0 oy
694 göst.
Aile kategorisinde (818 puan) tarafından
Babam değilde annem çok sorun yaratıyor (uvey) ben gelince hiçbir işe elini sürmez yemek bulaşık çamaşır temizlik hepsi bende bir de yaptığımı beğenmez sürekli laf sokar bugün yine birey dedi en son patladım dedim ki o zaman sen yap ooo kıyametler kopuyor o zamn senin laf söylemeye hakkın yok geri geldin bu şekilde kabul edemem seni falan hep aynı şeyler işte 1 tane çocuğum var onun hatrina susuyorum çoğu şeye katlanıyorum ama bir noktadan sonra insan dayanamıyor babam birey dese bu sefer onunla küsüyor tavır yapıyor yani ne yapacağımı şaşırmış durumdayım aralarında bozulsun istemiyorum çoğu şeye susuyorum yutuyorum kocam olacak heriften çocuğa da bana da fayda yok zaten bosanicaz Allah aşkına dua edin bana ve benim durumumda olanlara çok zor gerçekten.. 

16 Cevaplar

0 oy
(1,648 puan) tarafından
Adı üstünde ÜVEY daha bişey söylemek istemiyorum 
(145 puan) tarafından
Bnde de var bir tane esmoş çok zor yeminle
(1,098 puan) tarafından
Hepsini bir tutmazsak sevinirim ☺️ arada melek gibi olanlarda var
(542 puan) tarafından
Hangi ara da mesela ?
(1,098 puan) tarafından
Mesele benim annem üvey evladıyla babası arasısnda köprü oldu oğlu eşiyle kavga ettiğinde sorunlarını çözmeye çalıştı. Kendi evlatlarını sırf o üzülmesin diye kucağına dahi almadan büyüttü
-Reklam-
0 oy
(550 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bacım 
(818 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(4,340 puan) tarafından
Yaklaşık 2 senedir baba evindeyim Allah bin kere razı olsun onlardan bir gün kalbimi kırmadılar hatta tam tersi aşırı hasaslar bana karşı ayrı eve çıkmayı tabiki istiyorum çünkü artık kendi düzenim olsun isterim ama bir yandan da bırakamıyorum annemi babamı. 

Allah sabır versin size de bir an önce düzeninizi kurun madem böyle yapıyor
(4,340 puan) tarafından
İşe girmeyi düşünüyor musun senin yerinde olsam çocğumu tam gün kreşe veririm yaşı da kreş için uygun zaten. 5-6 ay iyi bir birikim yaparım 1+1 eşyalı hazır bir eve çıkarım
(818 puan) tarafından
Boşanma bittikten sonra giricem 9.ayda duruşma zaten anlaşmalı hemen biter kimlik vs.degisecek ya ise girmemi de hiç istemiyor ben nasıl yetisecem evin işlerine çocuk vs.diyor kreş oturduğumuz yere çok uzak servis falan baya para lazım hemen veremem zaten seneye anaokulu başlayacak ayrıca ayrı eve de izin vermezler öyle birey yapsam
(4,340 puan) tarafından
Söyleme canım ayrı eve çıkacağını çalış birikim yap gerekirse bir sene bekle o zaman. Hem daha çok birikimin olmuş olur sonra çık git kim izin vermez ki ayrı eve o zaman kusura bakmasınlar sende söylersin insan gibi davranın diye baktın olmuyor zaten güvencen de olmuş olur çıkar gidersin herkesten uzak bir yere
(7,440 puan) tarafından
4.5 yaş yakında ki anaokulu da alır . Üvey annen sen kaç yaşında iken evlendi babanla ?
(818 puan) tarafından
Ben 2 yaşındaymış bide kardeşim var o da 6 aylık falan mis annem vefatettiginde
0 oy
(962 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ya gecen gün eşimden dert yandım arkadaşıma arkadaşımda boşandı çocuğu yok diyor ki asla aile evine geri dönmeyi düşünme çocuğum olmadığı halde çok zorlanıyorum senin iki tane diyor 
(818 puan) tarafından
Eşinle aranda aşılmaz sorunlar yoksa bence de donme
0 oy
(571 puan) tarafından
İş yerinden bir arkadaşım 15 yıllık eşinden boşanıp babasının evine döndü. Kendisi zaten çalışıyor ama ailesinin yanında gerçekten çok rahat. Babası arkadasa hiç para harcatmiyor ev için, sen çocuklarına harca paranı diyor. Çocuklarının ayrı odasi, kendisinin ayrı odası var. Her seylerini onlara göre tekrar düzenlediler. Aile de gerçekten şans işi. 
(818 puan) tarafından
Böyle aileler  bana hayal dünyasındaymislar gibi geliyor kendi aileme baktikca
0 oy
(6,478 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor benimde görümcem geldi 3 sene önce hem onunki anlaşamama vs değil eşi şizofreni hastalığıka doğru gidiyordu hastaneye vs götüremediler en son geldi ona rağmen dayanamadı şimdi kapıcı dairesinde kızıyla oturuyo kirasını verip çalışıyor bir yerde de
(818 puan) tarafından
Evlendiğim kişiyle de kendileri tanıştırdı hattaove öve bitiremezlerdi şimdi de sanki kaçmış gitmişim gibi davraniyorlar
(118 puan) tarafından
Özele bakarmısın nergıs
(6,478 puan) tarafından
Zaten hep öyle olur canım Rabbim yardımcın olsun kendi düzenini kurmayı nasip etsinn
0 oy
(118 puan) tarafından
Özele bakarmısın canm
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Benimn gorumcem 10 sene baba evinde kalmış son 6 senesinde ben yanındayım 

Ya be kadın bir kere yüzün gulseydi yaa bir kere gelip bizle bir bardak çay icceydin yok 

Yada canın birsey çekti kalk yap yok yemezdi çokta birsey yüzü hiç gülmedi..

1 senedir evine gitti şuan onun evindeyim 4.gunum.

Çay kahve yemek hersey 4.4.

Surati zaten eski halinden eser yok 

Bizle bir bardak çay içmeyen kadınla 4 gündür çayın anasını aglattik
0 oy
(1,858 puan) tarafından
Valla canisi keşke boşanan burun kadınların kendi evi imkanı olsa malesef ki öyle olmuyor anne baba ne kadar iyi olursa olsun zor oluyor. Zaten her kadının böyle imkanı olsa inan evliliklerin çoğu biter
(818 puan) tarafından
Aynen mecburen katlananlarda var Allah yardım etsin hepimize
0 oy
(1,732 puan) tarafından
Cnm eğer eşinle düzeltme şansın varsa insanın evi minnetsizdir.

Geçen hafta eşim 1 haftalığına köye gitti ben babamlara gittim ha rahatmiydm hemde çok valla bı dediğimi iki etmiyolardi ama yinede evimi duzenimi ozluyodum
(818 puan) tarafından
Yok canım dünya kadar kredi çekmiş ödeyemiyor ne yaptın diyorum söylemiyor sürekli yalan dolan konuşuyor ailesinin yanından ayrilamiyor bide şimdi borçlarına yardım ettikleri için iyice onlara bağlandı 2 lafından biri beğenmiyorsan s.git Di bende dayanamadım en son
(1,732 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Üvey olduğu için öyledir.  Ama yinede boşandıktan sonra babaevinde mutlu olan çok azdır arkadaşlarımdan biliyorum. İnsanlar değişik gözle bakiyor
(818 puan) tarafından
Ben o insanların neyse..
0 oy
(228 puan) tarafından
Çocuğunu bırakacağın kimse varsa biran once calismani tavsiye ederim.evde durmak sana daha kötü gelicek
(818 puan) tarafından
Calisicam zaten şu bosanma gerçekleşsin babam bekle boşanan kadar dedi annem burun kıvırıyor işte çocuk bakma konusunda
0 oy
(591 puan) tarafından
Cnm sen çocugu anasınıfı yada belediyenin kreşine ver kndin çalış. 1+1 eşyalı aparta çık. Hangi şehirdesin bilmiyorum ama 5 bine fln bulanabiliyor öyle apart. Babanda karışmaz çıkmanı ister. 
(818 puan) tarafından
Çocukla da tek başına kalınmaz ki ortalık pislik dolu
(591 puan) tarafından
Cnm o zmn babanların yanında kalıp çocugu kreşe verip çalışmayı dene. Öyle sesi çıkmaz en azından
0 oy
(332 puan) tarafından
Bende boşanma durumundayım oğlum 1,5 yaşında Eylül'de 4 mahkeme olcak adam uzatiyor , doğumdan sonra baba evindeyim abla yüzünden hep mutlu olmadım çocuğumla ilgili herşeye karışıyor mudahale ediyor anneligime karışıyor sürekli, kavga tartişma oluyo onun yüzünden annemde bana kızıyor bağırıyor gercekden çok zor Allah sanada sabır versin sakın moralini bozma keyfin gitmesin çocuğun var senin onla mutlu ol cnm 
(818 puan) tarafından
Sağol canim Allah seninde yardımcın olsun
(332 puan) tarafından
Amin cnm sağol
0 oy
(1,259 puan) tarafından
Canım hangi şehirdesin bilmiyorum ama oğlunu kreşe verip çalışabilirsin. Valla İstanbul'da 25 30 bin arası bakıcılar istiyor. 10 bine 1+1 tutsan idare edersin. Devlet anaokuluna verebilirsin yaşı da tutuyor 
0 oy
(172 puan) tarafından
Bende üvey anneyim ama canımı bağrımı yer o çocuk 12 yaşında ağzımı açıp birşey demem çöpe dökerim geri beni hastalığa koyacak ama sabır yine de birşey demem desem adım üvey anne ya kötü olan ben olacam sadece egosundan yemiyor başka sebebi yok sofraya oturuyor 3 4 kaşık yer Sonra kalkar gider bazen bo.k ye diyesim geliyor benim yanıma gelmeden önce sıcak yemek yiyordu sanki 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 292 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 576 göst.
21 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 564 göst.
22 Mayıs 2024 Aile kategorisinde hanimeli (558 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 269 göst.