0 oy
376 göst.
Diğer kategorisinde (322 puan) tarafından
Ailesiyle tatile gidecek eşim ama ben gitmek istemiyorum otel tutulacak ayrı odalar. Ama kızım çok mızmız beni perişan eder  . Helede son birkaç aydır kuruttu beni. 11-12 saatlik yol bi yandan sıcak bi yandan kızım hırçın herşeye ağlar mızmız. 4 buçuk yaşında son bi haftadır depresyonda gibiyim kendimde ağlıyorum. Vala yastığa kafamı gömüp ağlıyorum. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. 

AVM ye gitsek mızmız istediği olmasa bağırır ağlar oyuncağı fırlatır parka gitsek çıkarken bağırır kaçar elimi ısırır. Sürekli kriz var evde sürekli bağrış çağrış çığlık . Tükendim bu durum varken eşim ısrarla sende gel diyor. Halbuki ben sessizlik istiyorum orda yine kıyamet kopacak 

16 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Eşimde beni bırakıp tatile gidecekse bir daha geri gelmesin..
(322 puan) tarafından
Ben gitmesinden rahatsız değilim gitsin alışkınım işinden dolayı gece yalnız kalmak sorun değil. Ama beni zorlamasın yeter ki konuşuyorum ama yine aynı
tarafından
İş ayrı tatil ayrı. İş mecburiyet tatil öyle mi.
-Reklam-
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Gitmezdim valla burnumdan gelicekse ne diye tatile gideyim ki 
(215 puan) tarafından
Nıye olan sana oluyor o kadar insan var babası var ver baksınlar iyi olur hayatım kafamı dinlerim tatılde sen ilgilenırsın çok bunaldım gerçekten de gıt keyfıne bak ne dıye kendine işkence edıyorsun tek basına mı yaptın cocugu
(322 puan) tarafından
Napim gidiyim mi adam surat asıyo gelmicem deyince ama bi yandan çok strese giriyorum üçü baksın o zaman Allahım ya bakabilirler mi o da var
(215 puan) tarafından
Git tabıkı neyıne  bakamayacaklar  bebek degıl canım 5 yasında nerdeyse okula başlayacak ya bıraz sal ne kadar bakamayabılırler çok üstüne düştüğünden böyle belkı çocuğun tatılden gelınce kesinlikle bır pedagog destegı de al
(322 puan) tarafından
Ya lohusalıktan bende kaygı kaldı biraz fazla kaygılanıyorum üstüne çocukta hareketli olunca iyice bitiyorum. Neyse artık hazırlandık gece yola çıkcaz inşallah pişman olmam. Eşime de dedim gece annen ilgilensin biz canlı müziğe gidelim olur dedi o da sevindi
(215 puan) tarafından
Tabıkı de ılgılensın yatar uyur zaten gece çocuk
0 oy
(14,152 puan) tarafından
Kızına da bir değişiklik olur bence. Hem sana da iyi gelir orda suyla falan oynar yorulur. Benim oğlumda öyle zor bir çocuk ama tatilden de geri kalmam yani hem orda kalabalık olacakmissiniz herkes ilgilenir 
(322 puan) tarafından
Ağlamalar çığlıklar o kadar yordu ki hadi evde idare ediyorum ama dışarda insanlardan tepki alınca bende deliriyorum
(14,152 puan) tarafından
Canım evde durdukça insan çıldırıyor al çocuğunu da git benden sana söylemesi dediğim gibi benimde aşırı zor bir çocuğum var ama farklı bir yere gitmek ona da bana da iyi geliyor ayrıca birisi sana tepki verdiği zaman yapıştır cevaplarını ben kaç kişiyle tartıştım öyle yakınlarım dahil
(322 puan) tarafından
Kimide yolda götürürken bağırıyor ya çocuğu kaçırıyorsun sandık diyor insanlara açıklama yapıyorum durduk yere
(14,152 puan) tarafından
Onlara diyeceksin ki çocuk zaten beni strese sokuyor sizde üstüme gelmeyin çocuğu oyalayacak şeyler bulun yoksa susun
0 oy
(641 puan) tarafından
Benim anlamadığım çoçuk sadece senin mi! Niye çeken sadece sensin eşimle dönüşümlü ilgilenirsiniz boş olan da yüzer dinlenir filan.Çoçuğun da baya büyük nasıl o kadar mızmız olabilir.Anlayabilecek yaşta.
(322 puan) tarafından
Anlıyor ama uygulamıyor sakinken konuşuyoruz ama istediği olmayınca ağlama krizi. Bide konuşması çok net insanlar duyuyor herşeyi
(641 puan) tarafından
Çoçuk sınırları iyi bilmeli.Şuan bilmiyor ya da aşabileceğini düşünüp istediğini yapıyor.Biraz daha net ve kesin olmayı deneyin sınırlarda.
(322 puan) tarafından
Eşim yüzünden ben sınır koydukça o bozdu şimdi kendide baş edemiyo hiçbişeye karışmıto ama geç kaldı
(641 puan) tarafından
O zaman eşin nasıl tatile gidiyorda sen çoçukla işgileniyorsun.Beraber gidin o çoçukla ilgilensin sen tatil yap madem o bozdu kuralları ceremesini çeksin.Tatil yapmak senin hakkın.
(322 puan) tarafından
O da çekecek ama ısrarla götürüyor
0 oy
(734 puan) tarafından
Gazlamak gibi olmasına çocugun ztn zor bir çocuk ve eşin seni tek bırakıp tatile mi gidiyor ? 

Normal şartlarda asla karşı değilim ama ben okadar sikintidayken o tatil yapacaksa tatil yaptığı yerde kalsın. 

Ayrıca ben olsam giderdim ve kendim nasıl ilgileniyorsam o çocukla aynı şekilde ilgilenmesini beklerdim. Aileside olacakmış onlarda yardım eder sana 
(322 puan) tarafından
Tatile gitsin en azından o kafa dağıtsın ben rahatsız değilim. Ben dışardayken daha çok mutsuzum insanların tepkisi bakışı beni daha çok strese sokuyo. Keşke bakabilseler ama bakamıyorlar kızım çok inatçı
0 oy
(16,952 puan) tarafından
Ben olsam gider cocugu babanne dede babaya kitler kafamı dinlerim. Onlar ilgilensin . Hem sana tatil olur hem değişiklik olur hem de bu moddan çıkarsın 
(16,952 puan) tarafından
Afyon'da bacım. NG otel bı araştır istersen. Bı çok otelde var aslında. Yaşı büyük olunca kendi durabiliyo küçüklerin yanında anne ya da babaları varken duruyolar. Senin çocuk kaç yaşında
(2,952 puan) tarafından
4 canım
(16,952 puan) tarafından
Tam sizlik o zaman. Benim bı de 1 yaş kızım var. O biraz zorladı beni. Ama oğlum için harika bı tatil oldu
(2,952 puan) tarafından
1 yaşındada var canım :)
(16,952 puan) tarafından
Senle herseyimiz ortakmis kız. Valla kızdan dolayı çok bişey anlamadım tatilden . Ama olsun iyiydi yine de. Değişiklik oldu
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Yol çok uzunmuş. Yoksa gittiğin yerde ilgilenen olur sen karışmazsın bile. O kadar kalabalıkta rahat bile edersin. 
(322 puan) tarafından
Keşke rahat etsem o kadar ihtiyacım var ki
(2,952 puan) tarafından
Canım arkadaşın dediği gibi orda sana yük olmaz havuz deniz derken yorulup uyur o ara sende kafa dinlersin orda arkadaş bulur kendine
0 oy
tarafından
böyle bir imkanım olsa giderdim. sonuçta çocuk sadece benim değil eşin, dedesi, babaannesi her kim varsa onlar da bakamayacaksa zaten hiçbir şey demiyorum...
(322 puan) tarafından
Durmuyo ki keşke dursa biraz
tarafından
biraz salın kendinizi bu hâller geçici çocuk hep öyle kalmayacak herkes bu durumu yaşadı yaşıyor. sendrom dönemlerinde belli ki. ama eminim ona da değişiklik olur bence önyargılı olmayın
(322 puan) tarafından
Suyu seviyor ama mızmızlığı bi türlü bırakmıyor kafam hiç iyi değil
0 oy
(428 puan) tarafından
Eşimin ailesiyle sorunum yoksa giderdim ben. Tatil çocuğa da iyi gelir gelmese bile kalabalık olduğu için ilgilenecek çok insan var ben de biraz dinlenirdim. Ama eşimin bensiz daha doğrusu bizsiz tatile gitmesi benim için problem. 
(428 puan) tarafından
Ama orada eşiniz ve eşinizin ailesi de olacak. Hiç değilse yemek derdiniz olmaz mesela. Bu benim fikrim tabi
(322 puan) tarafından
Evet aslında çok rahat olacak ama hırçınlığı ağlamaları aşabilsrk çok daha iyi olacak
(428 puan) tarafından
Hava değişimi ona da iyi gelir bence.  Hem çok zorlansanız bile nelerle uğraştığınızı görsünler. Bir kere de siz eşinizle bırakıp tatile gidin madem ayrı tatil yapmakla ilgili sorununuz yok çocuğunuz da çok küçük değil babasıyla bir hafta kalabilir.
(322 puan) tarafından
Hepsi biliyo bi AVM ye gittik yolda mızmız ağlak kaynanam diyo hep mi böyle dedim hep böyle iyice hırçınlaşmış diyo e napim ben
(428 puan) tarafından
Bence siz çocuğunuzu babasıyla gönderin. Siz biraz dinlenin.
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Valla cocuklarla tatile gitmek perisanlik emin ol ben rezil oldum bi de herseyi kadın çekiyor erkek keyfine bakıyor 
(215 puan) tarafından
Bu erkeğe baglı bence dostum
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Sen gitmek istemiyorsun ve eşin sensiz gidecek mi
(215 puan) tarafından
Gıtmek istememek ne ya tatil bu kım ıstemez ben gıdecekken esım oturucam dıye bahane uydursa bende çıkar gıderım yani
Kızın yapması gereken benım dınlenmeye ıhtıyacım var orda çocuk sende canım yoruldum yıprandım Annenler de var bıraz yukumu alın uzerımden demesı lazım ama arkadaş gıtmem evde kafatı yerım modunda çok yanlıs yapıyor böyle olunca bır yerden sonra esı de umursamaz bence
(322 puan) tarafından
Dışarda daha çok yoruyor beni dışarı çıkmak hiç istemiyorum eşimin zoruyla çıkıyoz zaten
0 oy
(5,431 puan) tarafından
Bir pedagog desteği alın derim. Pamuk gibi olması gereken zamanlar bunlar. 
(322 puan) tarafından
İstediği olunca pamuk gibi
(5,431 puan) tarafından
Genel olarak bahsediyorum :)) yanlış anlamayın bence bir pedagoga götürün ama onun için değil sizin için. Sanıyorum bir takım hatalar yapılmış. Bundan sonra nasıl davranmanız gerektiğini size açıklar
0 oy
(14,694 puan) tarafından
Çocuğa o baksın madem sende biraz kafanı dinlersin 
(322 puan) tarafından
Götürürse artık bırakcam hepsine benim kafa kaldırmıyo
0 oy
(1,255 puan) tarafından
Tabiki git ver babasına babaannesine baksınlar sal biraz sende onların yanında rahat takıl azda onların eli ayağı dolaşsın
0 oy
(9,129 puan) tarafından
Tatil yerine bi oyun terapıstıne gidin 
0 oy
(983 puan) tarafından
Kızınız sizinle kalmayacak mı? Eşiniz kızınızı da mı götürüyor? Açıkçası kızımla kalacaksam tatile giderdim. Ha kızınızı götürecekse, siz de kafayı dinleyecekseniz o ayrı. Ama şuna inanıyorum ki çocukları da ne olursa olsun bir dakika yalnız bırakmaya gelmez de değmez de. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 838 göst.
28 Kasım 2018 Diğer kategorisinde prensesi mi bekliyrm (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 438 göst.
16 Mart 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (8,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 806 göst.
21 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (725 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 646 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde bittercikolataa (22 puan) tarafından soruldu

393,734 soru

11,774,415 cevap

35,790 kullanıcı