0 oy
250 göst.
önce Kültür-Sanat kategorisinde (1,260 puan) tarafından
Kizlar oglum 5 yasinda kaydi ortaokuldaki anasinifina cikmis ama ordada hep buyukler olacak cocugu tenefuste filan yanlislikla iterler yada ugrasirlar diye supheliyim bi yanimda onlar buyuk olur cocuklara dikkat ederler diye dusunuyom yada burada bi tane anaokulu var ona mi yazdirsam diyom tabi simdiye kadar yer kaldiysa sizce ne yapim 

14 Cevaplar

0 oy
önce (185 puan) tarafından
Benimde ocakta 5yasina girecek biz anaokuluna kaydettik Rabbim onlarla olsun inslahj bizim ki yarı özel dahada çok masraf cikartirlar
önce (755 puan) tarafından
Yarı özel diye bir kavram yok. Ya özeldir ya da devlettir. Muhtemelen Devlete bağlı anaokuluna kayıt ettirdiniz.
Hayirr ozell diye kaydettik devlete ait deil ama çevremden bir kaçı yarı özel yarı devlet dedi biz ilk dönem parasinida yatırdık  kısacası özel diye kaydettik oda mecbur özele gonderdik bakalım nasıl olucak
Anaokulunda aidat falan toplandığı için halk arasında yarı özel / yarı devlet diye adlandırılıyor ama öyle bir şey yok. Özel ise isminin başında özel diye ibare vardır :)
Eşime şimdi sordum özel diye yaziyormuss bilgilendirdigin için teşekkürler lalecik:))
-Reklam-
0 oy

Okul öncesinde tenefüs yok ki. 

Anaokulu eğitimi daha iyi olur. Anaokulunu tavsiye ederim.
0 oy
önce (95 puan) tarafından
Ortaokul bile olsa anaokulun giriş çıkışı ayrı oluyor diye biliyorum. Büyüklerin içine katmazlar küçük çocukları. Bende öyle ortaokulda olana kayıt yaptıracağım daha yakın diye. Haftaya gidip bakacağım bakalım nasıl kayıtları haftaya başlayacakmış.
0 oy
önce (532 puan) tarafından
Canm benm kizimda 5 bucuk yaşında ama anasınıfina on kaydını yaptrdm Eylül'de kaytlar zaten daha var ama git bı bilgi al anasınıfina yazdrcaksn artk ücretliye  bence şuan en ideal anasınıfı daha kucuk
0 oy
önce (16,674 puan) tarafından
Elin çocuğuna güvenip iş yapma. Hangisi iyiyse orayı tercih et. Anasinifinda büyüklerle aynı saatlerde çıkarmazlar dışarı. Onların giriş çıkış saatleri farklı olur. Öğretmen okul şartları hangisinin iyiyse ve evinize yakınsa onu tercoh et bence 
0 oy
önce (420 puan) tarafından
Devlet anaokulu nda bu korkulariniz olmaz heralde cunku bizim buralarda anaokulu normal 1.sinif ve 4 . Siniflara kadar olan okuldan bagimsiz girişi çıkışı saatleri de farkli ustelik ogretmenin odak noktasi oluyorlar tenefus olmuyor ama ara verdikelrinde siniftan cikarmiyor ogretmen cok sikilirsalar zaten ogretmen kendisi bahceye cikariyor devlet anaokuluna verebilirsin korkma
0 oy
önce (1,691 puan) tarafından
Anaokulunda teneffüs yok öğretmen olmadan dışarı çıkamaz benim oglumunda öyleydi giriş çıkış saatleri bile farkliydi okula 
0 oy
önce (37 puan) tarafından
Benim oglumda gecen sene ortaokulda olan bi anasinifina gitti. Hiç sorun yasamadik zaten uygun zamanlarda bahceye cikartiyolar. Giriş cikis saatleride 15 dakika erken oluyor. Hic bi zaman karsilasmiyolar yani 
0 oy
önce (801 puan) tarafından
Teneffüs yok ki anasinifinda.
0 oy
önce (97 puan) tarafından
İyi de teneffüs yok ki anasınıfında yada anaokulunda
0 oy
önce (476 puan) tarafından
Canım benimkide aynı ortaokula çıkmıştı kızımın bağımsız anaokuluna yazdırdım senin gibi düşündüğüm için 
0 oy
önce (3,034 puan) tarafından
Anasinifi ogretmeniyim. Ortaokul bünyesinde anasinifinda büyük çocuklarla karşılaşmaz öğretmen disari çıkarırsa da diğerlerinin ders saatinde çıkarır. Öncelikle öğretmen nasıl orada çocuğunu okutmuş veli tanıdığınız varsa sorun onlara. Okul olarak da anaokulunun etkinlikleri daha güzel olur mesela zaman zaman tiyatro çağırırlar okula ya da pamuk şeker partisi balon partisi vs. Yapabilirler. Ama ortaokul bünyesinde olunca bu tarz şeyler icin mekan ve yeterli öğrenci olmuyor yapamıyorlar. Anaokulunun aidatı değer okula göre yüksek olabilir.
0 oy
önce (853 puan) tarafından
Anasınıfları tenefüse çıkmıyor ki canim
0 oy
önce (529 puan) tarafından
Soruna cevap vereyim anasınıfı öğrenci sayısı az oluyor.  Öğretmenler daha iyi ilgileniyor . Anaokulunda öğrenci sayısı çok oluyor . Ben lisede stajyerlik yaptığımda anasinifina vermişlerdi beni . 20 öğrenci bı öğretmen iki stajyer ilgileniyorduk . Arkadaşlarım anaokulunda 40 öğrenciyle ilgileniyordular. 1 öğretmen 1 stajyer . Anasınıfı daha uygun bence 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 136 göst.
1 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Papatya43 (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 131 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nisa17 (316 puan) tarafından soruldu

391,025 soru

11,698,799 cevap

35,582 kullanıcı