0 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde (2,612 puan) tarafından
Kızlar ben sabah saat 9.00'da uyandım o zaman TV açıyorum gece yarısına kadar hiç kapatmıyorum yani kapattığım zaman ev çok sessiz oluyor mutfakta olsam bile bir sesi olsun diyorum. Sizin de aynı mı yoksa kapatıyor musunuz TV'yi

23 Cevaplar

0 oy
(9,716 puan) tarafından
Ayy ben sessizlik diye ölüyorum :D akşam masterchef başlayana kadar ben pek açmam, gün içinde kızım çizgifilm izlerse o zaman açar bir saat fln
(2,612 puan) tarafından
Ben ayriyeten masterchef'i gece 12'den sonra izliyorum gündüz vaktim olmuyor maalesef. O saatte de açık yani :D
-Reklam-
0 oy
(717 puan) tarafından
TV yok ev hep sessiz:))
(957 puan) tarafından
Bizim aile :)
(717 puan) tarafından
Kafam almıyor çok ses olunca böyle rahatim
0 oy
(410 puan) tarafından
valla ben evde olduğum zamanlarda belki hiç açmıyorum. çocuktan önce netflix açıyordum tvden ama artık onu da izleyemediğim için hiç açmaz oldum. bi çocuklara yemek yediremezsem çizgifilm için açıyorum. yemek bitince kapatıyoruz. onda da çocuklar koşullu şartlandı. artık çizgifilm açınca yemek yenecek diye onu da izlemez oldular.
(2,612 puan) tarafından
Evet bu yöntem mantıklıymış aslında. Ben de dün akşam fark ettim Bizim televizyonumuz neden hep açık hiç kapatmıyoruz dedim. Senin dediğin gibi sadece yemek yerken açılsa daha iyi olur diğer türlü en azından kızında hem oyuncakları ile oyalanır böyle hep ekrana odaklanıyor izlemese bile sürekli ses olduğu için çocuğun dikkate algısı da azalır
(410 puan) tarafından
ben de ekrana odaklansınlar istiyorum ama olmuyor. odaklanıp yesin istiyorum. hususi televizyon açıyorum. telefondan envai çeşit çizgifilm açıyorum. ama sadece yemek yerken açtığım için izlemiyorlar. normal zamanda da açasım gelmiyor çünkü çok gürültü oluyor evde ve baş ağrısı yapıyor. çocuklar zaten yeterince gürültülü bide tv çekesim gelmiyor
0 oy
(957 puan) tarafından

0 :) TV yok, almadık evkenirken, yokluğunu da hissetmedik hiç. Çocuk olduktan sonra anladık ne kadar doğru bir karar verdiğimizi

0 oy
(1,704 puan) tarafından
Uyanınca açar uyuyunca kapatırım evin içinde sürekli ses olun isterim 
0 oy
(680 puan) tarafından
9 gibi açılıyor çizgi film kanalı akşam 6 7 ye kadar ondan sonra balkonda oluyoruz 
(2,612 puan) tarafından
Biz balkonda otursak bir de içeride TV açık hiçbirimizin kapatmak aklına gelmiyor
(680 puan) tarafından
Hahaha bazen bizimde öyle oluyor ama bizde baba kapatıyor :)
0 oy
(5,464 puan) tarafından
Sabah bı aciliyo dışarı çıkınca kapatıyoruz gelince açılıyor uyuyana kadar bakmasakta açık kalıyor 
(2,612 puan) tarafından
Aynı şekil Bizim de öyle ya bir düzen oturtmam gerekiyor
0 oy
(1,765 puan) tarafından
Ben evdeyken aklıma hiç gelmiyor açmak . Mesela iki gündür hiç tv açılmadı evde küçük ohlan biraz hareketli zaman olmuyor tv ye
(2,612 puan) tarafından
Benim kız da aşırı hareketli açtığımda bile durmuyor biz de pek bakamıyoruz sadece sesi var
(1,765 puan) tarafından
Tv nin sesi olunca beni daha çok yoruyor o yüzden hiç açmamak:)
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Akşam eşim gelince açar 7 de haber izlemek için sonra kapatır .
(2,612 puan) tarafından
Kız gündüz hiç açmıyor musun
(2,522 puan) tarafından
Yok açmam  aklıma gelmez zaten 4 çocuk var onları sesi yeter bana :))) iş yemek süpürmek bulaşık hiç bitmez . Çocuklar şimdi yüzmede gelince bisiklet sürmeye çıkıyor akşama babasıyla eve giriyorlar sonra yemek sonra tablette oyun oynuyor lar
(2,612 puan) tarafından
Ee kafa rahat :D
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Uzun zamandır TV yok evde olmasada olurmuş . Arada canımız istiyor ama oluyor yani . Varken de akşamları açar bir iki saat biseyler bakar kapatırdik. 
0 oy
tarafından
O bende de var sabah açarım gece uyuyana kadar ki bazen tv karşısında uyurum eşim yoksa. değilse çok yanlız hissediyorum desen ki izliyon mu oda yok ses olsun evde
(2,612 puan) tarafından
Ben de aynı şekil TV karşısında uzanıp telefonla oynuyorum çok nadir masterchef falan olursa bakarım
0 oy
(5,477 puan) tarafından
En son ne zaman açtığımı hatırlamıyorum :D
0 oy
(12,728 puan) tarafından
Sabah 10 gibi acıyorum ben mutfağı sağı solu toplayana kadar kızım gelip gidip bakıyor bazen 12 de uyku saati için kapatiyorum daha da acmiyoruz diyebilirim
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Gün içinde 1 saat çizgi film için açıyorum Sonra kapatıyorum akşam saatlerinde eşim ne kadar açarsa film falan izlerken ya da Fenerbahçe maçlarında maç gunleri büyük ekran olsun diye açıyoruz telefondan yansıtıp izliyoruz iyi oluyor  öyle yani genelde toplamda 3 4 saat arası değişiyor ama bu aralar eşim olimpiyatlari izlemek için çok açtı telefonda o heyecanı alamıyormus :) 
(2,612 puan) tarafından
Doğru söylüyor telefonda olimpiyat mı izlenir :)
0 oy
(5,722 puan) tarafından
Evdeyken benimde sabah açılır gece kapanırdı ama burda alan küçük zaten izleyen yok çok açmıyorum eşim gelince açar izlemede illa açık olacak kapatınca izliyordum der halbuki bakmaz bile 
(2,612 puan) tarafından
Eşim gibi o da öyle izlemez ama ben kanal değişince neden değiştin :))
0 oy
(292 puan) tarafından
4 yaşında kızım olduğu için hiç açık değil anca o uyuyuncâ akşam :)
(2,612 puan) tarafından
Ee hiç bakmıyor mu TV ye. Benimki 2 yaşında izlemese bile çizgi film sesi var evde. Yanlış yapıyorum farkındayım. Bu aralar düzene sokmam lazım
(292 puan) tarafından
Arada ona açıyorum izliyor . Ama 1 saat en fazla sonra kapatırım
0 oy
tarafından
Gün içerisinde arada çocuklara açıyoru iki çizgi film izleniyor kapatıyorum. Öğlen uykularina yattiklarinda benim işim yoksa açarım varsa açmam. Gece de 9 dan sonra çocuklar uyuyunca açıyorum. Bazen onu da acmayiz maç falan yada film izlersek öyle.
0 oy
(625 puan) tarafından
Sadece kızım çizgi film izleyeceği zaman 1-2 saat açık oluyor gün içinde. Akşamları da arada eşim maç izlemek için açarsa açar 
0 oy
tarafından
Akşam eşim 6da gelince açılır 9 10 gibi kapatılır..
0 oy
(4,303 puan) tarafından
Bizim evde hiç açılmaz Bi çocuk uyuduktan sonra film falan izleyeceksek açarız sürekli açsaydım oğlumda da şu an TV alışkanlığı olurdu şükür yok o yüzden

ilk evlendiğim zamanlar bende evde ses olsun diye açardım şimdi sessizlik arayanlardanım 

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 473 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 457 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 282 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.