0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde (633 puan) tarafından
Kızlar, su ve sancı dışında hangi belirtiler oldu , kaç gün sonra doğum yaptınız? 

24 Cevaplar

+1 oy
(3,017 puan) tarafından
Su ve sancı dışında ne gibi belirtiler olabilir ki 
(633 puan) tarafından
Mesela kaç gün önceden bel karın krampları sonra şiddetli sancı gibi vs şeyler oluyor mu
(3,017 puan) tarafından
Zaten son günlerde artık iyice ağırlaşacak, ara ara küçük ağrılar girecek. Siz bol bol merdiven inip çıkın ki açılma kolay olsun. Bir de hurma yeyin
(952 puan) tarafından
Bende slime gibi akıntı oluyor doğum öncesi
(633 puan) tarafından
Anladım cnm. Daha 36+5 ama bir tuhaf hissediyorum. Bel karın ağrım oluyor sancı gibi değil. Belden karnıma giriyor karnım taş gibi oluyor.
(952 puan) tarafından
Karnın sertleşmesi da bir doğum belirtisidir kaç dakika da bir sertleşiyor. Sertleşirken ağrı şiddeti ne
-Reklam-
0 oy
(257 puan) tarafından
Nişan geliyor kimisi o gün kimisi 1 hafta sonra doğum oluyor ben nisanım gelince o akşam doğurdum ama çok sancım vardı 
(633 puan) tarafından
Peki doğumdan önce yakın zamanda doğum yapacağını hissediyor muydun ağrılardan
(257 puan) tarafından
Doğum yaotigimi bile anlamadım gün ağrısı diyip geçtim ağrım 5 dk bir geliyor du evdeydim ben hala en son ağrım çok bir acile gideyim dedim evden çıkmadan lavaboya girdim baktım Nisan gelmiş apar topar acile 2 santim açıklık dedi
0 oy
(952 puan) tarafından
Öncelikle sert akıntılarım oldu slime gibi geliyordu. İki doğumda da oldu peşine nişan ve sancılar.s
0 oy
tarafından
İlk doğumumda nişan gelmişti 3 gün sonra da doğurdum. İkincisinde hiçbir belirtim yoktu. Gece yarısı tuvalate diye uyandim, baktım sancım var ki beklemiyorduk 36. Haftadaydim. Hastane kapısına geldim kafası çıktı:)
0 oy
(637 puan) tarafından
Bir kac gun once ağırlık falan oldu ama sancim yoktu ara ara vardi bir gece uyandim suyum geldi kalktik gittik bende sürekli ne olacak nasıl olacak diye bekliyordum o da çok kötü ya anlamazsam telaşı oluyordu saglikla kavuşun inşallah 
0 oy
(12,195 puan) tarafından
Benim 2 gün boyunca ara ara Nisan geldi ama başka hic belirtim yoktu 2. Gün kontrolde doktor 2 cm açıklık var sık sık yürü dedi o gün 3 4 saat abartısız gezdim çarşı pazar o ara belim ağrımaya başladı ama ben yürüdüğüm için olduğunu düşündüm. Eve geldim gene bi şeyim yoktu yemeğimi yaptım yedim mutfağı topladım bi duşa girdim hoop sancı başladı  :))
0 oy
(847 puan) tarafından
Malesef benim hiç belirti olamadı iki dogumumu da günü geçti diye suniyle yaptım 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
17 haftalikti ağrılar başladı...37 haftalikti suyum sızıntı şekilde geliyordu bende günlük akintidir diye hiç takılmadim annemlerde kalıyordum. Zaten anneme söyledim annemde sağolsun suyun olabilir dedi..ertesi günü hastaneye gittim yatisimi yaptılar 

İlk gebelikte de 38.4 du eşimle birlikte olduktan snra benden baya bı su geldi..ertesi günü hastaneye gittim suyun azalmış dedi ve acil sezeryana alindim
0 oy
(2,743 puan) tarafından

Afedersiniz ishal olmuştum, ben ordan anladım sonra 38+1 de doğum yaptım

0 oy
(8,678 puan) tarafından
Maalesef kanama
0 oy
(402 puan) tarafından
Nişan geldi gecesine dogrudum
0 oy
(1,838 puan) tarafından

Sabah nişanim geldi akşam suyum. Gecesi sancim başladı sabaha doğurdum:D

0 oy
(137 puan) tarafından
Benim bildiğim Nisan su ve sancı olunca doğum başlıyor kız :) ikisini çıkarınca Nisan kalıyor Nisan'da bazilarinda 1gunde doğuruyor bazıları 10gunde 
0 oy
(461 puan) tarafından
Nişan gelmesi benim sabah nişanim gelmişti sonradan öğrendim bilmiyordum gece 3 te suyum gelmisti 
0 oy
(326 puan) tarafından
Nisan geldi 2 gün sonra sancım geldi bnm
0 oy
(2,626 puan) tarafından
Gece 12de nişanım geldi, ardına sancılarım geldi. Sabah 5e kadar sancılarımı çektim evde. Ertesi sabah 5te hastaneye gittim akşam üzeri 16.25te doğum yaptım. Nişan haricinde bir belirti olmadı hiç. Ne ağrı, ne sancı ne başka bir şey. Gündüz iyi laylaylom takıldım ettim. Gece yatmadan önce wcye gireyim dedim nişanım gelmiş. Eşime söyledim doğum başladı diye. Hemen olmaz öyle bir kaç diyorlar dedi her insan bir değil demiştim ben hazır değilim diye ağlamıştım. Ağlasam ne fayda öyle de böylede doğacak zaten. Sonra kalktım hastane çantasını yapmıştım.
0 oy
(666 puan) tarafından
31 haftada evime temizliğe kadın aldım evi temizledi o gün ben de ağdaya gittim komple sonra o sıcaklıktan mı ne yavaştan böyle bir karın ağrısı hissettim sonra bu sancıya döndü neyse akşam temizlik bitti kadın gitti 7 gibi yemek yaptık yedik eşimle çay içtik saat 11 oldu 11'e kadar zaten benim sancılar başlamıştı sonra 5 dakikaya bir düşmeye başladı hastaneye gittik doktoru yolda aradık doktor da şansıma şehir dışındaymış arkadaşını yönlendirdi sonra hastaneye gittiğimizde doktor 4 santim açılmam var biraz daha zorlarsak yani beklersek normal doğum olur ve normal doğumda bebeğe 7 aylık doğacağı için zarar verir çatı kemiğin dar bu yüzden çocukta hasar olabilir demişti o yüzden sezeryan yapalım dedi ben de mecburen kabul ettim ve gecenin saat bir 50'sinde sezeryan ameliyatı oldu m ve bir kızım oldu çok şükür 
0 oy
(14,216 puan) tarafından
ilkinde su geldi oyle gittim 16 saat sonra dogurdum 

ikincide sanci vardi aksama kadar evde cektim gider gitmez doguma aldilar 
0 oy
(19,272 puan) tarafından
Okanda bi gece uyurken sancım tuttu ben yalancı sancı diye önemsemedim sonra suyum geldi hemen annemi aradım gittik doğurdum 

Alide gece otururken sancı girdi bi baktıralm dedik ebe alttan baktı iki saat sonra doğuma girdim 39 haftalıktı ebe ellemese belkide daha günü vardı 

Alparslanda sabah uyurken sancı girdi evde çektim bi gittim 8 cm açılmış hemen doğurdum onuda :)))) 
0 oy
(173 puan) tarafından
Yataktan kalktığımda alt karnıma kasıklarıma iğne batıyormuş gibi bir his tutnarak yürüyordum acısından çok geçmeden doğumda başladı 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 107 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (617 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 610 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde _Forbidden_ (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 60 göst.
17 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (912 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 162 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (655 puan) tarafından soruldu

393,746 soru

11,775,044 cevap

35,793 kullanıcı