+1 oy
670 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (41 puan) tarafından
Kızlar pet şişe hurda toplamak için konteynır çöpleri karıştırıyorum bundan da asla utanmiyorum ama ne yazık ki çöpün içinde ekmekler mi dersiniz hemde çocuk bezi de var yanında yediğimiz nimetin içine çocuk bezlerini nasıl katarlar aklım almıyor ama katan çok var çünkü hemen hemen her gün sürekli görüyorum çöpe atmak yerine köfte yapsalar mesela yada kapıya assalar yada yicemiz kadar alsak  çöpe atmak nedir gerçekten çok üzülüyorum ben her çıkan bezi tek tek çıkıp atıyorum ekmeği az alırım kalirsada tost yaparım ama israf etmem asla siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ben gerçekten çok üzgünüm bu konuya insanlar almak için alın teri döküyor ama çöpe gidiyor 

25 Cevaplar

0 oy
(28,506 puan) tarafından

Evet çok yazık çöpe atmak yerine değerlendirilebilir eğer oda yapılıyorsa çöpün yanina konulabilir 

(41 puan) tarafından
Çöpün direk içine atıyorlar malesef
-Reklam-
0 oy
(47 puan) tarafından
Ben bir çuvala koyup köye götürüyorum teyzemin köpeği var ona veriyor bende çok üzülürüm 
(41 puan) tarafından
Bizim komşunun köpeği var ben onalra veriyorum bazen tost yapıyorum
(7,121 puan) tarafından
Bi çuval bayat ekmek mi
(47 puan) tarafından
Yani biriktiriyorum biz az alırız ama daha çok evde durmayinca kufleniyor biriktirip köye görüyorum
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Yiyecekler ile tuvalete ait çöpleri bir koymak olmaması gereken bir durum. Diyecek çok şey varda diyemiyor insan. Bizde genelde yiyeceğimiz kadar alırız. Ama ev çok sıcak olduğu için planlanmayan durumlar filan olduğunda bazen ekmeği kapının arkasında unutuyorum bir kaç gün evde olmayınca ekmek küfleniyor. Öyle görünce de çöpün kenarına yüksek bir yere asıyorum. Yazık günah. Yemek artığı da oluyor ama mecbur çöpe gidiyor
(41 puan) tarafından
Hepsini bir aynı posede katıyorlar dayanamayıp içinden çıkarıyorum kul görmezse Rabb'im görür
(2,693 puan) tarafından
Allah razı olsun
(41 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Ben genelde yiyeceğim kadar aldığım için sorun olmuyor ama bazen misafir geleceğinde artıyor o zaman robottan çekip galeta yapıyorum buzluğa atıyorum.  Bizim burada çöpe atılmaz genelde asarlar sabahları yürüyüşe çıkanlar onları toplar kuşlara ufaltir bir de hayvansever gruplar var onlar da topluyor et tavuk suyu içine karıştırıp şehir dışındaki sahipsiz hayvanlara veriyorlar 
(41 puan) tarafından
Keşke herkes öyle yapsa asanlar da var tabi ama şişe toplamaya her gittimde ekmek mutlaka  görüyorum
0 oy
(5,426 puan) tarafından
Maalesef öyle çok insan var ben bir tane ekmek alıyorum misafir gelip artanlari dondurucuya atıyorum ertesi gün yeniyo yada bayat ekmek köftesi filan yapıyorum bazen unutuluyo evde ekmek onu küçük parcalara ayırıp köye götürüyorum köpeğimiz kedimiz var onlara veriyorum 
(41 puan) tarafından
Ne güzel değerlendiriyorsun canım ama herkes öyle değil maalesef bende değerlendiremedim zamnalar komşunun köpeğine veriyorum ama çoğu zman bayatta olsa yerim
(5,426 puan) tarafından
Bende yiyordum ama şuan hiç ekmek yemiyorum :) Rabbim kimseyi yoklukla sinsmasin
(41 puan) tarafından
Amin amin amin Allah'ım razı olsun inşallah
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Bizdede israf olmaz ekmek tavuklar yer çünkü 
(3,814 puan) tarafından
Sendende . plastik toplamak ayıp değil buarada
(41 puan) tarafından
Belki lincleyen olur diye ama ben utanmiyorum genç oldum icjn insanlar bakıyor dikkatli ama alıştım ben onların bakışları bizim karnımızı doyurmiycak çünkü ❤️
(3,814 puan) tarafından
Esin çalışmıyormu
(41 puan) tarafından
Eşimde topluyor bende
(3,814 puan) tarafından
Hmm anladım cnm
0 oy
(568 puan) tarafından
Ben fazla ekmekleri komşunun kapısına asıyorum tavuklarina veriyor
(41 puan) tarafından
Çok iyi yapıyorsun onlar Rabbimin sessiz minikleri yaptın ne kadar sevap ❤️
0 oy
(662 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben bayatları eğer küflenmemis ise khvaltilik yaparım peynirli tereyağlı çok bayatsa kızartırim çorba için yada köfte harcı için çekerim vaktim yoksa yada fazlam varsa mutlaka ayrı bir poşette koyarım hayvanlar yesin diye ağzını açık bırakıyorum komşum köye gidiyor evdeyse ona veriyorum 
(41 puan) tarafından
Ne güzel canım Allah'ım razı olsun senden
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bunu yazasım geldi direk ((Ne güzel çocuklardık biz yere düşen ekmeği hemen alıp 3 kere öper yüksek bir yere koyardık)) şimdi ise ekmek ayak altlarında çöplerde lavabolarda
(41 puan) tarafından
Gerçekten öyle çok üzülüyorum görünce dayanamıyorum çöpten çıkarıyorum
0 oy
(510 puan) tarafından
Benim çocuklarım küçükken balkona ayrı bir çöp kovası almıştım. Onun içine sadece ıslak mendil ve bebek bezi atardim. Onu da şeffaf poşetle atardım çöpe ki orda pet şişe topalayan insanlar ne olduğunu görüp dokunmasin diye. Ekmek de ister istemez kalır hayatlar onu da rondodan geçirir buzluğa koyarim. Neredeyse hiç atmam. Çöpe kırık cam bile atmam. Pet şişeye doldurur öyle atarım kediler ağzını kesmesin diye. Pet şişe yoksa bile iyice bantlarim öyle atarim. Çok korkarim bu çöp olayından 
(41 puan) tarafından
Pet şişe toplayan biri olarak bu yorum beni gerçekten çok duygulandırdı güzel yüreğinizdrn öpüyorum Allah'ım razı olsun sizin gibi insnalardsv
(510 puan) tarafından
Allah hepimizden razı olsun. Ekmek parasının iyisi kötüsü olmaz. Eşimde çok bira şişesi topladı zamanında hicte gocunacsk bir şey değil. Hala evde çıkan pet şişe cam onları ayri bir poşete toplar çöpün yanına koyarim. Bende geçtim o yollardan o yüzden insan daha bı farklı davranıyor bu durumlara. Allah'ım herkese kolay geçim versin
(41 puan) tarafından
Beni anlayan normal görmen çok mutlu etti amin inşallah asla gocunmam cocoukarim icjn yapamıycam bişey yok onlar benim herşeyim
(510 puan) tarafından
Allah'ım can sağlığı versin inşallah :)
(41 puan) tarafından
Amin inşallah hepimize ablam benimm❤️
0 oy
(209 puan) tarafından
Komşuya veriyorum tavuklara veriyor 
(41 puan) tarafından
Ne güzel Allah razı olsun canım
0 oy
(569 puan) tarafından
Bende kalan ekmeklerimi tavuk besleyen ablaya veriyorum
(41 puan) tarafından
Ne güzel Allah'ım senden razı olsun inşallah ne büyük Sevap Rabb'im bilir
(569 puan) tarafından
Valla insallah canim bazen cok kaliyor uzuluyorum koftelik icin ayiriyorum yada iste corbalara dograyip firinlayip katiyoruz ama cok zorda kalinca boyle cozuyorum tavuklarla.. eskiden malesef bende cop teneklerinin yanindaki kola bagliyordum sütcu vardi her sabah alirdi sonra sütçü gelmemeye basladi kopeklerde posetleri yirtip döke saça yiyince bununda dogru olmadigini gormus oldum ama direk çöpe atmak cok buyuk gunah
(41 puan) tarafından
Direk atan binlerce insan var günahtan korkmayan ben çok üzülüyorum bu duruma car cahil değil koskoca insanlarız bu arada degerlendirmen çok güzel mutlu oldum
(569 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah herkes dikkat eder
(41 puan) tarafından
Rica ederim inşallah
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Sen bunu yazdin ya ben bundan sonra soz veriyorum asla o sekilde normal mutfak copune atmayacam kuru ekmek olursa blemderdan cekip buzluga atip kofte yapacam utandim cidden 
(41 puan) tarafından
Ekmek çöpe atılmaz canım zaten kediye köpeğe tavuğa çok bayat değilse kendin evde değerlendirirsjn ben bazen bakıyorum tazecik ekmekler asiyorlar alıp eve getiriyorum Rabbim bize sayısız nimet vermiş kıymetini bilmek gerek yorumum sayesinde bunu yapman büyük mutluluk benim için ❤️
(1,045 puan) tarafından
Bizim burdaki kedi kopekler mamaya alisik ekmek asla yemezler e baska ****** da yok
(1,045 puan) tarafından
Avrupada geri donusum kutulari aydi ayri oyle cok guz3l bizde cidden copler yetersiz
(41 puan) tarafından
Öyleyse yüksek bı yere bağla yada Islat balkona kat canım kuşlar yesin
(1,045 puan) tarafından
Biz burda balkonda kuş besleyemiyoruz ki aslinda toplayip baliklara atarim onlar yer oh mis olur
(41 puan) tarafından
Öyle yap canım en azdından israf olmaz israf günahtır
0 oy
(2,933 puan) tarafından
Geçen bu konuda birisine hakkımı helal etmiyorum. Bizim iş yerinde köpeklerimiz ve illaki bilenler artan ekmekleri bize getiriyorlar Allah razı olsun bende apt içine koyuorum eşim giderken götürüyor unutmuş böyle ekmek almaya apt küflenmiş bende aldım çöpün kenarına koydum onuda karşı apt bı kadın görüp samimi olduğum komşuma soylemis adımı çöpe ekmek atan kadın diyormuş ☺️ daha yüz yüze gelmedim. Gelince iki güzel lafını söyleyip ahirette hesaplaşacagiz bilip bilmeden ne güzel ad koymak. Çöpe ekmek atanları asla anlamıyorum köpekler kediler hep aç doğrayıp koysalar keşke kaplara 
(41 puan) tarafından
Canını sıkma Rabb'im görüyor sürekli görüyorum çok üzülüyorum çöpün içinden çıkarıyorum o bezlerin kokusu ekmeğe geçiyor Islatsalar kuşlar bile yer ama çöpe atmak daha kolaylarina geliyor belliki yumuşak oluyor kimisi asıyor kapıya falan onları alıyorum taze oldu zamn yiyoruz
(2,933 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kardeşim ❤️
(41 puan) tarafından
Amin Allah'ım razı olsun bacım benim Rabbim ahiretimizi güzel eylesin geçici bir dünya hayatı ☺️
0 oy
(1,561 puan) tarafından
Ay hiç sorma bende gergin görüyorum çöp atarken hatta geçenlerde hiç abartmıyorum keşke cekseydim resmini beş tane bütün ekmek hiç yani alınmamış kenar köşeden bile 
(41 puan) tarafından
Gerçekten çok yazık
0 oy
(810 puan) tarafından
Bizimde ekmeğimiz sürekli kalır. Şu an evde 2 gün önceden kalma 2 ekmek var. Ama kırıntı dahi olsa çöpe atmayız. Ekmekleri bir poşete koyar çöp konteynerinin koluna bağlarız. 
(41 puan) tarafından
Ne güzel canım Allah razı olsun çöpe atanların adına ben utanıyorum
0 oy
(493 puan) tarafından
bende copun kenarinda agac var oraya asiyorum ****** bakanlar aliyor
(41 puan) tarafından
Taze oldu zman benfe alıyorum yiyoruz düşünceniz icjn Allah razı olsun ona muhtaç nice insanlar var ❤️
0 oy
tarafından
Bazen degerledirilmeyecek ekmekler oluyor aşırı küflenmiş yahut aşırı bayat gibi onları islatir ayri posede koyar öyle çöpe atarım kediler yada kuşlar yesin diye yerlerse tabii bezler için ayrı çöp kovam var onları alır ağzını iyice bağlar diğer çöpun içine koyar öyle atarım ama çoğu insan maalesef bilincsizlikten dolayı ayristirma nedir bilmiyor
(41 puan) tarafından
Bence kolaylarina gelmiyor uğraşmiyorlar  onların adına utanıyorum
tarafından
Buarada çok tebrik ederim cnm dilenmeyip oturup yardim istemeyip çalıp cirpmayip cabalayip emeğinle para kazanıyorsun Allah daha çok versin emekci insanlarimiza
(41 puan) tarafından
Amin inşallah Allah'ım binlercekez razı olsun çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için ☺️❤️
0 oy
(9,658 puan) tarafından
ben ekmekleri ayrı poşete koyuyorum. biri var topluyor, sanırım hayvanları var onlara veriyor. ekmeği çöpe atamıyorum, utanırım
(41 puan) tarafından
Güzel yüreğinden öpüyorum seni Allah'ım razı olsun ben çok utanıyorum atanların adına dayanamıyorum ama ekmekleri çıkarıyorum çöpün içinden
(9,658 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun canım
(41 puan) tarafından
Amin cümlemizden inşallah
0 oy
tarafından
Kaynanama veriyorum ineklere kedilere veriyor tavuklara veriyor 

Bu arada işinden asla gocunma hatta göğsünü gere gere söyle helalinle kazanıyorsun çünkü 
(41 puan) tarafından
Ne güzel sevap canım benim gocunmuyorum şükrü Rabbime kimseye muhtaç olmadan geçinmeye çalışıyorum

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,436 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,266 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 367 göst.
0 oy
5 cevap 191 göst.
28 Haziran 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sevgii-iyilestirir-8 (235 puan) tarafından soruldu

398,154 soru

11,906,938 cevap

36,036 kullanıcı

...