0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından
Bezelye ve havuçtan başka hiçbir sebzeyi yemiyor kahvaltıda salatalık domates falan onları yiyor sadece. Ama kabak brokoli ıspanak ve diğer hiçbir sebzeyi ağzına sürmüyor. Siz çocuklarınıza nasıl sevdirdiniz sebzeleri?

10 Cevaplar

+1 oy
(179 puan) tarafından

sevmiyorsa bırak bence ya ben o dediğin sebzeleri üniversiteye başlayınca yemeye başladım :)

vitaminlerini alsın istiyorsan çorbalara karıştır blendırlayıp. tadını bastırsın diye için havuç patates falan kat mesela

kendi sevdiğin gibi pişir kendin ye eğer isterse bana da ver der zaten. istemezse bence zorlayarak bişey sevdirilmiyor

(179 puan) tarafından
anlamayacağı bir yol bulabilirsen öyle verebilirsin ama illa anlıyorsa da o vitamini başka yiyecekten aldırmaya çalışabilirsin. örneğin brokoli de k vitamini var ve aynı vitamin bezelyede de varsa. brokoli yerine bezelye yedir. zorlamak bana acımasızca geliyor. ben hiç hoşlanmazdım zorlanmaktan.
(75 puan) tarafından
bizde çok aramıyoruz sebze aslında ama yemek gerekiyor vitamin almak zorundayız bezelyeyi avuç avuç yiyor bi görsen. Bebekken ıspanak yemeğ semizotu yemeği yedirirdim yoğurtlu yerdi çoğu şeyi yemez oldu damak tadı geliştikçe
(179 puan) tarafından
valla tercih de çocuk da senin ben kendi sevmediğim şeyi çocuklara zorlamıyorum. onların sevmediği şeyi de zorlamıyorum. örneğin süt ve mama sevmiyorlar küçükler diye zorladım işe yaramadı 1 yaşına girince pes ettim çorbayla büyütüyorum. onların da iradesi var yazık
(537 puan) tarafından
Katılıyorum yemediği şeyi çorbalarına koyuyorum
(75 puan) tarafından
Öyle tadını anlamıyorlarsa çorbayla vermen mantıklı
-Reklam-
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Ispanaklı krep yapabilirsin mesela. Kabak keki yapabilirsin. Brokoli ile çorba yapabilirsin. 
(5,495 puan) tarafından
Ay valla çok sinirleniyorum şöyle duyunca ya. Ben de israftan nefret ederim ama napalım yani. Çocuk yediğini yiyor yemediği kalıyor. Bu çocuklara 5 yaşında hala anası yemek yediriyor yere dökülecek ziyan olacak diye. Höt deyin azıcık şu kocalarınıza ya
(179 puan) tarafından
ıspanaklı krep yaparsın çocuk yemezse otur sen ye canım ziyan olmayıverir. ben cocukların yemediklerini kendim yiyorum.
(75 puan) tarafından
İşte o benim :) eşim oğlum bebekken çok kızardı yerlere dökmesin diye kendim yedirirdim öyle de alıştı şimdi benim vermemi istiyor kreşe gidince eli mahkum yiyecek yani yemezse aç kalır. Çocuk yemeyince ben yiyorum ama bu sefer de çok kilo alıyorum az az yapıyım bari
(1,732 puan) tarafından
Dökülsün ne olmuş kial makina temizleyici de temzile kalan yemek olursa çocuktan sende onu söyle yap ayrı poşetle kedilere ver
(75 puan) tarafından
Sanırım öyle yapacağım bari kedi köpekler nasiplensin
0 oy
(537 puan) tarafından
Seviyor mu bilemem benimki ama yiyor. Benimkide kavun karpuz domates ve tüm meyveler muz ile elma hariç yemez diğerlerini ne yaptıysam yemedi bıraktım bende
(75 puan) tarafından
Belki büyüdükçe yiyecekler canım bende üstelemek istemiyorum ama böyle de vitamin alamıyor ona üzülüyorum
(537 puan) tarafından
Sebze kolay ama örneğin Bi sebz çorbası yaparsın yemediklerini alır vitaminini yada bir pilav yaparsın minik minik dograrsin
(75 puan) tarafından
Güzel fikir valla en sevdiği şey de pilav mesela onun içine koyarım olmadı
(537 puan) tarafından
Bi şekilde o yer bu şekilde pankek yiyorsa krep yiyorsa bırakabilirsin içine
(75 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol deneyeceğim
0 oy
(210 puan) tarafından
Kabak brokoli köfte diye yediriyorum hatta karnabahar mucver seklinde kızartıyorum ıspanak sigara boreginde yiyorlar canım benimkiler kucukken çorbasını yapıyordum simdi yemiyorlar
(75 puan) tarafından
Bizde sigara böreğini anca patatesli yaparsam yiyor. Bezelyeyi pilava katıyorum çok sever. Havucu da ya eline alıp öylece yer ya da salatada falan yer. Brokoliyi çorba olarak yapardım havuç süt falan koyardım içine bayılırdı. Çiğ olarak da yerdi. Şimdi bir türlü yemek beğendiremiyorum
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Kabağı mücver yapıyorum öyle yiyor. 
(75 puan) tarafından
Önceleri ben de öyle yapardım bayılarak yerdi. Kabak çorbası yapardım sütlü dereotlu falan yerdi yani şimdi hiçbirini yemek istemiyor
(1,098 puan) tarafından
Dönem dönem yediklerinde değişiklik oluyor maalesef
0 oy
(9,215 puan) tarafından
Ergoterapik bir süreç olabilir canım. Benim kızım pek secmez yemek yediririm o yuzden bılemıyorum 
(75 puan) tarafından
Küçükken yediğini şimdi hayatta yemiyor çok yemek seçiyor çok zorlanıyorum
0 oy
(17,263 puan) tarafından
Yani yanında oturup iştahla yediğim zaman biraz bazen ise yariyor. Ve mesela sebze yemeği yaptığımda özellikle oğlumun oglen yemeğine denk getirirdim. Yanında sadece yoğurt koyardım. Öyle olunca biraz biraz yerdi. Şükür oğlum bı çok sebzeyi yiyor diyeyim. Hatta bamyayi bile sever. Bazı yediğini bazen yemez. Öyle öyle buyuyolar. 
(75 puan) tarafından
Maşallah size canım darısı başımıza inşallah
0 oy
(1,261 puan) tarafından
Salatalik yemezdi oğlum ben bir şey yapmadım valla 21 aylık oldu baktım dolabi açmış salatalik almış kemiriyor :D benim sevdiğim şeyleri seviyor sevmediklerimi o da sevmiyor enteresan bir şekilde 
(75 puan) tarafından
Hamilelik de etkiliyor mesela çocuğa hamileyken ne yersen onun da yeme alışkanlığı ona göre oluyormuş :)
0 oy
(408 puan) tarafından

Sevdiremedik, zorla yediriyoruz:D yemediği sebzeleri haşlayıp Blender dan geçirerek kekin içine koyabilirsiniz. Hiç farkedilmiyor bile. Ben bir kere ıspanak ve taze fasulyeyi bu şekilde küçük muffinler yaparak vermiştim. Bayılarak yemişti. Şuan 5.5 yaşında sevmesede hemen herşeyi yiyor oğlum. Babası ile her gün güreş oyunu yapıyorlar, bak şunu yersen çok güçlü olursun beni yenersin, bunu yersen acayip büyürsün diye diye alıştırdı birazda yemeklere. Babasını yenmek ve güçlü olmak için birçok şeyi yiyor acı olmadığı sürece.

(75 puan) tarafından
Ay ne güzel alıştırmışsınız maşallah. Ispanaklı kek yapmıştım ben de bi ara. üzerine ve arasına çilek koymuştum bayılarak yemişti fıstıklı kek diye yutturdum :D
(408 puan) tarafından
Fasulye, brokoli, karnabahar, pırasa aklınıza gelen ne varsa bence kekin içine koyabilirsiniz haşlayıp Blender dan geçirerek hiç belli olmuyor tadı :)
0 oy
(783 puan) tarafından
Yani ben katı kuralciyim yemediğinde başka bir seçenek bırakmıyor kaldırıyor aciktiginda tekrar koyuyorum önüne er yada geç onu yemesi gerektiğini anlıyor 
(75 puan) tarafından
Seninki ufaksa yiyebilir ama damak tatları geliştikçe reddediyorlar daha önce yediklerini bir daha yemez oluyorlar
(783 puan) tarafından
2 yaşında canım
(75 puan) tarafından
Daha küçükmüş seninki yerlerse yesinler yemezlerse de kendileri bilirler artık

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 214 göst.
3 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Azerin annesi (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 139 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 116 göst.
23 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 109 göst.
6 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubraaakyuz (30 puan) tarafından soruldu

395,482 soru

11,830,721 cevap

35,902 kullanıcı

...