0 oy
638 göst.
Diğer kategorisinde (924 puan) tarafından
Ama kızım büyüyüp kendini ifade ettikçe 9 yaşındaki kardeşimle huysuzluk çıkarır oldu. Kardeşim kıskanıyor oyuncaklarını bazen vermiyor kızım da ciyakliyor 20 aylık. Geçen gittiğimde annem kardeşime kızıyor ama ben üstüme alındım. Rahat edemedim o an evde kendimizi fazlalık hissettim. Kapıya indirdim hemen orada oyaladım eşimin gelmesini bekledim falan neyse. Anneme de dedim daha ne kadar kardeşimi avutucaz yıllardır avutuyoruz dünya onun etrafında mı dönüyo falan dedim oda diyo ki gülerek dünya senin kızının etrafında mı dönüyo. Etrafında dönecek bir şey yapmıyorum ki onların evinde. tamam ben çok ilgileniyorum ayrı onların ekstra bir çabası yok ki ben her dediğini yapıyormuşum şımartıyormuşum kızım hiç susmuyormuş oysaki ortamlarda en uslu benim kızımdır. Kardeşimin arada cimciklediğini bile farkettim kızdım ettim.annem eşime de benim için demiş çok yüz veriyo parmağında oynatıyor kendini falan.  4-5 gündür gitmedim annemde bugün görüntülü de diyor ki noldu küstün nü gelmiyosun. Valla stres oluyorum gidince tamam onlarda kalabalıklar falan ama bende gidince oturmamm yardım ederim hep. 

28 Cevaplar

0 oy
(17,472 puan) tarafından
Kardeşin de çocuk daha. Böyle sebeplerden ailene küsme boşuna 
-Reklam-
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Yakınsınız diye devamlı orada olmanıza gerek yok. Kardeşiniz bir çocuk ve üzgünüm oyuncaklarını paylaşmak zorunda değil. O yaşta annesini de kıskanıyor olabilir. Evinizde oturun sizde biraz
0 oy
(1,700 puan) tarafından
Sürekli gittiğin için oluyor bu. En fazla hafta da bir git ki özlesinler. Özlesinler ki birbirlerine tahammülü olsun herkesin. Benim kardeşimin 2 tane çocuğu var. Biri 10 biri 7 yaşında. Hafta da bir yada 2 hafta da bir görürüz birbirimiz .2 yaşında da kızım var. Hiç kavga etmezler mesela . Çünkü birbirlerini ozluyorlar. 
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Aynı yaşta kızım ve kardeşim var sizin gibi haftada bir yada iki gün gidiyorum kardeşim de çocuk sonuçta oda kiskanabilir annemin de küçüğü sonuçta kızı üzülunce üzülebilir buna hiç kirilmam darilmam orası onun evi o da rahat etmeli rahatsiz oluyorsa yada ben okuyorsan daha az giderim benim kardeşim çok seviyor kızımı ona rağmen bazen kıskanıyor anneme şikayet ediyor gülüp geçiyoruz kızıma ne yapsam ne alsam ona da yapıyorum 
0 oy
(598 puan) tarafından
Canm kizim 3 kardeşim de 4 yasinda. Kedi köpek gibi kavga ederler kaynım da 13 essek kadar ama kızımla sürekli bı çekişme bı kavga içerisinde. Yani beni düşün . Kaynanama gitsem dert anneme gitsem dert huzur yok. Evimiz de çok yakın . Baktım huzur yok eskisi gibi gitmemeye karar verdim yani huzurun yoksa her gün gitme . Evinde otur düzenini kur. Şuan taşındım ikisinden de uzağa.  10 günde 1 gitsem yeter 
0 oy
(3,638 puan) tarafından
Her gun napiyosun annenin evinde ya ben annem de olsa evim yankinsa gitmem yani :) bi de kardesin de cocuk ve ben büyüğüm diye olgun davranamayacak yasta.  Ayrica annene kardesini yetistirme konusunda karisman hos degil. Herkes evladını ister şımartır ister simartmaz. Anasi babasi ugrasacak nasil olsa
0 oy
(143 puan) tarafından
Annende olsa her gün gitmeyeceksin ben gurbetteyim yılda2 kere gidiyorum ama 20 günden fazla kalınca kardesimle huzursuz oluyorum onlarında duzenini bozmak istemiyorum geliyorum annem özleyince geliyor yanıma bazen yani kısacası inan her gün gidersen bir kıymetin olmaz ara sıra gitsen onlarda özler ve kızında seninde degerin fazlalaşır
0 oy
(205 puan) tarafından
Annen çok güzel bir cümle.kurmis kardesinde olsa oda onun annesi düzeni bozuluyor belki çocuk değişiyor kiziyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 272 göst.
19 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Hasretzamani (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 243 göst.
0 oy
3 cevap 94 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 237 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Miniminnaķ (3,129 puan) tarafından soruldu