0 oy
32 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar 3,5 yaşında oğlum var doğru düzgün hiç bir şey yemiyor sabah kahvaltı hazırladım sucuklu yumurta istedi kendisi yaptim koydum önüne iki üç çatal aldı istemiyorum dedi kendi kendine midesini falan bulandırıyor diyo bana çay ver onuda veriyorum hemen çayı bitirip kalkıyor doydum diyor sinir oluyorum sabah kaldırdım masadan cezalısın bu gün sana yemek yok dedim ağladı biraz kızdım diye bu saat oldu hiç bir şey vermedim az önce anne mama ver dedi mama dediği de sütlü bisküvi hayır olmaz cezalısın dedim sonra şeker istedi olmaz dedim bu gün iyice acikana kadar aç bırakmak istiyorum sizce doğru mu yapıyorum ya bir yandan da vicdan yapıyorum ama böyle de nereye kadar hiç vitamin almıyor saçma sapan şeyler yiyor nasıl yemek yemeğe alıştıra bilirim bu durum çok canımı sıkıyor 

2 Cevaplar

0 oy
(455 puan) tarafından
Herkeste aynı sorun var canım. Bence kararlı ol hiçbir şey verme, kahvaltı da da yemeklerin yanında da içecek birşey kesinlikle verme çünkü içecek mideyi dolduruyor yemeğe yer kalmıyor küçücük zaten mideleri. Abur cubur filanda yemeğini yersen vericem yoksa yok de.
(7 puan) tarafından
İlla bir şeyler içmek istiyor kahvaltıda hiç bir şey olmasa sürekli su ver diyip duruyor şimdi bu taktiği bulmuş midesini sıvı ile doldurup doydum diye kalkıyor abur cubur pek yemez ama açlıktan istiyor bu gün akşama kadar aç bırakmak istiyorum anlasın biraz yemek yemesi gerektiğini diye yoruldum resmen ya ne yemek yedirsem diye düşünmekten birde 37 haftalık hamileyim doğum yapicam nasıl olacak bilmiyorum
(455 puan) tarafından
Bende 36 haftalık hamileyim, içeceği kesmezsen olmaz yemeğini ye sonra vericem de benimki 5.5 yaşında artık ikisini aynı anda bitirebiliyor içeceği ama her gün vermem icecekte. Tost filan yaparsam yanına veririm .
-Reklam-
0 oy
(191 puan) tarafından
Çikolata bisküvi gibi şeyler iştahını daha çok kesiyor canım ben artık sadece karnı toksa veriyorum. Mesela kaç gündür güzel kahvaltı yapıyordu az da olsa bu sabah eşim çikolata vermiş kahvaltı yapmadı. Biraz sabret vermeyince anında yemeye başlamadı ama bi kaç güne düzgün yedi tabi yine sadece sevdiği şeyler o da geçicidir heralde yeterli yesinler

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 311 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sirine_36 (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
9 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 360 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde gokce.resul (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 196 göst.