0 oy
190 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
Hanımlar geçenlerde yine yazmıştım spirallim kaymadan hamileyim diye özel devlet doktorların hepsine gittim bebek önde spiral arkada olduğu için alamayız böyle kalacak dediler 6 defa kanamam oldu sürekli adetimin 1.gününde ki gibi sancılarım var kanamam olunca acile gidiyorum artış yok bebek iyi deyip yatırmıyorlar gittiğim her doktor en riskli gebelik senin her an düşebilir dediler , riskleri:anne hayatını tehdit edecek kadar enfeksiyon,spiralin keseyi patlatıp erken doğum olup ölmesi bebeğin zarar görmesi spiralin bebeğe saplanması,otizm yada sakat olması bunlar ben ve eşimde düşündük bu kadar risk 9 ay ne yapacağım aldırmayı düşünüyoruz,olacaksa sağlıkla kucağıma alacaktım ama hergün kan ,4.hamileliğim 2 yaşıyor biri düşük buda spiralli yaşım 29 daha yani keşke spiral çıksrıldaydı ama mümkün değil dediler bugün gidip görüşeceğim bakalım ne olacak

8 Cevaplar

0 oy
(651 puan) tarafından
Kaç haftalıksın axaba
(46 puan) tarafından
8+5 haftadayım
(651 puan) tarafından
Of çok zor bısey ya kalp atısını dınlemısın dır sımdı ama senın onun ıcın saglıgınız onemlı benimle aynı yastasın bacım allah ıcınden geçeni nasıp etsın ama bence bekle kendısı düşüne kdr o vebalı alma üstüne aldırmakla
(46 puan) tarafından
Bu son hafta ya sorumluluğu alacağım ya bebeği evet duydum oda hayata tutunuyor
-Reklam-
0 oy
(729 puan) tarafından
Niye aldırıyorsun ki belkide sapasağlam doğacak. Doktorlar sağlıklı çocuklara bile sakat engelli doğar diyo. Ben 7 8 haftalikken önceden bir iki agri kesici içtim diye genetik teste gönderdiler engelli olur diye doktor güldü sa.lak mi onlar dedi bebek daha küçücük olmaz dedi. Sonra bende diyabet var diye hastaneye yatmazsan sakat doğar bebek ölür dediler. Çok şükür bebeğim sapasağlam doğdu sadece erken dogdu
(729 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam gideceği yere kadar giderim yani beklerim nasibi varsa zaten doğar yaşar. Benim kızım 28 haftalık 25 haftayla uyumlu doğdu herkez ölür dedi doktora kalsa sakat doğardi
(46 puan) tarafından
Öyle yapacağım nasip neyse o olsun sağlıklıysa doğsun sağlıksızsa rabbim alsın emanetini ben karışmayacağım
(206 puan) tarafından
Riskli gebelikte dolmuşta napiyorsun ? Evden çıkmazdım ben.
(46 puan) tarafından
2 tane çocuğum var oğlumun Taekwondo kursu var haftada 3 gün götürüyorum benden başka götürecek yok eşim şehir dışında çalışıyor evim merkeze uzak zaten o yüzden eczaneye hastaneye hep minibüs ile gidiyorum çocuk geri kalmasın istiyorum kursunada
(206 puan) tarafından
Bilmiyorum canım birinin hayatı söz konusu iken tekvando kursunu düşünmezdim.
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Aynı yastayiz. Bnmde 2 çocuğum var küçüğü 5 aylik . Üzüldüm şimdi sana bebegin kalp atışı varmış.  
0 oy
(2,807 puan) tarafından
Her an ne olacak spiral olmasa da bilemezsin ki onlar nasıl doktor ya hayret..benmde hamileliğimde kanamalarim oldu artı dhsuklerim de oldu her an ne olacağı zaten belli değil ki kanama da olur ağrı da olur böyle durumda ne yapıyoruz tedavimizi oluyoruz he bebek düştü kalbi durdu Allah bilir elbet. Yani hamile kalındığında riskli hamilelik geçiren var bı suru dikiş atılan var tansiyon şeker hastası olan var rahim ağzı yetmezligi olan var vs bunlar var Allah ne derse o olur boyle seyelrden. Bebek aldir diyen doktor da neyin kafasını. Yaşıyor 
(46 puan) tarafından
Aldırmayacağız keyfi yapıyorsunuz dedi doktor risk varmı dedim benim hayatım için yok dedi bende kalsın dedim bakalım hayırlısı ne ise olsun
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Bebegin herseye ragmen azimliyken senin ondan vazgecmen iyi mi canım bebegin yasama tutunuyor kanda gelse spiralde olsa yasiyor ve kalbi atiyor spiral elinde dogan bebekler var sen sadece dikkatli olucaksin bu sefer ki hamileligin bol dinlenmeli progestanli gecicek ben senin yerinde olsam evladıma kıymazdim 
(46 puan) tarafından
Gittim doktora konuştum dedi sizin hayatınızı tehdit etmez keyfi kürtaj olur bende yok dedim risk yoksa kalsın bakalım Allah hayırlısını versin vazgeçtik
0 oy
(187 puan) tarafından
Valla senin durum farklı spiral gibi bir sorun ama benim bebeğime de her doktor düşecek dedi
 Özeli devleti hepsi. Eşime kesin düşer demişler ama eşim bana söylememiş kötülesmeyeyim diye doğumdan sonra söyledi. Aylarca kanamadan yatmak zorunda kaldım sırtım yara oldu. Ya düşecek ya erken doğacak dediler ama ne düştü ne engelli doğdu ne de erken doğdu. 3 yaşında akıllı mı akıllı bir oğlum var şükürler olsun.
(46 puan) tarafından
Amin sağolun bi akrabamız oğlu nişanlıyken hamile kalmış milletten utanmış bu yaşta nasıl doğurursun diye aldırmış o günden sonra eşi kanser oldu sayısız ameliyat geçirdi vefat etti kadın da 10 tane ameliyat oldu hep derdi o çocuğun vebali üstümüzde
(187 puan) tarafından
Allah deniyor işte, gecememisler demek ki imtihanı!! Valla onun yerinde olsam başlarım millete ya umrumda olmaz can bu can. Ya senin hayati riskin olur kesin olarak o ayrı ona bişey diyemem. Mesela bizim köyde kadının bir kızı bir oğlu var üçüncüye hamile kaldı çocukları büyüktü aldırdı onu. Dördüncü kez hamile kaldı bunu aldırmayalim dediler, çocuk kanser 4 aylıkken teşhis konuldu şuan 22 yaşında ömrü hastane de geçti sürekli kanı değişiyor aynı zamanda cocukda dalak büyümesi ve karaciğer eksikliği başlamis. O anne babanın vebalini bu çocuk 22 yıldır hastaneler de çile çekerek ödüyor. Üçüncüyü aldıracaksan dördüncüyü niye doğurdun. Doğuracaksan da üçüncüyü niye doğurmadin. İmtihan dünyası valla
(46 puan) tarafından
Yani Allah'ta biliyor hiç istemiyorum ama oldu artık aldıramam ama eşimi ikna etsem doğumda imza alıp Kordonlarımı bağlayacağım
(187 puan) tarafından
Allah hakkınız da hayırlısını nasip etsin inşallah. Baglatsaniz da hamile kalma ihtimali var,.baglatsaniz bile korunun bence prezervatifle
(46 puan) tarafından
Eşim korunmuyor asla da korunmam diyor öyle bütün her şey benim düşünmem lazım rabbim kadınlara da çok büyük sıkıntılar vermiş
0 oy
(5,142 puan) tarafından
Benim teyzemin kızı spraille hamile kaldı ve sapasağlam doğurdu canım. Bence kıyma Rabb'imin verdiği cana.
(5,142 puan) tarafından
İşte verdiyse hikmeti var Rabb'imin ve bundan sual olunmaz canım. İnşallah çok sağlıklı şekilde kucağına alırsın duam seninle .
(46 puan) tarafından
Teyzenin kızı bebeği sağlıklı mı çok korkuyoruz biz
(5,142 puan) tarafından
Evet canım hatta 18 yaşında şuan oğlan;)))
(46 puan) tarafından
İnternette o kadar kötü şeyler okuyorum ki bağlanamıyorum o yüzden her an düşebilir diyorlar bide bekliyorum bakalım ne olacak
(5,142 puan) tarafından
Rabb'im korktuğun yere ugratmasin inşallah sağlıcakla kucağına alırsın umarım. Hem internete fazla bakma ona bakarsak çoğu şeyde kanser diyor;)))
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Hayati risk yoksa bence aldırma oda can
(46 puan) tarafından
Benim hayatı riskim yokmuş doktor öyle söyledi sadece bebek düşük olabilir dedi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 315 göst.
14 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tnskvk (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.
6 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Celeb (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 181 göst.
7 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kuzey19 (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (279 puan) tarafından soruldu

393,734 soru

11,774,415 cevap

35,790 kullanıcı

...