0 oy
116 göst.
Diğer kategorisinde (232 puan) tarafından
Kızlar eski doğumumla ilgili, geçen sene Nisan ayında nişanım geldi ilk hamilelikti diye korktum hastaneye gittim, 26 saat boyunca suniye rağmen açılmam olmadı, Beni gidip gelip alttan muayene ettiler açılmam olmadığü için çok acıyordu, yalvardım sezeryana alın diye almadılar, mesela bı sürü post okudum 4 saat 5 saat yada 10 saat açılması olmadığı için sezeryana alınan , beni niye o kadar beklettiler acaba, şuan 8 haftalık hamileyim ve gerçekten beni doğumdan çok korkuttular napacam bn şimdiden bunu düşünüyorum 

8 Cevaplar

0 oy
(331 puan) tarafından
Devlet hastanesi annenin yada bebeğin hayatı riske girmediği sürece sezeryana almıyor diğerlerinde belki bebeğin kalp atışlarında sıkıntı olmuştur o sebeble almışlardır. Size tavsiyem son zamanlarınız da bol yürüyüş yapın 
(232 puan) tarafından
Bilmiyorum ama beni fazlasıyla zorladılar
-Reklam-
0 oy
(1,821 puan) tarafından
Sonuç olarak sezeryan olduysanız bu defa beklemenize gerek yok zaten direkt sezeryan olursunuz
(232 puan) tarafından
Yok normal yaptım
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Ben de 16 saat sancı çektim. O anın acısına sezeryan istedim doktor hayır dedi biraz daha dayan dedi. 16 saat sonunda normal doğum yaptım ama doktordan Allah razı olsun iyi ki beni dinlememiş. O zaman acısına çok tartıştım doktorla ama iyi ki dinlememiş beni. Her hastaneye gittiğimde uğrarım yanına nasılsınız diye.
(232 puan) tarafından
Bnm çektiğim acı bambaşkaydı Allah biliyor camdan atlamaya kalktım hepşireler bırakmadı
(2,693 puan) tarafından
Doğrudur herkesin acı eşiği farklı. Benim yüksek olduğu için suni sancıda normal gibi geldi. Hatta suni sancı verdiklerini anlamadım o derece.
0 oy
(3,810 puan) tarafından
Olsun yol açılmıştır daha kolay dogum yaparsın ikinciye
(232 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Devlet hastanesi sezeryan almıyor zaten eğer bebek ters değilse bebekte bı sorun yoksa 
(232 puan) tarafından
Yok ya o kadar yalvardım almadılar, işkence ettiler resmen
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Tamamen işkence. Bende 12 gün önce suni sancı ile doğum yaptım ama 4 saat falan aldım galiba çokta uzun sürmedi

Bi başka kadın vardı benimle birlikte verip sonraki günün akşamına doğru sonra sezeryan yaptılar kadına işkence oldu resmen. 

İlk doğumda açılma hızlı ilerlemiyor bunda daha hızlı doğum yaparsın

Benim 3. Doğumdu
(3,810 puan) tarafından
İlk dogumda banada suni sanci verdiler .normal doğumu denediler olmadi apartopar sezeryana alındım.
(6,137 puan) tarafından
İkisinindr zorluğunu görmüşsün keşke cefanı çekince normalde doğsaydı
Nasip canım sağlıklı doğsunlarda
(3,810 puan) tarafından
Bebek kanala inmedi çok uğraştık. Sagsaglim doğdu çok şükür
(6,137 puan) tarafından
Çok şükür cankm Allah bağışlasın
(3,810 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah
0 oy
(9,303 puan) tarafından
İlkini normal dogurduysan ikinci için nişanın gelince hemen hastaneye koşmayacaksın canım. Suyunun gelmesini ve bebegının hareketlerini takip edeceksin. Suyun geldi sancıların başlıyor yine gitmeyeceksin hastaneye evde hazırlıgını yapıp duşunu alacaksın egzersızlerını yapacaksın. Sonra sancılar 5 dakkaya hadi diyelim 10 dakkaya bir düştüğünde hastaneye gideceksin acılmana baktırıcan orada da hareketlerini yapıcan sabit yatmıcaksın yürüyeceksin duş alacaksın gereksiz mudahaleyi kabul etmeyecen stres olmayacaksın. Dogum hormonları cok utangactır hemen stres hormonuna bırakır yerini. Sakin olup dogumuna sahip çıkacak bedenıne Allah'a ve bebegıne güveneceksin. Ya da eve ebe cagırıcan o dogurtucak seni. Bu arada suyun geldiğinde berrak olmalı yeşil vs değil. Suyun geldikten 8 saat sonrasına kadar evınde bekleyebilirsin 
(232 puan) tarafından
İlk bebekti diye kanı görünce korktuk , gerçekten de 26 saatten sonra suyum geldi ve hemen doğurdum 6 cm le
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Devlet hastanelerinde zorunlu olmadıkça sezeryan yapılmıyor komşum hastanede yatisi verilip 2 gece orada sancı cekmisti yine de almamislardi sezeryana

İlgili bir soru bulunamadı

398,124 soru

11,906,184 cevap

36,033 kullanıcı

...