0 oy
664 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Alkadhdhksalalalsnsndksşşaaöaösm  

18 Cevaplar

+2 oy
(3,092 puan) tarafından

Demek ki çok tüketiyorsunuz :D biz buna iştahlı kesim diyoruz 

-Reklam-
+2 oy
(1,450 puan) tarafından

Her gün illa bı siparis bı liste çıkarıyorum eşime hep bı eksik var :D

(5,204 puan) tarafından
bnde trendyoldan soyluyorum bide teslimat ucreti gelmedin diye 500 tl tamamlamaya calisiyorum. hergun hemen gemen cikiyor eksik artik ginaa geldi trendyola . iki oeynir alsam zaten tamamlanio 500 e cogu zsman
(1,450 puan) tarafından
Onu bende yapıyorum sırf teslimat ücreti ödemek için 2 şer 3 er alıyorum :D
Bizde genelde çocuklara bez yetişmiyor
Trendyoldan toplu alıyorum mecbur
+1 oy
(13,869 puan) tarafından

Nereden biliyorsun duruyor belki sürekli alıyorlar:) yada yemiyorlar :)

+1 oy
(310 puan) tarafından
Kizzz valahi billahi aynı bizz bir şeyi 3katina alıyorum dayanliyor 2cocuk var kucuklerde
(310 puan) tarafından
Bence cimri olanların eşyası bitmiyordur:))))
(310 puan) tarafından
Bereket yok oyuzden kız valahi billahi bizdede oylee ya çok yiyoruz farkında deiliz ya elimiz savurgan yada bereket yok
+1 oy
(15,320 puan) tarafından
Yazılı olmayan bir kuraldır ne kadar çok alırsan o kadar çabuk biter. Az alırsan idareli kullanılır 
+1 oy
(455 puan) tarafından
Yananla yenene yetişilmezmiş canım. Yeniyir bir bakmışsın dolap bomboş :)
(455 puan) tarafından
Yok canım olur mu öyle şey iki güne bir alınan şey bitiyor. Hele yazın salatalık domates hiç dayanmıyor. Kahvaltı da doğra, cacık yap salata yap derken bitiveriyor. Eşim daha iki gün oldu alalı ne ara bitti diyor e yeniyor yani bir cacık yapsan 3 salatalık gidiyor zaten.
+1 oy
(4,938 puan) tarafından
Siz yine her ay aliyomussunuz ben her hafta aliyorum. Eve surekli kargo ,market siparisi geliyo. Heralde paramin bereketi falan yok. 3 kisiyiz cocukta daha 2.5 yasinda.
(44 puan) tarafından
Canım her ay 4 4 buçuk mılyarlık alısverıeımız yapılır her şey alınır ama dıger maaşa kadar asla kalmaz hıc bısey almamısız gbı olur ustelık fazla fazla alırız bir de yanı. Daha sonra yalan olmasın yemin ederim 3 milyara yakın yine eve harcama yaptık evin eksıgı. Ve daha maaşa 9 gün vardı. Bızde eşim ben 4 yasında ve 2 yasında bebıslerm var
(4,938 puan) tarafından
Ben aylik 20 bin eve harciyorum temizlik malzemesi de icinde ama hadi onlar 3 bin falan tutsa 17 binlik alisveris yapiyoruz. Ama yine surekli eksik cikiyo surekli siparis veriyorum.
Peynir ,tereyagi,zeytinyagi gibi seyleri de toplu aliyoruz. Suanlik ette almiyorum.
(4,938 puan) tarafından
Bence de fazla ama yani harciyorum kredi karti borcu bi geliyo napmisim bu kadar diyorum. Haftalik 1500 falan pazara harcariz canim icinde yumurta ve sutte var 5 litrelik. Gecen ay peynir aldim 5 bin lira,sucuk aldim 5 bin lira. Tabi bunlari toplu aldim. Ama her ay boyle biseyi toplu aliyorum. O sebeple heralde. Bu ayda tereyagi aldim 3 bin.
Onun disinda da ufak tefek seyler cay,salca falan gunluk seyler.
Ama bebegimi sekersiz besliyorum onlara cok gidiyo sekersiz recel,sekersiz helva falan. Tabi biz de yiyoruz. Sadece helvaya 1000 lira veriyorum her ay.
(4,938 puan) tarafından
Evet tabi saglikli dogal olan pahali.
Canim gecen ay migrosta sucuk kampanyasi vardi 700 liraya inmisti tum sucuklar. Apikoglu aliyorum ben normalde kilosu 1500. O sebeple cok aldim. 5 kg kadar aldim buzluga koydum. Simdi biz bunu 6 -7 ay da anca bitiririz.
+1 oy
(14,507 puan) tarafından
ayda 2 alisveris anca yetiyor esim diyo bi gordugumu bidaha goremiyorum :D 
tarafından
3 kişilik yediğin icin :))))
(14,507 puan) tarafından
ne 3 u kizzz 5 de olabilir :))))
(723 puan) tarafından
Benim esımde meyve alır dıyprkı ya en ben bu eve meyve alıyorum ama nerde getırdıgımi bılıyom ama yedıgımi hatırlamoyom dıyor
tarafından
Aksam pazariyla 10a bağlayalım:)))) alınan şey o gün yenmeli yoksa asla kalmıyor:))))
(723 puan) tarafından
Ayy hıc sorma yaa inan hamileyim bişeyler Alıyorum kız sabahın köründe kalkıyorlar aramadklaro yer kalmıyor
+1 oy
tarafından
Valla bolluk olunca insanın sürekli yapıp yiyesi geliyor. 
(4,845 puan) tarafından
Eğitmen ne kadar ayıp nasıl bir üslup o öyle çok ayıp (!) :p :D
tarafından
Terbiyesiz bu ya ahlak yoksunu :) aklı fikri oynasta :)
(4,845 puan) tarafından
Hahaha geçen biri ne kızdı ama çok güldüm hahaha :)))
tarafından
Ahaha bende güldüm ona bir süre bekledim şunu bir güzel halletsinler diye :)  sonrasında cevap verdim :)
tarafından
Senin aklın ordaysa ben ne yapayım ben kocanin yanında uyu dedim sen oraya çektin fikrin o ki zikrinde o demek ki :))))) beni kim halledebilir yaa yürek ister o yürek:))))
+1 oy
(14,045 puan) tarafından
Oyle vallaha hep yeme icmeye gidiyor 
(14,045 puan) tarafından
Oyle aylik alisveris yapiyorum 4 5 bin ay sonuna kadar kaclar gidiyo inanki...ve esim.yemek de secer kiymasi tavugu sen dusun para hep yemeye icmeye gidiyor bir sey yaptigimiz da yok 2 tane oglum.var 2.5 5 yas gidiuor yani saglik olsun yerken yesinler napak
0 oy
(4,845 puan) tarafından
 Ben de hep birilerine veriyorum ya da çöpe atıyorum. Çünkü yenmiyor ve benim eşimin eli hiç aza gitmez. Sürekli birilerinin eline poşet sıkıştırıp duruyorum. Keşke yense keşke hiç dayanmasa ama nerde benim ev üyeleri yemez içmezlerden 
0 oy
(27 puan) tarafından
Bizdede öyle eşim her gün markete giriyor hep bir şeyler  eksik oluyor 
0 oy
(248 puan) tarafından
Bizde evde üç kişiyiz ama dediğin gibi yani yemek yapılıyor çocuk yiyor misafir geliyor, senin dediğin bitmiyor milletin onlar kullanmaya yemeye kıyamıyor o yüzden, ben aldığımı saklamam kimse için yada eskimesin diye kaldırmam köşeye , aldığımı kocam çocuğum Yemiycekse niye alıyorum, aldığımı kullanmayacaksam niye alıyorum, annemden böyle gördüm iyi ki böyleyim , millet evinde kocasına çocuğuna vermiyor saklıyor sanki napacaklar
(248 puan) tarafından
Aynen öyle bende öyleyim evde ki her şeyi yaparım dediğin gibi üstüne alırım bide ama millet öyle değil cidden , eee kendi kocama çocuğumu da her şeyi yaparım asla eksik bırakmam , bende annemden böyle öğrendim :⁠,⁠-⁠)
0 oy
(415 puan) tarafından
Onlar durmuyordur sürekli yenileniyordur, :)
0 oy
tarafından

Ayyy al benden okadar bende de öyle ya bereketdiz hep derdim :D:D

0 oy
(19,813 puan) tarafından
Evet ayda iki kez alışveriş yapılır bizde çocuklar oyun çağında enerji tüketip yoruluyorlar 3 öğün düzenli bi şekilde yemeleri lazım
(19,813 puan) tarafından
Aynı gülüm bizde ama gidiyo işte
0 oy
(1,376 puan) tarafından
İnan bizde öyleyiz her ayın 1 inde şaşmaz yani toplu mutfak alışverişine gideriz 7 bin tl lik alışveriş yaparız a dan z ye herşeyi alırız ama ay ortası gelince evde bişey kalmaz şaşırıyorum bende eşimle evde 2 kişiyiz nasıl bitebiliyor benmi çok çeşit yemek yapıyorum israfta olmuoy çöpe asla dökmem ben yemek ama nasıl bitiyor anlamıyorum :))) 
(1,376 puan) tarafından
:))) tabiki o yüzden alıyoruz çöpe gitmesin diye yiyoruz sonra gelsin kilolar olabildiğince az yapıyorum yemekleri artık her yemekten 2 tabaklık istisnalar hariç tabi:)
0 oy
(2,421 puan) tarafından

Benim koca evde kahvaltı etmiyor etse herşey bitiyor yumurta bal receller olduğu gibi duruyor ben abur cuburcuyum :D

İlgili bir soru bulunamadı

397,605 soru

11,892,274 cevap

36,013 kullanıcı

...