0 oy
238 göst.
Aile kategorisinde (730 puan) tarafından
3,5 yasinda cocugum var makarna pizza krep falan yaparim ev yemeklerini pek sevmez.Siz hangi yemekeleri yapiyorsunuz onlara.

22 Cevaplar

0 oy
(11,865 puan) tarafından
Pizza yemez şarküteri tükettirmedik sevmiyor. Ev yemeği yer. Bir taze fasulyeye mesafeli
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zorlada olsa ev yemeği yediriyorum yemezse aç kalsın yine vermem ilerde zaten Makarna krep pizza tarzı şeyleri yiyecek ne kadar istemesekte o zamana kadar ev yemekleri ile büyüyecek
0 oy
tarafından
Özel olarak bir yemek yapmıyorum ben o gün ne yersem onları yiyorlar.
0 oy
(19,637 puan) tarafından
Biz ne yiyosak ondan yaparım onların sevdiği şeylerde yaparım ama genelde ev yemekleri yediririm 
0 oy
(4,373 puan) tarafından
Yemek ayirtetmez muzdan baska meyve yemez bizim sıkıntımiz bu
0 oy
(725 puan) tarafından
Evde ne yaparsam.mutlaka hergun çorba olur(mercimek.tarhana.yayla...)

Fasulye ıspanak pırasa kuru baklagiller hepsini yerler

Benm çocuklar tavuk et tarzı çok nadir yerler 
0 oy
(825 puan) tarafından
Normalde ne yiyorsak veriyorum harici özel yaptığım havuçlu pirinç pilavı yapıyorum ona biz yemeyiz çünkü
0 oy
(2,572 puan) tarafından

Sarma .  Kofte . Krep . Patates kızartması Menemen kısır 

Mercimek çorbası. Yayla çorbası 
0 oy
(5,151 puan) tarafından
4 yaşında özel yemek yapmıyorum biz ne yersek onu yiyor yiyemeceği bişey yoksa tabi 
0 oy
(2,116 puan) tarafından
Hep ev yemeği yedirdim biz ne yiyorsak o da hep ayrılmadan onları yedi. Dışarıdan yemek yedirmem sadece lahmacun çok seviyor. Güvendiğimiz yerden bir tek onu yer
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Akşamları bizle beraber ev yemekleri yer ama gündüz acıkınca pizza krep patates kızartması makarna tost poğaça artık hangisi varsa onlarla atıştırır
0 oy
(28,296 puan) tarafından

Biz ne yersek oda onu yer 

0 oy
tarafından
Biz ne yersek onu veriyorum yerse yer yemezse aç kalıyoruz başka türlü alışması kötü 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Özel bır yemek yapmam o gün menüde ne yaparsam onları yerler 
0 oy
(17,266 puan) tarafından
Oğlum 4. Yaşında. Tüm yemekleri yer nerdeyse. Ona özel yemek yapmam. Sevdiği yemeklere bazen öncelik veririm sadece. Ya da anne bugün canım şunu çekti yapar mısın dediginde onu yaparim. Ama kızım 1 yaşında. Bugünlerde yediği tek yemek bulgur pilavı. Onu sık yapiyorum. Zayıf olmasa ona da özel yemek yapmam. Ne varsa yesin derim. Ama çok zayıf. Büyümesi lazım diye nazliyorum işte 
0 oy
(378 puan) tarafından
Kuru fasulye nohut mercimek çorbası kızarmış köfte pilav mantı yaprak sarması bunları her zaman yer 4 buçuk yaşına geldi hala aynı sadece tavuk yemeyi bıraktı bide benim kız yeşil soğan kuru soğan ikisinide seviyor ekmeğe dürüp yiyo yoğurt çorbasının yanında
0 oy
(2,816 puan) tarafından
Tüm sebze yemekleri. Kırmızı et pek sevmiyor onuda kıyma şeklinde yediririm. Kahvaltıda krep, pankek, kıymalı ya da etli yumurta, menemen akla ne gelirse. Sürülen çikolata, salam sosis falan bilmez. Çok nadir kasap sucuğu ve kaşar ile krep arası pizza gibi yaparım onu yer. Dün işkembe yedirdim daha. 
0 oy
(10,833 puan) tarafından
Kızım var 5 buçuk yaşında çok şükür herşeyi yer 

4 yaşında oğlum hiç birsey yemez çok seçici 
0 oy
(515 puan) tarafından
Bugün tavuk çorbası ve dolma yiyecek. Yanına cacık ve sövüş. Siz ne yerseniz çocuk da onu yiyor, bizim evde pizza makarna hamburger pek yenmediği için oğlum da çok samimi değil bunlarla. 
0 oy
(262 puan) tarafından
1 yaşında, bizim yediklerimizden de arada tattırıyorum ama yeterli protein alması için oğlumunun yemeklerini ayrı yapıyorum. Bizim yediğimiz her sebzeyi ona kuzu kıyma ile pişiriyorum. Mesela bugün ince doğradığım taze fasulye pişirdim. Dün bezelye yemeği vardı. Hiçbir zaman kolay yemek yiyen bir bebek olmadı ama en azından şimdilik özellikle sebze olduğu için ayırt etmiyor. Makarna seviyor ama sık yapmıyorum.

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 669 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Sinem48300 (645 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
10 Ağustos 2024 Aile kategorisinde sweetlady (730 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Minikii (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 428 göst.