0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (351 puan) tarafından
kızlarınızın kulağını kaç yaşında deldirdiniz ya da kulağı erken yaşta deldirilenler büyüyünce hiç şikayetçi oldunuz mu?

22 Cevaplar

0 oy
(350 puan) tarafından
İki kızımın kulağını da 2 yaşında deldırdım
-Reklam-
0 oy
(429 puan) tarafından
2 kızımıda tam 6 aylıkken deldirdim bi sıkıntı olmadı arkadaşım 1 aylıkken deldirdi oda bişey olmadı dedi 
(429 puan) tarafından
2 kızımıda derken ikiz değiller ikisinide 6 aylıkken deldirdim
(351 puan) tarafından
onu anladım da mesela küçük olan büyüğün kulağına yine de uzanır gibi geliyor bana ya da yaşları yakınsa büyükten de beklenebilir
(429 puan) tarafından
Büyüğüm 2014 doğumlu küçüğüde 2019 aralarında 4.5 yaş var ellemediler hiç küpelerini bence küçükken deldir eltimde 1 tane kızı var hep erteledi deldirmeyi şimdi kızı 13 yaşında kaç senedir deldirmek istiyor ama kızı korktuğu için bırakmıyor kaldı öyle hediye gelen küpesi
(351 puan) tarafından
teşekkür ederim yorumunuz içni
(429 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Ben annemlerin kulağımı deldirmesini istemezdim mesela, ama deldirmisler. Hiçbir küpeyi takmıyorum. Gusül alırken sürekli bir top kupem var tak çıkart zor oluyor. 

İki kızım var ikisininde kulağını deldirmeyi düşünmüyorum. Büyüdüklerinde kendileri kararını verip deldirsin.
(262 puan) tarafından
Bende buna benzer bir yorum yaptım sonra da sizin yorumu gördüm. Gerçekten de öyle asla küpe takmam abdest alınca sıkıntı bazen unutuyorum bazen tak çıkar uğraş oluyor bazen kayboluyor falan çok gereksiz
(351 puan) tarafından
benimkini de öyle düşünerek annem deldirmemiş. büyüyünce kendim deldirdim ama hep iltihaplanıyor. ben de büyükken delindi  diye böyle oluyor diye düşünürüm hep ve neden bebekken yapmadın diye soruyorum. her defasında senin tercihine bıraktım diyor ;) çok arada kaldım ama sanırım deldiricem
(262 puan) tarafından
Tesettürlüysen deldirmek pişmanlık. Zaten küpe görünmüyor
(351 puan) tarafından
;) ama bunun cevabını öğrenmek için en az 15 yıl var önümde. belki tesettürlü olurlar belki de olmazlar. ama şu da var tesettürlü olup küpe de sevebilirler.
Kafamda deli sorulaarr...
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Gorumcem 9 aylıkken deldirmis kızının kulağını. 

Bnm kızım yok olsa 2 yaşını geçince deldiririm.  Yada az daha büyüyünce. 
0 oy
(159 puan) tarafından
1 yaşında sağlık kabininde deldirdim
(351 puan) tarafından
hiç çekiştirdi mi peki?
(159 puan) tarafından
Hayır sorunsuz atlattık aksine eşim korkuyordu zeytinyağı kantaron yağı ile zaten bir kaç gün masaj yapmaniz lazim ağrı olmuyor deldirme esnasında sadece sesinden korkuyorlar uyusturuldugu icin
(351 puan) tarafından
teşekkür ederim
0 oy
(2,925 puan) tarafından
9 aylikti deldirdigimizde
(351 puan) tarafından
hiç çekiştirdi mi peki?
0 oy
(5,497 puan) tarafından
18 aylıktı hiç pişman olmadım 
(351 puan) tarafından
hiç çekiştirdi mi?
(5,497 puan) tarafından
Hayır hiç dokunmadı
(351 puan) tarafından
teşekkür ederim
0 oy
(4,525 puan) tarafından
3 yaşında deldirdim büyünce kendı deldırsın dıyordum ama çok hoşuma gıdıyor gördükçe :) 
0 oy
(2,098 puan) tarafından
10 aylıkken deldirdim
(351 puan) tarafından
hiç çekiştirdi mi?
(2,098 puan) tarafından
Hiç sorun yaşamadım ben. 20 gün sonrada altın top küpe taktık. Şuanda 2 yaşında hiç değmez kulaklarına. Aklı ermeden yapınca fark etmedi
0 oy
(5,426 puan) tarafından
İlk kızımı bir yaşında deldirdim kupeye alerjisi var altın gümüş Çelik hiç birşey takamiyor oje surmeyide denedim olmadı ikinci kızımı bu yüzden deldirmeyecegim büyüdüğünde kendi isteği doğrultusunda deldirsin
(351 puan) tarafından
alerji boyutunu denemeden bilemeyeceğiz sanırım ama evet öyle de bi olasılık var
0 oy
tarafından
Dişleri tamamen çıksın deldirecem çünkü diş zamanı çok kulağı ile oynuyor yara yapar diye korkuyorum
0 oy
(141 puan) tarafından
Büyük kızı 4aylıkken deldirmiştim şuan 13yaşında bi şikayeti yok küçük kızı 1buçuk yaşında deldirdim
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Kızım 1 yaşındayken deldirdim ama üstü çıkarıp giydirilen takılıyordu ağlıyordu vede kulağından çıkınca tekrar koyma çalıştı kaynanam çok ağladı bende çıkarıp attım şuan 3.5 yaşında kullagi kapanmış pişman oldum küçükken dedldirdigime 

Büyüdüğü zmn isterse deldirir benm ki de delik ama küpe takmıyorum boş birşey 
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Her kız çocuğunun kulağında illa küpe olmak zorunda mı ? Bilmediğimden soruyorum tamamen. 2 yaşında deldirmedim hiç. Düşünmüyorum da deldirmeyi. Büyüdüğünde ister şu an bile benim küpelerimle oynayıp duruyor sürekli küpelerime bakıyor.
(351 puan) tarafından
tabi öyle bi zorunluluk yok. benimkini deldirmemiş mesela annem. büyüdüğümde üzülmüştüm bu duruma kendim deldirdim.
(2,693 puan) tarafından
Benimkini deldirmişler ben de tek delil yetmez diye üzerine 8 delik daha açtım :):):) deldirsek ayrı bir dert, deldirmesek ama deldirme taraftarı değilim. Büyüdüğünde kendi deldirsin.
0 oy
(18 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında 4 gün önce deldirdim şimdiyr kadar bi sorun yaşamadık inşalah olmaz da:) 
0 oy
(598 puan) tarafından
11 aylıktı deldirdim :)
tarafından
Benim bebeğim bu kadarlık, kesinlikle deldiremem. Çünkü eminim o küpeyi taktiğim gibi ellerini oradan ayırmaz. Çıkartmak için çıldırır. Toka, çorap, şapka vs her şeye böyle tepki veriyor çünkü. O yüzden bende bekliyorum büyümesini:/
0 oy
(49,924 puan) tarafından
10aylikti deldirmistik simdi 6yasinda sorun yasamadik hic
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Benimki 3 yasına gircek babası hala izin vermiyor deldirmeme biraz daha buyusun diyo
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Kizim 26 aylık ben delirmedim. Deldirmeyi de düşünmüyorum. Kendi büyüyünce kaç tane deldirmek isterse deldirsin. 
0 oy
(1,751 puan) tarafından
Altı aylıkken deldirdim bir sıkıntı yaşamadım 15 gün oldu☺

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 92 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yagmur_damla (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 156 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yagmur_damla (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.