+1 oy
919 göst.
Diğer kategorisinde (1,780 puan) tarafından
Naaıl anlatsam bilemiyorum öncelikle 3 çocuğum var kızım 9 yaşına basacak. Ortanca oğlum 4 yaşına basacak küçük oğlum da 10 aylık 

Eşim ve kaynım ortak iş yapıyorlar kaynımın 5 yaşında bi kızı var, annesi 3 senedir bırakıp gitti. kızına kaynanamla birlik oturan Bi eltim var şimdilik o bakıyor, eltimin bi kızı var ve hamile 3 hafta var doğumuna. Artık bakamayacak sanırım eşim de benden bakmamk  istiyor eğer bakmazsam kaynım işe gitmeyecek eşim de tek başına yapamaz. Ve bi işimiz olamaz belkide diyor Benden fedakarlık yapmamı istiyor. Benim zaten sosyal Bi hayatım yok ee ona bakarsam da hiç olmayacak  psikolojik olarak ta yıprandım. Danışacak kimsem yok siz olsanız ne yapardınız 

51 Cevaplar

0 oy
tarafından
Annesi nerde bakardım ki çok da baktım eltim çalışıyordu kızları hasta olunca bana getirirdi sabah bırakır akşam alırdı hastanesi ateşine ilacına hep ben baktım Allah rızası için 
-Reklam-
0 oy
(1,349 puan) tarafından
Çocuk için üzüldüm. Bence bu yıl elinden geldiğince bak. Seneye okula başlar zaten. 
0 oy
(14,974 puan) tarafından
Kaynanan yatalak falan değilse ona düşer ayrıca o çocuk beş yaşında ise zaten kreş yaşı el elinde heba olacağına okul açıldığında okula göndersin 
0 oy
(60 puan) tarafından
Ben olsam bakardım zatn büyümüş cocuk 5 yaşında her ihtiyacını (tuvalet tek başına yemek yemek) giderir durumda bir de ayrıca anasınıfı çağına gelmiş okula da gider yani burda seni çok çok yoracak bir durum göremedim açıkcası annesizlik zor kendi çocuğumu düşünür öyle bakardım
0 oy
(2,153 puan) tarafından
Allah kimseyi annesiz bırakmasın ama ben bakmazdım kaynanan tek baksın 
0 oy
(213 puan) tarafından
Yerinde olsam bakarım zaten yasida var yazık benim 2.5 yasinda kizim maşallah mesela hic bi zorlugu yok bana sadece 1 tabak fazla yıkarsın canım bende hem yetim hem öksüz büyüdüm cok büyük sevaptır yani 
0 oy
(681 puan) tarafından
Bana sorarsan o çocuğa bakman senin yararına büyüyünce yengem baktı büyüttü der minnet duyar belki çocukların bakmaz o hatırlar da sana bakar bazen küçük diye anlamaz diye rahat davraniriz ama çocuk büyüyünce her şeyi anlar o yüzden elinden geldiğince iyi ol diğer çocuklarla oynayacak yiyeceği bir tabak fazla yemek yani Allah için bak 
0 oy
(285 puan) tarafından
Ben bakardım 5 yaşında cocuk seni anlar illaki yaramzligi olur ama annesizse bide siz ortada birakmayin
0 oy
(6,478 puan) tarafından
Sırayla bakabilirsiniz bence eşinde haklı çocuğa mi bakacak kayinin ise mi 
0 oy
(66 puan) tarafından
Senin bakmaya gönlün yok o çocuğun annesi yok hiç o topa girme derim çocuğa yazık istemeyerek bakarsan insanız farklı davranabilirsin farketmesen de küçük detay dahi olsa o çocuk farkeder hisseder  iyice psikolojisi bozulur 
(1,780 puan) tarafından
Ne  biliyorsunuz ki konuşuyorsunuz 3 çocuğum var kahvaltı bile doğru düzgün edemiyorum evet gönlüm yok çünkü yetemem 4 birine
(66 puan) tarafından
Seni suçlamıyorum canım olabilir istemeyebilirsin bir sürü kendince sebebin olabilir
(66 puan) tarafından
İnsanız farklı davranabilirsin yazmışım daha ne diyim :) çocuk bakmak kolay değil bir gün iki gün iyi tamam dersin o çocuğun okulu hastalığı sağlığı ihtiyaçları bir sürü şeyi ...
0 oy
(49,666 puan) tarafından
babannesi baksın eltin veya sen degil
0 oy
(1,697 puan) tarafından
Ben bakardım. Zaten büyükmüş senin çocuklarla oynayarak büyürler. Gündüzleri kreşe verirsin kreş yaşı gelmiş. 1den 5e kadar kreşte olur akşamları da yemekti ödevdi harala gürele geçer büyür giderler beraber. Uzaktan davulun sesi hoş gelir diyebilirsin ama ben bunu yapardım eminim
0 oy
(234 puan) tarafından
kesinlikle bakmayin neden diye sorarsaniz annesi 4 yasinda ölmüs ve baskasini anne bilerek buyumus biri olarak sunu soylemek isterim zaten gonulsuz istemeye istemeye  o cocugun iyiligi icinn degil de baska secenekler icin bakacaksiniz bakarsaniz ve bu cocuk zaten yeterli sevgiyi alamayacagi gjbi dunyada kendini hep fazlalikmis gibi hissedecek 5 yasinda tam bilinc altini besleyecek bi yas ve siz bu dusunceyle dogru kisi degilsiniz 31 yasindayim hala kendimi bu dunyada fazlalikmis gibi hissederim o yuzden bunu buraya sorup fikriniz degisecekse zaten bakmamaniz daha saglikli olur 
0 oy
(172 puan) tarafından
İki uglun bir kızın varmış al o kizida iki kızın iki oğlun olsun ne güzel kızına da arkadaş olur birbirilerine yetişirler hem sevapta işlemiş olursun küçükte değil pek zorlanmazsin 
0 oy
(542 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın o insanı yazık ya vallahi sevaba  da girmiş olursun .Allah onun kolaylığını verir sana
0 oy
(2,058 puan) tarafından
Evet çocuğun durumuna üzüldüm zor ama bu senin sorumluluğunda birşey değil kendi uctane çocuğun varken heleki birisi daha 10 aylık bebek daha kim olursa olsun başkasının çocuğuna bakamazsin öyle bir vaktin ve sabrın olamaz ki daha çok vicdan azabı olur sabrin tükenip iyi bakmadığında sende insansın yani eltin doğum yapcak bakamaz eee sen 3 çocukla nasıl bakacaksın ki burasıda mantıksız kesinlikle kabul etme yerinde olsam şöyle fikir veriririm benim bakabilmem söz onusu bile değil bir bakıcı yada temzilikci bulunabilir asgeri ücret bir ortak iş de varsa oradan kadına sigorta yapılabilir haftanın 4 günü en azından onların işlerini yaparsa onlarda çocukla uğraşma zamanları kalabilir bu fikir senin içinde geçerli olabilir ama senin 3 tane varken 4 çocuk evin içinde imkansız gibi benim gözümde 
0 oy
(1,547 puan) tarafından
Ben olsam bakardım sevaptır nasıl anneymiş bu ya insan hiçmi merak etmez çocuğunu kedi köpek bile doğurduğu yavruyu sütten kesilince yeni kadar bırakmıyor eltinin bebeği olsun biraz bebeği büyüsün yine alır zaten çocuğunda okul zamanıda gelmiş yarım gün okula gider zaten 
0 oy
(15 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Okurken gözlerim doldu yavrum benim bazı çocuklar ne kadar şanssız oluyor. :(

Benim eşim ortaokulda anasından babasından ayrı 1 sene başka şehirde kalmak zorunda kalmış ve bir sürü akrabası varken sadece büyük amcasının eşi ilgilenmiş, eşim hala gözleri dolu dolu anlatır her işi rast gitsin diye yıllarca hayır duasını aldı eşimden. Mekanı cennet olsun rahmetli oldu ama hala yaptığı iyilikler ile anılıyor. Yani diyeceğim şu ki Allah rızası için ortada kalmış bir yavruyu sizin için zor da olsa himayenize alın derim, oğlunuzla akranlar hem iyi anlaşıyorlarmış birbirlerine oyun arkadaşı olurlar. 3 çocukla zaten yoruluyorsunuz sizi de anlıyorum ama en kızcağız okula gidecekmiş zaten, en azından en az yarım gün okulda olacak işinizi kolaylaştırır. 

0 oy
(1,049 puan) tarafından
Diğer eltin hem kaynananla oturup hem bakıyormuş sen niye bakamiyorsunki yazık biraz idare edebilirsin sevap yani o kızın yerine koy kendini 
(1,049 puan) tarafından
Kaynanan çokmu yaşlı bakarmıyormu onun bakması en doğrusu aslında ama
0 oy
(123 puan) tarafından
Ah yavrum ya nasıl bı dan var o anasinda  ben bakardım kiyamazdim heralde ya ama seninde fikrine saygı duyarım 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 557 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,934 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde Saripapatya (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 268 göst.
5 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sihirlimom (7,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 335 göst.
17 Kasım 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu

395,556 soru

11,832,572 cevap

35,906 kullanıcı

...