0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (278 puan) tarafından
Arkadaşlar kayınvalidem hastaymış dün de eşim ve çocuklarıyla birlikte kolonoskopi oldu. Şimdi buraya kadar sıkıntı yok sıkıntı şurada başlıyor. Öncelikle ladın aşırı sosyal ve gezmelerde tozmalarda şehir dışında gezen kadın. Birincisi ben hasta olduğumda günler hatta haftalar sonra arayıp soruyor ve sonunda da çok yoğundum hiç elim olmadı deyip bahane uyduruyor. İkincisi 5 aylık hamileyim bir kere bile açıpta nasılsın bebek nasıl diye sormadı bile. Üçüncüsü ise eşim 5 gün yoğun bakımda yattı anjio olacakken et dağıtmayı bahane etti günlerce gelemedi. Boşandığı eşinin erkek kardeşini yatılı misafir edip oğlunun benim yanımda olmadı. Ve en sonunda anne birşey mi oldu niye gelmedin kaç gündür oğlun kötü durumda diye sorduğumda ise kendini haklı çıkarmak için bağırıp çağırdı... Bende ona gayet soğuk davranıyorum bende arayıp sormadım uzun zamandır. Şimdi de kolonoskopi olmuş ve hastaymış. İçimden hiç arayıp sormak gelmiyor. Bugün eşim kapıdan ilaç verecekti görümcem yengemde gelecek mi diye sordu eşimde yok ben kapıdan uğrayacağım dedi. Şimdi içimden ne gitmek ne de aramak gelmiyor. Eşim ise benim ailemde birine birşey olsa hemen yanlarında olur yardım eder. Ama benim ailemde eşime öyleydi. Eşim hastayken benim ailem 1 gk bile yalnız bırakmadı. Herşeyimizle ilgilendi. Şimdi sizce bende kv gibi 4-5 gün sonra arayıp hiç elim olmadı çok yoğundum geçmiş olsun mu desem yoksa eşim için bugün arasam  mı? Siz olsanız ne yapardınız 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,520 puan) tarafından
Aramazdim haketmis çünkü böyle yok sayılmayi
(278 puan) tarafından
Aynen öyle. Sıra bende. Kayınvalidem anneme sen gelinine değer verip şımartmışsın demişti. Şimdi bende o değeri göstermeyip ne olduğunu hatırlayacağım
(1,520 puan) tarafından
Kendine gelince anlar
(278 puan) tarafından
İnşallah anlar
-Reklam-
0 oy
(578 puan) tarafından
Sende birkaç gün bekle öyle ara
(278 puan) tarafından
Yani bende öyle düşündüm. Hakketti çünkü
0 oy
(950 puan) tarafından
Eşimin hatrı için diye diye bu halde zaten bir çok gelin..
(278 puan) tarafından
İşte bende o hatro kaldırdım. Herkese hakkettiğini yapacağım
0 oy
(424 puan) tarafından
Geçmiş olsun de kapat ya da mesaj at yeterli.bence
(278 puan) tarafından
4-5 gün sonra mesaj atmayı düşünüyorum
(424 puan) tarafından
Mantıklı :))
0 oy
(15,393 puan) tarafından
Eşinin senin ailenle arasında ilişkinin ayrı bir dinamiği var sırf onlar iyi diye ne seni ne eşini sayan bir kadının çokta şımartma. Belli ki oğluna ve size o aile bağı yok onda yoksa sizde de olmasın evet hastalık var ölüm var Allah korusun ama aynı şeyler sizin içinde var 
(278 puan) tarafından
Açıkçası doğru yazdınız evet aile bağı yok. Sadece bize değil eşine de yoktu adam en sonunda boşandı. Onun dışında kv için belli başlı insanlar var değeri ilgiyi sadece onlara verir. Bu kişiler arasında kendi oğlu ve ben yok olduğum için bende kendimi geri çektim. Benim aile  ise eşime o lada ilgili ve alakalı ki kendi annesinin yapmadığını benim annem yaptı eşime. Aynen ölüm herkese var ki kendi oğlu daha birkaç ay önce yoğun bakım sürecindeyim ve anne olarak o yanında değildi
0 oy
(7,184 puan) tarafından
Eşim için yapmam kendim istiyorsam yaparım. Çünkü gün gelir yapsaydın olur.
(7,184 puan) tarafından
Zaten Allah bir şekilde bunu insanın karşısına çıkarıyor. Ne demişler bugün bana yarın sana. İnsan ona göre davranmalı. Ne edersen onu biçersin.
(278 puan) tarafından
Aynen öyle. O yüzden bende kendimi geri çektim ve o nasılsa bende ona aynısı olacağım
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Aram sormam. Niye gelmedin diye sorarsa da çok yoğundum fırsatım olmadı der gecistiririm. 
(278 puan) tarafından
Bende öyle yapacağım zaten. Hamileyim insan bir kere sormayan insana bende onun hastalığını umursamam olur biter işte
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Aramam net g.bersin banane kendi ogluna vicdan gostermeyen ay gelinim aradı vah ben onu aramamistim diye ayninlanma yasamaz. Bi iyilessin aynisi devam eder
(278 puan) tarafından
Aynen öyle. Yine kendi oğlu gitti dua etsin kocam insan. Ama bana hamileyim bir kere bile sormadı üstüne haklı çıkmaya çalıştı. Çok sevdiği gelini ilgilensin
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Oğlunu bile aramayan anne seni zaten aramaz canım ben olsam bir hafta sonra falan Ararım elim ermedi işim vardı bide hamilelik yoruyor insanı unuttum derdim
(278 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım canım. Herkes hakkettiği değeri görecek
0 oy
tarafından
Ben aramam kaynanamı 
0 oy
tarafından
Herkes kendine yakisani yapar. Bence kesinlikle aramalisin yada yanina ugramalisin ki belki ders alir.

Her olay icin o şöyle yapti ben de ona aynisini yapcam dersek insanliktan cikariz
(278 puan) tarafından
Herkes kendine yakışır aşamalarını çok yaptım biliyor musunuz? İnsanlıktan çıkamamak için sırf bana yakışanı yapayım diye yemek yaptım götürdüm kaç sefer aradım ama kadın asla anlamadı ve bunu kullandı. Şimdide o bana yakışan durumunu yapmak istemiyorum. Çünkü insan 5 aydır mera edip sormaz mı oğlu yoğun bakımdayken öaiafir dersine düşer mi? Anlasa yaparım ama daha önce yaptıklarımı anlamadı onun dilinden konuşmak istedim
tarafından
Ne diyim ki esinle aranda sikinti cikmicaksa mesafe koy o zaman
0 oy
(238 puan) tarafından
Canım sen kayınvalidene hareketlerinden dolayı kırılmıssın ama aynısı bende yapacam diyorsun aramayarak falan peki senin ondan ne farkın kalacak ben senin yerinde olsam büyük de olsa karşı taraf en güzel büyüklüğü ben yapıp giderim utanır belki ve eşin senın aılenın hep yanındaysa bende eşim hatrına onun aılesının yanında olurum eşin belkı sana bellı etmez ama netice de onun annesi belki daha mutlu olur ve eşin gözünde dahada değerli olursun yarın birşey olsa benım eşim herseye ramen aılemın yanında oldu der.. sana taş atana sen ekmek at bsver ALLAH görüyor kötü ile kötü olmamak lazım 
(278 puan) tarafından
Canım yazdıkların çok doğru ve insani davranıştır. Ve ve emin ol daha öncede ben bunu ço yaptım. Sırf benden büyük diye küçüklük yapıp adım atan hep ben oldum. Ama o bunu suistimal etti. Eşim için de yaptığımı fark edeceğini zannetmiyorum. Aksine benim suçlayıp yine kendilerine haklı çıkarır o yüzden de hiç kimse için kendimi a**** yerine koydurmayacağım.
0 oy
(611 puan) tarafından
Ben şeye takıldım ya, eski eşinin erkek kardeşini evinde yatılı ağırlamasına. Garip geldi bana. 

Sizi geçtim de oğlunu bile arayıp sormuyorsa benim de elim gitmezdi hiç aramaya. Bir iki gün sonra arar iyi değilsindir diye aramadım der yabancı gibi konuşur geçerdim. 
(278 puan) tarafından
Açıkçası ben de ona Takıldım yani eski eşinin erkek kardeşi Ne alaka garip geldi bana da evet ama işte bir şey diyilmiyor kadına. Evet benimle elim hiç gitmiyor aramaya kendi Oğlunu arayıp sormayan yoğun bakımdayken gezme tozuna derdine düşen hamileyim bir kere arayıp nasılsın diye sormayan bir kadın için 2-3 gün sonra aramak bile fazla geliyor
(611 puan) tarafından
Çok haklısın o bile fazla ama işte yetiştirilme tarzım vicdan yaptırıyor. Yok yok kaynı için hiçbir şey deme valla sonra sen kötü olursun
(278 puan) tarafından
Yok canım 2 tane oğlu var onlar demedikten sonra ben hiçbir şey demem. Ama diğer konularda cidden yüzünü görmek dahi istemem
(611 puan) tarafından
Eşinin yaptığından fazlasını yapma zaten

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 480 göst.
25 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

398,117 soru

11,906,048 cevap

36,033 kullanıcı

...