0 oy
153 göst.
Diğer kategorisinde (1,288 puan) tarafından
Dün atmıştım 17.500den kiraya vericem demişti akşam oldu aradı eşim 15 demişti o da 15.500 en son olur dedi abi nerde onunla konuşayım dedi bende o uyuyor nöbete gidicek dedim ben konuştum devletin verdiği neyse veririm fazlası zaten benden çıkmaz dedim  o bile aşırı pahallı dedim yok falan dedi bende size dönücem dedim kardeşini aradım beraber evlerin ortakları o da kiraya verdi evlerini dedim kardeşin böyle fiyat söylüyor hayatta olmaz dedi rakam devletinki  neyse onu ver dedi yazık değilmi size dedi ben muhattap olmuyorum yoksa arardım dedi para düşkünü o onun evini tutan diğer sene çıkıyor dedi istediğini vermeyenede çık evimden diyor dedi tamam ben ararım dedim aradım ev sahibini baktım iyi iyi konuşuyor babam hasta çocuğum hasta falan dedi sonrada kendi mallarını söyledi çocuklarımın hepsinin spor salonu var eşimin daireleri var benimde var dedi neyse bnde direttim baya 15.500 en son dedi hayır vermem 14.500 dedim yavaş yavaş düşürdüm fiyat bu son dedi dahada inmem dedi bende aşırı ters düşmedim devletim verdiği rakamla arada 1200 tl var onuda enflasyona yordum gönderirim dedim anlaştık kapattık.

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eski kirani Tüfe ile hesapla ona göre gönder paranı . Kabul etmiyorsa mahkemeye vereceğim de
(696 puan) tarafından
13.200 civarı ediyor eski kirasına göre. 1200 tl az değil ama 17.500 den 14.500'e inmiş fena değil bence.
(1,288 puan) tarafından
Canım ben onı dedim benimde evim var ben devletin verdiği neyse onu verdim zorundaydımda dedim kısaca beni ilgilendirmeze ve ekonominin kötü olduğunu söyledi bende diğer ay enflasyon yükselir falan 1200tl benim için çok şey ama seneye kadar 14.500ünde bir önemi kalmaz diye düşündüm avukat bizim kiracının oğlu onada önceden sordum abla uzlaşmaya bakın dedi sen her yönden haklısın eğer yükseltirse bana söylersin ben ilgilenirim dedi ama seneyede evden çıkman için ihtarname verir çikarırda dedi bende 1200tl arada diye sesimi aşırı çıkarmadım o beni anladı ama 17500 sana imkansız vermem dedim dünde dedim ya çok pis insanlar yani ben desemki sadece bizim gönderdiğimiz kirayla geçiniyorlar eyvallah der yinede bir şekilde gönderirdim ama 14.500 olsun diye afedersiniz g.tümü yırttım diğer kardeşide o hem cimri hemde normal değil dedi birde tüm sülalesi bizimle aynı apartmanda bize zehir ederler burayı
tarafından
Canım 6 ay öncesinden ihtar gönderirler o şekilde çıkabilirsin , kira zam zamanı gelince ihtar göndermesi birşey ifade etmiyor .
Siz yeni ev bulup çıkmaya bakın bunlar belli fırsatçı pislikler
(1,288 puan) tarafından
Evet evet dünde diyorki seneye devletin verdiği neyse onu yaparım bende bu sene neden yapmıyorsun da seneye yapıyorsun dedim.kendiside biliyor seneye herşeyin dahada pahallanacağını şimdiden uyanıklık yapıyor işte dünde dediler ya neden beddua ediyorsun diye ben değil herkes bence böyle ev sahiplerine ediyor adam bir ton kira alsa nolur çocuğu hasta babasına bakıyormuş o hasta böyleleri iflah olurmu eşimede söyledim o da burda 3 sene kaldı diyor beni ilgilendirmez dedim burdan ev alıcaz kaynanam gillede konuştum baktılar baya kötüyüm onlarda size yardımcı oluruz canınız sağolsun dediler biraz moral oldu en azından millet bir acayip olmuş gerçekten başımızdakilerde dahil herkes kimden ne koparabilirse derdinde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Onuda vermeyecektin versin mahkemeye gerekirse kendi uğraşır 
(1,288 puan) tarafından
Ben zaten vermedim veremem benim borcum var birde devletin verdiği bu dedim beni ilgilendirmeze getirdi bende herkesle konuştum kiracımızın oğlu avukat onada danıştım o da sen sonuna kadar haklısın ama diğer sene bir bahane bulur ihtarname çeker gönderir seni dedi anlaşmaya bakın dedi ve ben çıksam 1+1ler şuan aynı fiyat olmuş yetmiyor nakliye parasıda var avukata versek illaki onada para vericez haklıyız ama kim bilir nasıl ne zaman olucak herşeyi düşündüm dedim düşürebildiğin kadar düşür seneyede kısmet olursa burdan ev alıcam ben uğraşamam bu işlerle rezillik ev sahibinin kardeşiyle konuştum ikisi aynı apartmandan kiralar alıyorlar o da hakim her yönden boşver o insanlıktan anlamaz cimri pis dedi bizim ev boş gel bizimkine otur ben sizin gibi iyisini Allalb yukarıda göremem dedi adam aşırı üzüldü kardeşine baya kızdı ama gel görki biri çok iyi onun kardeşi ev sahibimiz sanki başka birindem gelmiş o kadar cimri ve paragöz ben birşey demiyorum bu göndereceğimde de aşiri zorlanıcam ama elbet o da zorlanır çünkü haram para insanları bile bile dara sokuyor benim yüzüme sen yine iyi oturuyorsun senin alt katın 4 binden 17.500 yaptım sizi sevdiğimden 14.500 diyorum kapatıyorum dedi
0 oy
(513 puan) tarafından
Devletin dediği diye bahsettiğiniz %25 mi? TEFE TÜFE mi?
(1,098 puan) tarafından
%65 oldu tefe Tüfe
(696 puan) tarafından
O kaldırıldı normalde en fazla %25 zam ile sinirliydi. Tufe %65 civarında oran belirledi.
(513 puan) tarafından
Evet o yüzden sordum acaba %25'i kastetti diye, eğer öyleyse kaldırıldı dediğiniz gibi.
(1,288 puan) tarafından
İndigo tefe tüfe canım bu ayki oran 65.91 o da 13.300 yapıyor bu adamlada en son 14.500a anlaştık seneye kadar seneyede dünde dedi fiyat neyse onu vericem dedi ama ben kalamam eşimede söyledim bu adama bu kadar vereceğimize borç harca girer evimizde olurız en azından kafamız rahat olur dedim annesi gilede söyledim onlarda seneye bizde yardım ederiz canınız sağolsun dedi inanın herkes bizi sömürüyor dün sadece biz nasıl geçinicez diye düşünmekten yaşlandım vergiler desen bir türlü olmuş piyasa berbat bi domates bile doya doya yiyemez olduk gençliğim gitti yarını düşünmekten
(513 puan) tarafından
Ne diyelim Allah tüm sorumlulardan çıkarsın bir bir.

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 362 göst.
25 Aralık 2022 Aile kategorisinde Eminenur (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 641 göst.
16 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hlyaa_96 (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 234 göst.