0 oy
235 göst.
Diğer kategorisinde (255 puan) tarafından
5 aylık bir bebeğim var. Bebeğim 15 günlükken boşandım. O günden beri babası ne arıyor ne soruyor sadece nafakayı yolluyor. Ben bebeğimin benim soyadımı taşımasını istiyorum nasıl bir yol izleyebilirim napabilirim

9 Cevaplar

0 oy
(2,567 puan) tarafından
Bir baba evladını neden arayıp sormaz ya davanda haklısın .
(255 puan) tarafından
Küfretmicem..
(2,567 puan) tarafından
Başka uğraş buldu belli ki allahindan bulsun
(255 puan) tarafından
Onu ben hamileykenden bulmuştu bacım zaten
(2,567 puan) tarafından
Allah ıslah etsin belli zaten ne b.ok oldugu
-Reklam-
0 oy
(825 puan) tarafından
Eşten ayrılınca çocuğundan da ayrılan bi karaktersiz daha 
(255 puan) tarafından
Karaktersizler biter mi bacım
0 oy
(66 puan) tarafından
 velayetin kimde olduğu farketmiyor kolay kolay değiştirmiyolar aile mahkemesine dava açarsınız çocuğunuzun yararını görürlerse sizin soyadınızı alir o süreçte uzun ve eski eşinizle iyice papaz olabilirsiniz gözden gecirmenizde fayda var
(255 puan) tarafından
Canı cehenneme onun umrumda değil ama o ******** karaktersizin babalık yapmayacağına eminim artık taşımasın onun soyadını benim yavrum. Bir kaç emsal örnek varmış ama çocuğum okul çağında vs değil mahkemeyi nasıl ikna edebilirim bilemiyorum hani okula gidiyor olsa soyisim farklılığından problem yaşıyorum falan diye dilekçe yazarım. Bir de acaba soy isim değişirse mirastan hak kaybeder mi ? Kızımın maddi hakları ölsün istemem. Yapacağım eşekliği nafaka da yaptım zaten.
tarafından
Bence soy adı değişirse miras hakkını kaybeder
(1,871 puan) tarafından
Soyadı değişirse miras hakkını kaybedeceğini sanmıyorum bu çok ayrı ve önemli bir husus
(66 puan) tarafından
Neler neler oluyo da kaybedilmiyor (evlatlıktan red edilme durumunda dahi kaybedilmyor öyle  hemen siz iyi bir avukat tutun içini rahat etsin
0 oy
(4,340 puan) tarafından
Valla aynı durumdayız bende 5 aylıkken ayrıldım ama bizim çekişmeli dava hala devam ediyor. Oğlum 22 aylık oldu babası bir kez olsun arayıp sormadı. Bende kendi soyadımı vermek istiyorum. Nasıl olacak bilmiyorum ama dava bitince yapabiliyormuşum dilekçe vererek sanırım
(255 puan) tarafından
Ben de araştırdım da velayet kimdeyse o soyadını vsdebilirmiş. Ben de önce çekişmsli açmıştım mecburen. 9 ay hamileliğimi zindan etti çocuk doğunca anlaşmalıyı kabul etti. Ama 9 ay gebelikte ne çektiğimi bir Rabbim bir ben bilirim. Allah yanına koymasın. Dermansız derde düşsünler
(4,340 puan) tarafından
Bende çok ah ettim ama inanıyorum kimsenin yaptığı yanına kalmıyor ilk duruşma görülürken cezaevine girdiğini öğrendim
(255 puan) tarafından
Ay ne kadar şanslısınız ben de her sela okunduğunda hadi inşallah diyorum:))
(4,340 puan) tarafından
İnşallah canım hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(1,067 puan) tarafından
Cok var boyle davalar.Sarkici ışin karaca da kizina sonradan kendi soyadini verdi ama onun esi baya uyusturucu vs bagimlisiydi.Sizin nasil olur ne gerekce gosterilir bilmiyorum.
(255 puan) tarafından
Dışardan görsen adam sanırsın dedikleri
(255 puan) tarafından
Acaba gelip görmemesi üstünden yapabilir miyim bişeyler
0 oy
(1,935 puan) tarafından
Mahkemeye basvuracaksin canım hukuk mahkemesine
0 oy
(558 puan) tarafından
Bilgim yok canım postun ciksin 
0 oy
(2,198 puan) tarafından
Bende araştırıyorum canm benm ki okul cagında 7 yıldır ne nafaka ne başka şey çocuguda gelip görmez kaçak bir nevi inşallah gebermiştirde aile mahkemesi ne dava açacaksın çocugun yararı için ben açacagm ama kızımınn daha haberi yok anlatmam lazım önce mahkeme de çocuk yararını gözetiyor mesela yüz kızartıcı suç varsa veya çocukla bir bağ kurmaması da soyadı değişikliği yaptırıyor 
(255 puan) tarafından
Teşekkür ederim o zaman çocukla bir bağı yok diye açabilirim davayı teşekkür ederim
0 oy
(118 puan) tarafından
Kocam avukat detaylı olarak konuyu mesajdan yazabilirsin 
(255 puan) tarafından
Malesef duvar kapalı olduğu için yazamıyormuşum siz bana yazabilir misiniz ordan yazayım ayrıntıları. Ay çok sevindim çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 137 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,441 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 122 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Gulsahh. (554 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 879 göst.
19 Kasım 2021 Aile kategorisinde Kirmizielma (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.