Maaşlar da yaptığın işe bağlı. Mavi yaka 17-20 bin arası başlangıç.
Çok fazla tabii bir Ankara İstanbul daha büyük şehirler farklılık gösteriyor belki oraya göre normaldır
0 oy
önce (581 puan) tarafından
İş imkanı çok ama pisliği de çok kiralar da uçuyor
Neresi acaba orası
Konya canım fabrikalarda iş çok ama hep eziyorlar
Aslında eşim biz evlenmeden önce orada çalıştı hatta bende oraya gitmek istiyordum yine aklımda olan illerden birisi ama kısmet olmamıştı belki çok uygun olmasa da yine de ev bulunur sanırım
Bazen insaflı insanlar denk geliyor 8-10 civarı veriyor evi
Burada da var nadiren de olsa ama bazıları da ilan vermiyor evinin penceresine asıyor ama her gün gidip gidip ev aramakla da olmaz iste. 10 bime şu an neredeyse ucuz diyecek hale geldik
0 oy
önce (13,984 puan) tarafından
en dusuk 15 den basliyor ankaradayim 
Ankara için yine hadi normal diyelim burada deprem bölgesi olmasına rağmen şehirden 30 km uzaktaki yere 15 diyorlar
0 oy
önce (10,820 puan) tarafından
20.000 tl suan oturdugum binada kiralar. Istanbuldayim valla bende artik burda boguluyorum. 2 cocuk var cocuklarin dogaya ihtiyaci var. Bizi burda tutan hicbisey yok esimin isinden dolayi her yerde yasayabiliriz ama hala burdayiz kipirdamiyoruz nedense. Simdi köye gidicem 20 gun cpcuklari alip 
Bende sizin gibiyim eşimi de beni de tutan bir şey yok. Boğuluyorum burada. Depremde eşimin iş yeri yıkılmıştı başka yerde çalışmaya başladı ama şu an burası bozdu maaş konusunda falan çıkacak zaten bende başka bir yere gidelim neresi olursa olsun dedim
Nerdesiniz şuan. Yasam sartlari zor ya. Aldigi maas verdigin kira çocuklar falan sikinti yani. Benim esimin maasi yuksek ondanda dusunmuyorum biseyi
Kahramanmaraş eşim asgari ücret alsa bile geçinirim ben Yeter ki yaşadığım yerde huzurlu olayım burada değilim maalesef
Kiz kiralar almis basini gidiyo asgari ucretle nasil gecineceksin. 10.000 kira versen gecinemezsin
Ona uygun bir yerde otururdum yeter ki hayırlısı ile buradan gideyim
0 oy
önce (2,475 puan) tarafından
15 bin tl + 2.200 aidat. İstanbul Beylikdüzü'ndeyim. Artısı her yere ulaşım var. Site içindeyiz her şey mevcut. Her istediğimiz ayağımızın altında. Site içinde park, havuz, hamam, spor salonu mevcut. Güvenlik, merdiven temizleme, çöp alma hepsi mevcut. İş imkanı zaten İstanbulda fazla ama amcan ya da dayın olduğunda daha da iyi. Eşim THY'de çalışıyor. İşe alımlar oluyor belirli zamanlarda. Benim için tek eksisi çok fazla yabancı var ama 3 yıldır alıştık artık yabancılarla arkadaşlık kuruyoruz o derece.
Benim şu an oturduğum ev 2+1 giriş kat balkonu yok çocuğuma oda bile yapamadım mutfağı daracık banyosu desen bir kişi ancak sığar odanın birini Çamaşır için kullanıyorum maalesef yatak duvara yapışık bir tarafı diğer tarafı 3-4 adımlık yer açık üstten su akıtıyor tuvalet ve banyo gider sorunu var ama eve baksan 4 yıllık böyle evlere 15-20 diyorlar
Bu duruma göre çok pahalı. Benim oturduğum yerde uygun. Topraktan aldık biz. 7 yıllık bina. İstanbul'a gelin dicem ama burada geçimde zor. Ekmeğe her yer 10 tlden alırken burada 15 TL. Kayınvalidemlerde küçükçekmece de onlarda eski binada oturuyor bina dökülüyor. 12 bin tl ödüyorlar. Eylülde zam gelecek bizim siteden bakıyoruz onlara da.
Evet İstanbul zor maalesef iki kişinin bildiği çalışması lazım ancak
Kesinlikle. Kirada olunca daha zor valla. Allah kirada olanların yardımcı olsun.
Amin inşallah
0 oy
önce (1,557 puan) tarafından
Kiram 10 bindi 20 bin yapti dedim yok kabul etmiyorum cikacam eskisehir gittik bize uygun fiyata ev bulduk almayi dusunuyoruz bakalim 20 bin ev sahibine verecegime 40 bin kredi odeyecem en azindan kendi evim olir her sene %100 zam gelmez
En güzelini yapmışsınız bende eşime diyorum borca harca girip isterse tek oda olsun ama bizim evimiz olsun borcumuz olacaksa gereksiz bir şey değil evimize yapacağız diye iş imkanı olsa köyde bile yaşamaya razıyım artık o kadar çok bunaltıcı geliyor ki bana burası hamileliğimi de aşırı etkiliyor. İnşallah eşimin de tepesi atar da ev sahibi bilmem ne derdinden kurtuluruz
önce (1,557 puan) tarafından
Insallahhhhh canim
0 oy
önce (501 puan) tarafından
Bursadayim canim ama soyle birsey var yere ve konuma gore degisiyor fiyatlar 
Benim istediğim şehir merkezine uzak olmasın yeter semt vs falan hiç fark etmiyor zaten bursayı da bilmiyorum da yani illa çarşıda olsun diye bir isteğim yok
Benim yasadagim yer köy ama arac ve otubusle merkeze 15 dk
Bana kalsa bende köyde yaşarım eşim hep şey diye düşünüyor ben iş yerindeykem bir sağlık sorunu olsa nasıl olacak vs ama köyde yaşayanlar daha insan bana kalırsa bir şey olsa akrabadan önce komşun koşuyor
Hastaneyle aram 5 dk
Benim kafamda bir kaç yer var ama hiçbirine de gitmedim daha önce Konya, Çanakkale, Kastamonu, Adana, Bursa buradan bir yer ya da daha farklı bir yer
0 oy
önce (338 puan) tarafından
Mardin Dargeçit. Kiralar 8 binden başlıyor 20 bine kadar var. Aşırı sıcak ve hiçbir imkan doğru düzgün yok. 
Merkezde de mi öyle acaba
önce (338 puan) tarafından
Mardin Merkez, Midyat gezilesi görülesi yerler imkanları mevcut. Ama ev kiraları hakkında bilgi sahibi değilim
Tesekkür ederim
0 oy
önce (1,145 puan) tarafından
İstanbuldayım bulunduğum yerdeki kiracılar 20.000 tl nin üzerinde kira veriyorlar 2+1 dairelere
Burda 3+1 30 diyen var İstanbula şaşırmıyorum hiç
0 oy
önce (610 puan) tarafından
Bugün anneme tuttuk ev 10 bin iş imkanı tabiki var buralarda.. ankaradayiz .
Çok iyiymişim Ankara da arkadaşım da var aşırı istiyorum ama eşim istemiyor maalesef
0 oy
önce (476 puan) tarafından
Ben İstanbul eyüpte oturuyorum oturduğum apartmanda bi üstümdeki evi geçen 18 bine kiraya verdiler 2. Kattadıym ben bi alt katıda 15 bin iş imkanlarını bilmiyorum ev hanımıyım 2 sene önce evlenip geldim mesleğime devam etmek istemedim çocuk gelişimciyim ama istanbul yani iş imkanı çok olmasa herkes burda yaşamaz. Eşimin bile işinden dolayı burdayız bırakıp gitmek istemiyır biyere, imkanı güzel yer ama ben sevemedim ne komşuluk var ne arkadaş full evdeyim kendi başına gezmekte sıkıyor ama gezilip görüyecek çok yer var tabi
Bende çok komşı seven biri değilim ama insan biri de kapını çalsın istiyor benim oturduğum binada herkes başörtülü tek başı açık olan başka memleketten olan benim baştan mesafelilerdi bende bir kaç kez yemek falan götürdüm baktım kendileri hiçbir şey yapmıyor bir şey beklediğim için demiyorum yani kapımı bile çalmıyor bende kendileri gibi davrandım
Ay ne saçma açığı kapalısımı olur komşunun buna dikkat etmeleri hiç hoş olmamış ediyolarsa ben tesettürlüyüm mesela binada açığıda var kapalısıda 30 daire yani bi benimle değil kimse kimseyle yakın komşuluk kurmuyor geçen yöneticinin eşinden duydum bahce anahtarını almaya giderken ahahahhaha oda açıktı mesala çokta canı yakın kadındı ablında ama iste büyük şehir diye korkuyor insanlar sanırım oda demişti başta herkese aşure falan yapıp götürüyodum kapıyı açıp tip tip bakıyorlar bıraktım bende diye insanlar artık birbirlerine güvenmiyorlar, belkide onlarda senin acık olduğun için onları istemeyeceğini düşünmüş olabilirler canım maalesefki bazı bu zihniyettekiler yüzünden açık kapalı diye kadınlar birbirlerini ayrıştırıyor kimse banane benim içinmi açık kapalı sanki diyip saygı göstermesini bilmiyor
Kesinlikle öyle bir de şöyle bir şey orasını burasını açan biri değilim sadece saçım açık. Yaptım demiyorum ilk geldiğimde aşure yaptığımda bende dağıttım hep evim giriş kat oğluma hep kurabiye yapardım çocuklara da verirdim oğluna bir şey alırdım belki elinde görüp canları ister diye verirdim ilk başlarda anlamdım ama sonradan anladım böyle olduğunu o yüzden bende artık kimseye bir şey demiyorum etmiyorum
Bu niyettelerse eğer boşver canım hiç takmaya değmez zihniyetleride kapalı onların belliki
Haklısınız

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 363 göst.
0 oy
1 cevap 33 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Toprak Ana (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
0 oy
0 cevap 41 göst.