0 oy
869 göst.
önce Diğer kategorisinde (42 puan) tarafından
Günlük aylık farketmez size ne kadar para veriyor neye nasıl harcama yapıyorsunuz 

Kendisi elektirik Su telefon internet bütün faturalari öder aylık yada haftalık tüm mutfak masraflarını karşılar başka bir ihtiyaç çıkarsa halleder çocukların ihtiyacını alır bana bin lira verir neye istersen harca diye 

Alsiveris kıyafet vs olursa da bazen kendisi alır bazen de ben verdiği parayla alırım 

Belki az gelecek ama aagari ücretle çalıştığı için iki çocuk kira vs olduğu için asla sorun etmiyorum ki benim öyle kuaför lazer vs giderlerim de yok evde kendim halletmeye çalışıyorum öyle sizleri merak ettm 

60 Cevaplar

+2 oy
önce (2,474 puan) tarafından
Para vermez, kartı bende ne ihtiyacın varsa al der. İstediğimi alırım genelde. 
önce (42 puan) tarafından
Anladım canım
önce (3,260 puan) tarafından
Aynı yorum yazacağım için şuraya yazayım dedim☺️☺️
Ev hanımıyım ama  kart bendedir ne lazımsa ben öderim ben alırım, kimse kimseye harçlık vermez.
önce (2,474 puan) tarafından
Nakit harcadığımda laf yapıyor ya da kendi para kartımı kullandığımda acil bir şey olur nakit cebinde kalsın ne alıcaksan karttan al diyor. Kendi keyfime bir şey aldım ya da öyle boş oyuncak aldım o yüzden kartı kullanmak istemedim diye söylediğimde de karttan al kendi kartını ya da nakit paranı kullanma der. Kaç defa tartıştık bu yüzden.
-Reklam-
+2 oy
önce (4,561 puan) tarafından
Bütçe ile alakalı bir durum o yüzden yazmak kıyas etmek istemiyorum 
Tabi ki öyle sadece öylesine sorulmuş bı soru :)
önce (4,561 puan) tarafından
Yok soruya takılmadım zaten ☺️
:))))
önce (13,961 puan) tarafından
Bence de ben de boyle dusundum su an okurken:)
0 oy
önce (1,908 puan) tarafından
Sürekli değişiyor bitince istiyorum 
Anladım canım
0 oy
önce (3,628 puan) tarafından
Evin bütün ihtiyaçlarını eşim alir bana da ne kadar verdiği belli olmuyo 
Anladım canım
0 oy
önce (2,168 puan) tarafından
Belli bir sınır yok nekadar lazımsa okadar verir bazen kart verir. Bazen yüklü verir o bitene kadar harcarım. 
Anladım canım
0 oy
önce (395 puan) tarafından
2000  sadece benim kişisel oluyor onun haricinde a dan Z ye herşey eşime ait 
Anladım canım
0 oy
önce (382 puan) tarafından
Fatyra kira ödemeleri halleder canim alisverisi falan birlikte yaparız ztn kalan parayı evde koyar harçlık alır işe giderken bende ne lazım olursa ordan alrm eşimde 
Anladım canım bizimki de cüzdanı evde bırakır da bı misafir vs gelirse ordan alırım öyle
Aynen canım bnmde öyle asgariden 2 bin falan fazla kira fatura derken ztn para belli bişey lazdim oldummu alrm ama bir kuaför var arada giderim oda 50 TL falan aylık okadar inada gitmzsem gitmem 2 aydır gitmiyorum mesela
Malesef o konularda kendimizden ödün veriyoruz karşılıklı tabi o da bişey alırken önce bizim eksiklerimizi halleder elinde kalırsa vs harcar kendisinden kısar hep
Eşim kendine asla almaz hep zorla aldiruyorum öncelik kızım ve ben bnmde ev kızım :))
0 oy
önce (16 puan) tarafından
Valla bin iyi veriyor benim esim maasi iyidir evin masraflarini mutfak ve diger giderleri hep yapar. Bana ayda yilda bir nakit verir elime kart verdi ordan harca die.. harcayinca da ne aldn ne zaman aldin der.. sinirlerim alt ust olur... kendisi de pek nakit tasimaz hep kartla halleder ona yoruyorm bu tutumunu.. bende sevmiyorm boyle ama napalm
Ayn ekstra olursa yine alıyorum ama şükür hesap sormaz yoksa dediğin gibi olurum bende birde aile destekten para alıyorum ona hele hiç karışmaz bende ihtiyacım neyse alıyorum yoksa bin lira şu zamanda bişey değil malesef
0 oy
önce (499 puan) tarafından
Gunluk 100 tl ekmek parasi birakir kenarda acil bisiy olur taksi cagirmam gerekir veya baska acil bir ihtiyac olur diye kenarda 2 3 bin para durur onun disinda herseyi pazar manav kasap market ne varsa kendisi alir kendim icin bisey lazim olursa soylerim ona gore verir
Anladım canım bizimkinin de cüzdanı evde misafir vs gelirse bı ihtiyaç olursa ordan alıyorum
0 oy
önce (95 puan) tarafından
Herşeyi eşim karşılar zaten. Bende üzerimde harçlık bulunsun diye bittikçe alırım 200-300 ne olursa. Toplu para istemem zaten çok dışarı çıkan harcama yapan biri de değilim. Hastaneye filan gittiğim zaman lazım oluyor. Birde kredi kartı verdiği için nakite çok ihtiyaç duymuyorum. 
Anladım canım
0 oy
önce (55 puan) tarafından
Aldıgı bütün parayı eve getırır bütün maddı sorumluluk bende hatta eşim benden harslık alır calıstıgı iş nedenıyle üstünde para tutmayı sevmez gerek de duymuyor 
Anladım canım
0 oy
önce (114 puan) tarafından
Benim esimde butun evin ihtiyaçlarını o alir hersey ondadır kalan para da benim cuzdan da yada cekmece de durur uzerine almaz o benden ister bazen 
Anladım canım
0 oy
önce (633 puan) tarafından
Bana 2000 tl limitli kredi kartı verdi, maaş alınca onu ödüyor. Onun dışında nakit fazla vermiyor. 
Anladım canım
önce (16 puan) tarafından
Bende oyleyim
0 oy
önce (1,611 puan) tarafından
Herşeyi o öder hal eder beli olmaz verdiği para evden pek çıkan biri değilim ne zan çıkarsam fazla fazla verir 
Ayn bende öyle evde olduğum için pek harcama yapmıyorum
0 oy
önce (1,846 puan) tarafından
Toplu alışverişe hep beraber gideriz zaten , nakit çok kullanmam kart ta da hep durur bir miktar para ekstra lazım olunca isterim atar 
Anladım canım
0 oy
önce (8,024 puan) tarafından
Aynı sen gibi 800 TL alırım geri kalan ihtiyaclarımı alır 
Ayn bende öyle yapıyorum kendi ihtiyacım vs olursa bazen o bazen ben alıyorum
0 oy
önce (8,951 puan) tarafından
Bir kac ay oncesıne kadar aylık 3 bin nakit atardı hesabıma birzını harcar birazını kenara koyardım. Altın vs yapardım. Şimdi sadece bes bin limitli ek kartım var arada 300 500 koparabilirsem koparıyorm. Cunku cok borcumuz var. 
Allah yardımcınız olsun çok zor valla bizimde borç var ev boyaticaz bakalım nasıl olacak kira zaten başlı başına kaç bin lira
önce (8,951 puan) tarafından
Allah sizinde yardımcınız olsun canım
0 oy
önce (70 puan) tarafından

Tüm faturaları öderim , kirayı veririm kalanı bende :D sadece sigarasını alırım o kadar 

Haha o da iyi :)
Ben alıştım belki ondandır kafa yoramam galiba giderlere filan
önce (70 puan) tarafından
Yoo hiç kafa yormuyorum kız ne eksikse alıyorum hesap kitap derdim yok
Anladım canım
0 oy
önce (512 puan) tarafından
Eşim günlük çalışır. 3-4 günde bir parasını alır. Evin ihtiyaçlarını gider alırız. Paramızı koyduğumuz bir kumbaramiz var ağzı açık. Oraya koyar parayı kendi cebine de 400-500 koyar. Bittikçe ordan alır. Bende bir ihtiyac olunca oradan alırım. Her zaman cüzdanımda da 200-300 tl olur. Onun dışında al bu kadar senin olsun istediğini al demez ama bir şey almak istesem alma da demez.
Anladım canım
0 oy
önce (6,990 puan) tarafından
k.karti bende hep istediğimi alıyorum aylıkta nakit bin tl verir ama biriktiriyorum harcamıyorum 
Anladım canım

İlgili sorular

0 oy
51 cevap 728 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 545 göst.
1 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
58 cevap 1,018 göst.
26 Ocak 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,389 puan) tarafından soruldu