0 oy
89 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (17 puan) tarafından
Kızlar ben daha kışlık hazirlarina başlamadım inşallah bir hafta sonra başlayacağım siz başladınız mı bide bunu mutlaka yapmalısın kış için çok pratik veya çok lezzetli dediğiniz bişey var mı varsa onerilerilerinzi bekliyorum canlar

6 Cevaplar

0 oy
(87 puan) tarafından
Canım pazarlarda 25 liraya düşmüş taze fasulye bazen kapıya da geliyor arabalar alabilirsin ben 5 kilo aldım koydum 
(17 puan) tarafından
Yapacağım inşallah bu sene ama kavanoza koyup vakumlamayi düşünüyorum türlü gibi siz direk buzluğa atıyorsunuz heralde
(87 puan) tarafından
Evet poşete koyup biraz soğuyunca buzluğa atıyorum menemeni kavanoza yapıyorum ama şimdi yapmam daha onu Eylüle doğru daha ucuzluyor tadı güzel oluyo domateslerin şimdi tatları bile  yok doğru düzgün ve pahalılar daha gelmedi zaten kışlık domates başka bende napsam onu düşünüyorum yemek olarak kış için çok ihtiyaç olcak ocakta doğumum olcak sezeryan pratik ne varsa yapmak istiyorum ama napsam bilmiyorum
(87 puan) tarafından
Patlıcan domates biber şeklinde yapabilir az bişey de fasulye ayırıp içine koyup o şekilde vakum yapabilirsiniz evet bende düşünüyorum öyle yapmayı pratik en azından ama karışık daha iyi oluyo tek pişirmelik
-Reklam-
0 oy
(731 puan) tarafından
Ben menemen yapıyorum,acı biber turşusu, kırmızı biberli kahvaltılık sos, kayniyarik için panlican, biber konservede yapıyorum bunları buzluğada da sadece taze fasulye ve kuru fasulye poğaça falan koyuyorum fazla yapıp geçen sene biber ve melemn koymuştum  pişman oldum menemen koyduguma ama biber  lezzetli oluyor
(17 puan) tarafından
Sade domates mi buzluğa attınız porsiyonluk olarak
(17 puan) tarafından
Aylinnece,cnm biz çok türlü menemen taze fasulye yaparız kavanoz için bide bu sene imam bayıldı da poşet yapıp buzluğa koyacağım insallah
(731 puan) tarafından
Masalın annesi  biberi de patlıcanı kızartıyoruz ya kayniyarik için biberide aynı şekilde kizartiyorum eşim patlıcan sevmiyor diye
sonra domates sosu yapıyorum  biraz sıcak sıcağına konserveye koyup kapağını sıkı kapatıp ters ceviyorum kimisi kapağını kaynatiyor ben bazı kapakları kaynattim bazılarını kaynatmadim  kimizi biber kahvaltı sosuda internetten bakmıştım bulursa linkini atarım sana
(731 puan) tarafından
Aylinece aslında menemen yapmaya niyetim yoktu aslında uyguna gördüm o yüzden aldim bide şuan pazar kapımın önünde evden cikacaz ev ariyoruz  hamileyim Kasım sonu Aralık başı sezaryen olacam o yüzden ne yapsam kar cunki oğlumda 7aydan sonra rahatsızlandı bisey yapamadim
(87 puan) tarafından
Ya anladım hayırlısı olsun aynen canım yap yapabildiğin kadar o zaman
0 oy
(188 puan) tarafından
Vala coktan başladı kayınvalidem yani annem aslında neyse fasulye koydu biber koydu çok iyi oluyor kışında yeniyor
(17 puan) tarafından
Biberi nasıl koyuyorsunuz can
(188 puan) tarafından
Domatesle yağ biber galiba unutmadıysam saolsun bana elletirmez hiçbir zaman
(17 puan) tarafından
Ne güzel kız :)
(188 puan) tarafından
Saol canım :)
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Kaynanam fasulye kabak domates patlıcan koyar iyi oluyor
(17 puan) tarafından
Kabağı bu sene kuru dolma olarak kurutmak istiyorum ben hiç yapmamıştım ama bi kere komşum verdi çok beğendim tadini
(1,098 puan) tarafından
Evet kurusu güzel oluyor dolmada
0 oy
(11,062 puan) tarafından
Brnim buzlugimda olmazsa olmaz tavuk suyu et suyu etle karisik. Cocuklarin corbalarina. Soyulmus sarimsak. Dogranmis sogan. Yikanip dogranmis ispanak. Bezelye. Sulu kofte kostesi :) temizlenmis dolmalik biber. Taze fasulye az koyuyorum çok sevmiyo eşim cunku buzluktan. Kabak rendeleyip koyarim mucver icin. Biber dograr koyarim minik minik yemeklere sotelere falan diye. 
(17 puan) tarafından
Vallahi siz her yemeği önceden kolaylaştırıyor siniz demekki : )
(11,062 puan) tarafından
Valla cok kolay oluyo. Dun annem geldi kardesim diyette ispanak bakicam dedi bulursqm eve gidip yapicam. Dedim aa ayipsin :D hemen dogranmis sogani cikardim kavurdum buzluktan ispanak attim 5 dakkada yemek :) aldi gitti
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Taze fasulye sivri biber yemeklik doğradım attım kapya biber hem kozledim hemde çiğden dogriyip attim domates soydum doğradım attım kabak dogriyip attim mısır attım patlıcan 
(17 puan) tarafından
Patlıcan bı karnıyarık için koyuyorum böyle çiğden konulursa tadı çok kötü olmaz mi
(1,755 puan) tarafından
Çiğden koymuyorum cnm her yemek icİn kizarttim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 221 göst.
7 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 163 göst.
7 Eylül 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde YaseminDefne (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 153 göst.
31 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Kilo alamayan biri (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
28 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Smyra17777 (661 puan) tarafından soruldu

395,480 soru

11,830,710 cevap

35,902 kullanıcı

...