0 oy
1,034 göst.
Diğer kategorisinde (504 puan) tarafından
Az önce hastane çantası için post açtım. Yıkanacakları  ayarladım neyse hazırlıklara başladıkça eksikler çıktı onları yazıyordum o ara ablam aradı. Napıyosun falan faslı. Dedim hazırlık yapıyorum az kaldı. Ne kadar kaldı diye sordu ben de söyledim. Giresundayız fındık toplama zamanına geliyor. Kızım da öyleydi. Dedi ki biraz daha içinde tut biz fındığı bitirelim elimiz ayağımız dolaşmasın. Ben de sizle ne işi var dedim yalandan gülerek. Hastaneye kim gidicek bizle işi yoksa dedi. Ben de bu sefer kimseyi istemiyorum gider doğururum dedim(çünkü daha öncesinden de lafını etmişti. Yaparken bana mı sordun demişti.) o da o zaman kızını kim bakacak peki onu napıcan o naneyi yerken düşünecektin dedi tekrardan. Doğru diyorsun abla Allah da bir kapımı açar herhalde kimsesi olmayan nasıl yapıyor dedim. O da hâlâ diyor ki doğru valla millet nasıl yapıyor sen de yaparsın, çocuğu da göstermeye fındık bahçesine gelirsin Bi görürüz hayırlı olsun deriz dedi. Valla şok oldum. Aynen öyle olur dedim. Hâlâ kalp kırmamaya çalışıyorum o diretiyor illa gel kavga edelim der gibi. Bi de diyor ki karnımdaki bebeğimden için " az daha dursun içerde acelesi ne postuna okuduğumun". Bu kelimeyi daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama burda genelde birine sinirlendiğimiz zaman küfür niyetine derler. O kadar moralim bozuldu kii. Allah kimseyi kimsenin eline bırakmasın 

25 Cevaplar

0 oy
(1,964 puan) tarafından
Şok oldum. Düşman gibi davranmış. Takma canım benim bozma moralini. Rabbim yardim ediyor, yurt dışındayım ilk çocuğumu doğurdum 41 gün önce. Bebek ilk gece doğmadı eşim ve arkadaşım yanımdaydı. Bebegin doğduğu gece ve diğer günler eşimle tektik. Allah yardım etti her şeyin üstesinden gelebildim ki dogumum da zordu. Allah büyük. Bugün sana yarın ona
(504 puan) tarafından
Aynen öyle canım çok sağ olasın. Ben de onu merak ediyorum o hamile kalınca ne olacak? O zaman anlar ne hissettiğimi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bana sabah sabah postunu okutma kırmızıys bas hayyyyde bacım hayde der kapatırdım yerınde olsam bu nasıl abla böyle 
0 oy
(674 puan) tarafından
O nasıl ablaymış öyle kanım dondu. Allah yardımcın olsun canım. Benim de laf söylemese de kesinlikle hiçbir yakınımın tahammülü yok. 20 yaşında kardeşim var, Allah muhtaç etmesin. Evde boş boş otururdu, binbir rica minnetle çok acil işim olduğunda küçük çocuğun yanında durması için yalvarırım. Surat asardı. Onun o suratını çekmemek için kan tükürdüm kızılcık şerbeti içtim. Asla ondan çok bunalmadıkça yardım istemedim. Allah onu da bana muhtaç etmesin. Çünkü ben merhametliyim. Unutur yine saf saf gider yardımını ederim. Bi kez olsun abla bi ihtiyacın var mı demedi. Anca bi derdi sıkıntısı olduğunda bana içini döker. Rahatlayınca ne arar ne sorar. Arada 9 yaş var. Beni saçma sapan ergen dertleri ile gerer. Şimdi iş buldu da eskisi kadar bunaltmıyor Allahtan. Allah izin verirse 5 gün sonra doğumum var. Allah kimsenin umuduna koymasın. 
(504 puan) tarafından
Aynen öyle oluyır valla. Benimki benden büyük ama ergen ergen laflarını dertlerini dinliyorum. Bana gelince böyle oluyor bir derdim olsa he hı der geçiştirir.
0 oy
(55 puan) tarafından
Benim kimsem yoktu hep ne yapacam ne edecem deyip durdum bir gün kimse bana o kelimeleri kullanmadı kardeşim geleyim dedi iki çocuklu günah dedim durmazlar boşver dedim eşimin bir akrabası geldi kaldı hastanede başımda tek basimaydim arkadaşlar hep yemek falan getirdiler şimdide bebeğim yirmi günlük safra ameliyatı olacam yine başladım aglmalara ilk öğrendiğimde neyse şimdi rahatım bunada şükür Allah daha kötüsünu vermesin diyorum tek başımayim bebeği arkadaşıma bırakacam sütümü sagacam beş altı saat sonra emzirirsin dedi doktor öyle eşim gidip getirecek bebeği kızımda benim ameliyattan çıkmış halimi görmesini istemiyorum onuda başka arkadaşıma bırakacam kızları arkadaş en azından çocuğum durur işte beş altı saat kendime gelince eşim gidip ikisinide getirecek mecbur hastanede olacağız kızım zorlamaz beni eline telefon veririm oturur hiç sıkıntı yapmaz bebeği de ağrım çok olmazsa rahat emziririm inşallah ertesi gün de evime giderim evdede kimsem yok yine eşim kalır ama çok zor bir ameliyat olmaz dedi doktor bebeğine falan bakarsın dedi inşallah çok zorlanmam dua ediyorum kimsesizlerin kimsesi Allah'tır canım benim durumum daha zor Rabbim güç kuvvet versin inşallah atlatırim çünkü ağırlık bile kaldıramam bebeğim de kilolu karnımdsn dört delik açılacak haliyle karından açılan zorlayacak eğilip kalkarken içini ferah tut başkası varsa çağır yoksa doktordan rica edin eşin sen çocuğun kalın boyleri kalmasın yanında psikolojik olarak mahvolursun
0 oy
(149 puan) tarafından
Dengesiz insan ya takma canım Allah darda kalana yardım eder gölge etmesinler yeter bosssverrr sıkma tatlı canını. Elalem için evlatlarımızı mutsuz bir anne olarak buyutmeyelim
(504 puan) tarafından
Çok doğru diyorsun. Ablamdan sonra akşama doğru eşimin kuzeni aradı kız durup dururken dedi ben gelirim kimsen yoksa yardım ederim evini bile temizlerim diye. Kızı 3 yıldır tanıyorum. Ablamın demesi gerekeni o diyor. Allah gerçekten Bi kapıyı kapıyorsa diğerini açıyor
(149 puan) tarafından
Aynen öyle canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 151 göst.
0 oy
9 cevap 323 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 637 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy