0 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde (35 puan) tarafından
Kizlar kizim anasinifina baslayacak bize yakin okula vermek istemiyorm cok kalabalik ve kizimn ilk senesinden oraya vermenin iyi oldugunu dusnmuyorm.. bir okul var istedigim oraya vermeye caliscagm almazlarsa diyanete bagli supyan kursu oluyor ya oraya versem.sizce akil verin bana kafam karisik... komsunun kizi gecen yil gitmisti cok begeniyor bu sene de vercekmis ayni diyanete kizimla yasit cocugu..

12 Cevaplar

+2 oy
(16,956 puan) tarafından
Ben diyanwtin 4 6 yaş kursuna vereceğim. Kaydettirdik. 
(35 puan) tarafından
Bilgin var mi orasi .. ne gibi etkinlik yapiyorlarmis kaydettirken bilgilendirme yapmislardir
(724 puan) tarafından
Oyunlarlar harfleri ogreniyorlar.dualar ve süreleri öğreniyor.belirlk gün ve haftalari kutluyorlar.renkler sayılar sulu boyama parmak boyama el işi etkinlikleri
Oyunlar benm oğlum 5 sene önce gtti.ve her etkinlikte öğretmenleri resimlerini çeker video olursturup bize gonderirdi .anaokulda yapılan etkinlikler + dini eğitim.veriliyor.benm oğlum 4.5 yaşında Kur'an'a geçti.hala unutmadi .
(283 puan) tarafından
Fiyatı ne canım aylık bana 2000 dediler başka ilde 1500 sizde kaç
(16,956 puan) tarafından
Yavuz Amine yazmış sağolsun yazmama gerek kalmadı.
Fiyat bize de 2100 dediler.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Okul öncesi eğitim için tabi ki MEB'e bağlı bir okul.
(35 puan) tarafından
Canm bende TDE ogretmeniym elbette MEB'e gitsin istiyorum fakat burda gonderebilcegim okul iyi degil kimse begenmiyor arastirdigima gore daha kucuk ve ilk kez gidecegi jcin o okulu istemiyorm.. baska bir okul deneyecegim insallah orasi olur.. en son care diyanetteki o kurs dusundum.. komsunun kizi gidiyor ve anlattigina gore gayet guzel ilgileniyorlarmis etkinlik vs.
(4,795 puan) tarafından
Sizde ogretmenmissiniz. Din egitimi icin uygun bi yas degil. Soyut olaylari anlayacak duzeyde degiller. Belki kuran okumayi,namaz kilmayi ,dualari falan ogrenir ama bilincli olarak yapmayacaktir.
Din ve hafizlik egitimi 11-12 yas gibi oneriliyo.
+1 oy
(67 puan) tarafından
Okul öncesi öğretmeni olarak diyanetteki hocalar çocuk ruh sağlığı dersi alamaz 0 6 yaş çocuğuna nasıl yaklaşılir bununla ilgili bir eğitimleri de yoktur ilkokula başlama gibi bi görev tanımları da yoktur. 

genelde ilahiyat oluyor küçümsemek gibi algılanmasın kendini geliştiren hocalar var mutlaka ama bu şekilde... Uzun uzun gorev tanımımizi yapmak buradan doğru olmaz içinize siniyorsa siz bilirsiniz aslında nerede olduğundan ziyade önemli olan öğretmen bunu unutmayın 
(35 puan) tarafından
Canm bende ogretmenim en son care orasini dusundm.. burda verecgim okul ikametgaha gore aljniyor ve istemedigim bir okul.. baska okul deneyecegim insallah orasi olur
(67 puan) tarafından
Ogretmensen en iyi kararın noldugunu zaten bilirsin canım hayırlısı olsun
(2,705 puan) tarafından
Kesinlikle öğretmen kötüyse zaten aileler alıyor. Bir tanıdığım vardı ilgisiz olduğunu farkedince göndermedi. Ama ilkokul da veya her okulda kötü öğretmen olma olasılığı var o karaktere bağlı. Heryerdeki diyaneti bir tutamayız.
(67 puan) tarafından
Araştırmak lazım canım tabiki
+1 oy
(326 puan) tarafından
Diyanette 4-6 yaş gruplarını çoğaltmak için sıkı denetim yapılıyor. Bu yüzden öğretmenleri de daha dikkatli davranıyor veliye ve öğrenciye. Öğrenciye veliye okulu sevdirme çabaları daha fazla gibi geliyor.  Ancak ben kendim MEB e bağlı bir okula gönderiyorum ancak öğretmenleri müdürü muhteşem . Kulüplerine hacettepeden hocalar ayarlandı bu sene . Meb de olsa diyanette olsa okul kültürü onemli. Bir bölgedeki diyanete bağlı kurum daha iyiyken başka bı yerde MEB daha iyi olabiliyor araştırmak lazım 
0 oy
(633 puan) tarafından
Canim küçücük çocuğun diyanete bağlı okulda ne işi var. Çocuğun gelişimine ne gibi katkıları var araştırdın mı? Büyük ihtimalle daha çok dini eğitim,  etkinlik yapılıyordur. Çocuğun bunu anlayacak yaşta değil zaten. 
(35 puan) tarafından
Komsu o kadar guzel anlatti ki dedm bir dusuneyim
(1,688 puan) tarafından
Nasıl anlayacak yaşta değil. 0-6 yaş arası çok önemli. Çocuğa dini eğitimi küçükken özellikle vermek gerek. Anne karnında bile çocukla konuşun diyorlar. Anlar çocuklar hatta daha iyi olur dini etkinlik dini eğitim inşaAllah oraya verir en iyisi orası benim de var yakımlarından verenler çok da memnunlar
(2,705 puan) tarafından
Böyle diye diye çocuklar dini değerlerini bilmez oldu.. Doğru okulda, ilkokul çocuklarına bağıra bağıra niye beni üzüyorsun müjgaaan :) veya aleyna tilkinin şarkılarını söylerken çok katkısı oluyor gelişimine, çok güzel anlıyorlar doğru. Herşey eğlence gibi düşünüyoruz çocuk için. Ama sandığınız gibi abartı şeyler yapılmıyor orada. Orada da resim etkinlik yapılıyor. Orada da bilgi sahibi oluyor merak etmeyin. Ekstra olarak bazılarının hoşuna gitmeyen ALLAH deniyor sadece..
(633 puan) tarafından
merirem canim benim demek istediğim anya senin dediğin konya. Sen diyanete bağlı okula mı gittin de dinine bağlısın. Veya benim okuma yazma bilmeyen annem dini okullarda mi eğitim gördü de hac görevini yerine getirdi. Okullarda zaten dini eğitim veriliyor. Küçücük çocuğa dini bir şey öğretilmez, o çocuk sadece taklit eder çünkü idrak edemiyor. Namaz hareketlerini yegenimde taklit ediyor ve gülüp bize bakıyor tepkimizi ölçüyor. Mutlu muyuz degil miyiz diye. Bildiğinden,  istediğinden değil. Çocuk Allah kelimesinin ne olduğunu bilmiyor,  o yaştaki kimi çocuk ezan sesinden korkuyor vs.
#Pakize anne karnında bebekle ne konuşmak gerekiyor ? Madem anne karnında konuşulanı anliyorsa yarın sabahtan itibaren bebeğime geceleri uyuması gerektiğini,  aglamamasi gibi konuları konuşacağım. Bakalım bebeğim doğunca anlamış olacak mı?
Küçücük çocuklara bu sorumluluklarin verilmesini doğru bulmuyorum. Umarım iyi olur. İkinize de iyi geceler.
0 oy
(298 puan) tarafından
Tercihim MEB bağlı bi kresdi benim ama evime daha yakın olduğu için diyanete mecbur kaldım arkadaşları olsun en azından bi kaç aktivitesi olsun  diye
0 oy
(137 puan) tarafından
Ben olsam MEB e bağlı okullara gönderirim o kurumlara güvenim yok 
0 oy
(1,548 puan) tarafından
Bende dini anasinifina verdim . Ilahilerle dua ezberlettiler.  Boyama oyun hamuru oyun herseyi yaptılar.  Güzeldi yani .etkinlik yapıyorlar boğucu değildi yani 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Kesinlikle devlet. Formasyon denen birşey var ki çok önemli o yaştaki çocuklarda özellikle. O yüzden devlet
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Kesinlikle diyanete gönder 

İkiside yine okul öncesi eğitimi veriyor 
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Daha küçük bence sübyan okuluna vermeyin
0 oy
(3,054 puan) tarafından
Anasinifi öğretmenlerinin 4 yılda aldığı eğitimi 3 ay gördükleri halk eğitim kursuyla alan hocalara göndermek isterseniz buyrun. Yani ilahiyat mezunu hocalar siyer, kuran öğreniyorlar ama pedagojik eğitimleri yok. Çocuklara ogretmen olmak kolay bir şey değil ciddi bir pedagojik bilgi gerektirir 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 71 göst.
13 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Efem&Aselim (716 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (7,157 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mutluu annee (459 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 332 göst.