0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (326 puan) tarafından

Şimdi benim ikiz bebeklerim var kizlar bu saat olmuş hala uyanık yani geceleri 2 buçuk oluyor zorla sallayıp uyutuyorum artık mahvoldum gündüz tek uyku yapıyoruz uyku saatleri nasıl olmalı saat kaçta kalkıp kaçta yatmalı ara saat uykusu saat kaçta ve kaç saatlik olmalı bilgilendirin beni ya lütfen :'(

4 Cevaplar

0 oy
(644 puan) tarafından

Hepimiz aynı dertten muzdaribiz :D gülüyorum ama sinirlerim bozuldu inan :D 

(1,970 puan) tarafından
İnşallah canım psikolojik olarak da çöküşlerdeyim kaldı 2 buçuk ayım felan ilk kızımda çok zor doğum yaptım ama şimdi doğumun acısını bildiğim için tedirgin oluyorum
(326 puan) tarafından
Ayyy normal doğum mu seninki ben mecbur sezeryan oldum ikiz bebeklerim olunca normal yapmadı doktor rabbim bir avazda doğurmayı nasip etsin hiç zorluk çekmeden doğumun olur
(644 puan) tarafından
Benimki uyudu şükürler olsun :) benim oğlumda 20 aylık artık nasıl kontrol edeceğimi bilemiyorum en son destek alacağım yani başka çarem yok kendim olayları yönetemiyorum
(326 puan) tarafından
Destek nasıl oluyor
(644 puan) tarafından
Ya online ya da çocuk doktorumuzun önerdiği bir pediatri çocuk psikoloğundan yardım alacağım
-Reklam-
0 oy
(1,447 puan) tarafından

Gündüz tek uykuda yapsa yatalı yarım saat oldu daha :blink:

(326 puan) tarafından
Ya benimki de şuan yatmak üzere gündüz uykusu yaptırmadım bir gün oda 7 de uyut dedi resmen rezil oldum uyudu bu sefer sabaha kadar oturduk ne yapsak çare olur Allah yardımcımız olsun gerçekten canım
(1,447 puan) tarafından
Amin amin canım zor valla tam düzene giriyor uykusu hoopp diş çıkarmaya başlıyor tekrar düzen bozuluyor sanırım bu dişler tam anlamıyla çıkıp tamamlanmayana kadar uyku düzeni hep bozulacak :/
(326 puan) tarafından
Ya valla aynı dediğin gibi canım hiç bir türlü oturtamafik bu uykuyu Allah yardım etsin hepimize valla
0 oy
(1,528 puan) tarafından
Benimki uyuyo ama yatakta dünya turu yapıyo resmen dönme sesine uyanıyom bazen 
(326 puan) tarafından
Benim kızım böyle bazen onun dönme sesinden dediğin gibi kardeşi uyanıyor benimkiler ikiz yan yana uyuyor kızımın öyle bir dönmesi var ki yatakta savaşıyor resmen
0 oy
tarafından
Geç kalkıyorlardır. Gün içinde uyku saatleriniz ortalama nasıl ?
(326 puan) tarafından
Evet geç uyanıyorlar sabah 12 de uyanıyorlar mesela sonra 3 de uyuyor 5 de uyanıyorlar kaç defa düzenlemek istedim saatleri hep bir aksilik çıktı bide benimkiler ikiz biri uyusa diğeri uyanık kalmak için direniyor onun sesi ile uyuyanda uyanıyor
tarafından
Sirkandiyen ritimleri o şekilde oluşmuş. Siz yavaş yavaş uyuma saatini geri çekmelisiniz.
Örneğin şuan gece 02.00 de yatıp, öğlen 12.00'da kalkıyorlarsa, siz üç dört gün boyunca öğlen 11'de kaldırın. (Gece erken de yatsalar, geç de yatsalar 11'de kaldırın.) Birkaç gün sonra artık gece 2de değil de gece 1'de uyumaya başlarlar, dolayısıyla gündüz de 11'de uyanırlar. Bu ritme alışınca, bu defa uyanma zamanını sabah 10 yaparsınız, bir süre sonra gece uyuması 23.00 civarı olur..
Bu şekilde istikrarlı gitmeniz lazım.
Bence önemli noktalar;;
Çocuklar o gece her zamanki gibi 02.00'de uyumadı da 12.00 da uyudu diyerek , hemen sabah erkenden kaldırmamak gerek. Çoğunlukla gece yatış ve öğlen kalkış saati neyse, ona göre kademe kademe azaltmak gerek.
Düzenin oluşması için acele etmemek gerek.
Uyku ritüeli yapabilirsiniz. Mesela her gece uykusundan önce bir kitap okuyun birkaç sayfa , gerekirse uydurun kafadan. Onlar dinlemese bile bir süre sonra kitap gördükçe uyku saati geldiğini anlarlar.
Benim çocuğum da geç yatıp, geç kalkıyor bir çocuk düzenine göre yani sabah 7-8 de kalkmıyor ama sizinki kadar öğlene veya gece o kadar 2lere kadar beklemiyor, sizinki gerçekten çok fazla geç yatıp kalkıyormuş. Hani öyle 7-8 gibi uyanış olmasa da 9.30-10 gibi uyanış yapmaya çalışın en azından. İki çocuk olunca mutlaka zordur. Allah kolaylık versin.
(326 puan) tarafından
Allah razı olsun canım dikkate alıcam her dediklerini gerçekten çok haklı bir yorum yapmışsın dediğin gibi ilerlemeyi düşünüyorum rabbim inşallah herşeyi düzene koyar valla yoksa dayanamıyorum artık bide evet ikiz olunca daha da kötü oluyorum yani gün içinde en az 2 saat uyuyorum en fazla 4 saat oda tabi aralıksız değil bakalım nasıl geçecek günlerimiz çok teşekkür ederim tavsiyen için canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
25 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde BetulOpoz (2,811 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 275 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Frezya (695 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 162 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,468 puan) tarafından soruldu

399,872 soru

11,961,288 cevap