0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde (1,105 puan) tarafından
3 buçuk yaşında zaten çok erken konuşmaya başlamıştı ama hiç susmuyor. Akşama kadar konuşuyor. Konudan komiya atlıyor sürekli bir şeyler anlatıyor soruyor. Artık bir yerden sonra dinlemiyorum. Gecistiriyorum. Anlattığı bir şeyi yarıda kesip bir şey söylersem baştan anlatmaya başlıyor ve murlaka cevap bekliyor cevap vermezsem verene kadar anlatıyor. Akşama kadar gerçekten başım ağrıyor. 10 sayfalık bir kitabı okumak 1 saat sürüyor. Her resimde bir şey yorum 10 dk anlatıyor. Gerçekten artık bikiyorum. Biraz süs diyorum bazen 3 dk zor dayanıyor. Böyle bir çocuğu olan var mı. Bir çözümü var mi

30 Cevaplar

+8 oy
(725 puan) tarafından
Siz iyi misiniz insanlar  konuşmuyor diye terapistlerde gezerken iki göz iki çeşme ağlarken siz çocuğunuz çok soru soruyor diye bunu şikayette mi bulunuyorsunuz? zeki çocuk çok soru sorar çok konuşur öğrenmeye meraklıdır bundan şikayetçi olduğunuzu gerçekten inanamıyorum...
(725 puan) tarafından
Benim de 3 çocuğum var 3,5 yaşında olan kızım benim de çok soru soruyor ve çok konuşuyor sürekli bize kitap okutturuyor. 20 aylık da oğlum var ona da konuşsun diye sürekli oturuyoruz dediklerimizi tekrar ettiriyoruz onunla muhabbet kuruyoruz hiç şikayetçi değilim gerçekten yakınımda olduğu için kuzenimin çocuğunda konuşmadıgini bildiğim için yani çok büyük bir nimet
(147 puan) tarafından
Bende dün  bir video izledim konuşamayan çocuk annesine İlk kez anne değince ben ağladım birde benim çocuğum konuşuyor hamd olsun büyük nimet
(1,098 puan) tarafından
Ne konuştuğuna bağlı benim oğlum sabahtan akşama kadar hiç susmadan yapayım mı diye soruyor sadece bu var benimde az sormayı bıraksa da dediğim oluyor
(4,675 puan) tarafından
Okurken içim cız etti oğlumda 3.5 yaşında 8 aydır terapıye gidiyoruz takılarak konuştuğu için
 Çaresi dünyanın öteki ucunda deseler şimdi yola çıkarım
(5,036 puan) tarafından
kucuk olsa emzik tik agzina kurtul dicem ben beceremedim ama emzigin en sevdigim yanino cok aglayan ve konusan bebekleri susturucu:) yada habire biseyler yedirecen ki agzi dolu olsun abur cbur gbir zivir.:) eee bunlarda mumkun olmadigina gore bidi bidi konusacak iste insan neticede:)
-Reklam-
+5 oy
(56 puan) tarafından
Var bacım bi bant al bağla. ağzını. Konuşmasını istediğin zaman açar sonra geri bantlarsın .(!) Çocuk bu konuşsa çok konuşuyor, konuşmasa konuşmuyor dil terapistine mi götüreyim diye post acarsın. Anlamak zor insanları 
(1,105 puan) tarafından
Allah aşkına gelip oğlumla 1 gün geçirmişligin yok ahkam kesmek ne kadar kolay. Konuşmayan çocuk kadar çok knuşan  çocukta zor. Konuşmayan in tedavisi var ama konuşanın yok. Yaşamadan ahkam kesmeyin
+1 oy
(11,865 puan) tarafından
Konuşsun ne çözümü çocuğun konuşması güzel olan. Yaşı büyüdükçe odasına kapatacak kendini iki kelime etsin diye gözünün içine bakacaksınız. Kızım sürekli soru sorar sürekli yemek yaparken araba kullanırken oyun oynarken cevaplarız biz de. Anlatır okulunu anlatır hayallerini anlatır. Gün sonu yorgun oluruz evet eşimle ama biliyorum ki 12 13 yaşına geldiğinde ben biraz konuşsa benle diye üzüleceğim. Bence evladı tek kelime etmeyen gelişimi geriden gelen anneleri düşünün bunaldığınızda elhamdülillah diyip devam edin yola her şey gibi bu da bir süreç
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Benim oğlum da 5 yaşında suan oda aynı şekilde o kadar çok konusuyor ki dayanamıyorum bazen bişeyi anlatırken mesela arkadaşıyla alaklıı birşey anlatıyor anne hani şu komşunun oğlu varya hani şurfa oturuyolar ya hani annesi bize gelmişti ya hani bi abisi varya heh işte o çocuk şöyle yaptı böyle yaptı bir sürü detay veriyor bide evet oğlum biliyorum oğlum ne olmuş ona onu anlat oğlum akşama kadar uzun uzun onu dinliyorum 
(1,105 puan) tarafından
Haa aynen böyle akşama kadar toplasam 1 saat susmuyordur. Artık gece sonunda ilaç alıp yatıyorum basım çok ağrıyor çünkü
(6,989 puan) tarafından
Puhahahahhh bu benim oglann hani hani hani bitiyorum ama yaaa birde heycanlaninca o kadar güzel hani anne hani varya diyo
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Var 5 yasinda 1000000 kere ayni seyi sorar cevap verirsin yine sorar mantikli mantiksiz hersey sorar sus diyorum brnde bazen
(1,105 puan) tarafından
Çok da süs deyip öz güvenini kırmak istemiyorum ama bazen dayanamıyorum
0 oy
tarafından
benim kız kardeşim küçükken çok konuşurdu ona gün içerisinde sürekli kafamı sallamaktan uykuda bile kafamı sallar olmuştum o derece psikolojimi bozmuştu. sanırım bir çözüm yok
(1,105 puan) tarafından
Hala aynı mi
tarafından
şu an 22 yaşında:) biraz daha aklı erince kesilmişti çok konuşmaları
0 oy
(4,228 puan) tarafından
Hahahahaha bu benim yeğenim kesin :)  9 yaşında ve hala çok konuşuyor oyun oynarken TV bakarken bile konuşuyor neden bu kadar meraklisin çok konuşuyorsun diye sorduğumda bana enerjimi atamıyorum dedi :)
(1,105 puan) tarafından
Olabilir belkide ondandır
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Kızımın gelecekti durumunu anlatmışsın:) benimkide şimdiden böyle herşeyi onaylamami bekliyor, bı su istesin onu verene kadar su diye yüz defa söyler 
(1,105 puan) tarafından
Ay evet Allah şimdiden sabır versin
0 oy
(3,562 puan) tarafından
Benimki de aynı çözüm bulamadım ben
0 oy
(147 puan) tarafından
5 yaşında oğlum var kızım abisi sayesinde erken konusucak :))) günde 1500 kez konudan konuya geçiyor bizi konustumraz bir duymayalim valla küsüp gidiyor mecbur  dinleyip yorum yapıyoruz zaten biz ailecek konuşmayı sevdiğimizden oğlumun konuşmasından rahatsız olmuyorum 
(1,105 puan) tarafından
Ben sevmiyorum çok konuşmayı belki ondan bu kadar çok daralıyorum
0 oy
(210 puan) tarafından
Tek değilmişim rahatlığı geldi:))
0 oy
(10,597 puan) tarafından
Az önce kızdım daha normal konuşmasına kızmam ama yemek yerken konuşulmasına dayanamıyorum. Ağzında lokma var hala konuşmaya çalışıyor lokma düştü ağzından. Diyorum yemek yerken bari konuşma ağzındskini bitir insan hiç mi yorulmaz 
(1,105 puan) tarafından
Evet bunufa yaşıyoruz çok fazla konuşuyor ama işte buradaki insanlar sadece konuşmayan çocuk zor sanıyor
(10,597 puan) tarafından
Duyar kasacaklar ya
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Varsa bana da deyin akşama kadar kafamda kazan çalıyor 
(1,105 puan) tarafından
Sorun bizdeymis bir uzmandan destek almamiz lazımmış
(1,098 puan) tarafından
Gece 3 de bi anda uykusundan uyanıp tepelerinde bir saat bıcır bıcır konuşsalar anlarlar biz hiç konuşmasın demiyoruz en azından 1 saat sussunlar dinlensinler bizde dinlenelim
0 oy
(684 puan) tarafından
Benim kızımda öyle cok konuşuyor gün içinde inan işimi bırakıp inan dinliyorum ne güzel işte konuşuyor benim görümcem iki aylık bebekken havale geciriyor şuan konuşamıyor duyamıyor seni çok iyi anlıyorum canım benim kızımda öyle hic susmaz ekstra aglamaları var ve halen sürekli sebebsiz aglıyor yası 4 şükür diyorum 
(1,105 puan) tarafından
Evet çok şükür ama bazen baş ağrısından duramıyorum. Konuşmayan çocuk kadar çok konuşan çocukta zor
(684 puan) tarafından
Onun zorlugunu yaşıyorum bende hele aglaması okadar zor ki sebebi de yok durub dururken aglıyor dogdugundan beri bagırsak sorunu yaşıyoruz aşırı gazlı bir cocuk bagırsakları büyük insanda olmayan gaz var kızımda halen ugraşıyorum onun için aglaması cok konuşması bana şükür dedirtiyor hastanelerde kaldım sebebini bulmak için
0 oy
(4,373 puan) tarafından
Ayy keske benim oglumda konussa 27 aylik kelime ogrensin diye bir tarafimi yirtiyorum bir dünya kitap aldim basit cumlelere yeni gecti surekli oyun oynatiyorum dogru duzgun is yapmiyorum  konussun susmasin yeter ki diyorum ben onla sohbet ederim  merakli cocuk iyidir 
(1,105 puan) tarafından
Evet meraklı çocuk iyidir ama ama inan bazen çok bunaliyorum mesela bunu yazarken batman hakkında yapılan yorumları dinliyorum demi anne eşliğinde annede olsak bizde insanız ve bazen daralıyor ve bunaliyoruz
0 oy
(579 puan) tarafından
Ahaha benim oğlum 3 ay sonra 4 yaşına girecek bide bağırarak konuşuyor her şeye karışıyor ben böyle istemiyorum ya da çok alakasız yerde beni kızdıracak şekilde konuşuyor tam ergen bana böyle diyenezsin ben aşağı inicem diyorsam inicem demektir falan diyo ula biz annemiz baktı mı yerinden kalkamayan bi nesildik fıttırıyorum :D
(1,105 puan) tarafından
Konuşmayan çocuk kadar çok konuşan çocukta zor ama yorumdakiler bunu pek anlamıyorum
0 oy
(5,143 puan) tarafından
Ben bulamadım bulan varsa banada yazsın 
(1,105 puan) tarafından
Problem bizdeymis bizim bir uzamana gozukmemis lazımmış
(5,143 puan) tarafından
Hadi el ele tutuşup gidelim
(137 puan) tarafından
Bunun konuşmasoyla bizle ne alakası varmış
0 oy
(363 puan) tarafından
Canım konuşan çocuğu susturamazsin ki elbet onun da zorluğu farklı olur ama konuşan anlatan merak eden çocuk iyidir zaten büyümüş biraz daha sabret anaokulu başlar zaten öncesinde yarım gün kreş sübyan okulu vs bı yere gitse hem senin için hem çocuğun için iyi olur aslında 
(1,105 puan) tarafından
Benden ayrı kalamiyor denedim daha ince kreş gibi bir yeri ama ortalığı yıktı sende gel diye
0 oy
(61 puan) tarafından
Şükret çocuğun konuşuyor.benim 3 buçuk yaşında konuşturmak için yapmaadigim sebeklik kalmadi akasama kadar sorular soruyorum ki etki etsin konuşmasına senin çok konuşuyor diye şikayet ettigin böyle bir post acmayi  bende o kadar istiyorummi ki..
(1,105 puan) tarafından
İnşaallah gönlüne göre olur canım. Ama inan çok konusmasida problem oluyor. Tabiki şükrediyorum ama bazen bunaliyirorum da
(61 puan) tarafından
Amin canım çok amin..Yok ben bunalmam bikmam hiç konuşsun ben dinlerim.rabbim yardımcı oluyor eskiye göre daha iyi bunada şükür ediyorum rabbim başka dertler vermesin
0 oy
(501 puan) tarafından
Sen bir uzmandan destek al çocukta sıkıntı yok sıkıntı sende 
(1,105 puan) tarafından
Tamam sen dedin ya koşa koşa gidiyorum
(501 puan) tarafından
Hiç durma
(137 puan) tarafından
Konuşmaması kadarda konuşması da çok zor bilmeden konuşmayın
(501 puan) tarafından
Bilmeden konuştuğumu nereden biliyorsunuz

İlgili sorular