+1 oy
693 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (60 puan) tarafından
Kızlar pet şişe hurda toplamak için konteynır çöpleri karıştırıyorum bundan da asla utanmiyorum ama ne yazık ki çöpün içinde ekmekler mi dersiniz hemde çocuk bezi de var yanında yediğimiz nimetin içine çocuk bezlerini nasıl katarlar aklım almıyor ama katan çok var çünkü hemen hemen her gün sürekli görüyorum çöpe atmak yerine köfte yapsalar mesela yada kapıya assalar yada yicemiz kadar alsak  çöpe atmak nedir gerçekten çok üzülüyorum ben her çıkan bezi tek tek çıkıp atıyorum ekmeği az alırım kalirsada tost yaparım ama israf etmem asla siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ben gerçekten çok üzgünüm bu konuya insanlar almak için alın teri döküyor ama çöpe gidiyor 

25 Cevaplar

0 oy
(22 puan) tarafından
Malesef bu benim evin büyük sorunu eşime 1ekmek desem 2 alır. 4 desem 5/6 alır hep kızarım. Ama hiç çöpe atmam çok bayatlarsa tepsiye doğruyorum küp küp fırında kızartıp çorbaları in üstüne katarım. Ya da kurutup bilendırdan çekerim köfteye. Tatlı bile yapıyorum. Çok fazla kuru toz halde birikir. ablam komşular falan ister onlara veririm. Çöpe atmak hiç doğru değil zaten ekmeğe hürmetsizlik fakirlik getirir derler. 
(60 puan) tarafından
Tatlısını ilk defa duydum canım eline sağlık
-Reklam-
0 oy
(273 puan) tarafından
Bende çöpe atmam komsumuz var o alıyor yada kapiya asıyorum bebek bezi çöpü ayri mutfak copum ayrı kapı onu çöpü  ayri yani boyle olması lazım 
(60 puan) tarafından
Aynen öyle en doğrusu bu olmalı zaten
0 oy
(106 puan) tarafından
Başımıza ne geliyorsa zaten bu yüzden geliyo. Adam Allahım çok malım var beni fakir et demiş oda ekmeği ayakta ye demiş ayakta yemiş bu sefer daha da zengin olmus çünkü kırıntılarını toplamış toplamış yemiş. Bu dünyada ekmeğe bile saygı yok bizi yaratan o kadar sabırlı ki dört kitaptan üstün derler niye yeyiniz içiniz ama israf etmeyiniz boşuna mı denmiş Allah korkusu yok kimsede.. Biz poşetle binanın demirlerine asıyoruz sütçüler alıp ineklere götürüyor 
(60 puan) tarafından
Bizim komşular da öyle yapıyor genellikle yorumun çok güzel ❤️
0 oy
(1,155 puan) tarafından
Konuyla alakasız sen Sevgi değil  misin. Daha önce de buradaydin baya 
(60 puan) tarafından
Evet benim abla
0 oy
(1,832 puan) tarafından
Ben kurutur çekerim köfte içine kullanırım. Üniversite okurken de yurt çalışanlarına sorardım hay.vanı olan alırdı
(60 puan) tarafından
Ne güzel canım israf etmiyorsun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,451 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,281 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 368 göst.
0 oy
5 cevap 192 göst.
28 Haziran 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 168 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sevgii-iyilestirir-8 (225 puan) tarafından soruldu

399,441 soru

11,948,182 cevap

36,103 kullanıcı

...