0 oy
186 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (467 puan) tarafından
Her gün okuyor musunuz artık kendimi tembel kaçamak tapan telefonla vakit geçiren biriyim diye ilan ettim kendime kızgınlığım bir kenara neyse 

Kaç sayfayı kaç saatte okursunuz ayda yılda kaç kitap okursunuz

Her gün okur musunuz yorulunca ne yapıyorsunuz erteliyor musunuz

Günde kaç sayfa okursunuz ne kadar vakit ayırıyorsunuz

????

Gerçi kitap sıkıcı olunca elimde sürünür benimde kafam sürünür bi bitmedi gitti diye(ama bilgi kitabı olduğu için bırakamıyorum ziyan olacak bırakırsam gibime gelir)

En sevdiğiniz yazar _okuduğunuz kitap adı ?

13 Cevaplar

0 oy
(57 puan) tarafından
hic okumuyorum kurani kerim okurum bazen  cocuklar olduktan sonra kafa anca onlari goturuyor baska bisi istesemde edemiyorum  ;(
(467 puan) tarafından
Aynen çocuktan sonra istediğin hiç bişey yapamıyorsun hevesin hep kursakta kalır annelik ne büyük fedakarlık canları sağ olsun mutlu olsunlar yeterki.
Allah kabul etsin
(57 puan) tarafından
aynen cnm insAllah
-Reklam-
0 oy
(244 puan) tarafından
Sarah Jio'nun bütün kitapları,ama en çok da Böğürtlen Kışı kitabı. Şuan elimde de yine Sarah Jio'nun Agapi kitabı var :) Tabiki sadece Sarah Jio okumuyorum ama en sevdiğiniz yazar dediğin için onu tavsiye ediyorum 
(244 puan) tarafından
Oku oku ama Böğürtlen Kışı kitabını mutlaka oku,ağlamaktan helak olmuştum annelik psikolojisiyle :)
(13,296 puan) tarafından
Ahh bende çok severim Sarah jioyu bütün romanlarını okudum Agapi hariç çok ağır geldi hrp başladim bıraktım
(794 puan) tarafından
Sarah jionun ben de nerdeyse bütün kitaplarını bayıla bayıla okudum. Onun tarzına yakın debiie macomber var. Onun da kitaplarını tavsiye ederim o kadar sürükleyiciki çocuk olmadan önce 3 4 günde bitirdiğim kitapları oluyordu
(467 puan) tarafından
Onun bir kitabını okudum bir gün yine okuyacam inşallah
(244 puan) tarafından
Okuyun valla çok güzel hepsi :)
0 oy
(9,303 puan) tarafından
Ben dört yıl boyunca anneler Okuyor isimli bir okuma grubuna dahildim. Psıkolojıden kişisel gelişime dini kitaplara kadar hepsinden okudum. Artık bebeğim olacagı için bıraktım bu dönem. Ama hala okuyorum kızım dehbli onunla ilgili kitaplar okumaya gayret ediyorum. 
(9,303 puan) tarafından
Ha bu gruptan önce de sarah jıo kristem hannah kimberley freeman gibi yazarları okuyodum.
(467 puan) tarafından
Aa öyle bişeyde mi vardı.
(9,303 puan) tarafından
Evet var canım
0 oy
tarafından
Kitap okumayı çok severim. Genelde çocukları öğle uykusunda ya da akşam uyuduklari zaman kitabımı, kahvemi alır ruhumu dinginlendiririm okuyarak. Konusu sardığı sürece saatlerce okuyabilirim. Sırf bitirmek için gece 3 e 4 e kadar okuduğum kitaplarda var. Konusu beğenmeyip yarıda bıraktığım kitaplarda. Şuan Sanctuary diye bir kitap okuyorum.
tarafından
Sen ne anlarsın okumaktan okuma yazma bile bilmiyorsun otur 0 :)))))
tarafından
Hı hı öyle öyle :)(
(467 puan) tarafından
Valla beğenmeyip bırakıyorsun ya çok iyi ediyon
0 oy
tarafından
Cocugum olmadan once ayda 3 bazen 5 kitap bitirirdim 2 yıldır toplasam 2 sayfa okuyamadim is ev çocuk derken kendime vakit ayiramadim yeri geldi çok özledim kitap okuyarak not almayı 
(467 puan) tarafından
Maşallah seri okumuşsun devam et bırakma bebeğinn küçük mü ben 1 yaşındayken 2 kitap bitirdim 2 yaşında  1 kitap okumaktasınız galiba sene sonuna kadar 1 kitap olarak devam edecek kendime çok kızıyorum çok
(467 puan) tarafından
Evlenmeden önce elim boş kalmazdı
tarafından
15 aylık cnm geçen sene doğumdan sonra ise döndüm ev iş çocuk derken hiç zamanım olmadı gece yatağa zor yatiyordum şimdi şimdi biraz rahatlamaya basladim şuan evle ilgili bazı tadilat meseleleri var şunları bi halledeyim hızıma kaldığım yerden devam edecm kadın olmak zor işte herseye yetişmek zorunda kala kala kendimizden taviz veriyoruz maalesef
0 oy
(12,045 puan) tarafından
Yaşar Kemal okuyorum şu an Akçasazın Ağaları son 100 sayfada galiba bir hafta önce başladım. Okurum ben muhakkak kendime tam manasıyla zaman ayırabildiğim başka alan yok. İşim gereği bu alışkanlık benimle yola devam etmek zorunda. Kızım da ancak böyle örnek alır bizi zaten görerek. Geçen ay Al Gözüm Seyreyle Salih ve Bir Kedi Bir Adam Bir Ölümü bitirdim. Popüler kültür okumayı sevmem. Bundan sonraki durağım Cevdet Bey ve Oğulları sonrası Konstantiniyye Oteli olacak inşallah 
(467 puan) tarafından
Yaşar Kemal çok kısa ve sonu olmuyor bende 2 kitabını okudum çok güzel bir yazar İnce Mehmedi inşallah okurum
(12,045 puan) tarafından
Yaşar Kemal in sadece öykü ve efsane serisi kısadır aslında canım. Üçlemelerini tavsiye ederim. İnce memed de bunlardan
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Bekarken çok okurudm evlendikten sonra boş zaman çok olunca daha çok okumaya başladım. Çocuktan sonra bir tık azalsa da devam ediyorum. Özellikle  çok okumaya çalışıyorum kızıma örnek olmak için ve beraber kitap okuma saatlerimiz var. kızımın bizim kitapliktan ayrı kendine ait kocaman bir kitaplığı oldu. bu benim eserim kendimle çok gurur duyuyorum bu konuda. Kızım şuan kitapları çok seven çok ilgilenen kitaplara çok saygılı bir çocuk 3bucuk yaşında asla yirtmaz yipratmaz cizmez hangilerinin çizilecek hangilerinin okunacak olduğunu bilir maşallah :)  sevdiğim bir kitabı 500 sayfa bile olsa 2 günde bitirmişliğim vardır sabaha kadar uyumayup o kitabı bitirdiğim oldu. sevmediğim bir kitabı incecik bile olsa elimde 1 ay sürüklediğim olmuştur. Başladıgim kitabı bitirmeden başka kitaba geçmiyorum tuhaf bir huy :) roman tarzına bayılırım. Tür olarak polisiye fantastik bilim kurgu ve tarihi kitapları çok seviyorum bu aralar eski Türk tarihindeki büyük komutanlara taktım Metehan Oğuzhan Kiok han Tomris han falan onların hikayelerini okuyorum 
(467 puan) tarafından
Ben < Tepelerin Kemikleriı diye bir kitap okudum Cengizhanı anlatır çok güzeldi. CON IGULDEN di yazarı yanlış hatırlamıyorsam.
Benim de sevdiğim kitap sevmediğim kitap olur ve bitirmeden bıraksam çok tuhaf rahatsız edici hisse kapılıyorum. Genel de sevmesem de bitiririm bu yüzden. Mesela Adolf Hitler in kavgam kitabını okumadan bıraktım  bu katil adamın nesini merak edip okuyayım dedim sevmedim bunu öne sürdüm bıraktım ama gözüme takılır. Geneli yavaş gider 1 hafta da bitse keşke
Benim kızımda kitapla oyalanmayı sever 2 yaşında yaşı gereği yırtar yapma diyince daha çok merak edip yırtar bu durum oldu mu sizde biz de 3 yaşına gelince bırakırmı yırtmayı . Onunda var benim de var benimkileri karıştırır fırsat bulsa yırtar ama kendisinikinin ki yırtıyor gece yapıştırmaya uğraştım artık bantlayacam. Geçer mi ya
(1,233 puan) tarafından
Evet o yaşlarda yırtma oluyor hele yapma dediğinizde 2 yaş sendromunun verdiği inatla daha çok yırtar. ben o dönemlerde hep kalın karton kitaplar vermiştim eline illaki yirttigi birkaç kitap oldu ama zamanla düzeldi bu durum.  siz de çok inada bindirmeyin bak yirtinca okunmuyor güzel olmuyor hem ben üzülüyorum diye anlatın zamanla azaltacaktır inadını
(467 puan) tarafından
İnşallah bırakır ya. Sağlam bir oyuncağı yok açıkçası çok sinir oluyorum düzgün temiz olsun herşeyi ama ilk zamanlar gibi tepki vermiyorum az çok çözdüm.
0 oy
(938 puan) tarafından
Aylık 3 kitap belirlerim mümkün olduğunca bitirmeye çalışırım..yazın biraz zor oluyor ama okul dönemi.okuma.saatlerinde 1 saat okuyorum en azından tatilden bu yana sadece 3 kitap okuyabildim:((( mümkün olduğunca sabah erken uyanıp dinç kafa ile okuyorum
(467 puan) tarafından
O çok iyi ya sabahları okumak. Kendimi toparlamak gerekiyor çok saldım kendimi :(
(938 puan) tarafından
Tavsiye ederim:)bana çok iyi geliyor 10 dk olsa bile okumaya çalışıyorum.. benim çocuklar erken uyanıyor.ben.daha erken:)
0 oy
tarafından
çocuğu uyutup kendime vakit ayırmaya çalışıyorum. günlük muhakkak 5 sayfa da olsa okuyorum. eğer sevmiyorsanız kitap okumayı günlük kendinize bir sayfa limiti belirleyin bir süre okumaya başladığınızda alışkanlık gibi bir şey oluyor. ne tarz okuyorsunuz bilmiyorm ama bir de kendi sevdiğiniz tarzı bulmaya çalışın
(467 puan) tarafından
Yok seviyorum elimd3ki kitap çok sıkış tıkış bir de vakitt kalmıyor bazen ben vakit ayırmayı tercih etmiyorum elimde sürünüyor bitsin artık ya
Karışık  klasikleri severim bilimsel kitapları da severim
Bazen çok ağır okuyorum . Uyumadan bakıyorum kitap beyni dinlendirici için uyuya kalıyorum
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Kitap okumayı çok severim ama son 3 yıldır çocuğum doğduğundan beri yani yeterince okuyamadım bu yıl da nerdeyse hiç okuyamadım☺️☺️ kpss ye calisiyordum kpss bitti ve yeni bir kitaba basladim bakalim ne kadar surer bitirmek ☺️ suan Pierre Franckh'in Rezonans Kanunu nu okuyorum☺️
(467 puan) tarafından
Konusu ne canım
(1,457 puan) tarafından
Beynimizden çok kalbimizin etkisi altında olduğumuzu kalbin beyinden 5000 kat daha güçlü bir etki alanı olduğunu bununda bir rezonans alanı yarattığını anlatıyor, yani diyor ki beynen kendini ikna ettiğin şeyler daha küçük ihtimalle gerçekleşir ama kalben inandigin kalbini ikna ederek dilediğin herssey mutlaka seni bulur bunun için mantiga değil kalbe gönülden inanarak bir rezonans alanı olusturmaya ihtiyacimiz vardir. Istedigimiz seylerin gerceklesmesi çok ihtimal dahilinde olmasa da mantıken bu bize uzak bir ihtimal gibi gelse de asıl önemli olan onu yürekten gercekten isteyip istemedigimizdir, eğer gercekten isteyip ama derinlerinde bir yerde yok ya imkansız hissi varsa o şey gerceklesmez ama kalpten inandiysan mutlaka olur çünkü kalbin beden etrafında oluşturduğu etki alanı çok geniştir ama bunun dezavantajlari da var olumsuzu da çekebilir insan hayatina bu yüzden düşünce gücümüzü etkili kullanıp hislerimizi tamamen vererek dilemeliyiz ki gerceklessin aşağı yukari böyle ama ben de bitirmedim daha  baska neler var okudukca gorcem:)
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Bir çok kitap okudum. Kitaplık alıcam. Grinin elli tonu serisini tamamen okudum. Cinsel içerik seversen eğer 1. Kitabından 4. Kitabına kadar tavsiye ederim. Sefilleri okuduğumda oturup ağlamıştım. Belirli bir sevdiğim yazar yok. Bekarken Pucca çok okurdum. Canan Tan'ın kitaplarını okudum. En sevdiğim kitabı da "İz" oldu. Onun haricinde hangisi hoşuma giderse. Hoşuma giden her şeyi okurum. Şu an Oslo'nun Kadın kitabını okuyorum. Aslında erkeklerin okuması gereken bir kitap ama Oslo'nun çoğu kitabını severek okudum bunu da es geçmek istemedim. Kendin olmak cesaret ister kitabı da güzel. Ama en sevdiğim Felsefi kitaplar. Günde 10 15 sayfa okuyabiliyorsam okuyorum. Genelde parktı yemekti temizlikti derken anca akşamları okuyabiliyorum.
(467 puan) tarafından
İstemeden okuduğun için dayatılarak öğretilen herşey soğutuyor insanı. O kitabı 15 yaşındayken okumuştum 2 hafta zor etkisinden çıktım aslında 2. Kez okuduğunda çok fark eder. O ruh halım önemli.oluyor
(2,693 puan) tarafından
Yani tabi ki canım. Zoraki güzellik olmaz diye boşuna demiyorlar :) o zamanlar bir çok şeyi zoraki yapıyorduk mecbur. Semerkand'ı da zorla okumuştum. O yüzden hiç sevmediğim kitaplardan biri de Semerkand'tır. Şimdi hoşuma giden her şeyi okuyorum. Okuduğum kitabı da bitirmek için okuyorum.  Bazen eşime diyorum al sen oku diye de yanaşmıyor. En azından birinin çocuğa örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Genelde örnek olarakta görevi ben üstleniyorum.
(467 puan) tarafından
Bu erkeklerin kalın beyni basit şeyleri algılar herşey anneye külfet edilmiş bir tanesi de o yönden maalesef bende de var. Baba olmak para getirmek sanıyorlar
(2,693 puan) tarafından
Yok kız. Şükür babalık görevini yapar ama bazı durumları hiç sevmez. Kitap okuma gibi. Kendi tercihi, okuyan kendine okuyor sonuçta. Ben de kızıma da okumayı aşılamaya çalışıyorum.
(467 puan) tarafından
İyi yapıyon canım
0 oy
(309 puan) tarafından
Ben bebeğim olmadan önce çok fazla okurdum çok zevk alarak Sabahattin Ali  ( Kürk mantolu Madonna. Kuyucakli Yusuf ) Gülseren Budayicioglu' nün çoğu kitapları ve bin muhteşem güneş uçurtma avcısı gibi kesinlikle bunları şiddetle tavsiye ederim çok güzel ve sürükleyici asla sıkılmazsin bebegim büyüsün vakit buldukça okumaya devam edeceğim 
(467 puan) tarafından
Gülsen budayici yı ilk defa duydum onun  dışında yazdıklarını öğrenciyken okumuştum çok güzeller
0 oy
(183 puan) tarafından
Kendimi bildim bileli hep kitap okudum. Bayağı böyle haftada bitirirdim. Çok beğendiğim kitapları bilerek yavaş okurdum ki bitmesin. Taaa ki ilk çocuğuma hamile kalana kadar. Düşüklerim oldu, ardından kızımda zor bir hamilelik yaşadım. Yeni ortam, yeni yaşam derken kitap okumak ikinci planda kaldı. Doğum olana kadar yine telefondan pdf şeklinde devam ettim. Ama çok düzenli olmadı. 

Ben hep klasik romanlar okudum. En sevdiğim türdür. Sanırım farklı türlere yönelmem lazım. O şefk ve arzuyu tekrar yakalamak için sakin kafaya ihtiyacım var. 
(467 puan) tarafından
Benim kafadan tek fark haftada 1 kitap bitirmedim bitirdim ama kitaba göre des3m doğru olur. Kendime kızıyorum keşke elime aldığım kitapları 1 haftada bitirsem. Bende sevdiğim kitapları kıyamaya kıyamaya okudum bu elimdeki kitap bitse bende klasikleri okumaya devam etsem ya
(183 puan) tarafından
Bayağı oldu okumayalı benimde, yine başlasam güzel olurdu. Şimdilik çocuk kitapları okuyoruz :) klasikler çok güzel, kimine sıkıcı aşırı betimlemelerden dolayı ama bence çok derin düşünceli oluyorlar.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 168 göst.
16 Ocak 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Aleynagltn0 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 238 göst.
4 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde clk38 (1,408 puan) tarafından soruldu

398,118 soru

11,905,969 cevap

36,033 kullanıcı