+3 oy
379 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (1,864 puan) tarafından

İki günlüğüne alanyaya geldik dedim yeni bir yer görürüm görmez olaydım kocaman otelde 5 parmağı geçmez Türk var şaka gibi hepsi mi yabancı olur şuan havuza girmek istemiyorum bile görseniz değişik değişik her milletten var üstelik hersey onlar için turk lirası o kadar değersiz ki size anlatamam şuan o kadar moralim bozuldu ki 6 saat boşuna gelmiş gibi hissediyorum :(

12 Cevaplar

+5 oy
(56 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sadece tatile gelip gitseler neyse. Gelen çok beğeniyor önce ev kiralıyor kalıyor sonra ev alıyor sonra vatandaşlık alıyor  hem de bir kelime Türkçe konuşmadan bilmeden. Sonra eş dost akrabasını getiriyor. Antalya ve Muğla özellikle yabancı diyarı olmuş. Bizim gidip yaşamamız imkansız hale geldi yabancılar yüzünden çünkü her şey dövizle hesaplanıyor oralarda. Yazık cennet vatanımızın keyfini yabancılar sürüyor bize de sürünme kısmı düşüyor :(
(1,069 puan) tarafından
Yabancıya ev satmak bu kadar kolay olmamalı. Sonra Allah korusun Filistin gibi oluruz
(1,864 puan) tarafından
Pıtırcık Olacağızda Allah evlatlarımıza acısın biz ne kadar yaşarız bilmiyorum çünkü:(
Neslika arkadaşın doğru demiş açıkçası adamların bir dinarı milyar değerinde valla keşke bulsan koca en azından sen kurtulursun
(56 puan) tarafından
Evet Pıtırcık ben de ondan korkuyorum. Vatan toprağı bu kadar kolay satılmamalı.
Mavi-Beyaz valla çeyiz eşyaları gibi evlilik konusunda da yerli ve milli olsun dedim canım :)) yabancı ülke yabancı damat bana göre değil kurtuluş değil esaret olurdu herhalde :) geçti yerli makineler gelir gelmez bozuk çıktı neyse ki koca iyi çıktı :))
(1,864 puan) tarafından
Kız biz inekleri bile angus ithal ediyoruz bizim öküzler ise yaramıyor düşün  :D hahahahha o yüzden kocayida yabancı bu türküler bozuk çıkıyor bir gece 3 kadın öldürüldü bu ülkede:(  
Şaka bir yana evlenme bacım hür yaşa kimseye boyun eğmeden vakti zamanı gelince hayırlısı olan seni bulur zaten
(56 puan) tarafından
Onun için artık geç bacım :) ama yeterince gezdim 36 yaşımda evlendim :) her millete iyi de var kötü de ama karpuz değil ki kesip bakasın. Ben eşimle 6 yıl konuştum sonra evlendim nikahta hala bile acaba mı diyordum  :)
-Reklam-
+2 oy
(734 puan) tarafından

Turizm ülkemizin en büyük geçim kaynaklarından turist ile ülke elden gitmez bacım. Keşke daha çok gelseler. Her şehire gelip tatil yapıp gitseler. 

Vatandaşlık dagitmasak hergelene sıkıntı yok 
(1,864 puan) tarafından
Doğru diosun kuzu da en azından benim milletim de bir o kadar gelebilseydi hani eşit olsa sorun olmazdı bu kadar gözüme batmazdi onu demek istedim aslında
(734 puan) tarafından
Bak bugün benim dogum günüm ve ben çocuğumu yanıma alıp çalışacağım mesela. Niye biliyor musun çünkü ben bir malım.
Kendi secimlerimizin neticesi bunlar.
Bugün ben çarşıya inip bir gunumu kendine ayiramiyorsam bu benim aptalligimdan. Biz Türk halkı olarak seçimde eğer doğru tercihler yapsaydik bugün gelen zamları değil oturup tatil anilarimizi konuşurduk.
(56 puan) tarafından
Yeni yaşın sağlıkla, mutlulukla, huzurla ve sevdiklerinle geçsin Asilom ❤️ 4 gün önce de benim doğum günümdü kart limitimi doldurmuşum kendime bir çöp alamadım
(734 puan) tarafından
Com teşekkür ederim güzel dileklerin için. Aynı şekilde mutlu huzurlu bol parali bı ömrün olsun.❤️❤️
(56 puan) tarafından
Amin ❤️ inşallah ❤️ ben de çok teşekkür ederim Allah razı olsun ❤️
+1 oy
tarafından
Tatil yerleri yıllardır böyledir zaten 
(1,864 puan) tarafından
Yok cnm ya her yıl mersine gideriz çoğunluğu turk oluyor ama burası farklı bir boyut olmus çalışanlar da dio bu sene inanılmaz tadı kaçtı artık falan diolar
(48 puan) tarafından
Bu yıl benim de çok dikkatimi çekti ama her yer Rus
(1,864 puan) tarafından
Çoğunluğu evet
tarafından
Valla ben yıllardır her sene 7-8 kere tatile giderdim, her seferinde genellikle Rus olmak üzere hep karşılaşırım yani
+1 oy
(1,604 puan) tarafından
Aman napsin millet tl nin bi karşılığı mı var kiralar olmus 15 bin millet karnını doyurduda tatili kaldı tabi yabancilar dolaşır paraları  değerli  
(1,864 puan) tarafından
Hiç sorma bende onu diyorum işte o kadar düşük ki paramız adamlar 4 gecesi 650 euro veriyor kendi ülkelerinin fakirim bizim ülkenin zenginleri anlican eşit şekilde hem benim milletim hem bu kadar değişik millet olsa yine iyi ama Türk yok denecek kadar az çalışanlar da dio artık farklı boyut olmus bu sene falan dediler
+1 oy
(19,107 puan) tarafından
Kız tatil yerleri hep böyle yenimi öğrendin her ülkeden TURİST geliyo :D
(1,864 puan) tarafından
Bacım mersin bu kadar değil di ya bu sene alanya yapalım dedik yabancılardan sıra yok ymnle :((:
(19,107 puan) tarafından
Mersin alanya kadar lüx değil bacım onlar pahalı yerlere gider hep turist türkiyeyi seviyolar baksana götü boklu suriyeli bile türkiye cennet diyor
(1,864 puan) tarafından
Valla öyle :(
0 oy
(2,429 puan) tarafından
Kız turisti bilmem ama bizim oturduğumuz şehirde afganından tut pakistanlısına kadar var asıl bunlara bi çözüm bulunması lazım 
(1,864 puan) tarafından
Başımızda Arap dünyası aşığı o pis varlık olduğu sürece bu problem hiç biz zaman çözülmeyecek cnm adam babadan oğula devrini getirecek daha bunlar iyi günler normalde konuşmuyorm ama artık bende bıktım o iğrenç milletten
(2,429 puan) tarafından
Gercekten ya nasıl bi devire geldik rabbim evlatlarımızı korusun bu pislik insanlardan her akşam haberlerde görüyoruz neler yaptıklarını kızım daha 3 yaşında şimdiden düşünüyorum ileride okul zamanlarını korkuyorum hep
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Türkler tatile mi gidebiliyor
(1,864 puan) tarafından
Gidemez cnm o kadar pisman olduk ki sana anlatamam oğlumun okul öncesi dedik değişiklik olsun en azından inan şuan çok pişmanım
0 oy
(4,155 puan) tarafından
Bizde alanyadayiz oteldeki marketteki seyler euro.hesabı sisme simit alicakti euro.fiyatiyla koymuslar yabanci cok burda da 
(1,864 puan) tarafından
Euphoria comfort beach otel afedersin b*k gibi :(
(1,864 puan) tarafından
Ayşegül bisey dicem havuza girebilio musun kız kendimi iyice tiksindirdim ben öyle oturuyoruz ***** gibi :) girsem mikrop kaparmiyim acaba ya
(4,155 puan) tarafından
Yuzme bilsem belki girerdim ama bilmiyorum bacaklarimi soktum sadece :)
(2,986 puan) tarafından
Bende Alanya’da Rubideyim. Çok fazla turist var bu otelde de. Türk aile 5-6 ancak yani. Yüzme bende bilmiyorum ama şansımıza havuz 1.40 o yüzden rahatlıkla giriyorum. İnşallah mikrop hastalık gelmez başımıza , Amin. :)
(56 puan) tarafından
Havuza girme sakın Mavi-Beyaz, mikrop kapabilirsin.
0 oy
(48 puan) tarafından
Aynen öyle.Biz geçen ay Bodrum'a gittik.Otelde her türk gördüğümüzde gurbetteki yakinimizi görmüş gibi şaşırıyorduk seviniyorduk.Her yer Ukraynalı Rus kaynıyor
(1,864 puan) tarafından
Çok üzüldüm ben böyle olduğu bilsem gelirmiydim canım mersinim dururken bir alanya Antalya meraki sardı bizi bu sene ne bilim her giden övüyor külliyen yalanmış yazık oldu yemn ederim
0 oy
(4,671 puan) tarafından
Geçen hafta bende antalyadaydım ödeme yapıyoruz yabancı kadın önümde resmen 5 destelik para bozdurmuş eline sığmadı para içim acıdı valla 
0 oy
(2,836 puan) tarafından

Eşimle antalya merkezde akra otel var oraya gittik 2 günlük sadece eşimle ben turk tük :D gerisi hep yabanci ama Arap genellikle ve bide şu turkiyeden gidenler var orda oturum alan onlarda çoktu arada almanca İngilizce konuşuyorlar arada Türkçe 

0 oy
(1,267 puan) tarafından
Bende balayında çok kötü olmuştum gittimiz otelde bı biz bide biz gibi yeni evli çift vardi kendimi kötü hissetmistim ama alıştım şimdi çok seviyorum alanyayi

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 562 göst.
9 Haziran 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde bbsradrkk (1,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,588 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 476 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde The Destina (61 puan) tarafından soruldu

392,797 soru

11,746,883 cevap

35,733 kullanıcı