0 oy
343 göst.
Diğer kategorisinde (111 puan) tarafından

Eşim sürekli bana senin yüzünden ev alamıyoruz sen bıraksaydın altınlarını faize atardım evimiz olurdu diyo, bende istemiyorum haram olduğu için faize atmak istemiyorum. Eşim öyle deyince kendimi suçlu gibi hisediyorum bi yandanda içemdeki ses haram paradan helal mal olmaz diyor ila bi yerden çıkar diyom o yüzden faiz istemiyorum. Evlerde pahalandı napcam bilmiyorum galiba ömrümüz kirada geçecek milletin  dırdırını çekecem çok üzülüyorum eşim tek çalışıyor 2 çocukla zor oluyor kiralar 10binin altında yok en dandik ev bile 10bin olmuş. Hayat çok zorlaşmış  çok üzülüyorum ev sahibide çıkın diyor habire. ALLAH BÜYÜK ELBET :(

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Faizle geçinecek olsak eşim şimdi çıkar gelir işten  3 5 aya 2 daire alırız ama asla helal paramıza haram katmayız bizim çocuklarımızın rızkı evimizin rızkı haram karışırsa ne huzur kalır ne düzen kirada dururum gerekirse ama haram paradan evim olmasın
(111 puan) tarafından
Aynısını bende diyorum istemiyorum kesinlikle. Doğarken eli boş geldik ölürkende eli boş gitcez dünya malı için ahiretimizi niye yakcaz
tarafından
Öyle tabiki
-Reklam-
0 oy
(5,369 puan) tarafından
Hayatta yatırmazdım çokta bğyük konuşuyorum 3 günlük dünya için tüm ahiretimi yakamam 
0 oy
(437 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsun cnm faiz çok günah bugün olmazsa elbette bir gün bir yerinizden çıkar sakın bulaşmayın eşinizide bu konuda dinlemeyin
(111 puan) tarafından
Benim kaynım kendi altınını faiE atcak diye eşim bana senin yüzünden faize atamıyorum sen bırakmıyorsun diyo. Bende istemiyorum haram istersen evimiz olmasın diyorum ama çocuklarıma haram verme diyom
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Benim eşimde diyo ama haram olduğu için istemiyorum.o zaman tamam diyo helalden gidelim diyo ama helalden de olmuyor diyor:0
(111 puan) tarafından
Boşver 2 günlük dünyadır doğarken eli boş geldik giderkende eli boş gitcez. Dünya malına aldansak ahiretimizi yakarız
(1,275 puan) tarafından
Eşimin arkadaşının da altın hesabı gibi bir şeyi vardı zaten ondan öğrendi bunu,daha sonra şuan eşiyle ve yeni doğan bebeğiyle gorusmiyorlar ayrilacaklar galiba.Ama ben gerçekten buna inanıyorum eşinden çıkar, çocuğundan çıkar haram yani.
0 oy
tarafından
şöyle bişey söyliyim babam annemin zoruyla faiz ile ev almak zorunda kaldı ve 10 yıldır o evden hiçbir hayr görmedik. yeterli açıklama olmuştur umarım. Allah haram kılıyorsa itaat etmek gerekir.
(111 puan) tarafından
Kaynım evlencek kendi altınımı faize atcam diyor eşimde bak onlar faize atcak diyo. Onlar haram yicek diye banadamı yedircen diyom. İzin verseydim çoktandr atardık evimiz olurdu ama istemiyorum kesinlikle
(111 puan) tarafından
Baban kredimi çekti yoksa parayı faizemi koydu
tarafından
parayı faize koymak nasıl oluyor onu tam anlayamadım
0 oy
tarafından
Kredi kartı bile kullanmam
0 oy
(338 puan) tarafından
Siz sabır edin rabbim beklemediğiniz yerden elbet bir kapı açar haram giren yerde bereket olmaz unutmayın lütfen ❤️
(111 puan) tarafından
Evet haklısın beklicem bende
0 oy
(922 puan) tarafından
Bende bu faiz işine hiç bulaşmak istemeyenlerdenim. Ha dersen ki bütün dini gerekleri çok mu uyguluyorsun malesef uygulamıyorum. Ama bu faiz yeme konusu beni hep ürkütüyor. 
0 oy
(342 puan) tarafından
Bizimde böyle bi muhabbetimiz geçti esimle bankadan 400 milyar çeksek faize yatirsak, ordan gelen parayla üzerine aylık bi 20 bin koyup odesek çektiğimiz krediyi borcu bittiğinde elimizde 400 bin kalicak mesala, böyle hiç birikim yapamıyoruz ama Haram olduğu için yanaşmıyoruz
0 oy
(760 puan) tarafından
Kocana altını paraya çevirip faize koyarsa daha kârlı olacağını düşündürten ney acaba? Hani meselenin dini boyutu gayet açık, dini boyutunu bi kenara bırakıyorum o yüzden herkesçe bilineni tekrarlamaya gerek yok diye. Kaç gram altın var ki faize yatırdığında kâr edebileceğini düşünüyo?
0 oy
(2,117 puan) tarafından
Asla. Eşime de dedim. Faiz işlerine bulaşırsan seni boşarım. Biliyorum öyle şeylerin yok ama bu şeylerde tavizi yok dedim
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benim esim iliski sirasinda yasakli bir seye yeltenecek gibi oldu hissettim yani ve direk vaazi verdim bir kavim bu yuzden lanetlendi vb guzel bir konusma yaptim dogru yola cevirdim benim icin Allahin emri esimle hissettiklerimin onunde iste faizde boyle esin harama yanasabilir eş olarak onu dogru yola iletmek senin elinde yarin sen harama dussen o da sana yardim eder
0 oy
(1,117 puan) tarafından
hayatımızda sadece bir defa faiz hesabı açıp az miktar para koyduk ,1 ay bile olmadan kızımın kolu kırıldı ,kulağına iğne kaçırdı. Hemen faizi bozduk,kurban kestirdik .O günden sonra ne musibet ne bela gelmedi başımıza .. 
0 oy
tarafından
Haramdan ziyade bu enflasyonda riske gitmezdim 
0 oy
(1,991 puan) tarafından
Allah korusun istemem
0 oy
(608 puan) tarafından
Benim eşimde bazen evi satıp faize koysak aylık kârıyla hem deha iyi bi evde yaşarız hemde bundan daha rahat oluruz diyor noldu bu adama bilmem bu evi alırken bile banka faizlerine bulaşmamak için uğraştı senetle almıştı zamanında, şartlar insanları zorluyor ama şurda kac yıl rahat yaşamak için ebedi hayatı yakmaya değmez bende istemiyorum o yüzden
(398 puan) tarafından
Biz az önce bu konuyu konuştuk evi satıp faize yatırmayı
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Böyle dönemlerde yatırımı bölmek mantıklı daha az riskli. Benimki, menkul, gayrimenkul, altın ve tl vadeli mevduat hesabında. Birinden patlasam birinden kurtarıyorum
0 oy
(509 puan) tarafından
Düğünden takılan bilezikleri bozdurup faize attık.bir ay olmadan evde sürekli birşeyler bozuldu geri faizden çektik o paranın üzerine para katıp araba aldik. Bana haram yaramiyor

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 255 göst.
27 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 247 göst.
4 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,561 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 917 göst.
23 Temmuz 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Eylülüm (2,979 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 202 göst.
30 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,990 soru

11,873,822 cevap

35,988 kullanıcı

...