0 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde (955 puan) tarafından
Eltime gitmistik oglum oksuruyodu hafif bz eve geldik bisaat sora bebegi hastalanmis grip olmus acaba cocuktan mi gecti falan dedim bisey demedi tamamda 1 saat icinde gecti diyelim hemen mi hastalanir 

11 Cevaplar

0 oy
(192 puan) tarafından
bazıları hemen bazılarında 1 gün de geçiyor bünyeden bünyeye değişiyor 
-Reklam-
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Öksürük anında etki olmaz o ciğerlere etki edip dışarı vurana kadar biraz zaman ister. Sen keşke kendi kendine öyle demeseydin şimdi söylenip duracak hasta çocuğu getirdi diye bu arada haklı olarak söylenecek. çocuğunuz hastaysa gitmemeniz gerekirdi tamam hemen oğlunuzdan geçmemişnolabilir ama geçmeyeceği anlamına gelmez 
(955 puan) tarafından
Evet ama kendide biliyodu ya hasta oldugunu cocugumun
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Kişinin bünyesine bağlı canım. 3 çocuğu olan arkadaşım var ikisi 5 yaşında diğeri de 2. 2 yaşında olan hasta oldu ilk 4 gün sonra ikizlerden biri hasta oldu. 1 gün sonrasına da diğer oğluna bulaştı derken 3 çocuğu da 1 hafta hasta içinde hasta oldu. Ama mesela kızım da onlarla oynuyor ediyor şükür bir şeyi yok.
0 oy
(39 puan) tarafından
Çocuk öksürüyorsa gitmemeniz gerekirdi naçizane fikrim çünkü benim çocuğum astım bronşiolit ve bir ara sürekli hastaydı geçen temmuzdan kasım ayına kafar sürekli hastalandı 1 kere yoğun bakımda yattı 1 kere 1 hafta serviste yattı corona oldu (hasta olan biri önemli bir şeyim yok diyerek bize geldi benim ne kadar bu konuda hassas olduğumu bildiği halde) o yüzden ben eğer çocuğum hastaysa bir yerede gitmem mecbur değilsem ve karşıdaki kişi illa gel bişi olmaz demiyorsa kimseyide hastayken evimde istemiyorum çünkü çocuğum bünyesi zayıf hemen hastalanıyor 
(955 puan) tarafından
Haklisin nerdende gittim ya bidaha asla
(39 puan) tarafından
Yanlış anlamayın insanlık hali hasta olduğunu bilmeden de gitmiş olabilirsiniz ama artık hastalıklar çok ağır ilerliyor o yüzden insan takıyor maalesef geçmiş olsun sizede
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Gideceğim yere sorarım cocuk varsa hasta mı diye gelene de kızım hastaysa söylerim. Zor oluyor.. Ama benim kızda hemen geçmiyor :/ 1 saat neymiş bu 
0 oy
(3,379 puan) tarafından
Hastayken hiç kimsenin yanına çocuklarımı götürmem çünkü diğer çocuklara da günah, Seninkinin 1 saat içinde  bulaştığını düşünmüyorum. 

0 oy
(804 puan) tarafından
Senin çocuğun hasta ise eğer onun da bebeği varsa ve ya küçük çocuğu gitmeyecektin gerçekten kültürümüzde önemsenmiyor ama vebaldir bu ben çok yaşadım o durumu yazık günah yani o bebek hastanede perişan oluyor yazık kaldiramayanlar var yoğun bakımda yatan var ben lojmanda yaşıyorum geçen sene komşunun iki yaşındaki oğlu bu yüzden defalarca kalbi durdu ilerlemiş zature oldu ve 6 ay cihaza bağlı kaldı şimdi evden çıkamıyor iki yaşında çocuğu tutmak çok zor yapmayın günahtır 
0 oy
(804 puan) tarafından
Oğlum bir buçuk yaşında çok çok kötü öksürüyor dün arkadaş aradı davet etti iki çocuğu var ben dedim böyle böyle gitmedim diye sonra kendi dedi benimkiker de hasta olmus gelmedin boşuna diye şaka yaptı ben dedim iyi ki gelmedim asıl ozaman benden mi acaba oldu diye uzulurdum kadın da dusunurdu
0 oy
(1,264 puan) tarafından
3 güne kendini beli ediyor diye biliyorum bizde hep öyle olur hasta biriyle oynasa 2 yada 3 günde odahasta oluyor önceden bulaşır ama hemen beli etmez
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Bünyeyle alaka oğlumun yanında grıplı biri gelip hapşursun oda başlıyo hemen gribe yanı bağışıklığını 0 . 

Ben ne hastayken giderim nede hastaysa biri eve çağırırım çünkü onlar bizden daha ağır atlatıyorlar hemen kilo kaybı yaşıyo her bünye farklı kimisi hafif kimisi ağır atlatıyor hastayken gidenide anlamıyorum sen hasta olduğunu bildiğin halde nasıl gittin ve eltin gene susmuş yanlış anlama canım ama ben direk derdim sizden bulaştı dıye
0 oy
(10,124 puan) tarafından
Evet geçiyor gorumcem 7 yaşındayken bize geldiklerinde hastaydi rota virüsü bulastirdi gecesine benim oğlum hastanelik oldu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 96 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
4 Nisan 2021 Aile kategorisinde Remziye (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 188 göst.
10 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havva4545 (963 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
27 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nazileee (38 puan) tarafından soruldu

392,783 soru

11,746,332 cevap

35,731 kullanıcı

...