0 oy
1,038 göst.
Diğer kategorisinde (52 puan) tarafından
Kız kardeşimle ilgili post açmıştım. Annemle konuştuk. Dedim anne bana darılmayın gönül koymayın ama ben nasıl baş edicem 2 tane bende olacak benim durumum belli değil. Ayrıca sürekli hasta oluyor ben ona nasıl bakıcam dedim. O da biz hasta oluyor diye sende kalsın demiştik dedi. Ya tamam da hasta olup da normal durmuyor ki. Size yemin ederim bağırıp duruyor küçük bebek gibi. Kaç kez halıma kustu kızım daha küçük bebekken koca salon halısını zar zor banyoda yıkadım. Bir de beni de dinlemiyor o zaman. Poşrt getireyim yok hastaneye götürelim yok. Abla korkuyorum abla korkuyorum başka Bi şey yok. Uyutmuyor etmiyor. Bana zaten 2 küçük çocukla uyku haram olacak. Bağıra bağıra konuşur bir eşy desem hemen küser laf atar gider. Sevgilisi var okul çıkışı ne olacak nerde kaldı diye onu mu kafaya takıcam. Yemek seçiyor ben hergün ona ne pişiricem anne diyorum yine aynı cümle "biz de seçiyor diye sende kalsın dedik" e benim ev açık büfe mi nasıl doyacak. Anne kendi yaparsa yapar ben her gün düşünemem benim durumum ortada dedim. Mırın kırın etti. Napalm kalsın orda cuma akşamı da servisle yukarı gelir dedi, anne cuma akşamından sonra bende kalır onda sıkıntı yok ama o kadar uzun nasıl olacak diye sordum. Tamam tamam neyse kalsın yurtta cuma günü de gelir dedi. Beni anlamıyor, aslında anlıyor ama anlamak istemiyor. Hâlâ laf ediyor ısrar eder gibi. Ben de dedim tamam anne kalsın madem ne diyeyim dedim. Burda evleri var ama gelip durmuyorlar. Hiçbir imkanları olmasa tabii ki bende kalıcak ama ev var dayalı döşeli. Ben de onu anlamıyorum. Linçeyen de linçlesin ne kadar ne olursa olsun ben 9-10 ay bu durumda kalmak zorunda değilim. Bana gelince herkes kendi çocuğuna baksın oluyor niye başkasında olmuyor.

33 Cevaplar

0 oy
(10,405 puan) tarafından
İyi tamam anne demeyeceksin kısa ve net hayir ben bakamam burda eviniz var gelip bakacaksınız diyeceksin sen böyle off anne tamam dersen yarın başına atar ve kızma ama annenjn tek derdi kızı senin başına atmak onada diyeceksin ki bakamayacaksan dogurmasaydin
-Reklam-
0 oy
(9,143 puan) tarafından
Kardeşinin sorumlulugu senın değil tekrar soyluyorum annen resmen atacak yer arıyo. Uyumlu biri olsa belkı katlanırsın ama benım annem eniştenin oldugu yere asla yollamazdı bızı tedırgın olurdu
0 oy
(383 puan) tarafından
Canım bunda linçlenecek bi durum yokki sonuna kadar haklısın annenin ugraşası yok senin üstüne atmaya calısıyor sanırım sen bekarken kardeşinle hep sen ilgilendin sen gidincecede hersey Annene kaldı zorsuyor şimdide
0 oy
(7,095 puan) tarafından
Kardeşin adına üzüldüm. Umarım büyüyüp genç kız olduğunda kimseye minmet etmemesi gerektiğini öğrenir ve kendi ayakları üzerinde durabilir. 
(7,095 puan) tarafından
Lafım sana değil bu arada. Şu an ihtiyacı var ve herkes kendisini düşünerek hareket ediyor. Kardeşinde zamanı gelince böyle düşünecektir.
0 oy
(973 puan) tarafından
Ben bekar abimle erkek kardeşimin evinde 3 ay kaldım kendi öz kardeşlerim olmasına rağmen rahat edemedim ki eniştesi varken nasıl rahat edip kalmayı kabul ediyor kardeşin şaşırdım
0 oy
(49,510 puan) tarafından
sen niye gelsin kalsin diyosun ki annendeki de gamsizlik kizim gelip sana yardim edeyim.diyecegi yerde gerekirse kirilsinlar yok yemek seciyo diye dedik yok bilmem ne sende hata kestir at cumadan sonrasi ötesi berisi yok sorumluluk alamam de mesaj yaz gerekirse kestir at
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Diger postunda gordm yazmiyim dedim ama dayanamadm.16yasndaki kizdan mi bahsediyorsn yoksa 7yasindaki cocuktanmi.o ne oyle haliya kusmak bagirmak cagrmak surekli hasta olmak trip atmak.valla kusura bakma ama insan bu sekilde kardesinjde cekemez bazen oluyor kendi covuguna tahammul edemiyorsn bide kardesin.tamam canin cigerin ama herkwzn bi duzeni var canm.esin rahat edemicek aranzda sorunlar oluscak ki bu kisa bi sure degil.ayrica basina bisi gelse senin yanindaydi sebebi sensin derler.bide sevgilisi varmis tamam destek ol ama bukadrsq nazini cekmek zorunda degilsn hani.annende belliki basindan savmaya calisiyor belli oda hareketlerini simarikliklarini cekemiyor senin basina atiyor.ben olsam asla ama asla kabul etmem.burda iste kardesim kabul ederm falan diyenler koca tarafndan biri gelse demedikleri laf birakmazlar.ev ustune ev olmaz bi insnain duzeni bozulncada hos olmaz.bana gore evli insanlarin yaninda uzun sure her 2ailedendw kimsenin kalmamasi gerekiyor.
(52 puan) tarafından
O kadar doğru diyorsun ki. Burda haziran temmuz aradı kaldı sürekli hasta tavırlı bir garip. Ben 9 Ay onu çekemem. 9 ay kendi hamileliğime zor dayanıyorum
0 oy
(189 puan) tarafından
Doğruyu yapmışsın geri adım atma annen sana mı doğurmuş kendi sorumluluğunu sana atmaya çalışıyor 2bebekle birde huysuz kıza bakmak zorunda değilsin 
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Ya önceden de yazdım. Şimdi de aynısını yazayım. Eşim istemiyor.  Evde rahat edemem diyor. Bunu desen annene yok illa hepsini diyecek sana?
tarafından
Ayy vallahi bu yorumu aradım. Annesine açık açık "Anne, eşim evde rahat edemez. Evde şortla atlet ile geziyor, gece yarısı duşa giriyor vs kardeşim olursa evde rahat edemez, kardeşim değil kim olsa rahat edemez, kusura bakmayın " tarzında şeyler söylemesi lazımdı direkt. Ama annesine " kardeşim telefonla yüksek sesle konuşuyor" vs gibi art arda şeyler soyleyince , annesi de " tamam konuşmaz ben söylerim " tarzında şeyler der yani. Soru sahibi bin çeşit şey söylüyor. Eşim istemez, rahat edemez ben olsam bende edemezdim falan diyecek. Bu kadar basit.
(1,536 puan) tarafından
Aynen. Yok illa gelecek demez kadin ya. Eşimle konuştum istemiyor rahat edemem dedi. Bu kadar basit ya
0 oy
(3,018 puan) tarafından
Bende kardeş kıymetli.. o yüzden herkes gibi düşünemiyorum sanırım. Yurtta kalıp perişan olmasın isterdim ben. Kardeşini o kadar kötülemişsin ki ne biliyim iyi yanı hiç yok heralde yazık bilemedim. 
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Önceki postunda da demiştim yine diyorum bu şekilde kimse bakmaz bakamaz kimse kimseyi kandırmasın. Ayrıca annen resmen sana güvenip doğurmuş sana güvenip okutuyor gibi davranıyor resmen senin basina atıyor. Ne demek biz de hastalandığı için sana gönderiyoruz ya? Sen yeni doğum yapacan hamilesin her türlü hastalığa açık durumdasın e yeni doğmuş bebek zaten bağışıklığı yok her şeyden hasta olma potansiyeline sahip olacak bunlari nasıl düşünmez anneniz aklım almıyor. 
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Darılcak birsey yok madem ev var gelsin basinda dursun madem petek yok ufolar var anne kiz tek oda da kalabilir dursun cocugunun basında 
0 oy
(15,889 puan) tarafından
Haklısın canım herseye evet demek zorunda değiliz annemiz de olsa 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 450 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
14 cevap 756 göst.
5 Temmuz 2024 Aile kategorisinde angelmelodi (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 271 göst.