0 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Geçen gün kasiyer kız bana abla dedi dankk diye şimşekler çaktı kafamda hani erkekler nezaketen abla der ama genç kız abla diyince ben artık yaslaniyroum galiba dedim e tabi iki çocuk yaş olmuş 30. 20-21 yaşlarındaki kızların abla demesi normal ama şimdiye kadar hiç bana abla diyen olmamıştı çok minyon olduğumdan yasimi belli etmiyordum herhalde yalan yok biraz hoşuma da gitti olgun görünmek her yaşın guzelligi ayrı :) 

36 Cevaplar

+1 oy
(49,918 puan) tarafından
kasiyerlerin pazarcilarin saticilarin ağız aliskanligi o yuzune bile bakmamistir abla derken 
tarafından
Hayır daha önce dikkatimi hiç çekmemişti genç bir kızın bana abla demesi belki dediğiniz gibidir ama ilk defa tuhaf geldi algıda seçicilik mi yaptım bilmiyorum :)
-Reklam-
+1 oy
(3,721 puan) tarafından

Henüz anlamış değilim:)

0 oy
tarafından

Bende minyonum, ne zaman çocuk doğurdum kilo aldım o zaman yaşlandığımı anladım :D

Zayıflayınca çıkar aklımdan bu fikir herhalde sjsjsj

tarafından
Ben çabuk veriyorum ya zayiflikta iyi değil çocuk gibi :)
0 oy
(448 puan) tarafından

Yaş 25 yazan her belgeyi gördükçe yaşlanmış hissediyorum :D bir de bu doğum günümde çok ağlamıştım 25 yaşına geldim diye ndndnd

tarafından
25'te evlenmistim o zamanlar 25 büyük gelmiyodu bana :)
(448 puan) tarafından
Bence çok büyük :,)
tarafından
Demee ben evlenince öyle mi düşünüldü acaba :) yani 4 yıl üniversite bir yılda çalıştım 22 de mezun olmuştum 23 te Nisan 25 te düğün bana göre çok büyük bir yaş değil hayata erken atılanlar için bı şey diyemicem annem de derdi ben senin kadarken 4-5 tane çocuğum vardı diye :)
(49,918 puan) tarafından
gecen gun 37oldum idil 40cok zor gelecek soylemesi 30lara zor alistim
(11,382 puan) tarafından
Kiz 25 buyukmu :D bende 27de evlendim. 32yim suan
0 oy
(3,146 puan) tarafından
Hiç siyah giyemezdim, 29 yaşa kadar siyah bir tane çorabım dahi olmamıştı. Şimdi sürekli siyah giyinmek istiyorum, daha asil saha şık geliyor.
tarafından
Evet ya siyah konforlu geliyo belli bı yaştan sonra :)
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Ferace ve büyük eşarp dolamamdan dolayı genelde hocam yada abla diyorlar 29 yaşındayım takılmıyorum açıkçası açıkken görenler aa çok fark ediyor diyorlar sanırım tesettürüm olgunluk katıyor ☺️
tarafından
Evet giyim de etkiliyor biraz yani şükür bı sikayetim yok benim de varsın büyük gostersin sorun değil :)
0 oy
(2,458 puan) tarafından

Annem 36 yaşında vefat etti bende şuan 34 yaşındayım 36 yaşa yaklaştıkça kendimi aşırı yaşlı hissetmeye başladım. Eskiden çok uzak gelirdi 36 yaş:'(

tarafından
Ahh canım Rabbim mekanini cennet eylesin çok genç gitmis hayatinin en güzel en rahat edeceği döneminde :/ öyle dusunceler getirme yine de aklına herkesin kaderi farklı ona o kadar yazılmış
0 oy
(14,937 puan) tarafından
Komşunun kızı teyze demişti o zaman dedim ay ben yaşlandım mi acaba. Daha 22 yaşındaydım . 
tarafından
Ahha küçük muydu küçükler teyze yenge ne akıllarına gelirse söylerler
(14,937 puan) tarafından
Yok ya ortaokula giden kız işte. Çok moralim bozulmuştu.
0 oy
(4,123 puan) tarafından
Kreşte çalışıyorum bütün hocalar bana abla der bende onlara hocam derim ki kat kat küçükler benden nezaketen mesela kursun sahibi. Var benden küçük oda Fadime hanım der mesela 
tarafından
Bacı postta sorduğum soruyla hiç ilgisi yok ama olsun :) saygılı nezaketli insanlarla çalışmak çok hoş oluyor gerçekten
0 oy
(7,432 puan) tarafından
Bana oldum olası 30 yaş çok büyük gelmişti yani 30 olunca aha da yaşlandım ben dedim şuan 33 olmak üzereyim. 
tarafından
Bana eskiden büyük gelmiyordu ama ben 30'a yaklaşınca sirenler çalmaya başladı :)
0 oy
(3,696 puan) tarafından
25 26 yaslarinda filanim kuzenimle konusuyorum onlaro zaman daha cocuk. Bak diyorum iste anılar biriktirin bazi esyalarinizi saklayin. Mesela benim fiş defterim bile duruyo :)) kuzenim dedi ki abla fiş defteri ne :((( orda anladim artik jenerasyonun değiştiğini hahahahaaaa. Ahhh ahhhh ali ata bile bakmiyo artik
tarafından
Hahshs sen de yani fiş defterine biz bile zor yetiştik böyle dışı yeşil beyaz çizgili bı fiş defterimiz vardi 2000liler hayatta bilmez
0 oy
(2,632 puan) tarafından

16 yaşındayken başörtülüyüm, elimde de dayımın kızı markete gittik. Bir kadın durdurup ay ne tatlı kızın mı diye sordu, yok dedim. Kaç yaşındasın dedi, kaç gösteriyorum dedim, dedi ki 36.

Geçen de avmde alışveriş yapıyorum fitness için, çarşaflıyım, seçtim bir tanesini deneme kabinine gittim. Kadın peşimde geldi, yüzümü açtım ayy diyor ben sizi yaşlı zannetmiştim. Dedim kaç gösteriyorum, dedi 18 20. 26 yaşındayım. Yaşlandıkça gençleştim mi anlamadım. Ama iyi geldi böyle söylemesi :)

Yüz olarak minyonum da vücut 1.72 olup da doğum sonrası kilolu olunca demek ki çarşafın getirdiği bir gizlilikle insanlara yaşlı görünüyorum. İyi iyi amacıma ulaşmışım :D
tarafından
Genelde orta yasli hanımlar çarşaf giyiniyor ya o yüzden öyle bir algı oluşmuş olabilir :) ama ilk anlattiginiz bence kasıtlı yapmış başörtüsü takıntılı insanlar var kapalilarin hepsi zorla kapatılmış her şeyden mahrum bırakılmış gibi acı nefret karışık bı hissiyata kapiliyolar :)
(2,632 puan) tarafından
Olabilir o gün çok üzülmüştüm hatta küçücük kız elimde ona bile sordum ben yaşlı mı gözüküyom diye...
Halbuki şimdi evli ve çocuklu olduğumu duyan şaşırıyor. Hatta geçen yine 2 kere birileri oğlunu anlatmaya başladı da son anda annem oğlumla gelip kucağıma verdi. Kadın da diyor ki kardeşin mi? Annem de çık genç durur. Yok dedim oğlum. Kadının suratı düştü, yüzük takmayınca ben de bekar kızsın sandım niye bu kadar erken evlendin dedi. Dedim 25te Evlendim. Kadın maşallah maşallah diye diye gitti. O zaman da mutlu olmuştum gururum okşandı diye.
tarafından
Buna benzer şeyleri ben de çok yaşadım hep yüzüm küçük hem minyon ve zayıfım ben ona bağlıyorum parkta falan cocuklarimi çıkardığımda teyzeler bana aciyor hemen muhabbete geçiyorlar erken mi evlendin okumadın mi gibisinden aksine okudum çalıştım gezdim. 25'te evlendim minnoslugun ekmeğini yiyordum ama bu sene çöktüm gibi bı his var içimde :)
0 oy
(15,394 puan) tarafından
Geçen iğne yaptırırken hemşire sordu 34 dedim o an gözüme büyük geldi yaşım kendimi yaşlı hissetmiyorum ama biraz kilo aldım hantallaştım sanırım 35 e gireceğim diye afalladım :) 
tarafından
35 yolun yarısı derler ya ne gencecik hissedebilir insan ne de yaşlı belki de en güzel dönemlerdir :)
(15,394 puan) tarafından
Kız yaş bunalımın yok ama ben o kadar büyüdüm mü oluyorum bazen :) bir yanım hep çok olgun bir yanım hep çocuk
0 oy
(262 puan) tarafından
18 yaşlarındaki yiğenlerim arkadaşlarıyla özgürce gezmek istedikleri yerlere gidip dolaşmak istediğinde tepki gösterdiğimde anladım. A yaşlanmışım bana da eskiden kzıııyorlardı dedim. Şimdi bana da aşırı geliyor bu haller 
tarafından
Ben de kuzenimin dışarı çıkarken giyeceği kıyafeti aşırı açık bulup eleştiri yapmıştım o da bana demişti artık bir teyze olmussun diye :)
0 oy
(212 puan) tarafından

Uzun boylu yakışıklı delikanlı görünce inşallah benim ogullarimda böyle olur dediğimde anlıyorum :D

tarafından
Ay bu bende var ya böyle kardeşim evladım gibi sevimli geliyo genç çocuklar yazık diyorum içten içe hepsi baba olacak aile kuracak sorumluluk alacak :)
(212 puan) tarafından
Evet yaşlandık:)
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Yaşım 26 kışın 27 olacağım.

4 çocuk sahibi olduğumda kendimi çok yaşlı hissettim çok üzülmüştüm bir ara artık yaşlanıyoruz 30 yaklaşıyor :unsure:

tarafından
Senin yaşında bı şey yok ama erken yaşta dört çocuk yıpratıcı olmuştur canım
(1,505 puan) tarafından
Baya yıprandım canım
Simsiyah olan saçlarıma beyazlar düştü:-(

Ama yine de 30 az kaldı
0 oy
(2,802 puan) tarafından
30 yaşındayım şuan ve 30 yaşına girdigimde anladım☺️
tarafından
30 farklıymış gerçekten eşim hep derdi anlamazdım :)
(2,802 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(610 puan) tarafından
2000lilerim falan ünlü olduğunu görünce ysslandigim dank ediyor. 31 yaşındayım 
0 oy
(1,362 puan) tarafından

Başlığa cevap veriyorum EVLENDİĞİMDE :woot:

0 oy
(771 puan) tarafından
Ben kapandigimda marketteki kiz bana abla demisti kizin benden büyük olduğuna adim gibi eminim ben bu arada daha 19 yasindayim :/

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 532 göst.
+1 oy
39 cevap 1,133 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Turkkk (865 puan) tarafından soruldu
+4 oy
57 cevap 640 göst.
1 Eylül 2024 Aile kategorisinde Afsin (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 367 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde Anagibiana (3 puan) tarafından soruldu