0 oy
1,156 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben anlamıyorum cidden kaza ile hamile kaldım diyeni kaza değil bence tedbirsizlik bu eşler tarafından biz korunduğumuzu düşünürüz ama onlar aslında umursamaz buna da kaza diyorlar saldım çayıra mevlam kayıra hesabı. 

30 Cevaplar

+6 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Hap kullanılıyorsa her gün aynı saatte kullanılmalı. Bir gün 9 diğer gün 11 de yutuyorsan, doğru kullanmazsın, koruyuculuk düşer.

Prezervatif kullanılıyorsa, ilişkinin en başında takılmalı. Belli bir haz sonrasında, işin son noktasına doğru takılıyorsa, doğru kullanım olmaz, koruyuculuk düşer. 

Spiral kullanıyorsan, düzenli kontrol ettirmen lazım. Takıldıktan 3 ay sonra kayabilir, bunu bilemezsin, kayarsa koruyuculuk ortadan kalkar. 

Takvim, geri çekilme gibi şeyler korunma yöntemi değildir. Ancak modern yöntemlere ek olarak uygulanırsa tedbir güzel alınır.

Örneğin;  Düzenli hap kullanan insan, takvim olarak da dikkat edebilir. 

Mutlaka eksiklerimiz vardır. Örneğin hap kullanırken robot gibi yıllarca dakik olamayabilir insan ama o zaman riski bilmeli ve mümkünse ek yöntem uygulamalı. Eğer çift koruma dikkate alınırsa, gebe kalma ihtimali çok zor. 

Korunurken gebe kalan vardır ama mutlaka kullanımda bir sıkıntı ortaya çıkmıştır.
tarafından
Anlatmak istediğim bu tebrik ederim bazıları da gelmiş ahkam kesiyor
(1,083 puan) tarafından
Spiral için ne kadar sıklıkta kontrole gidilir?
(6,311 puan) tarafından
Peki ya kordonlari bağlattığı halde kalana ne demeli.
Napmis doktor iyi mi baglayamamis
(4,757 puan) tarafından
Kordonları bağlı olup kalana mucize bebek denir İlknur :) lalecik çok güzel anlatmış. Tam bir korunma yöntemi özeti.
En basit bademcik ameliyatını bile farklı şekilde ameliyat yapan drlar var. Bu kordonları bağlayan Dr un yöntemi ile ilgili.
-Reklam-
+8 oy
(360 puan) tarafından
Spiralle korunuyordum kırkım çıkar çıkmaz taktırdım kızım 7 aylıkken gebe olduğumu öğrendim gayet kazayla. Sizin başınıza gelmiyor diye bazı şeyler olmuyor değil. Başınıza gelir bir gün anlarsınız kazayla nasıl oluyor bu kadar çok kınamayın yaşar anlarsınız 
(2,364 puan) tarafından
Bendede spiral var canım spıral ile hamıle mı kaldın nasıl oldı post sahibi değilim merak ettiğim için soruyorum
(360 puan) tarafından
Yeni nesil boncuk spirallerden vardı rahmin şeklini alıp kayma yapmayan onunla hamile kaldım spiral olduğu gibi yerinde duruyo ne oynama var ne başka bişey  sanki bebek içerkeyken koymuşuz gibi resmen Allah vergisi yapacak bişey yok arada bi gidip kontrol ettirin spiralinizi güvenmemek gerekiyormuş
(17 puan) tarafından
Yaaaaa bende kırkım çıktığı gibi taktırdım çok korkuyorum ya inşallah başıma gelmez 4 çocuğum var sukur artık dusunmuyorum
(120 puan) tarafından
Bnde 40 im çıkar cikmaz taktırdım hep korkardım 4 cuyu dogurunca korkunun ecele faydası yok dedim ek olarak eşim korunuyor bebeğim 13 aylık ilk defa geçen ay regl oldum süt koruyor lafına inanmadım guvenemedim :)) benm ilk çocuktan sonra kaza oldu hep valla 4 cumden önceki karnımda öldü 2 ay karnımda kalmış öyle bn kontrole gittikten bı gün sonra olmuş pandemi zamanıydi malesef 4 kere kurtas yaptılar temizlemek için 3 sene sonra tekrar hamile olduğumu ogrendim ama eşim çok dikkat ediyordu hap kullanıyordum yan etki yapınca ara vermisitim doktorum sen tedavimi oldun da hamile kaldın zordu senn hamile kalman dedi kist vardı ayrıca yok valla koruyorduk dedim :)) iliskinn ilk sırasında erkekden gelen sıvıdan da sperm oluyormuş ondan olabilir dedi şuan spiralli bile korkuyorum :(
(360 puan) tarafından
Allah bağışlasın hayırlısı olsun inşallah
(1,121 puan) tarafından
Kırkınız çıkınca hemen taktirirsaniz zaten rahim tam toparlanmis olmuyor doktorum 3 ay geçmiş doğumundan ve adetli olman gerek demişti 3 ay gecti adet olmadım ama yinede taktılar kırk çıkar çıkmaz hemen taktirmayin 3 4 ay bekleyin
(360 puan) tarafından
Yok bu öyle bi spiral değil boncuk şeklinde bir sürü boncuk var bi ipte rahme girince oranın tam şeklini alıyor bunun için beklemeye gerek yok 7 ay çokta güzel korudu ama olacağı varmış ne diyim
(120 puan) tarafından
Doğum doktorum taktı valla adet olmadan oluyor dedi 40 dan sonra okursa dedi 40 dan sonra 3 hafta geçti taktırdım nasip valla rabbim verince ne yapsan engell olamıyorsun gercektnr yengem spralle hamile kaldı 3 cu ye
(17 puan) tarafından
Yani bizde zaten spral +geri çekilme şeklinde korunuyoruz ama ne bilim yinede korkmuyor degilim
+3 oy
(28,296 puan) tarafından

Başkasinin kazasindan hamilesin den size ne derdi sizimi aldı heralde başka konu bulamadınız.

Bı kıyaslama yapayım dediniz

(1,098 puan) tarafından
Birde verdiği cevapları okusanız çıldırırsınız :D
+1 oy
(2,558 puan) tarafından

Bende senin gibi dusubuyodum kaza diyenlere asla inanmiyodum 3.kizima 2.kizim 1 yasindayken hamile kalinca cidden kazaya inandim esimde bende ne oldugunu sasirdik cunku :)

tarafından
Burda iş aslında eşe düşüyor işte geri çekilme yöntemi ile korunma deniliyor ama bunu eş te bazen anlamayabiliyor sonra kazaya kaldım oluyor
+1 oy
(28 puan) tarafından
Hakikaten ya ben de anlam veremiyorum o yüzden dikkatimi çekti postunuz ne alaka adam muhakkak bi anda kendini tutamamıştır kadınlar her şeyi yaptık korunduk ama oldu diyorlar da biz hep o şekilde korunduk eşim istemiyor valla olmuyor da ne zaman bıraktık oldu yok prezervatifle bile oluyor yok geri çekilmeyle oluyor hiç inanmıyorum muhakkak bi kendini tutamama durumu var
tarafından
İnananın sinirlerim bozuldu sabah sabah :)) kaza ile kaldım diyor birisi nasıl denilince ee korunuyordk eee demek korunamadın süt korur diye korunmuyorlar kaza diyorlar geri çekilme ile de kadın korunduğunu zannediyor ama eş tam o esnada anlamayabilir Bilmiyorm büyükte konuşmak istemem ama madem bu kadar kolay herkes 10 tane çocuk doğurur
+1 oy
(1,098 puan) tarafından
Korunurken Kamile kalan çok insan var bunlar kaza ile hamile kalmak oluyor 
(1,098 puan) tarafından
AA lütfen geri çekilmelisin :D shahahha
(7,461 puan) tarafından
Birisi vardı burada hem kondom hem geri çekilme ile hamile kalan peki buna ne diyeceksiniz
(1,098 puan) tarafından
Bir şey diyemiyor hahaha sessizceee aaa kazayla hamile kalınabiliyormuş diyor
(14,043 puan) tarafından
Spiralle kaldim.diyem varken neyo sorguliyo anlamadim.basina gelince anlar:)
(1,098 puan) tarafından
Çekilsinler diyor jddhshshs
+1 oy
(868 puan) tarafından
Aynen canım ben küçük kızımda geri çekilmeyle korunuyordum bir yıl falan öyle korundum sonra hamile olduğumu öğrendim eşime söylerken gülümsedi tabi ben istemiyordum ne oldu falan dedim ben istiyordum ama sen anlamadın dedi isteyerek oldu dedi ama oysa hep geri çekiliyordu da tabi sprilla yada prezervatifle falan başka şeylerle korunanlara bişey diyemem ama geri çekilmeyle erkeklere fazla güven olmaz valla:))
tarafından
Kesinlikle geri çekilme ile erkeğe güven olmaz bu da kaza değil bazı adamlar aaaa nasıl oldu ya diyor :))) bence hepsi biliyor
(868 puan) tarafından
Yani bencede biliyolar ya:)) ve ben yine geri çekilmeyle korunuyorum biliyor musun iki buçuk yıl oldu ama ona güveniyorum çünkü oda istemiyor ama sanki bu aralar yine istiyor gibime geliyor iki kızım var:)
(1,618 puan) tarafından
Kaza yükleniyor :)))
+1 oy
(334 puan) tarafından
Bazıları spiral bile takılsa, prezervatif bile kullanılsa hamile kalabiliyor. Bence o kaza demektir. Sonuçta tedbir alınıyor bunlarda. Düşük bir ihtimal de olsa korunma durumunda da hamile kalınabiliyor. 
tarafından
Prezervatif takılsa bile gerş çekilme yapabilir nasıl olsa prezervatif var hopppp bunlar aslında tedbirsizlik
+1 oy
(179 puan) tarafından
ben de "ay istemiyordum kazayla oldu" cümlesine ayar oluyorum. ben hamile kalamıyorken o kadar çabalarken etrafımda 5 kişi aynı anda 2. çocuğuna hamile kaldı ve beşi de ay istemiyordum şimdi ne olacak dedi. artık terslemeye başlamıştım. istemiyoduysan korun kardeşim.
(179 puan) tarafından
Selimin annesine katılıyorum. arkadaş ozaman doğum kontrol hapı diye satmasınlar. ama şu da var doktor kordonları bile bağlasa binde bir ihtimal hep var diyor.
(9,492 puan) tarafından
Birebir yakın çevremde var tupleri bağlı iken hamile kalan. Bazı insanlarin bu bilmişlik seviyesi beni çıldırtıyor. Kaza tutanağı tutacak.artik doktorlar bunun gibileri inandırmak için :D
(5,151 puan) tarafından
Selim'in annesi cidden kaza olanlara demiyor zaten arkadaşlar benim yengemde tüpü bağlı kaldı 1000 de bir ihtimal dedi Dr ama kuzenim bile isteye kalıp kaza kaza dedi yahu bakacak sensin istediğini neden kaza diye ört bas ediyorsun buna anlam veremiyorum ha ben 100 de 1 1000 de 1 ihtimal hariç inanmıyorum açıkçası istedim oldu demek yerine kaza diyor herkes
(1,098 puan) tarafından
Arkadaş direkt hepsine diyor prezervatif takılı olsada geri çekilsin hap kullanıyorsa yine geri çekilsin korunsanızda geri çekilin deyip duruyor :D direkt herkese söyleniyor
(5,151 puan) tarafından
Yorum sahibinden bahsediyorum hani altına yazdığım yorum varya ondan
+1 oy
(185 puan) tarafından
Geri cekilmede boşalma olmasada iliski esnasinda spermler hareket halinde oldugundan gebelik ihtimali vardır. Bu yüzden geri cekilme bir korunma yöntemi değildir. Ve cocuk istemiyorsaniz erkegin insiyatifine bırakmamaniz gerekir diye düşünüyorum daha guvenli korunma yöntemleri var
+1 oy
(6,087 puan) tarafından
Kaza yok :D kazaya davetiye çıkarmak var

Adam gibi korunmayınca oluuor

Mesela ben ipi kocamın eline bırakırsam 3. Ye hamile kalırım tabi ;) 

Bilerek yaptı benimki :D pozitifi görene kadarda haberim olmadı
tarafından
İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum tebrik ederim :))) kaza değil işte tedbirsizlik adama güvenmicez bacım okadar
(6,087 puan) tarafından
Güvendim 3. Yü doğurdum 9 gün önce :D benden sizlere ders olsun benim adam yapmaz demeyin yapıyorlar
tarafından
:))) kesinliklee
+1 oy
(12,386 puan) tarafından
Geri çekilme asla bir korunma yöntemi değil bu şekilde erkeklere fazla güvenmemek gerken ben cocuk istediğim için ve eşim istemediği için şuan öyle ilerliyorduk ama artık spiral + kondom + geri çekilme düşünüyorum  :)))
tarafından
Bence de kondom ve geri çekilme olmalı nasıl olsa prezervatif var diyip de salmamak lazım :) o varsa bile gerş çekilme olmalı
(12,386 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum eğer asla asla istemiyorum diyen varsa onlemini sıkı almalı
+1 oy
(201 puan) tarafından
Canım hep korunursun mesela ama bir anlık geri çekilme tarzı hiç tutmaz tutmaz o ilişkide tutar bu kaza değilde rabbim nasip etmiş diyelim
tarafından
Evet buda var tabi
+1 oy
(4,373 puan) tarafından
Spiralle hamile kalan var dogum kontrol hapiyla kalan var hatta tupunu baglatmasina ragmen kalanida duydum ondan hic bir korunma yöntemi kesin degil burdaki bir cok kisi tek birseye bagli kalmiyor ben cocuk istedigim icin cok sıkı korunmuyorum olursa basim gözum ustune 
+1 oy
(252 puan) tarafından
Kaza değil bilerek bazıları spulirall kalıyor demekki korunmuyorlarki hamile kalıyorlar
+1 oy
(325 puan) tarafından
Ben de 3 sene korunmadim hamile kalmadım. Ama nasılsın sakindiysam hemen hamile kaldım 
+1 oy
(2,384 puan) tarafından
3 yıldır korunuyoruz bakalım istemiyoruz şükür kalmadım. Ama çok öyle istemeyip kalan, yiyecek ekmeği varsa önüne geçilmiyor yapacak bir şey yok. Ben hem ilaç ile hemde geri çekilme ile korunuyorum. Sıkıntımız yok şükür bu güne kadar. 
+1 oy
(1,865 puan) tarafından

Ee peki bundan sizene kazayla gebelik oluyor benim olmadı ama çevremde çok fazla Ol der ve olur korunurken hamile kalan çok insan var bu kaza olmuyorda ne oluyor peki 

+1 oy
(4,228 puan) tarafından
Hiç bir korunma yöntemi %100 korumaz hapla da hamile kaldım diyen var spiral ile de  demek ki kaza ile de oluyormuş 
+1 oy
(286 puan) tarafından
Spiral kayabilir prezervatif yırtılabilir herşey olabilir başına gelmeyen bilemez benim hamileliğim sürpriz oldu mesela hee korunmuyordum istiyor dum ama bu kadar erken olacağını bilmiyordum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 130 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,987 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 443 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Zeynnpp (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 395 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 291 göst.